Lilac Rochester: funkcie, popis a pestovanie

Lilac je v našej krajine pomerne spoločná rastlina. K dnešnému dňu existuje viac ako sto odrôd tohto voňajúceho ker. Americká odroda „Rochester“ je charakterizovaná snehovo bielymi kvetmi, šíriacimi sa pobočkami a, čo je dôležité, dobrá zimná ťažkosť. Zvážte ho podrobnejšie.

Popis odrôd

Lilac obyčajný Rochester je jedinečný výhľad z amerických chovateľských vedcov v roku 1963 v meste Rochester rovnakého mena. Táto odroda nemá žiadny analógový, Hoci sa považuje za progenitor moderného kríka s názvom Radikálny zdvojnásobenie – „Radical Makhrovaya“.

Rochesterová odroda sa vyznačuje prázdnymi krídlami dosahujúcimi 2.5 metrov vo výške a 3.5 na šírku. V porovnaní s inými odrodami Tento lila sa považuje za príliš vysoký. Pre ňu je charakterizovaná dlhé obdobie vývoja. Kvitnúce kvety sú natreté v zasneženej farbe, počet lístkov môže dosiahnuť 25. Kvety publikujú nasýtenú príjemnú arómu.

Tvar okvetných lístkov – okrúhle, mierne predĺžené. Sobáda sa líšia dostatočná hustota, umiestnená vertikálne, Tvarovaný. Doba kvitnutia spadá na spravodlivý čas. Kríky sú nadšené husté lístky tmavo zelených odtieňov, je ľahký lesk.

American Lilac Stupeň sa môže pochváliť vysokým stupňom zimnej ťažkosti, ktorá vám umožní pestovať v regiónoch s chladným podnebím. Rastlina preferuje svetlé oblasti, však bude schopný vydržať a pol.

Lilac pristátie by malo byť vyrobené v úrodnej pôde. Okrem toho musí mať zem miernej vlhkosti. Pre toto slabo kyslé, hlinité, neutrálne pôdy.

Neumiestňujte sadenice do zeme s vysokou úrovňou podzemnej vody. Prebytočná vlhkosť negatívne ovplyvní rast mladého kríka. Zvyčajne lilac „Rochester“ pestované skupinami na vytvorenie živých vývemov alebo uličiek, Single ker sa však úspešne hodí do akéhokoľvek návrhu krajiny.

Pristátie

Obyčajný lila je jedným z najobľúbenejších kríkov, ktoré pestujú záhradkárov Ruska. Zvlášť stojí za zmienku svojej zimnej konzistencie a imunitu určitých chorôb. Takéto vlastnosti umožňujú rastlinu rastlinu aj v Regióny s dostatočne drsnými klimatickými podmienkami. S náležitou starostlivosťou, svieži voňavý krík vyzdobí akúkoľvek lokálnu alebo krajinu.

Lilac sadenice pristátie v chladných regiónoch Ruska by sa mali vyrábať na konci leta (minulý týždeň augusta) alebo začiatkom jesene (prvé dni septembra). Podľa záhradkárskych recenzií je tento čas najvhodnejší pre závislosť závodu do pôdy, Je tu rýchly koreň a, čo je obzvlášť dôležité pre toto územie, Posilnenie koreňového systému pred prvým mrazom. Preto je príliš neskoré pristátie s najväčšou pravdepodobnosťou viesť k rýchlej smrti mladej rastliny.

V každom prípade by ste sa mali starať o zimný prístrešok: Použite vrstvu mulčovania z machu, piliny, rašeliny, slamy. Stačí ich nastaviť neďaleký kruh. Hlavné pravidlo – prvky vrstvy by mali byť výlučne suché, inak nie je možné vyhnúť sa tvorbe hniloby v cenovom priestore.

Keď sa sneh roztopí, Mulch bude musieť byť odstránený, takže pôda predbehnúť oveľa rýchlejšie.

Lilac „Rochester“ je nenáročná rastlina, takže by nemali byť žiadne problémy s výberom miesta na pristátie. Ako pôda, piesčitá alebo skalnatá, môže byť stupeň kyslosti. Nepodliehajte ker v surovom, mokradí, nie najlepšia voľba bude ťažká pôda.

Odporúčania pre pristávacie sadenice:

  • vykopať otvor veľkou 50×50 cm;
  • Na dne, dajte organické hnojivá, ako je napríklad hnoj alebo podstielka, minerálne formulácie alebo popol;
  • Zem v blízkosti trupu je dobre komprimovaná;
  • Najlepší čas na pristátie – večerný alebo chladný deň.

Starostlivosť a podriadená

Pestovať zdravý, krásny ker vo svojej záhrade bude v súlade so všetkými pravidlami pre Lilac. Táto rastlina nepotrebuje časté zalievanie, ale pôda okolo trupu by sa mala zachovať. Hojné zavlažovanie spadá do mája júna, ale už Od júla, kríky nie sú napojené, inak to bude viesť k prebudeniu obličiek.

Kŕmiť kríky bez nutnosti. Počas pristátia sa už uskutočnilo požadovaný počet hnojív, ktorý je dostatočný na rast a rozvoj koreňového systému počas prvých troch rokov. Pokiaľ ide o dospelé kríky, budú tu zapadajú Ročné kŕmenie v malých množstvách. Na tento účel sa používajú organické hnojivá – hnoja, vták vrh.

Komplexné minerálne formulácie sa vykonávajú raz za tri roky.

Dôležitým postupom v starostlivosti o Lilac „Rochester“ je prerezávanie. Predpokladá odstránenie starých, chorých pobočiek. Spustite túto udalosť je lepšia na jar: Akonáhle sa kruhové kefky, môžete znížiť suché vetvičky. Takéto opatrenia budú viesť v budúcnosti na hojné kvitnutie. Záhradníci neodporúčajú orezávanie Lilac na jeseň, môže to viesť k úplnej neprítomnosti kvitnutia.

Sanitárny obloženie je odstránenie 3-4 starých kríkov, na mieste, z ktorých sa objavujú mladí ľudia. Tento postup by sa mal vykonať veľmi opatrne bez poškodenia kríka, ktorý dlhý a zle uzdravuje.

Celkový lila obyčajný „Rochester“ – dobrá možnosť na zdobenie domova alebo krajiny krajiny. Je to vďaka zimnej ťažkosti, ktorú milovala ruských záhradníkov. Po odporúčaniach o pristátí a ďalšej starostlivosti môžete pestovať rozmetadlo, krásnu rastlinu so snehovo bielymi kvetmi, publikovanie príjemnou vôňou.

Môžete zistiť tajomstvo chovu a starostlivosti o Lilac vidieť nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: