Lobelia Ampelnaya: Popis, Typy a pravidlá rastúceho semien

Aby bol kvetinový záhon vyzerať harmonicky a úhľadne, musíte na to zasadiť nielen obrovské svetlé kvety, ale niečo viac roztomilé a elegantné. Ako príklad takejto závodu môžete spomenúť ponuky Lobels. Samostatne je potrebné poznamenať AMPEL Lobelia, ktorá sa považuje za skutočný „dekoratívny nástroj“ v rukách dizajnérov.

Popis

Lobelia sa vzťahuje na rodinu zvonov a má mnoho odrôd. Niektoré z nich sa používajú aj v tradičnej medicíne. Avšak, len niekoľko druhov sa pestuje doma, medzi ktorým je Ampel Lobelia pomerne populárny. Je však považovaný za trvalky, ale najčastejšie vek takejto rastliny nepresahuje jeden rok. Koniec koncov, Lobelia je dosť zle toleruje zima zima a môže len zomrieť.

Táto rastlina má veľmi tenké výhonky, husto ťažko s malými listami podlhovastého. Môžu rásť na polovicu merača, avšak, keď dosiahnu 15-20 centimetrov, potom okamžite klonovať na zem.

Kvety v Lobelia sú tiež dostatočne malé – až dva centimetre v priemere. Sú „rozptýlené“ v celom stonke a majú nepravidelný formulár. Keď začína obdobie kvitnutia, rastlina je obrovská guľa. Okrem toho, jej kvety sú dosť rôznorodé na farbe, ale najobľúbenejšie medzi nimi sú všetky odtiene modrej: od jemnej modrej až tmavo modrej. Môžete sa však stretnúť s bielym a lilac a malinom, a dokonca pripomínajúc tricolor.

Okrem Ampel Lobelia je tiež kaskáda. Niektorí záhradníci nerozumejú tomu, čo sa líšia, pretože obe odrody sa používajú na ozdobenie arborov, balkónov, ako aj kvetinových lôžok a majú dlhé stonky. Avšak, stonky Ampel Lobelia, na rozdiel od kaskády, rastú len dole. Potom, keď kaskádová odroda môže rásť v rôznych smeroch, ktoré tvoria celé gule pozostávajúce z sviežej kvetenstvo.

Triediť

Stojí za zmienku niekoľko najčastejších odrôd Ampel Lobelia, ktoré sú považované za najobľúbenejšie medzi väčšinou ľudí a sú zmesou farieb. Patria sem ako „biela dáma“, modré korálky alebo rosamund a mnoho ďalších, nie menej krásnych odrôd Ampel Lobelia.

  • „Marquise“. Táto trieda Lobelia je charakterizovaná kaskádovou formou, ako aj dostatočne hustou korunou. Stonky Bush sú dobrí rozvetvení, ich dĺžka prichádza až do 40 centimetrov. Je to husté rastúce malé lesklé listy. Kvitnúce svieža a trvá od konca mája na prvý mráz. Avšak, táto rastlina vyžaduje povinné segmenty, aby si krásna koruna.

  • „Niagara“. Bush sa rozlišuje kompaktnosťou a v rovnakom čase dlhé a závesné výhonky, ktorej dĺžka prichádza až na 35 centimetrov. Na všetkých ich dĺžke sa nachádzajú malé zelené listy s podlhovastým tvarom. Kvety tejto Lobelia sú malé a majú fialovú farbu. Okrem toho sa táto odroda vyznačuje dobrým miestom semien.

  • „Sapphire“. Táto odroda je najbežnejšia medzi všetkými AMPEL LOBELS. Koniec koncov, sa rozlišuje krásnymi jemnými modrými farbami, pre ktoré sa často porovnáva s oblakom. Stred kvetu je úplne biele, a listy majú podlhovastý tvar a zelenú farbu s mierne fialovým nádychom. SABLAY „zafír“ pestuje až 30 centimetrov, pričom sa vytvorí krásny a kompaktný bush.

Kvitnutie tejto Lobelia trvá dlho, a po obriezku sušených kvetenstiev okamžite začína druhú vlnu, ktorá pokračuje až do zimy.

  • „Fontána“. Táto odroda sa rozlišuje skôr kompaktným Bushom, ktoré domy až 9 výhonkov. Ich dĺžka je 35 centimetrov. Bloom trvá dosť dlho, aby sa objavili mrazom, a tiež má krásnu modrú farbu.
Prečítajte si viac  Ako rozlišovať s topoľom?

  • „Červená kaskáda“. Hoci táto rastlina má taký názov, jeho farba je bližšie k malinovému. Bush má dokonale vyvinuté výhonky, ktorých dĺžka prichádza až do 40 centimetrov.

  • „Biela dáma“. Medzi týmito kráskymi stojí za zmienku tejto triedy Lobelia, ktorá sa vyznačuje kompaktným sférickým krovím s výškou až 15 centimetrov. Jej jemné biele kvety pokrývajú takmer všetky stonky. Keď príde vrchol kvitnutia, nie je možné vziať oči z rastliny.

  • „Rosamund“. To nie je príliš veľké rastlina – až 15 centimetrov vo výške – rozlišovať krásne červené kvety s malým bielym škvrne v strede. Nachádzajú sa na krátkych stonkách. Blossom pokračuje takmer s mrazom.

Vlastnosti pestovania semien

Taká krásna rastlina môže byť zdvihnutá zo semien. Tento proces je však dosť ťažký a dlhý, pretože si vyžaduje nielen pristátie, ale aj následnú starostlivosť po klíčovaní.

Príprava pôdy a siatie

Najprv musíte kúpiť semená a potom sa postarať o substrát. To môže byť kúpené v akomkoľvek obchode kvetov alebo urobiť sami. K tomu by sa malo zmiešať 1 časť piesku, 1 časť listnej humor, 1 časť trávniku a clamzite používaná na drenáž. Pôda by mala byť pripravená vopred, na jeseň, potom by sa mal ponechať v miestnosti, ktorá nepočuje, že je tlmená. Avšak, pred siatím, je stále potrebné skryť v rúre na dezinfekciu.

Potom musí byť substrát umiestnený v nádobe, je to lepšie, že sú vyrobené z plastu a potom dobre zvlhčujú. Potom si môžete ponoriť semená. Vzhľadom k tomu, že sú dosť malé, aby bolo ľahšie uľahčiť prácu, môžu byť zmiešané s pieskom.

Semená potrebujú alebo na konci februára, alebo začiatkom marca. Na samom konci je potrebné stanoviť tenkú vrstvu drenážov a potom varenú pôdu. Vrstva by nemala prekročiť šesť centimetrov. Nákup semien nepotrebujú, stačí pre nich len na prasknutie. Potom je potrebné zakryť sklo alebo film a dať do teplého miesta. Je potrebné, aby bola teplota v rozsahu + 22-25 stupňov.

Každý deň potrebujete otvoriť film alebo sklo a vetrajte nádobu s sadesami za pol hodiny. Okrem toho je potrebné vymazať zozbieraný kondenzát. Môžete tiež použiť rašelinové pilulky, ktoré výrazne uľahčia ich transplantáciu v samostatných vázach alebo otvorenej zemi.

Vyberanie

Strieky by sa mali objaviť po jednom týždni, avšak sklo sa okamžite nezvýši. Môžete to urobiť len vtedy, keď rástli až tri centimetre. Okrem toho je potrebné znížiť teplotu na +20 stupňa. Jeden mesiac môžete začať potápačské sadenice. Môžete to urobiť s malou čepeľou, okrem toho, opatrne opatrne, tak, aby nedošlo k poškodeniu mladých stoniek.

Prečítajte si viac  Ako vodu trávnik po pristátí?

Peer sadenice sú najlepšie v samostatných nádobách alebo rašeliniskách. Ďalší ponor sa vykoná na konci mája alebo začiatkom júna, priamo v otvorenom pozemku. Medzi jednotlivými krídlami musí existovať vzdialenosť najmenej 20 centimetrov. V oddelenej studni je potrebné pristáť asi šesť sadeníc, aby sa Bush ukázalo byť viac dekoratívni. Keď výhonky Lobelia rastú na 3-4 centimetrov, ich vrcholy by mali byť okamžite pichnuté, aby bol Bush v budúcnosti ukázal byť viac dekoratívnej. V budúcnosti je potrebné to urobiť každé 2-3 týždne.

Osvetlenie a vytvrdnutie

Pri pestovaní sadeníc je potrebné im poskytnúť dobré osvetlenie, takže následne sa sadenice netiahne a nestali sa dobre. Výsadné rastliny musia byť na takých miestach, kde je polovica a slnečné lúče sa na nich nedostanú priamo. Okrem toho je potrebné ich zvládnuť, ak je to možné. Na tento účel je potrebné postupne znížiť teplotu a potom vykonať nejaký čas na čerstvý vzduch.

Postupne sa zvyšuje čas, musí sa zvýšiť, až do okamihu, keď môžu byť ponechané na noc. Až potom bude možné zasadiť rastliny do otvorenej zeme alebo visieť vo vonkajších vázach. Treba však pripomenúť, že Lobelia sa bojí koncepcií.

Zalievanie

Starostlivosť o Lobelia, je veľmi dôležité dodržiavať určité pravidlá pri zalievaní. Takže mladé sadenice potrebujú vodu len s postrekovačom, nevyhnutne s malou sieťovinou. NaRómovia, nemali by ste príliš direige, takže Zem nie je príliš mokrá. V opačnom prípade sa takéto ochorenie môže objaviť ako huby a všetky sadenice môžu zomrieť.

Nie je však potrebné znížiť pôdu, pretože semená nemusia byť absolútne.

Zalievanie musí byť vykonané denne, na to isté, je potrebné to urobiť dvakrát, najmä ak nie je dážď na dlhú dobu. Použite najlepšie dažďovú vodu. Je však možné použiť jednoduchú vodu z žeriavu, ale musí byť definovaná. Zalievanie sa vykonáva veľmi presne, takže korene nie sú oslabené. Po zavlažovaní je potrebné viniť pôdu. Uistite sa však, že pôda sa neobsahuje na „bažina“, inak sa môže vyskytnúť pravdepodobnosť plesňových ochorení.

Podkord

Funkcia Ampel Lobelia Musíme raz mesačne, pomocou špeciálneho komplexného komplexného filtrovania pre kvety. To si vychutná svieži kvitnúce po dlhú dobu. Avšak, príliš veľa na to, aby s nimi. Napríklad, ak ste príliš carned s dusíkovými hnojivami, môže dokonca pozastaviť vzhľad nových kvetov.

Orezávanie a reprodukcia

Lobelia sa líši od väčšiny kompaktnosti farieb, ako aj bohatý kvet. To všetko môžete dosiahnuť vďaka pravým a včasným prerezávaním. Je potrebné ju vykonať po prvej vlne kvitnutia. Je potrebné, aby to urobil skôr ostrý nôž, rezanie na rastliny dokonca strieľa s malým počtom farieb. Nepotrebujú ľutovať: Čím väčšie je orezávanie, tým viac nových výhonkov sa objaví, čo čoskoro dá veľa farieb.

Prečítajte si viac  Výber a používanie lyžičiek pre Mini Tractor

Avšak, s ďalším orezaním, je potrebné odstrániť iba tie výhonky, ktoré boli oslabené alebo trochu poškodené. Okrem toho je potrebné uhasiť vrcholy zo všetkých stoniek, ktoré sa objavili tak, aby sa objavili bočné výhonky.

Tretí orezávanie sa koná začiatkom augusta. V tomto prípade je potrebné opäť znížiť rastlinu, aby mohla kvitnúť k najviac mrazom. Vedenie týchto orezaní umožní lobeliu kvitnúť takmer celú sezónu. Ak sa rozhodlo zbierať semená, potom to nie je potrebné orezať. Rezané stonky potrebujú spolu s semennými boxmi a potom vložte do nádoby. Po určitom období sa o sebe vypadnú. Musia byť zodpovedané a uložené pred siatím.

Samozrejme, je možné viacnásobiť Lobelia nielen s pomocou semien, ale aj odrezkov alebo rozdelením Busha. Takéto možnosti umožnia udržiavať všetky vlastnosti, ktoré má materská rastlina.

Choroby a škodcov

Lobelia môže byť podrobená rôznym chorobám, ktoré môžu dokonca viesť k smrti rastliny.

  • Blackleg. Ak je táto choroba zaznamenaná v prvých etapách, zariadenie môže byť stále uložené. Ak to chcete urobiť, musíte odstrániť všetky poškodené oblasti a nejaký čas prestať zavolať. Potom musíte posypať zem okolo rastliny pieskom, ktorý musí byť v poriadku pred ním. Potom je potrebné naliať zem s riešením z mangánu.
  • Nafúknutý rosa. V dôsledku tejto choroby sa na listoch, ktoré sa nakoniec stanú čoraz viac a viac, v dôsledku toho sa líši. Môžete použiť akékoľvek fungicídy na boj, ale predtým, ako je potrebné znížiť kontaminované listy.

Okrem, Lobelia môže ochoreť z kvapiek ostrých teplôt a listy získajú červený alebo fialový odtieň. Že sa to nestane, tieto rastliny, ktoré sú vysadené v otvorenej zemi, musia nevyhnutne zakryť a lobels vo vázach musia byť vložené do miestnosti. Okrem toho môže byť rastlina napadnutá niektorými škodcami, napríklad, štíty alebo mierne cherry.

V tomto prípade sa spracovanie, okrem chemikálií, môže byť vykonané pomocou bežného mydla pre domácnosť, z ktorej je potrebné riešenie.

Rodinné recenzie

Mnohí, ktorí sa snažili rásť Lobelia doma s pomocou semien, boli spokojní, pretože nakoniec dostali veľký počet krásnych a silných sadeníc. S ich pomocou zdobeli svoj domov. Niektoré z nich však nemali ani možnosť obdivovať kvet, pretože rastliny boli zabité pred prvým potápaním.

Zhrnutie, možno povedať, že môžete dokonca pestovať Ampel Lobelia a neskúsených záhradkárov. Je však možné dosiahnuť pozitívny výsledok, len po určitých pravidlách.

Ako sa riadne starať o Lobelia Ampelnaya, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: