Kultivácia vŕby Aloliliste „Hakuro Nishiki“

Japonské rozpúšťadlo IVA „Hakuro Nishiki“ označuje rodinu IV, ale má vynikajúci vzhľad od zástupcov tohto druhu. Sme zvyknutí, že obvyklá vŕba je vysoký strom, ktorý má pomerne šíriť korunu. A „Hakuro Nishiki“ – malý Bush s výhonkami, vyrastanie a motley listy. Krajinci dizajnéri oceňujú tento typ za to, že jej koruna môže dostať akýkoľvek tvar, rovnako ako to môže rásť takmer akýkoľvek terén, bez toho, aby si vyžadoval osobitnú starostlivosť.

Popis

Pri pohľade na tento typ vŕby by sa nemalo poznamenať, že má japonské korene, napriek tomu, že sa často nachádza v územiach s miernym klimatickým podnetom. Rozlišovacie vlastnosti umožňujú tomuto kríku stať sa jednou z najobľúbenejších záhradníkov z rôznych častí sveta. Pokiaľ ide o popis, Hakuro Nishiki rastie čo najviac na 3 metre na výšku. Pre rodinu IV je to trochu, pretože priemerná výška stromov je asi 5-6 metrov.

Kmeň je pomerne tenký a koruna, ktorej priemer je asi 3 metre, má zaoblený tvar. Je vytvorený kvôli tomu, že dlhé šíriace vetvy rastú smerom nahor.

Čím starší strom, tým viac jeho výhonkov ohýba, vďaka tomu, že aj rastliny získali zaoblenú formu, ktorá nerobila včasné orezávanie.

Listy z dediny všimol, pomerne jemné odtiene. Tu sú zmiešané béžové zelené, šalát a dokonca ružovú farbu, ktorá sa mení v závislosti od ročného obdobia. Čím väčšia teplota sa znižuje, tým viac nasýtenej farby dostane listy a kontrast, naopak, znižuje. Táto funkcia robí Bush veľmi atraktívny pre krajinný dizajn, ktorý si úspešne vychutnával záhradkárov, tvoria svoje stránky.

Hakuro Nishiki je kvitnúci strom. Na jar sa na ňom objavujú obličky z žltého zeleného do krimpovacieho odtieňa. Kôra má sivú farbu, a vetvy s hnedým odtieňom vyzerajú oveľa jasnejšie na jej pozadí.

Willow dokonale sa cíti na brehu vodných útvarov. Vďaka rozvetvenému koreňovému systému je schopný dokonca odolať ich kolapsu, čo prispieva k prírodnému posilneniu. Nie je možné poznamenať odolnosť voči mrazu stromu. Peppercut „Hakuro Nishiki“ sa nebojí z mrazu, rýchlo rastie a je schopný niesť pokles teploty na -30 stupňov.

Poddruh

Existuje približne 550 poddruhov v IV rodine. Mnohí mnohí majú zaujímavý vzhľad a využívajú záhradníci na ozdobenie oblastí. Solitická IVA je iná popularita. Jeho odrody môžu mať absolútne odlišný vzhľad, pretože výška z nich sa môže pohybovať od 1,5 do 6 metrov. „Hakuro Nishiki“ možno nazvať najznámejším medzi záhradkami. Táto obec bola zaznamenaná cenami všetkých druhov formátu pre jeho dekoratívny vzhľad, špeciálne kúzlo, ktoré dávajú škvrnité listy s bielymi a ružovými kvetmi.

To bolo od neho ďalšia populárna odroda nazvaná „Flamingo“.

IVA „Flamingo“ má tmavšie podlhovasté lístie s charakteristickou ružovou s jasnými zeleno-bielymi pruhmi, mierne skrútené na koncoch. Ako úverové listy sa stávajú zelenou, ale prúžky nezmiznú, vstrebávajú viac kontrast. Jeho výška môže dosiahnuť 2,5 metra. Priemer koruny je asi 2 metre. Nasýtené červené výhonky jej dávajú formu guľa.

Flamingo – rastlina. Kvitnúce to začína na samom konci mája alebo začiatkom júna a kvety sú rozdelené na mužov a ženy. Prvé sú zlaté odtieňové náušnice, druhá sivá. Zdá sa, že v budúcom ovocnom vzniku vyzerajú ako malé boxy pokryté v PÚ, vo vnútri sú malé semená.

Medzi vlastnosťami Flamingo, môžete si všimnúť zimnú ťažnosť. Zoradiť s nízkymi teplotmi a ťažkými nárazmi vetra.

Napriek tomu sú mladé rastliny dostatočne jemné, takže mráz a extrémne nízke teploty vzduchu sa môžu vzťahovať na ne. Aby ste sa vyhli tomu, mladé kríky by mali byť pokryté zimou.

Medzi populárne poddruhy môžu byť tiež uvedené Salix Integra. Jeho vetvy pokryté listami svetlého zeleného tieňa a na diaľku sa podobajú paprade v ich forme. Veľkosti obce dosahujú 3 metre. Stáva sa veľmi svetlý v období kvitnutia, keď sa na výhonkách objavia múky fialovej farby, ktoré majú arómu hyacintu.

Pravidlá pristátia

Najlepšie zo všetkého, Solidistická IVA sa cíti na pobrežných územiach alebo dumpingových lúkach, pretože dáva prednosť vlhkej pôde. Táto požiadavka musí byť dodržaná v prípade, že rastlina je vysadená v záhrade alebo v krajine. Najlepšie zo všetkého, ak sa v tesnej blízkosti nachádzať vody, však pre „Hakuro Niche“ je extrémne nežiaduci. Okrem toho by ste nemali sedieť v strome, kde leží Aquifer dosť vysoká.

Pri pristátí záhradníkov je potrebné dodržiavať niekoľko odporúčaní. Po prvé, rozhodnúť o mieste pristátia. Mal by byť dobre osvetlený a zároveň chránený pred vetrom. Čím viac svetla dostane rastlinu, tým viac sa bude rozvíjať, dosahuje najviac veľkú veľkosť.

Najvhodnejšia pôda je považovaná za predmet. Ten, ktorý má stredné alebo slabé ukazovatele obsahu alkalických. Ak užijete príliš svetlo, strom začne byť príliš aktívny dumping.

Na hustú pôdu bude potrebné vybaviť drenáž.

Pravidlá pristátia sú celkom jednoduché, dokonca aj nevýkonný záhradník sa s ním vyrovná. Ak hovoríme o sériách, položte ich do zeme, ktoré sa vyžaduje v apríli alebo máji. Pred týmto spôsobom je rastlina na niekoľko hodín umiestnená korene do vody, kde bol pridaný špeciálny stimulátor rootvaru.

Hĺbka pristávacej studne je od 40 do 60 centimetrov s približne rovnakou šírkou. Pites sa kopajú vo vzdialenosti 1,5 – 2 metre od seba, v závislosti na tom, ktorý krajinný dizajn je plánovaný. Malo by sa navyše predpokladať, že poskytuje drenážny systém, napríklad použitie živín, napríklad kompostu alebo humusu.

Sadenie je v centre studne. Jeho koreňový systém musí byť presne narovnaný, potom nalejte vopred určenú pôdnu zmes. Pre to môže byť listnatá pôda zmiešaná s pieskom, pridanie nejaké rašeliny. Potom je valcovaný kruh zhutnený a závod sa nalial.

Pri pristátí Solid-Choice Willa je veľmi dôležité na zabezpečenie mulčovania. Pomôže tomu rastlinu, aby zakorešla rýchlejšie. Hrúbka vrstvy by mala byť od 5 do 10 centimetrov. Pre vetracie korene bude potrebné pravidelne stratiť pôdu.

Vlastnosti starostlivosti

„Hakuro Nishiki“ sa považuje za nenáročný. Zároveň však veľmi miluje vlhkosť a vyžaduje si pravidelné zavlažovanie. Najmä relevantné pre mladé stromy, ako aj v prípadoch, keď je dlhý čas suchý a horúce počasie. Bude tiež potrebné, aby sa kŕmenie pôdy. Najlepšie je to urobiť 2-3 krát ročne – na jar, leto a jesenné obdobia. Povinná povinnosť dokonale zapadá.

Táto vŕba je vlhkosť, preto je vlhkosť vhodnejšia ako sucho. V tejto súvislosti sa nemusí báť nadmerným zavlažovaním, nikdy nebudú zbytočné.

Vhodná pôda s vysokou podzemnou vodou. Najlepšie je, ak sú sadenice prevzaté z rastliny v oblasti, kde budú následne vypadnúť, pomôže lepšie presunúť nové klimatické podmienky.

Na zabezpečenie závodu na prevenciu plesňových ochorení sa odporúča liečiť fungicídmi. Napriek tomu, že EVE miluje slnko, bude schopná zakoreniť na tmavú oblasť. Je však potrebné zabezpečiť, aby rastlina má prístup k slnečnému žiareniu v deň. Ak ste zasadiť „Hakuro Nishiki“ v neustálom tieni, bude to slabé a pomalé.

Zalievanie

Ako bolo uvedené, Bush IVA miluje vlhkosť. Preto je potrebné poskytnúť pravidelné zalievanie. To je obzvlášť dôležité v prvom mesiaci po pristátí, ako aj v lete horúce a suché. Zavlažovanie potrebujú nielen kmeň stromu, ale aj pôdu okolo neho. To pomôže líniu udržať nasýtenú zelenú farbu. Záhradníci odporúčajú zalievanie „Hakuro Nisiki“ Aspoň 2 krát týždenne. To si bude vyžadovať 2 lyžica rozliatej teplej vody naraz.

Studená voda je zakázaná, môže poškodiť koreňový systém.

Najlepšie je vykonať vzduchovú kvapinu. Čo sa týka času dňa, skoré ráno alebo večer. To zabráni vzhľadu na listoch spálenia slnkom. V tomto prípade významný prebytok vlhkosti nebude tiež priniesť zariadenie na používanie a môže viesť k šíreniu plesňových ochorení.

Podkord

Nezabudnite na skutočnosť, že strom je potrebný živiny, ktoré nie sú vždy len dostať von z pôdy. Špecialisti poraďte pomocou minerálnych hnojív a organizácií. Môžu byť pridané počas záchrany a pristátia. Ak prevláda piesčitý typ pôdy, bude to ideálne pre humus, hlinka bude potrebovať rašelinu. Komfort v kombinácii s komplexnými podávačmi sa pridáva do dydenovej podzolovej pôdy.

Organické hnojivá sa vykonávajú raz, potom sa vykonáva trojročná prestávka. Minerály sa pridávajú do pôdy a na jar, a na jeseň.

Aby bol rast stromu aktívnejší, bude potrebné použiť dusík. Na jar sa pridáva do pôdy, pred opuchom spustenia obličiek. Upokojuje sa s riešením močoviny.

Aktivizujte tvorbu obličiek Novinu sezónu pomôže použitie fosforu a draslíka. Vyrábajú sa vo forme granúl alebo konvenčného prášku. Pokyny pre použitie podrobne namaľované na balení, povie vám, ako napraviť strom.

Orezávanie

Tento postup je veľmi dôležitý v starostlivosti IE „Hakuro Nisika“, pretože jeho neprítomnosť povedie k tomu, že rastlina stratí svoj dekoratívny vzhľad, a pobočky budú visieť v rôznych smeroch. Prerezávanie by sa malo vykonávať pravidelne, pretože strom môže veľmi rýchlo rásť. Zároveň je ľahké vytvoriť korunu, ktorá dokonca neskúsená záhradníci.

Ak sú vetvy suché alebo poškodené hmyz, musia ich znížiť na jeseň. Veľmi formácia vzhľadu sa vykonáva na samom začiatku jari. V procese orezávania je aktivovaný rast nových výhonkov, takže ich nemôže úplne odstrániť a šokovať. Delikátne svetelné ružové listy sa objavujú na mladých výhonkoch.

Vzhľadom k tomu, výhonky zo stromov tejto odrody rastú smerom nahor, môžu byť rezané bez veľkého obtiažnosti, nastavenie výšky.

Ak je postup pravidelne a včas, Bush sa ukáže, že je namáhaný a hrubý. Avšak, musíte dodržiavať určité pravidlá.

Prvý účes musí byť vykonaný na začiatku jari, predtým, ako sa vegetácia začína. Pri rezaní aj veľkého počtu výhonkov, rastlina rýchlo obnoví svoj tvar, pretože sa vyznačuje rýchlym rastom. Pokiaľ ide o postup vykonaný v prvom roku, je potrebné ponechať maximálne 4-6 obličiek, po ktorých sa každoročne pridáva. Ale pred začiatkom zimy sa posledné prerezávanie vykonáva s odstránením pacientov a sušených vetiev.

Ak vykonávame kompetentné orezávanie, najčastejšie záhradníci hľadajú Krony, aby získali tvar lopty. V prípade rastu na kmeni sa mnohí zistili, že rastlina získava názor na veľmi veľkú púpavu. V tomto prípade sa na trupe odstránia zbytočné výhonky.

Zimný prístrešok

Napriek tomu, že Hakuro Nishiki je odolný voči mrazu, v zime môže stále vyžadovať ochranu. To je dôležité najmä pre mladé rastliny v prvých rokoch života. Ak sú v segrácii vŕby tejto odrody na území manželky s malým množstvom snehu, odborníci odporúčajú vybrať strom v tvare kríka, pretože takéto pristátia sa vyznačujú výraznejšou odolnosťou Nižšia teplota.

Záhradníci potrebujú vedieť, že mrazené výhonky by mali byť odstránené na jar. Nebude to spôsobiť poškodenie IVI

Záhradníci potrebujú vedieť, že mrazené výhonky by mali byť odstránené na jar. Nebude to spôsobiť poškodenie IVI. V zimnom období sa vyžaduje na pokrytie netkanej textílie. Prístrešok musí prejsť vzduchom, ale zároveň je dosť pevne. Neublíži ďalšie mulčovanie. Z vyššie uvedeného môžete čerpať suché listy alebo malé množstvo snehu.

Reprodukcia

Modifikácia IVA s pevnou veľkosťou dvoma spôsobmi. Je očkovaný na stohu alebo použiť spôsob výkresu. Ak chcete vštepiť závod na slame, odborníci odporúčajú pomocou kozieho wav. To pomôže dosiahnuť, že vŕba nadobúda tvar stromu na trupe. V tomto prípade sa vakcinácia najprv vykoná, potom sa vytvorí jeden trup. Ďalej musíte odstrániť extra vetvy tak, aby strom získa požadovaný formulár. Treba poznamenať, že štepenie slamy sa vykonáva pri použití akejkoľvek dekoratívnej vŕby.

Pokiaľ ide o šiling, s jeho pomocou je zariadenie pripojené k forme kríka. Postup sa vykonáva na samom začiatku jari. Z materského keru berie výhonky 1 rok. Je potrebné to urobiť, kým sa vegetácia nezačala. Potom sa rez suší a potom sa odrezky umiestnia do špeciálne pripraveného miesta. Je zakorenený IVA tejto odrody pomerne rýchlo, a už rok neskôr môžete pristáť na trvalom bode.

Choroby a škodcov

Na pestovanie zdravého a krásneho stromu je potrebné študovať problémy, s ktorými sa môžete kedykoľvek vyskytnúť. Záhradník musí presne vedieť, čo robiť, ak IVA vyschne, ťahajú, chráni listy alebo vyschnúť. Treba to povedať Stupeň Hakuro Nishiki je dostatočne odolný voči rôznym chorobám, infekciám a útokom škodlivého hmyzu. Ale zároveň sa môžu stať aj niektoré problémy. Záhradníci sa odporúčajú ako prevencia huby každý rok rozprašovanie kroviny fungicídov.

„Hakuro Nishiki“ sa vyznačuje veľmi dobrou imunitou, to však neznamená, že by sa mala opustiť z prevencie. Napríklad na ochranu rastliny od larvy májových chrobákov, môžete naliať a rozprašovať kríky s kompozíciami predávajúcimi v špecializovaných predajniach. Mladé stromy môžu spôsobiť významné škody larvy.

Na ochranu koreňov by ste mali využiť špeciálne kompozície s obsahom imidacloprid. Prvý postup sa vykonáva priamo počas vylodenia a druhý po 1,5 mesiaci.

Takéto prípravky ako „prestíž“ alebo „antichrupciu“. Táto trieda bude prakticky nepodlieha chorobám. V prípade niektorých by sa však malo pokračovať v okamžitom zaobchádzaní. Ide o choroby, ako je malikóznivá rosa alebo nekróza.

Aplikácia v krajinnom dizajne

„Hakuro Nishiki“ je dokonale kombinovaný s rôznymi rastlinami a vyzerá dobre v krajine akéhokoľvek pozemku. Nostia väčšinou dekoratívne funkcie.

Takéto kríky môžu byť zasadené samostatne aj v kombinácii s ostatnými. S ich použitím môžete vytvoriť živý plot. Tiež sa stanú nepostrádateľnou možnosťou pre výsadbu z umelých nádrží alebo na brehu rybníkov.

V zime, výhonky získajú červenú farbu, ktorá vyzerá veľmi zisková na pozadí bieleho snehu. A v lete, jasné letáky a jemné kvety budú radi oči akéhokoľvek záhradníka. Hlavnou vecou je dodržiavať jednoduché pravidlá pre pestovanie tejto rastliny, starať sa a nestarať ju v blízkosti vysokých stromov s rozšírenou korunou.

Ako zariadiť Kronu „Hakuro Nishiki“, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár