Likoris: Typy, Pravidlá pristávacie a starostlivosti

Licoris (alebo Spider Lily) je rastlina, ktorá má záujem aj zo skúsených záhradníkov. Má tajomný vzhľad a neobvyklé vlastnosti. Pre to Aby sa zariadenie zakorenila v klimatických podmienkach našej krajiny, je potrebné dodržiavať všetky pravidlá pre pristátie a starostlivosť o to. Okrem toho by sa malo pripomenúť, že nie všetky odrody striekania lily môžu rásť na území nášho štátu.

Popis

Licoris (alebo Spider Lily) je cibuľná rastlina. Kvetina je tepelne milujú, takže zle toleruje studený a mráz. Táto funkcia je dôležitá pre zváženie pri výbere pristávacej stránky – ak žijete v severných regiónoch, mali by ste odmietnuť pestovať Likoris.

Rastlina je pomerne veľká – priemer žiaroviek je asi 5 centimetrov, zatiaľ čo listy dosahujú 40 centimetrov v dĺžke a 20 celoštátnych. Liscoris Listy patria do kategórie odstraňovania, pretože veľmi úzke. Zároveň majú jasnú a nasýtenú zelenú farbu.

Listy zomrieť v lete, zvyčajne v júli. Namiesto nich sa stonky objavujú z lúča Lukiris, ktorej maximálna dĺžka nepresahuje 70 centimetrov.

V hornej časti stonku, ktorá má zaokrúhľovanú časť, v priebehu času existujú kvetenstvo s veľkými budmi. Je dôležité poznamenať (a pre túto kvalitu Likoris obzvlášť oceniť záhradkárov), že na jednom kmeni sa môže vyskytnúť od 4 do 7 kvetov. Charakteristickým znakom Lycirice Kvety – vyslovená vôňa. Proces kvitnutia začína začiatkom septembra.

Tvar kvetov Lycirice je skôr nezvyčajný a veľmi zvláštny. Takže okvetné lístky v ich vzhľade sú podobné Lilia, zatiaľ čo tyčinky sa pripomínajú klietku (je to kvôli takýmto charakteristikám Likorisu a získal jeho druhé meno – Pauchy Lily). Kvety môžu byť natreté v širokej škále odtieňov. Medzi najobľúbenejšie farby, botanika vedci zvyčajne zvýrazňujú fialovú, oranžovú, bielu, červenú, zlatú žltú.

Priamy proces kvitnutia Lycirice môže trvať od 10 do 14 dní. Potom, čo skončí, sú na kvety špeciálne semená, vnútri, ktoré sú obsiahnuté v čiernych semenách. Po zdvihnutí Bloomon sa opäť objavia listy z žiaroviek. Tentoraz sa budú držať kvetu až do budúceho leta.

Likoris je skôr neštandardným kvetom, takže často poskytuje magické a mystické hodnoty. Napríklad, na východe, kvet je najčastejšie rastie in vivo. Je veril, že Likoris nesie zlé znamenia: nešťastie, smútok, problémy. To je, že na východe sa domnievajú, že pavúk lily rastie v tých oblastiach, kde sa ľudská krv bola predtým rozliala. Preto sa často privedie do hrobov. Ďalšia hodnota kvetu je symbolom a dekoráciou štítkov. Povery týkajúce sa sphew lilies v Rusku sa nehodili. V našej krajine je Likoris vnímaný ako pozitívny a neobvyklý kvet.

Prečítajte si viac  Vlastnosti mini traktorov Yanmar

Likoris často dávajú prednosť nováčikom, pretože je to celkom jednoduché. Treba však ohľadom na to, že kvetina má jedovaté vlastnosti, takže si ho potrebujete opatrne. Odporúča sa zasadiť kvetinu na území neprístupné pre deti a zvieratá.

Preskúmanie druhov

K dnešnému dňu, NERD vedci prideľujú asi 20 druhov sprejov. ale Len niekoľko z nich rastie v našej krajine. Dnes v našom článku budeme zvážiť najbežnejšie v našom stave Likorisu, a tiež sa zoznámiť s ich charakteristickými vlastnosťami a charakteristikami.

Šupinatý

Najdôležitejšou rozlišovacou vlastnosťou tejto Likoris je prítomnosť veľkých púčikov. Zvyčajne na kvete, ktorej dĺžka môže dosiahnuť 70 centimetrov, kvetenstvo rastie, ktorý obsahuje až 9 púčikov. Okvetné lístky Šafarité odrody striekacích lilies natreté vo svetlej farbe Lilac. V tomto prípade môže mať jadro kvetu zlatý chlad.

Okvetné lístky sú zamietnuté. V centrálnej časti šupinatých Likorisu môžete tiež zistiť typy a rany.

Žiarivý

Popular Meno – fúzy kvetina. Túto prezývku dostala z dôvodu, že okvetné lístky rastlín nachádzajúcich sa na bokoch, v ich vzhľade sa podobajú fúzy. V tomto prípade sú okvetné lístky v centrálnej časti tvaru ARC a Wavy hrany. Maximálne rastliny Výška – 70 centimetrov.

Red Spider Lilia

Už z mena závodu je jasné, že kvet má krvavý-červený odtieň. Navyše je tento typ Lycirice výrazne nižší ako odroda opísaná vyššie. Maximálny kvet môže dosiahnuť 45 centimetrov. Vrchol rozvoja spreje lily padá v auguste. Počas tohto obdobia môžete monitorovať, ako sa farebné bolesti s množstvom púčov začínajú objavovať z malého žiarovky (až 6 kusov). Nezabudnuteľný dojem na okolitú produkuje kvitnúce rastliny.

Opísané odrody Likoris sú najbežnejšie a populárne v Rusku.

V prírode je však oveľa viac odrôd sprejov. Takže vo voľných podmienkach môžete pozorovať biele a lilacové kvety, ako aj rastliny s modrou maľbou.

Vlastnosti pristátia

Pristátie je najdôležitejším procesom, budúci rast a rozvoj kvetu závisí od správnosti. Aby ste mohli LIKORIS, aby ste potešili vaše domácnosti s ich neobvyklými kvetmi, je dôležité dodržiavať všetky odporúčania a radu špecialistov.

Tak, V prvom rade sa odporúča osobitná pozornosť na výberu miest na pristátie. Najaktívnejší a dlhotrvajúci pavúk lily kvitnú v podmienkach, ktoré sú čo najbližšie k prírodným. V tomto ohľade, na pristátie Likorisu, musíte nájsť slnečný graf bez vetra a návrhov. Ak ste majiteľkou veľkej záhrady, ideálnou možnosťou bude aj sekcie v tieni veľkých stromov.

Prečítajte si viac  Kultivácia semien pentas

Potom, čo ste sa rozhodli na mieste pristátia, musíte sa postarať o zloženie pôdy. Ak chcete začať, pôda musí byť uvoľnená a prestávka. Aj vopred by sa mal pripraviť zmesou pôdy, ktorá by mala pozostávať z piesku, rašeliny a humusu (každá zo zložiek by sa mala používať v rovnakom pomere). Nezabudnite vybaviť efektívny drenážny systém.

Založenie Sprej Lily by sa malo vykonávať v rukaviciach. Pamätajte, že všetky časti Likoris sú jedovaté.

Proces priameho výsadby by sa mal začať s prehlbovaním žiarovky rastliny v predpravenej pôde. Rastlinné studne by mali byť asi 15 centimetrov hĺbky.

Ak sedíte v rovnakom čase niekoľko rastlín, potom sa uistite, že sú vzdialené aspoň 30 centimetrov od seba.

Samotný proces vykládky sa musí vykonať v jesennom období. Ak je v súlade s týmto podmienkou, kvet je zachytený a prispôsobený na novej polohe rýchlejšie. Majte na pamäti skutočnosť, že v prvom roku od Likorisu by nemala očakávať kvitnutie. Tieto procesy sa vyskytujú len v 2. roku závodu.

Pravidlá starostlivosti

Potom, čo ste pristáli Likoris na vašej stránke, mali by ste venovať osobitnú pozornosť starostlivosti. V procese rastu listov a kvetov, sféry lily potrebuje hojné zavlažovanie. V tomto čase nemožno v žiadnom prípade povolené vysušiť zem, zem musí byť neustále mokrá. Avšak, to je tiež stojí za to spomenúť si skutočnosť, že v súčasnosti, keď sú listy mŕtve, a Bloomons ešte sa neobjavili, – rastlina sa odpočíva. Počas tohto obdobia nepotrebuje ďalšiu vlhkosť.

Hnojivá a kŕmenie do pôdy, kde Likoris rastie, odporúča sa urobiť len vtedy, ak si všimnete, že pavúk Lily je v utláčanom stave. Je povolené aplikovať akékoľvek komplexné hnojivá a zmesi určené pre cibuľovité rastliny.

Ak chcete zachovať závod v zime, musíte ho zakryť ihličnatými vetvami alebo suchou trávou. Pred nástupom chladného počasia, rezané všetky sušené listy.

Je tiež dôležité okamžite poznamenať, že Likoris je rastlina, ktorá sa nevzťahuje na prevody. To je dôvod, prečo aj keď pristátie by malo byť starostlivo vybrané. Ak ste sa ešte rozhodli transplantovať rastlinu, potom je dôležité zabezpečiť, aby dosiahol 5 rokov. Až potom, čo môžete vykonať podobné manipulácie.

Prečítajte si viac  Sugit Evergreen: Popis, pristátie a starostlivosť

Ak budete sledovať všetky popísané pravidlá a odporúčania, potom sa vaša záhrada môže zmeniť na skutočnú oázu, ktorá pritiahne pozornosť všetkého okolia.

Metódy chovu

Existuje niekoľko metód reprodukcie sprejov, ale nie všetky z nich sa aplikujú v záhradníctve a sú účinné. Napríklad, napríklad spôsobom osiva je vhodný len niekoľkými odrodami Likorisu.

Pre to Aby ste boli presvedčení, násobiť chrbticu lily odporúčané vegetatívnym spôsobom. Každý rok každý rok dáva niekoľko ďalších žiaroviek (nazývajú sa aj dcérske spoločnosti). Po ukončení štúdia, môžu byť oddelené, pretože v tomto momente sú pripravení na nezávislý rast a rozvoj. Po kvitnutí musíte vykopať žiarovku a oddeliť od neho vytvorené časti.

Po tom, dcéra žiaroviek musí transplantovať na nové miesto a základná doska – tam, kde rástla.

Pamätajte si, aké rozdelenie nemôže byť vykonané neustále, pretože to môže mať škodlivý vplyv na možnosť kvitnutia rodičovskej kvety.

Choroby a škodcov

BUCKERY LILY je pomerne stabilná rastlina, ktorá môže bezpečne preniesť rôzne druhy negatívnych podmienok prostredia. V tomto ohľade je vplyv škodcov a chorôb dosť zriedkavý.

Avšak, súčasne Treba mať na pamäti, že Likoris môže podstúpiť negatívny vplyv takéhoto hmyzu ako narcissu. Ak ste si všimli, že rastlina „bola chorá“, potom je potrebné okamžite použiť potrebné opatrenia na liečbu a následnú prevenciu. Preto odborníci radia používajú použitie insekticídov.

Príklady v krajinnom dizajne

Pukazectvo Lily je rastlina, ktorá doslova vytvorila na ozdobenie vašich stránok. Svetlé a nezvyčajné kvety pomôžu dať váš jas a tajomnú záhradu. Vaše domácnosti, susedia a okoloidsby nebudú zostať ľahostajní k takýmto svetlej podívanej.

Likoris môžu byť zasadené nezávisle, kombinovať rôzne odrody rastlín alebo kombinovať kvet s inými nízkymi rastlinami. Napríklad, krásne kompozície môžu byť vyrobené z Likoris a begonias, ANMONES, FERNS A KROKOV.

Návrhári krajiny často používajú Lyciridy v alpských róloch alebo rockeroch. Zároveň môžu byť úspešne kombinované s IRIS, Dolphinium a Ružovou chybou.

Likoris je pomerne nezvyčajná rastlina pre našu krajinu. Nie všetky kvetinové odrody sa môžu starať o domáce záhrady, takže je dôležité, aby sa prišiel opatrne k výberu rastlín. S opatrným a elegantným prístupom môže byť pavúk ľalia skutočnou výzdobou územia domácnosti. Ale je dôležité si uvedomiť, že východné národy sú zaujaté k kvetu a dať to mystický význam.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: