Kultivátory Huter: Vlastnosti a typy

Nevyhnutným asistentom každého poľnohospodára a záhradníka je kultivujúci. Táto moderná jednotka veľmi uľahčuje proces spracovania pôdy, pristátie rastlín a zber. Napriek tomu, že poľnohospodársky trh je zastúpený dobrým výberom technológie, kultivátor Huter má zaslúženú popularitu s majiteľmi pozemných pozemkov. Má vysoké technické špecifikácie, dobré vybavenie a je schopný pracovať s ďalšími prílohami.

Zvláštnosť

Motorový kultivátor vyrábaný nemeckým výrobcom Huter je nová generácia. Jeho dizajn poskytuje všetky prevádzkové možnosti, ktoré robia súhrnné univerzálne a pohodlné použitie. Hlavným znakom tejto techniky je jeho dokonalé vyvažovanie, Ktorí inžinieri mysleli tak, že pri vykonávaní práce sa ruka operátora necíti špeciálne zaťaženie. Toto bolo možné z dôvodu špeciálneho umiestnenia motora na vozidlo, ktoré je inštalované v prednej časti konštrukcie. Motor pripojený k rámu, jeho hmotnosť vytvorí dodatočné zaťaženie na rezačky, to umožňuje znížiť úsilie prevádzkovateľa pri orbe a zjednodušuje správanie iných ťažkých typov pracovných činností.

Kultivátor sa vyrába v rôznych modifikáciách, ale všetky modely benzínový jednovláknový motor. Pracuje pri vysokom výkone a ľahko sa vyrovná s uvoľnením, vypuknutím, rootom a zaťažením. TRUE, ak sa vyžaduje spracovanie ťažšej pôdy, operácia bude potrebné vykonať v dvoch pasážach. Modely kultivujúcich Huter Motor sú charakterizované dlhou životnosťou, ale v prípadoch porúch pre nich môžete rýchlo nájsť náhradné diely pre nich, pretože sú vždy vyrobené a komerčne dostupné. Takéto jednotky sú dokonale vhodné pre chalučné miesta a veľké farmy.

Populárne modely

Kultivátory ochrannej známky CUTER sa dodávajú na trh v rôznych modifikáciách, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj technickými parametrami. Preto pred výberom jedného alebo iného typu jednotky musíte zohľadniť jeho schopnosti a podmienky prevádzky. Majitelia pozemkových pozemkov používajú niekoľko modelov týchto poľnohospodárskych nástrojov. Zvážte ich údaje.

Huter GMC-1.osem

Tento kultivujúci je určený pre chaty a stredné farmy, je považovaná za ekonomickú a kompaktnú možnosť. Dizajn je vybavený dvojtaktným benzínovým motorom 1.25 L. s., Palivová nádrž je navrhnutá iba 0.65 L. Vzhľadom k tomu, že je vyrobený z transparentného materiálu, vlastník má možnosť neustále sledovať úroveň benzínu. S pomocou takéhoto agregátu je ľahké implementovať pestovanie oblastí, husto vysadených stromami a kríkmi. Šírka spracovania v ňom je 23 cm, hĺbka – 15 cm.

Konštrukcia zariadenia obsahuje manuálny štartér a teleskopickú rukoväť, ktorá sa ľahko vyvíja. V tejto forme, agregát zaberá malý priestor pri skladovaní a preprave. Výrobca dokončí zariadenie s mlynmi, ktorých priemer nepresahuje 22 cm. Kultivujúci má len jednu rýchlosť – predná a váži len 17 kg. Napriek takému jednoduchému opisu dostal jednotka veľa pozitívnej spätnej väzby a stala sa populárnou medzi mnohými odpočítavanie.

Huter GMC-5.päť

Tento mini-model je tiež považovaný za kompaktný a prispôsobený pre malé farmy. Vďaka reverznému a jednej rýchlosti, s takýmto agregátom môžete ľahko vykonávať manévrovanie na malom pozemku. Jednotka sa vyrába s benzínovým motorom s kapacitou 5.5 L. s., A pretože systém chladenia vzduchu je doplnený, neprehrieva sa pri dlhej práci. Objem palivovej nádrže je 3.6 l, robiť prácu bez prerušenia, aby ste sa zastavili v tankovaní. Zvážte jednotku 60 kg, môžu zvládnuť oblasti so šírkou 89 cm s vybraním do pôdy o 35 cm.

HUTER GMC-6.päť

Označuje strednú triedu zariadení, ktorá sa predáva za prijateľnú cenu. Vhodné pre malé aj stredné pozemky. Vzhľadom k tomu, že výkon motora je 6.5 L. s., Tento kultivujúci je možné spracovať aj v pannici. Model sa vyznačuje dobrou manévrovateľnosťou. Okrem toho je jednotka vybavená reťazovým prenosom, ktorý zvyšuje jeho silu a spoľahlivosť.

Výrobca doplnil model so špeciálnymi krídlami, sú umiestnené nad rezačkami a chránia operátora od odchodu nečistôt a hrudiek Zeme. Riadiaci systém je nainštalovaný na rukoväti, gumové prekrytie robia prácu pohodlnú a chrániť ruky pred pošmyknutím. Jednou z výhod modifikácie je schopnosť nastaviť kultivovača na výšku. Palivová nádrž je určená na 3.6 l benzín. Zvážte jednotku 50 kg, môžu zvládnuť úseky 90 cm široký, prehlbovanie v pôde o 35 cm.

Výkonnejšie modely

V tomto preskúmaní by sa malo uviesť niekoľko ďalších modelov.

HUTER GMC-7.0.

Toto zariadenie sa líši od predchádzajúcich modifikácií vysokého výkonu, pretože jeho konštrukcia zahŕňa benzínový motor s kapacitou 7 litrov. C. Malá hmotnosť jednotky, ktorá je 50 kg zjednodušuje nielen jej prepravu, ale aj. Dizajn kultivujúceho je vybavený pneumatickými kolesami, ktoré uľahčujú jeho pohyb, a šesť rezačiek je schopných spracovať oblasti so šírkou až 83 cm a hĺbkou 32 cm. Pásová nádrž – 3.6 L. Kultivátor sa vyrába s dvomi prednou a jednou rýchlosťou zadnej časti.

HUTER GMC-7.päť

Tento model sa považuje za poloprofesionálny a navrhnutý na vykonávanie práce akejkoľvek zložitosti bez ohľadu na typ pôdy. Pretože sila motora je 7 l. s., Jednotka je schopná rýchlo vyrovnať so spracovaním veľkých oblastí. Vzhľadom k tomu, že dizajn je vybavený výkonovým odberným hriadeľom, na tomto kultivitei môžu byť inštalované rôzne prílohy. Prenos je reprezentovaný trojstupňovým prevodovkou, ktorá umožňuje zariadeniu vyvinúť maximálnu rýchlosť až 10 km / h. Hmotnosť zariadenia je 93 kg, objem nádrže je určený pre 3.6 l Benzín, Šírka spracovania – 1 meter, Hĺbka – 35 cm.

HUTER GMC-9.0

Tento modifikačný inžinieri sa vyvinuli špeciálne pre pestovanie veľkých oblastí. Môže sa vyrovnať s spracovaním oblasti na 2 hektáre. Benzínový motor sa vyznačuje zvýšeným výkonom v 9 litrov. s., ktorý rozširuje možnosti kultivujúceho a umožňuje ho používať nielen na pestovanie pôdy, ale aj na prepravu tovaru do 400 kg. Hlavnou výhodou modelu je nákladovo efektívna spotreba paliva, zatiaľ čo palivová nádrž obsahuje 5 litrov benzínu, čo je dosť dlho. Odváženie 135.6 kg, môžu zvládnuť oblasti šírky 1.15 m, prehlbovanie v pôde o 35 cm.

Typy sklopných zariadení

Kultivátory Huter sú vyrábané súčasne so širokým výberom sklopných zariadení. Takéto úpravy robia súhrnný multifunkčný a zvyšujú jeho výkon. Preto, aby sa uľahčilo prácu v krajine alebo poľnohospodárstve, musia majitelia dodatočne získať prílohy a dopravné vybavenie. Ochranná známka spoločnosti Huter podľa svojich kultivujúcich dodáva nasledujúce typy zariadení:

 • pôdy;
 • čerpadlo na zásobovanie vodou;
 • zemiaky;
 • brány;
 • Hiller;
 • príves;
 • kosačka;
 • pluh;
 • Odstránenie snehu.

Keďže dizajn kultivujúceho je vybavený špeciálnym spojkou, všetky vyššie uvedené typy zariadení môžu byť inštalované bez problémov. V modeloch s malou hmotnosťou, pre to používa Budivý. Hmotnosť pomáhajú armatúry, aby sa ponorili do zeme. V závislosti od toho, ako sa plánuje hlasitosť a typ práce na mieste, musia mať majitelia dodatočne získať takéto zariadenia.

Prevádzkové pravidlá

Po zakúpení agregátu je potrebné spustiť. Predstavuje množstvo opatrení, ktoré sú zamerané na rozšírenie života kultivujúceho. Výsledkom je, že údaje sú travené a uzly sú mazané olejom. Pred začatím práce (a prevádzka vrátane) je dôležité splniť tieto činnosti:

 • nalejte olej a palivo;
 • Spustite motor podľa pokynov od výrobcu – mal by pracovať v nečinnosti najmenej 20 minút;
 • Urobte čas opakovania, rovnako ako hladko zvýšiť rýchlosť motora na maximálny indikátor (v tomto režime motor musí pracovať 4 hodiny);
 • Po testovaní môžete nainštalovať kolesá a skontrolovať prevádzku jednotky bez sklopného zariadenia;
 • Keď sa vyrába odtok, mali by ste vypustiť a zmeniť olej.

Napriek tomu, že kultivátory Huter pracujú neopatrne, niekedy môžu zlyhať. Dôvodom pre to najčastejšie slúži nesprávnu prevádzku alebo dlhodobú prevádzku motora pri vysokých zaťaženiach. Aby sa zabránilo členenia, odporúčajú sa špecialisti, aby dodržiavali tieto pravidlá.

 • Pravidelne kontrolujte hladinu oleja a paliva v nádrži. S nedostatkom alebo úplnou neprítomnosťou, podrobnosti o motora zlyhá. Podľa pokynov výrobcu sa motorový olej 10W40 musí použiť pre agregát. Jeho prvá výmena by sa mala vykonať po 10 hodinách prevádzky, potom pravidelne nalejte nový každých 50 hodín prevádzky. Ako palivo pre kultivujúci je benzín vhodný s oktánovým číslom nie je nižšia ako 92. Pred nalievaním paliva, v nádrži, ktoré najprv by ste mali otvoriť veko a čakať trochu, kým sa tlak v nádobe nevysunul.
 • Nemôžete zatvoriť klapku vzduchu, keď sa motor spustí, inak môžete naliať sviečku. Ak motor nespustí, hlavný dôvod je považovaný za poruchu sviečok. Malo by sa skontrolovať, čistiť alebo nahradiť. Niekedy môže byť sviečka v operácii posunúť, v tomto prípade je to dosť na to, aby ste sa jednoducho čistili. Niekedy je možné pozorovať špičku sviečok, môže sa vykonať sušenie alebo výmena.
 • Je tiež dôležité ovládať prevádzku rotujúcich častí a skontrolovať veľkosť pásu. V prípade potreby uťahovanie spojovacích materiálov a nastavenie káblov, pásov. Ak sa to nerobí, potom v budúcnosti sa môžete stretnúť s tým, že kolesá sa zastaví. Okrem toho, vzhľadom na oslabenie spojovacích materiálov, redukcia kultivéra začne fungovať hlučne.

Recenzie

K dnešnému dňu, väčšina poľnohospodárov a vlastníkov chatiek oceňuje prácu kultivujúcich Huter. Stali sa skutočnými asistentmi v ekonomike. Zariadenie výrazne zjednodušuje fyzickú prácu a šetrí čas. Medzi hlavné výhody zariadenia vlastníci prideľovali účinnosť, kompaktnosť a vysoký výkon. Okrem toho, možnosť inštalácie zdvihnutého a sklopného zariadenia z nich robí multifunkčné.

Prečítajte si viac v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár