Kultivácia eustára doma

  Eustra (ako aj Irish Rose alebo Lisianthus) sa považuje za jednu z najkrajších domácich rastlín. Niektoré kvety sa podobá miniatúrnej verzii ruží, pre iných sa zdá farebné mak. V tomto materiáli sa dozviete o zvláštnosti pestovania estómu doma.

  Druhy miestnosti

  K dnešnému dňu, kvetinové produkty aktívne rastú asi 5 druhov a odrôd mnohých rokov eustára doma. Stručný opis týchto odrôd bude uvedený nižšie.

  • Estoma veľký kvetový. Toto je najbežnejšia odroda, ktorá je charakterizovaná podlhovastými alebo oválnymi plechovými doskami, veľkými zvonovými kvetmi, ako aj svetlé sfarbenie biele, červené, modré alebo oranžové tieň.

  Pohľad obsahuje nasledujúce odrody: Wilerus Light Brown, Colorado Purple, Roccoco Marine White, Advantage Green.

  • Estoma „hádanka“. Vyznačuje sa malým výškami (do 20 cm), ako aj veľké fritové lístky s jasným kobaltom alebo modrou farbou.

  • Malý zvonček. Má tiež malú výšku až 20 cm a vyznačuje sa veľkým počtom zelených výhonkov. Kvetenstvo malé, lievikové, najčastejšie ľahké odtieň.

  • Eustoma „lojalita“. Sa líši v malých výškach a mnohých malých bielych púčikoch.

  • „Florida ružová“. Vyznačuje sa veľkými ružovými púčikmi, ktoré sú rozjasnené a zmenšené.

  Podmienky zadržania v byte

  Medzi rastlinami pre domácnosť, ESTATA je považovaný za veľmi pickú pani. Na pestovanie tohto kvetu v miestnosti, nie všetky podmienky budú vhodné. Tu sú upozornení, ktoré by mali venovať pozornosť tým, ktorí chcú rásť takú kvetinu.

  Teplota a vlhkosť

  Bohužiaľ, EOMOTMANANE nemožno nazývať kvetom odolný voči mrazu – tieto rastliny aj z minimálnych kvapiek teploty môžu byť choré a suché. Okrem toho teplota v miestnosti, ako aj úroveň vlhkosti ovplyvňujú nielen imunity eustrázií, ale aj na rozvoj nebezpečných plesňových ochorení.

  Ak hovoríme o optimálnych teplotách Na pestovanie sadeníc tejto rastliny by nemali klesnúť pod + 22-23 stupňov. Ak hovoríme o nočnom čase, sú nevýznamné výkyvy teplôt – nie je nižšia ako +18 stupňov Celzia.

  Rovnaké požiadavky sa vzťahujú na vodu na zalievanie eustrát – musí to byť výlučne izbová teplota. Ak hovoríme o úrovni vlhkosti, malo by to byť mierne – nie viac ako 50-60%. Aby ste ju zvýšili v blízkosti hrnca s rastlinou, vodné kontajnery sú inštalované ako alternatíva, môžete sa uchýliť k pravidelnému postreku pôdy v blízkosti kvetu, bez toho, aby ste skrývali svoje listy a púčiky.

  V akýchkoľvek iných podmienkach, a najmä so zvýšenou alebo zníženou úrovňou vlhkosti, sa imunita E9UNA stáva bezbrannou chorobou proti plesňovým ochoreniam, ktoré zbožňujú veľké množstvo vlhkosti.

  Pôda

  Ak hovoríme o type pôdy pre pestovanie zdravých a krásnych eustomase doma, potom je najlepšie, aby si nákup kúpnej možnosti – ideálne je to pôda pre pestovanie fialkov.

  Substrát pre pestovanie eustoma môže byť vytvorený nezávisle. Zloženie optimálnej pôdy na pestovanie lisianthus doma by malo byť rovnaké prvky, aby sa skladajú z rašeliny, humusu, rieky piesku a lúky Zeme.

  Osobitná pozornosť by sa mala venovať kyslosti zvolenej pôdy – lepšie, ak je slabá alebo neutrálna. Vápno alebo kriedy pridajte k neutralizácii vysokej kyslosti v zemi.

  Ak neviete, ako určiť kyslosť vašej pôdy, môžete použiť nasledujúcu schému: Na kúsku vybranej krajiny len odkvapkáte nejaký stolný ocot. Ak sa po tom, čo sa pôda stala trochu bublina, znamená to, že obsahuje určité množstvo vápna a zaoberáte sa slabo kyselinou alebo neutrálnou pôdou. Ak chýbajú bubliny alebo sa slabo prejavujú, zaoberáte sa kyslou pôdou, kde sú prakticky žiadne vápno a nemožné reakcie s uvoľňovaním oxidu vodíka.

  Bez ohľadu na zvolený typ pôdy nie je dno kapacitnej látky umiestniť vrstvu drenážov pred kamienkami alebo ílom. Vzhľadom k tomu, estoma neakceptuje skladovanie vlhkosti, je potrebné odvodnenie je potrebné na jeho odstránenie z koreňov.

  Výber Tara

  Výber kapacity v kultivácii Eustra Je veľmi dôležité a obsahuje niekoľko jemností, ktoré budú uvedené nižšie.

  • Na pestovanie zdravého a krásneho eustoma sú vhodné plastové nádoby. Je v tomto prípade, že používanie hlinených hrncov nie je nevyhnutne.
  • Pokiaľ ide o veľkosť obalu pre tieto rastliny, je lepšie vybrať si stredné kontajnery s malou hĺbkou. V tomto prípade by mala byť hĺbka dostatočná na nastavenie kvalitnej drenážnej vrstvy v spodnej časti stola. Takáto požiadavky na veľkosť nitty sa týkajú špeciálnych preferencií pre túto kvetinu. Eustra kvitnúce obdobie sa vyskytuje len vtedy, keď sa dotýka stien.
  • Vyberte iba kontajnery s otvormi na odstraňovanie vlhkosti. Ak hovoríme o plastových dechtoch, tieto otvory môžu byť vykonané ručne.

  Plážodeci veria, že rašelinové hrnce alebo peat pilulky sú vhodné na pestovanie eustára doma. Tieto sú malé podložky tesne stlačeného rašeliny, ktoré napučia z vlhkosti.

  Výhody takýchto tabliet sú zrejmé – obsahujú základné vitamíny a minerály na rast kvetu a môžu byť ďalej vysadené vo veľkých nádobách bez potápania.

  Osvetlenie

   Aby ste sa eustoma cítili pohodlne, tento kvet vyžaduje veľa slnečného svetla. Okrem toho, doba kvitnutia tejto kultúry je na zimné obdobie, a preto estant bude vyžadovať vynikajúce osvetlenie aj v zime.

   Pri výbere miesta na inštaláciu hrncov s eustoma, musíte navigovať vonku na južnej strane bytu. Ak v zime, na páde alebo na jar, rastlina nemá prirodzené svetlo, kvety poskytujú umelé osvetlenie s fytolamps.

   Ak hovoríme o semenároch Lisianthus, potom pre jeho aktívny rast je potrebné aspoň 10 hodín dobrého osvetlenia. Pri výbere miesta je najlepšie vybrať parapety alebo loggie, avšak miesto by malo byť bez návrhov, a priame slnečné lúče by nemali padať na rastlinu. Môžu spáliť listy rastliny a robiť jeho bledé púčiky.

   Napriek ľahkému zmýšľaniu, miestnosť eustoma uprednostňuje chladenie ako teplo, takže takéto zariadenia v letnom období radia, že vydržia v hrnci do ulice, dať na otvorenú lodžiu alebo balkón s dobrým vetraním, ale bez návrhov.

   Vlastnosti starostlivosti

   Izba Eusta je ťažké volať ne-additívnu rastlinu – starostlivosť o túto kvetinu zahŕňa mnoho malých, ale dôležitých nuansy, S nedodržiavaním toho, ktoré Eustoma môže jednoducho zasadiť.

   Zalievanie

   V prípade sadeníc lisanthusu by sa zalievanie nemalo byť tak veľmi hojné ako mierne. Bude lepšie, ak rastlina spustí vlhkosť, než budú trpieť stagnáciou vody. Počas zalievania musí byť estomo zameraný na sušenie pôdy vo valcovacej golieri kvetu. Zavlažovanie sa vykonáva, ak je pôda vysušená do hĺbky 2 cm.

   Samotný postup je zavlažovaný múdre všetkého sa bude konať večer alebo ráno. Počas zalievania sa snažte nespadnúť do listov sadenice tak, aby nevyvolali popáleniny.

   Osobitná pozornosť by sa mala venovať teplote vody – mala by byť teplá, definovaná.

   Pokiaľ ide o veľmi mladé sadenice Eustra, zavlažovanie sa vykonáva aspoň raz týždenne – nádoba s kvetmi je pokrytá filmom alebo sklom pre tvorbu priaznivého mikroklímu a teploty. Po hojnom zavlažovaní na filme sa vytvorí kondenzát, ktorý potrebujete okamžite odstrániť.

   Ak sa sadlovanie pestuje v tabletách rašeliny, voda sa pridá v nádrži s tabletami, a nie na doskách sami. Vzhľadom k tomu, tablety sú tenkou vrstvou Zeme, zalievanie sa vykonáva bezprostredne po sušení.

   Keď príde kVeľ k odpočinku, množstvo zalievania by sa malo znížiť na 1 čas za mesiac.

   Podkord

   Pre hojné kvitnutie a silná imunita eustoma jednoducho potrebovala výživné a pravidelné hnojivá. To je najlepšie na kŕmenie tejto kultúry, že kvapalné typy hnojív s veľkým počtom draslíka a fosforu budú vhodné.

   Pri vytváraní určitého hnojiva k pôde sa rozhodnite o potrebných dávkach, ktoré majú byť uvedené na obale.

   Veľmi prvé kŕmenie tejto rastliny sa vykonáva v čase prvého vzhľadu výhonkov – to sa deje asi 2 týždne po výsadbe semená v nádrži. Prvé kŕmenie musí nevyhnutne zahŕňať hnojivá s obsahom dusíka – stimuluje rast koreňov a zvýši množstvo zelene. Potaš a fosforečné hnojivá by mali byť zahrnuté do pôdy po transplantovaní na trvalý hrniec (po potápaní alebo keď sa sadenice objavujú 5-6 plnohodnotné listy).

   Všetky ostatné kŕmenie tohto kvetu sa musia konať len v určitých dôležitých obdobiach rastúcich sadeníc: Počas kvitnutia po chorobe alebo počas aktívneho rastu. Počas zvyšku hnojív v pôde nemôžete robiť.

   Obdobie odpočinku

   Časové obdobie sa považuje za čas na skrátenie estómu. Počas tohto procesu je kvet odrezaný a potom sa prenesie do miestnosti so zníženou teplotou (nie vyššou ako +15 stupňov). Frekvencia zavlažovania v tomto čase sa zníži na 1 čas v 3 alebo dokonca 4 týždne. Akékoľvek kŕmenie a hnojivá počas tohto obdobia v hrnci s rastlinou nie sú vykonané.

   Orezávanie

   Tento postup sa vykonáva, nie všetky rabing, čo je vážna chyba. Včasné orezávanie eustoma pomáha zbaviť sa suchých vetiev a pukov, čo stimuluje rast nových kvetov a priaznivo ovplyvniť dekoratívnosť a vzhľad rastliny.

   Počas orezávania tohto kvetu je dôležité ponechať neporušené niekoľko útekov s interbami. Orezávanie sa vykonáva po výskyte doby odpočinku.

   Ako krok Bypass zo semien?

   Najčastejšie sa Eusta vyrástla zo semien s pomocou rašelinových pilulkov, a preto bude užitočné zvážiť takýto spôsob výsadby. Z hľadiska plodín sa táto metóda považuje za najbezpečnejšie, pretože v budúcnosti môžu byť takéto tablety okamžite presunuté do konštantnej kapacity bez potápania. Nižšie bude považované za vlastnosti transplantácie Lisianthus.

   Pristátie

   Pre takýto postup budete potrebovať plastovú paletu a kovovú mriežku s malými oknami. Mraze je potrebná, aby sa peat pilulky priamo nad vodou a neexistovali vlhkosť z koreňov výhonkov.

   • Paleta sa naplní vodou alebo roztokom s obsahom rastu stimulátora. Môžete tiež pridať ďalšie minerálne alebo dusíkové hnojivá, ako aj ochranné prípravky, dezinfekčnú zem.
   • Tablety sú inštalované na mreže, aby samotná mreža sotva označovala povrch vody. Dlaždice by mali byť umiestnené na mriežku vo vzdialenosti 5-7 cm od seba – je to potrebné, aby huba s chorými kvetmi sa nerozširuje do iných vyhľadávaní.
   • Akonáhle rašelinové pilulky rozptylu z vody, je potrebné zasiať pevný materiál. Jedna tableta môže byť vysadená na 3 semená hrnca eustra.
   • Prvé výhonky by sa mali objaviť asi 2 týždne. Silné výhonky s rozvinuté plechy zostávajú v tabletách, slabých, pacientoch alebo nedostatočne rozvinutých -.
   • Nádrž s mriežkou je inštalovaná v teplej miestnosti s rozptýleným svetlom a je pokrytá top s filmom alebo sklom na vytvorenie priaznivej hladiny vlhkosti.
   • Každý deň sú semenáčik s sadestice vetrané, zatiaľ čo ťahy a prudké teplotné skoky sa majú vyhnúť. Zavlažovanie sa vykonáva len v prípade sušenia tabliet.
   • Prístrešok z kapacity je odstránený, akonáhle sa výhonky objavia 4 plný a zdravý list. Akonáhle listy sa stanú 5, 6 a viac – výhonky sú umiestnené v samostatných kontajneroch na trvalé skladovanie. Peat pilulky v rovnakom čase sa prenesú na nové miesto spolu s rastlinou.
   • Postup pre výsadbu semien a následnej transplantácie na trvalé miesto sa koná večer.

   Transplantácia z dočasného hrnca

    Bohužiaľ, transplantačný estoma sa prenesie veľmi bolestivo a dlho sa nemôže starať o nové miesto. Okrem toho sa tieto rastliny zvyčajne pestujú doma nie viac ako 2 roky, a preto transplantácia ako takáto nevýhoda. Zvyčajne sa transplantácia Eustra sa vykonáva len v 3 prípadoch.

    • Pri nákupe eustoma v obchode kvetov bude potrebovať transplantáciu počas prvých 3 dní.
    • V zriedkavých prípadoch, koreň dospelého kvetu napĺňa celý hrniec alebo kapacitu, nútiť majiteľa, aby hľadal viac objemových hrncov na ďalší pestranný kvet.
    • Ak sa semená eustánu pristávali v hrnci, ale v rašelinových pilulkách alebo veľkých kontajneroch sa vyžaduje aj transplantácia.

     V každom prípade by proces transplantátu mal prejsť len v metóde prekládky – to znamená, že rastlina je transplantovaná na nové miesto spolu s materským bytom Zeme z minulého hrnca. Rovnaké podmienky starostlivosti musia byť splnené na novom mieste (rovnaké osvetlenie, rovnaké pravidelné zavlažovanie a vonkajšia teplota miestnosti) a pôdne kŕmenie je povinné, aby sa rastlina mohla starať.

     Tak, že prekládka prechádza najmenším bolestivým, kvetom ide von z hrnca so záhradným čepeľou (Nezabudnite držať spodnú časť koreňov). Aby sa rastlina mohla slobodne dodaná z banku spolu s krajinou pozemku, mala by byť hojne ležať.

     Počas transplantácie a dodávky materskej kómy sa pokúste kontaktovať hlaveň kvetu a koreňového krku.

     Ako sa množiť rezne?

     Je tu veľmi časté mýtus, že Lisianthus môže byť vynásobený metódou kreslenia. Bohužiaľ, Odrezky týchto farieb nie sú schopné klíčiť na novom mieste a netvoria nezávislý koreňový systém. Rovnaký problém sa týka reprodukcie rozdelením bush – oddelené časti tejto rastliny neberú do nových podmienok a hniloby.

     Nemali by ste sa domnievať predajcom, zaručiť, že je to ich trieda E9OmA odrody na násobenie odrezkov – s najväčšou pravdepodobnosťou to je najčastejšie podvod, že sa kúpia len neskúsení záhradníci.

     Choroby a škodcov

     Okrem zvýšených požiadaviek na starostlivosť, ESTOM nie je obzvlášť silná imunita, prečo sa stáva častým cieľom škodcov a plesňových ochorení. Najčastejšie je rastlina zarážajú nasledujúce ochorenia.

     • Kvet je pomalý. Najrozmaľdrový počet dôvodov: z nedostatočného zavlažovania a nepravidelného kŕmenia k rozvoju plesňových chorôb.
     • Šedé miesta. Dôvodom vzhľadu šedej škvrny s typickým chmýří môže byť tzv. Grey rot – hubové ochorenie, ktoré je veľmi rýchlo distribuované v celom kvete a infikuje rastliny v blízkosti.
     • Žiadny blossom. Malé množstvá púčikov alebo ich úplná absencia hovorí o nedostatku slnečného svetla.
     • Cool Wilting a žltnutie. Prebytočné slnečné svetlo alebo pravidelné návrhy.

      Ak hovoríme o chorobách a škodcov, ktoré sú ovplyvnené Lisianthusom, potom sa tu možno rozlíšiť (niektoré z nich sú charakterizované len pre Eust, ktorý sa pestuje v otvorenej pôde, a nie doma).

      • Šedý ganil. Veľmi časté a nebezpečné ochorenie, ktoré je najčastejšie ovplyvnené záhradnými rastlinami, sa však môže pohybovať do vnútorného estómu cez lovu Zem. Je vyjadrená v charakteristických šedej škvrny na listoch a púčikoch kvetov.

      Najčastejším dôvodom vzhľadu takejto húb je nadmerná úroveň vlhkosti. Sivá hniloba z akéhokoľvek antifungálneho liečiva.

      • Root hniloba. Vyvíja sa hlavne na koreňovom systéme – korene rastliny sú tmavšie a suché, zatiaľ čo vývoj kvetu je pozastavený. Dôvod, ako v prípade sivej hniloby, leží vo vysokej vlhkosti.

      Boj proti tejto chorobe je ťažké a kvety zvyčajne zomierajú, a preto je múdrejší, aby sa zapojili do prevencie a dezinfekcie pôdy pred pristátím v IT semenách alebo výhonkoch.

      • Fusarióza. Sa prejavuje vo forme veľkých papriky a injekcií na stonku a listy, po ktorom sa kvet začne rýchlo. Má zmysel riešiť chorobu – je ľahšie hodiť rastlinu.

      Aby sa znížilo riziko ochorenia, miestnosť s kvetinou sa musí pravidelne pustiť a úroveň vlhkosti musí zostať neutrálna a stabilná.

      • Nafúknutý rosa (FALSE). Je vyjadrená v žltohom a skrútení kvetinových listov. Liečba sa vykonáva v etapách a zahŕňa zníženie množstva zavlažovania, čím sa zníži kŕmenie a pravidelné spracovanie kvetu zmesi Bordeaux alebo špeciálnych liekov proti falošnému trápeniu.

      • Sklerromycia. Veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré je vyjadrené v tvorbe charakteristickej bielej zbrane na púčikoch a lístiech kvetov, zatiaľ čo v hĺbkach bieleho webového formulára tzv. Sklerotia.

      Liečba nepodlieha liečbe, pretože sa rozvíja veľmi rýchlo a vzťahuje sa na iné rastliny.

      • Mozaika. Príznaky – tvorba mozaikových tmavých suchých bodiek na listoch. Dokonca aj profesionálne drogy nepomáhajú v boji proti tomuto vírusu.

      Najlepšie je zničiť takýto kvetinu, pôdu, kde vyrastal, dezinfikoval, ako aj nástroje na jeho spracovanie.

      • Nemesiate. Nastavte sa v systéme koreňového lisanthus a oslabuje imunitu kvetov. Pesty sú odstránené manuálne a pôda v hrnci s rastlinou je spracovaná insekticídmi.

      • Všímavý. Tvorí celé kolónie medzi listy a kvetinové poháriky, čo vedie k ich krúteniu a sušeniu. Odstránené pravidelným spracovaním so špeciálnymi liekmi z tly.

      • Výletné. Vyjadrené v prejavoch mliečnych alebo ľahkých miest na shet dosky Eustra.

      Aby sa zabránilo vzniku týchto hmyzov, rastlina pred samotným pristátím spracováva fungicídy.

      O tom, ako pestovať domácnosti zo semien, pozrite sa na nasledujúce video.

      Hodnotiť článok
      ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
      Pridať komentáre

      ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: