Kultivátorová tryska pre zastrihávač benzínov: Druhy, výhody a nevýhody

Benzínový zastrihávač je agregát s dostatočnou kapacitou a autonómiou. Je vhodné pri vykonávaní rôznych poľnohospodárskych prác. Avšak, na zvýšenie funkčnosti, potrebuje rôzne typy hitov. Jedným z nich je kultivátorová tryska. Čo je to, aké sú výhody a nevýhody tohto zariadenia?

Čo to je?

Trysky typu kultivujúceho na zastrihávač benzínov sú sklopné zariadenia na spracovanie pôdy. V skutočnosti je to voľný uzol, ktorým môžete zjednodušiť spracovanie malého úseku Zeme.

V závislosti od druhov sa trysky môžu trochu zmeniť, avšak nie je vhodný pre niekoľko typov práce. Nie je možné čerpať a ponoriť. Ona len stratí pôda.

Výhody a nevýhody

Kultivátorová dýza pre benzotrimér, bez ohľadu na jeho odrody, zvyšuje hmotnosť zmontovanej jednotky na 5-6 kg. Toto je skôr požadovaný tovar od kupujúceho, ktorý sa vyznačuje jednoduchosťou údržby. Toto zariadenie je charakterizované prijateľnejšou hodnotou v porovnaní so zariadením pre vlnu motora. Kultivatorová tryska na zastrihávač benzínu je vhodná v podmienkach skleníkov, nielen uvoľnená pôdu, ale tiež nasýti kyslíkom.

Vzhľadom na to, že toto zariadenie sa vykonáva s vysoko kvalitnou montážou, je to trvanlivé, čo sa nemôže radovať. Zariadenia samy veľmi zjednodušujú prácu krajiny a umožňujú vám urýchliť jeho prácu.

S týmto zariadením môžete vrčať pôdu v kvetinovom zábere, kvetinové postele, skleník, na malé postele a dokonca aj okolo kríkov a stromov. V priemere môže zariadenie na jednu pasáž zachytiť prácu pôdy široko až 25 cm.

Čo sa týka nedostatkov kultivujúcich na benzotrimmer, mnohí kupujúci oslavujú svoju váhu. Nedostatok hmotnosti zariadenia je dôvodom, prečo smerujúc k zložitej pôde, nemusí sa prehĺbiť v pôde vôbec, ale len poškriabajú svoju vrchnú vrstvu. Okrem toho, ako ukazuje prax, v takýchto tryskách nie je možné tlačiť mlyny na zem. Je plná skutočnosti, že tyč začína jar, a v dôsledku toho je zariadenie rýchlo nosené.

Ak sa pokúšajú stlačiť zariadenie viac silnejšie na zem, tyč nevydrží a ohýba, čo môže zlomiť opláchnutie alebo samotnú pracovnú trysku. Hnacia tyč je pomerne dlhá, počas kultivácie, aby sa zabránilo vibráciám, ktorej hodnota je priamo spojená s dĺžkou samotnej tyče. Okrem toho závisí od zložitosti spracovania plochy, pretože zaťaženie na diskoch a rezačkách v prípade hustého pôdy bude väčšie.

Udržujte dlhý vibračný nástroj ťažký, ako ich riadiť. V tomto prípade je tiež potrebné si uvedomiť, že konštantná práca s vibračným nástrojom môže byť plná negatívnych dôsledkov pre ľudské zdravie. Napríklad, konštantné vibrácie je schopné poškodiť krvné cievy a nervy v prstoch tých, ktorí majú problémy s dodávkou krvi. S dlhou prácou je motocoza s kultivačnou tryskou možnými problémami a zdravými ľuďmi.

Ak naozaj si na kultiváciu Zeme, potom je lepšie zvoliť možnosť disku. Je vybavený bezpečnostným puzdrom, aj keď je to trochu komplikované užívateľom. Čo sa týka nezávislej výroby trysiek, tento proces nie je vždy účinný výsledok. Okrem toho, že práca na výrobe hitov pre pestovanie časového konzumácie pôdy, nie vždy funguje vysoko kvalitná a spoľahlivá. Okrem toho nie je vždy produktom vlastného zvládnutia s Turdenom.

Nemôže použiť zariadenie bez ochranného puzdra. V procese spracovania pôdy je potrebné zabezpečiť, aby sa nože a ochranné úpravy nemali nielen kamene, ale aj sklenené fragmenty. Ak by sa stalo nedbanlivosť, je potrebné urýchlene zastaviť motor, odpojiť drôt zo zapaľovacej sviečky.

Ak chcete opláchnuť rezačky, musíte odstrániť zariadenie. Okrem toho, čas od času musí byť zariadenie mazané olejom. Vzhľadom na ostrosť čepele by mala fungovať v rukaviciach. V procese pestovania pôdy nie je možné prepnúť na vysokú rýchlosť. Aby bolo možné umiestniť na ochrannú obrazovku obmedzovačom čiary, je potrebné z neho odstrániť reštriktívnu maticu, vložte držiaku do otvoru a otočte obrazovku pred prechodom cez drážky zátvoriek. Potom potrebujete tesnú bahnú maticu na skrutku.

Ak chcete nainštalovať dýzu na motocykel, je potrebné odstrániť korok s skrytím tyče. Potom je pripojený tak, aby blokovanie (uvoľnené) tlačidlo vstúpilo do vybrania na záves. Tryska tlačí dopredu, kým sa tlačidlo nezapadne. Pred spustením pracovného toku musíte pevne dotiahnuť rukoväť, otáčajte ju pozdĺž šípky v smere hodinových ručičiek. Ak nie sú vhodný otvor, takáto tryska nemožno použiť pre existujúci benzotrimér.

Názory

V závislosti od odrody môže mať zariadenie alebo žiadne rezačky. Na tomto základe môže byť klasifikovaný na zariadení alebo disku. Produkty prvého typu sú charakterizované prítomnosťou rezačiek, ktoré sú umiestnené na oboch stranách vedúceho hriadeľa. Druhé možnosti fungujú na úkor rezných diskov. Avšak, prítomnosť alebo neprítomnosť frézy neovplyvňuje funkčnosť – hity kultivátorov na zastrihávač benzínov sa kúpia za uvoľnenie pôdy.

Rozdiely medzi odrodami sú v type pôdy, s ktorým koní kultivujúcich sa vyrovnáva. Napríklad, odrôd ozubenej čiary sú charakterizované menej váhou, avšak kvôli tomu nie sú schopní liečiť komplexnú pôdu. Diskové náprotivky nemôžu pracovať nielen so svetelnou pôdou. Tieto trysky sú charakterizované väčšou tuhosťou, sú silnejšie a trvanlivejšie.

Zvládnuť dýzy tohto typu ľahšie spracovať dlhé hrebene, ako je v tomto prípade menej otočení. Tieto zariadenia nie sú univerzálne, a preto je potrebné ich získať na konkrétny model, pretože v tomto prípade všetko bude závisieť od počtu slotov. Súčasne je aj sila samotného zastrihávača povinná.

Možnosti konštrukcie a montáže

Konštrukcia takéhoto zariadenia je zvyčajne vybavená jedným alebo dvoma pármi rezných častí. Sú pripojené k zastrihávaniu namiesto prevodovky v spodnej časti činku alebo v blízkosti motora zariadenia. Kompletný motocykel sa vykonáva horiacimi kvapalnými palivami. S cieľom posilniť pevnosť a spoľahlivosť dizajnu v nej sa nachádza priama vystužená tyč, ktorých priemer je aspoň 25 mm. Tyč je určená pre optimálne pracovné zaťaženie.

Na základe typu zariadenia je často nastavenie šírky rezania rezných prvkov. Jej ukazovatele sa spravidla líšia v rozsahu 13-25 cm. Pokiaľ ide o kultivátory na disk pre benzotrimér, ich dizajn môže byť vybavený nielen párom, ale aj niekoľkými diskami s čepeľami, ktoré sú na nich pevné, ohnuté v určitom uhle. Tieto hity majú spravidla ochrannú klapku, ktorá zabraňuje pôde v procese prevádzky zariadenia.

Konštrukcia prevodových dýz môže mať tiež viac ako dva rezacie prvky. Zakrivené nože môžu byť umiestnené v rade. Zvýšenie počtu nožov zvyšuje hmotnosť kultivátora dýzy. V priemere váži asi 5 kg.

Prenos krútiaceho momentu z motora benzotrimmumer na rušenie sa vykonáva pomocou hriadeľa zloženého v tyči. Takýto uzol nie je zameniteľný, okrem toho sa líši od počtu štrbín, ktoré sú k dispozícii na konci tyče. Sú 7 alebo 9. Táto funkcia sa berie do úvahy výberom závesu na existujúci benzotrimmer. Handicap-kultivátor na motococh s prichádzajúcim hriadeľom 9 slotov a 26 mm bar je pripojený namiesto spodnej prevodovky.

Striekaná metóda pripojovacích diskov umožňuje slobodu pohybovať rezacích častí. To je vhodne špeciálne pre kultiváciu pôdy, pretože umožňuje uvoľnenie zeme širokým zachytávaním pre jednu pasáž. Nie je však potrebná veľká amplitúda pre pohyb tyče.

Ako si vybrať?

Nákup rastlinného kultivujúceho pre Benzokos, okrem výkonu motora benzotriméru na základe viacerých faktorov. Toto je šírka spracovania, hmotnosti, rezačky priemerov a počet otáčok za minútu. V priemere môže byť priemer frézy 20 cm, počet otáčok – 180.

Vzhľadom na to, že dýzy na pestovanie na zastrihávač benzínov sú zle spustené s slepou krajinou, musíte vybrať možnosť s štítom typu disku. Zároveň je dôležité vziať do úvahy faktor starostlivosti, pretože je lepšie uvoľniť Zem po tom, čo je nutnosťou. Je dôležité, aby bola rukoväť t tvarovaná, v tomto prípade bude smer tak spoľahlivý a správny.

Pokiaľ ide o konštrukciu tyče, potom pre flexibilný hriadeľ je zbytočné kúpiť kultivačnú trysku, Zlyhá jednotku dostatočne rýchlo. Ideálnou možnosťou bude nákup produktu s viacročným barom v páre s kardanovým prenosom. Takýto agregát sa v práci efektívnejšie a bude rozlíšená spoľahlivosťou. Aby sa motor neprehrieval, je dôležité, aby kapacita bola aspoň 1000 W, inak sa znižuje produktivita práce.

Funkcie prevádzky

Vzhľadom na možnosti zastrihávača a samotného pripútanosti sa práca s hitom vykonáva pred obdobím, keď buriny ešte neboli vysoké a posilnené. Takže, práca používateľa bude efektívnejšia, pretože je ľahšie znížiť nízku trávu, a nie bojovať s hrubými a hrubými stonkami. Včasné uvoľnenie pôdy pomocou kultivačnej trysky prispieva k zrýchlenému rastu a posilneniu vysadených plodín a v dôsledku toho vysoký výťažok.

Je dôležité bezpečne upevniť trysku na zastrihávač benzínov. Je dôležité vziať do úvahy skutočnosť, že nie každý záhradník bude schopný pracovať s posmievaným kultivátorom, dôvodom, prečo je hmotnosť vrkôčok a záves. Ak jednotka jednotky nie je vypočítaná na výkon viac ako 1500 W, táto tryska môže byť použitá len viac ako ripper alebo ľahký lesk. Je dôležité pochopiť, že dýza na pestovanie pôdy pomocou čerpacej stanice v žiadnom prípade nahrádza zostavu na burinu, orbu a ponorenie. Toto je mini-zariadenie na malé účely.

Otočenie v procese pracovných nožov sú dostatočne nebezpečné, a preto je potrebné pracovať s zastrihávačom benzínu. Nemôžete sa pokúsiť zvážiť nože z burín, keď je zariadenie zapnuté. Môže sa vykonať výlučne pri plnom zastavení motora. Nemôžete chytiť nože s rukami alebo sa pokúsite zablokovať. Kontrola zariadenia, eliminácia porúch, ako aj opotrebované položky.

Plnenie jednotky potrebnej na ulici. Je dôležité zabezpečiť, aby žiadne netesnosti ropy alebo palivo. Nie je možné povoliť prehriatie motora. V procese prevádzky musí byť prevádzkovateľ súčasťou rotujúcich prvkov, pretože frézy môžu poškodiť končatiny. Pred pokračovaním s prácou musíte preskúmať územie budúceho spracovania a uložiť ho z pevných položiek. Napríklad je vhodné sa zbaviť kameňov, ktoré môžu spôsobiť zastavenie, a potom frézy na všetkých.

Ak sa to stane, musíte jednotku okamžite zastaviť a skontrolovať ho za poškodenie. Nie je možné pracovať v zlomenom zariadení.

Viac o kultivátore čerpadla pre benzínový trim sa dozvie z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár