Lalibel Tulipány: Popis odrody a jemnosti jeho kultivácie

Tulipány rôznych odrôd sú skutočnou dekoráciou akejkoľvek domácej záhrady. Radšej rastú nielen profesionálne kvety, ale aj milenci. LALIBEL HYBRIDOVÉ TRUHY TULIPY Užite si špeciálny dopyt po ich pôvodnom vzhľade a jednoduchosti kultivácie. V tomto článku sa podrobnejšie zvážte popis a znaky tejto odrody, naučiť sa jemnosti jeho kultivácie a starostlivosti.

Popis

Lalibelova odroda sa vzťahuje na chov, najprv v Holandsku. Tulipány tejto odrody majú veľké sklo, spravidla asi 10 cm. Farba hladká, nasýtená červená. Kmeň je pomerne silný, výška dosahuje 80 cm.

Kvetinové lístky majú lesklú štruktúru, pevne usporiadané.

ROZIVE LALIBEL TUIPIONS je dobre vyvinuté, reprezentované veľkou žiarovkou, ktorá slúži ako takzvaná rezervoárová rezervoár, ktorá poháňala rastlinu počas kvitnutia a všetkého života. Veľké listy, majú bohatú zelenú farbu. Za normálnych podmienok kvetu dochádza uprostred pružiny a pokračuje pred začiatkom, a niekedy v polovici júna, to všetko závisí od podmienok pestovania.

Táto odroda je dokonale zažíva malé mrazy a veterné počasie. S ostrou zmenou klimatických podmienok môže kvet ľahko vziať rovnaký tvar – jeho listy to neublížia.

S vernou starostlivosťou a dobrým podmienkam pre život v skleníkových podmienkach, tulipány tejto odrody môžu rásť po celý rok. Tulipány „Lalibel“ sú zriedka chorý, sú dosť nenáročný v starostlivosti a môžete ľahko chovať sa deliacimi žiarovkami.

Kvety tejto svetlej červenej triedy sa používajú ako doplnok akéhokoľvek kvetinového postele s inými rastlinami alebo na pestovanie v skleníkoch.

Bezprostredná a starostlivosť

Obvykle tulipány sú vysadené na jesennom čase roka, keď teplota pôdy nepresahuje 10 stupňov. Lalibela tulipány sa najčastejšie pestuje v skleníkových podmienkach. Tam sa cítia lepšie. Po rezaní však môžu začať rýchlo.

Pri pestovaní tulipánov v skleníku je potrebné dodržiavať správnu teplotu a vlhkosť v miestnosti. Je tiež veľmi dôležité, aby bola pôda vždy navlhčená, ale neprepadne, inak sa začne rekonštruovať Rhizome a žiarovka TULIP.

Ak sú odrodové rastliny vysadené do obvyklého pôdy, potom musíte monitorovať tak, aby na ne spaľovali horiace slnko, preto je vhodnejšie vybrať sekcie polo-detekcie. Pri stravovaní žiaroviek tulipánov stojí za to uviesť do hĺbky nie viac ako 20 cm. Rovnaký interval musí byť medzi samotnými rastlinami. Staré žiarovky by mali každý rok kopať. Rastúce miesto sa odporúča zmeniť každých 5 rokov.

Ak sú rastliny vysadené v skleníku, potom sa pre nich odporúča externá teplota na +10. Ale v rovnakom čase, každé nasledujúce týždne, teplota by mala byť zvýšená na + 17-20 stupňov, takže rastlina prebieha čo najrýchlejšie. Veľmi mladé rastliny potrebujú vodu každých 8-10 dní alebo ako sušenie pôdy. Dospelé rastliny sa odporúčajú vodu každých 2-4 dní.

Rezanie skleníkových tulipátov odrôd Lalibel je možné skladovať do 15-20 dní v chladnej miestnosti.

Možné choroby

Rovnako ako akékoľvek rastliny, tulipány podliehajú rôznym druhom chorôb a útoku hmyz.

  • Aby sa kvety nezačínali bezprostredne po rezaní, je veľmi dôležité spracovať secuteurs so špeciálnym antiseptickým činidlom. Takže, šťava, ak je infikovaná, sa nedostane k iným tuptipsom a rastlín.
  • Chorská rastlina sa dôrazne odporúča izolovať od všetkých ostatných a najlepší spôsob kopať a horieť. Zvlášť ak bol pokrytý bielymi alebo tmavými škvrnami, ktoré môžu indikovať hubovú infekciu.
  • Nákup žiaroviek tulipátov nasleduje len z osvedčeného kvetu. V opačnom prípade si môžete kúpiť tulipány, ktoré sú infikované pravouhlosťou. Zaobchádzať s nimi – je to absolútne zbytočné, pretože mnohí odborníci veria.
  • Nalejte plesňové ochorenia na tulipánoch pomocou špeciálnych fungicídnych činidiel, ktoré sú implementované v záhradníckych predajniach. Ale len vtedy, ak huba nevyčerpaná rastlina vôbec. Použite finančné prostriedky nasledujú pokyny. Pokiaľ ide o zbavenie hmyzu a rôznych škodcov, môžu byť eliminované špeciálnymi insekticídmi, ktoré môžu zničiť whiteflies, štíty a iné hmyz útočníci na rastliny. Niekedy z hmyzu si môžete pripraviť dojčatá bylinky pomocou dreveného popola.

S výskytom škodcov ako Medveda, ktorá miluje si vychutnať žiarovky tulipánov, môžete použiť otrávenú návnadu.

Pri práci s akýmkoľvek jedom je veľmi dôležité dodržiavať bezpečnostnú techniku. Mal by fungovať výlučne v rukaviciach av ochrannej maske.

O tom, ako dať TULIP, povedal v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár