Loopy pre brány: Druhy a upevnenie

Pravé slučky sú kovové zariadenie, vďaka ktorej je brána upevnená na regáloch. A teda kvalita a spoľahlivosť fungovania celej štruktúry, ako aj jej život závisí od nich.

Zvláštnosť

Hovoriť o dizajne brány, nemôžete ani zabudnúť na trifles, najmä o takej dôležitej zložke, ako je slučka. Jednou z hlavných vlastností slučiek je ich schopnosť obrátiť sa s väčšinou bezdôdzou klapkou, zatiaľ čo nie nútení majiteľa, aby sa veľké úsilie, prevencia brány z rušenia a podobných problémových situácií. Výber a proces zvárania sa preto vyžaduje osobitná pozornosť.

Takže slučky môžu byť charakterizované ako:

 1. Power Element, ktorej hlavnou úlohou je prijatie všetkej závažnosti krídla. Na základe toho musia mať slučky dostatočnú pevnosť;
 2. Rozobratý prvok. Keď sa dizajn deje, stojí zaistiť, aby sa uzavretá bránou odstránenia slučiek sa nestane a ich sušienky nebudú rozobrať.

Vlastnosti prevádzky a pracovných slučiek:

 1. Povinná prítomnosť špeciálnych otvorov pre mazanie. Mobilita časti závisí od správnej starostlivosti, takže musia byť pravidelne mazivo, dokonca aj v zime;
 2. Od slučiek priamo závisí do polomeru zverejnenia brány. Takže musia byť presné a správne. Pred zváraním týchto prvkov, musíte ich pripojiť k rôznym platformám, urobiť druh výkresu a uistite sa, že sú klapky otvorené bez problémov;
 3. Obzvlášť starostlivo zvážte polohu slučky, ak sa predpokladá, že sú upevnené vo vnútri krídla. Je to veľmi dôležité, že je dobré otvoriť a neskrývala sa.

Odrody

Podľa štandardnej GOST LOOP sú rozdelené do:

 1. Valcové, s referenčným ložiskom (alebo s excentrickým);
 2. Valcový, ktorý má zvýšený dizajn;
 3. Prierez;
 4. Skryté;
 5. Trojfunkčné faktúry.

Valcové vybavené loptou, alebo inak, ložisko. Sú dobre vhodné na montáž neekóznych štandardizovaných brán. Treba však zapamätať si, že zaťaženie všetkých slučiek by nemalo byť viac ako 400 kg. Toto je najvyššia možná hmotnosť. Je potrebné objasniť počas nákupu, pretože pre každý typ slučiek je jeho. Preto je dôležité poznať tento ukazovateľ.

Sú štandardné ako v tvare aj vo vzhľade a vyzerať ako valec pozostávajúci z dvoch častí. V súlade s tým je čap umiestnený na tej istej časti, ktorá je vložená do druhej časti. Avšak, slučky s nosnými ložiskami sú tiež vybavené loptou. Táto guľa sa nachádza v druhej časti, v ktorej je pin vložený.

Lopta poskytuje hladkú prevádzku s veľkým zaťažením. Okrem toho, na opačnej strane ložiska, tam je často špeciálny otvor uzavretý zástrčkou. V prípade potreby je odstránený a mazaný dizajn. Niekedy existujú modely, keď je ložisko umiestnené v strede a dve časti, ako sa to posúvalo na loptu, čo poskytuje mierny objav a uzavretie krídla. Mínus je zložitosť pri mazaní, pretože je potrebné zvýšiť krídlo.

Valcové vystužené (s krídlami) slučky odolávajú veľké zaťaženie, siahajúce až 600 kg. Od obyčajných cylindrických látok sa dajú rozlíšiť vzhľad a dostupnosť ďalších častí (upevňovacích dosiek). To vám umožní vziať rám, krídlo a zhromaždenie podporuje hmotnosť celého dizajnu je rovnomerne. Sú upevnené zváraním alebo priskrutkované s vlastným čerpaním a poskytujú zverejnenie v dvoch smeroch.

Sú vyrobené z odolnejšieho kovu, a preto sú schopní odolať väčšiemu zaťaženiu. Okrem toho sú steny s tyčou hrubšie ako obvykle, preto sa zvýši ich nosná schopnosť. Ložiská pre takéto modely sú vždy označené.

Prostredníctvom (namontovaných) prídavných zariadení sú vhodné, ak nie je možné zabezpečiť zváranie alebo upevňovacie prvky. Ak chcete pripojiť, budete musieť vyvŕtať stĺpec podpory brány a používať samoféry alebo orechy. Loopy sa však vyznačujú malým množstvom maximálnej váženej hmotnosti, pričom dosahuje až 200 kg. Tam sú pravá ruka a doľava. Môžu byť vybavené Beau.

Cez slučky, ktoré prechádzajú tyč. Najjednoduchšie návrhy sú rozdelené do troch hlavných prvkov: PIN pripojiť dve polovice a dve slučky. V zložitejších variantoch prvkov môže byť oveľa viac. Na ochranu protipožrie z odstraňovania zo spodnej časti, nastavte (zvaru alebo priskrutkované) zástrčku. Ak to nie je, potom na vrchole špeciálneho obmedzovača.

Trojuselné (magnetické) prídavné zariadenia sú vhodné, ak je krídlo veľmi ťažké.

Sú vhodné pre ploty a líšia sa:

 1. Vysoká odolnosť proti opotrebeniu a spoľahlivosť;
 2. Neumožňuje plátno pichnúť, pretože berú takmer všetky zaťaženie;
 3. Jednoduché a bez hluku sú odhalené a zabuchnuté;
 4. Najviac chránený pred hackovaním zo všetkých druhov.

Môžu byť zmätení cez, ale súvisia s valcovým. V strede sú dva piny, ktoré sa pozerajú na rôzne smery od seba. Na oboch stranách sú upevnené prázdnymi ložiskami a zvare.

Tieto slučky doslova prešli testovacou kontrolou, ako prvýkrát tento dizajn už bol vytvorený pred mnohými storočitými rokmi. V súčasnosti priťahujú pozornosť kvôli ich nezvyčajnému a peknému dizajnu. Existuje nejaká forma, vykonávaná vo forme rôznych obrázkov. Najpresnejšie kombinované s drevom a kovovými klapkami.

Skryté slučky na uzavretých bránoch nie sú viditeľné. Sú v rámčeku krídla a sú zvarené zvnútra do rámu a priečnym stranou pilierov. Sú mimoriadne ťažké nájsť a ešte viac hacknuté.

Šípky slučky sú sklopené a napoly a prispôsobené a vhodné na dostatočne spotené a celkové brány.

Môžu to byť:

 1. Obyčajný;
 2. Prišiel;
 3. Odnímateľný.

Nastaviteľné slučky vám ľahko umožňujú zmeniť výšku klapky. Sú veľmi pohodlné, ak sa predpokladá posunutie nosných regálov. Maximálne zaťaženie na nich dosahuje 200 kg.

Rozdiely Loopy v tvare:

 1. Valcový. Uzamykacie slučky je veľmi hustá na akúkoľvek bránu. Majú zaoblený tvar a ľahko sa otáčajú, nič pomáhajú;
 2. Námestie. Formulár je celkom špecifický, takže inštalácia vyžaduje malú odsadenie z rámu. Pevnené bezpečnejšie, málo viditeľné na plátne, majú atraktívny vzhľad;
 3. Hexagon. Podobne ako štvorcové modely. Fixované približne medzi valcovými a štvorcovými, to znamená, že sú univerzálne;
 4. Kapacita. Vhodné pre drevené a kovové brány. Sú veľmi stabilné a rozlišujú vysokou pevnosťou. A ku všetkým, celkom atraktívnym smerom von.

Ako si vybrať?

Bránky a brány môžu byť vyrobené z dreva, listovej ocele, profesionálne podlahy alebo iné dokončovacie panely. Tiež sa líšia a montáž slučiek. Pre kovové konštrukcie sú charakterizované zvárané slučky, sú tiež fixované skrutkami a samorezalmi (pre kov). Pre bránky z dreva typické pre seba-kresby.

Na základe toho, keď si vyberiete, je potrebné zamerať sa na plátno, z ktorých je brána vyrobená, jeho rozmery a hmotnosť. Napríklad, ak sú upevňovacie prvky navrhnuté pre hmotnosť 200 kg a plátno sú veľké a ťažké, rýchlo sa zlomia. Preto je potrebné inštalovať špeciálne vystužené slučky pre ťažkú ​​bránu.

Dôležitou hodnotou je umiestnenie slučky. Najčastejšie skryté a interné.

Slučky musia vykonávať nasledujúce funkcie:

 1. Zabezpečenie tichého objavu;
 2. Držanie webu – nemalo by sa uložiť v žiadnom prípade;
 3. Slučky by sa mali ľahko otočiť;
 4. Dlhá životnosť;
 5. Odolnosť voči hackingu;
 6. Šírka otvoru brány.

Najviac optimálnou možnosťou je zariadenia vybavené guľou a referenčným ložiskom. Tento model má mnoho kvality a vyznačuje sa odolnosťou proti opotrebeniu. Tiež veľmi dobré nastaviteľné modely, ako sú veľmi pohodlné. A konečne, výber slučiek môže závisieť výlučne z estetickej strany časti. Napríklad konštrukcia slučiek pod starovekom, vložka vlákno alebo akéhokoľvek kovania.

Niekedy môžu existovať otázky týkajúce sa rozdielu v slučkách pre bránu a pre bránku. V podstate sa od seba nelíšia, pretože sú vybrané na rovnakých kritériách na kliknutiach a musia vykonávať rovnaké funkcie ako.

Ako nainštalovať?

Na základe veľkosti hmotnosti krídla a aký druh dizajnu sú závesy, môže byť namontovaný na dvoch a troch a dokonca štyroch slučkách.

Inštalácia slučiek sa vykonáva dvoma hlavnými spôsobmi:

 1. Skrutky alebo samo-testerov. Používa na pripojenie malých štruktúr s malou hmotnosťou;
 2. Zváranie. Používa sa pre veľké, masívne brány (napríklad trojmetrové ploty).

Pre tých, ktorí inštalovali domáce interiérové ​​dvere doma, pripojte slučku s vlastným nakreslením s vlastnými rukami. Koniec koncov, obe tieto metódy sú navzájom podobné. Namontujte slučky na prednú oblasť krídla a referenčného postu. V tomto prípade sa stanú druhom dekorov celého dizajnu a sú vhodné pre drevo aj kovové.

Ako súkromie?

Slučky, ktoré majú otvorenú pozíciu, lepšie variť jeden oproti druhým. Toto sa vykonáva na účely hackovej odolnosti. Ak sa slučky približujú na dno, budú stále nemožné odstrániť.

Potrebné vybavenie a podrobnosti:

 1. Vybrané slučky;
 2. Montážne dosky;
 3. Bulharčina s elektródami;
 4. Kladivo;
 5. Osobné ochranné nástroje: Ochranné rukavice, maska ​​a oblečenie.

Sekvenovanie:

 • Vezmeme dizajn a máte na rovný povrch. Plánujeme miesta, kde budú umiestnené spojovacie materiály;
 • Samotná slučka mazajú s tuhým;
 • Vezmeme si krídla a položíme ho na lupky vo vertikálnej polohe;
 • S pomocou bodového zvárania sme chytili dva kusy slučiek;

 • Skontrolujte umiestnenie osí závesu;
 • Chytiť hornú slučku;
 • Skontrolujeme prítomnosť medzier a trhlín, kvalita posunov;
 • Všetko sme nabilo;
 • Vyčistite miesto varenia pomocou brúsky a farby maľby.

V priebehu zvárania je potrebné ovládať priechod prúdu tak, aby sa závesy nevytvorili. Samotný proces je lepší vykonať krížový priečny, aby sa kompenzoval zvárané deformácie.

Užitočné tipy na zváranie slučiek:

 • Pre priame slučky, pozícia pri zváraní je lepšie vybrať si horizontálne;
 • Pred začatím práce berieme podklad a presnejšie ho pod krídlom. Vo veľkosti musí byť substrát približne ½ z slučky. Vrchná plocha krídla sa musí konať s priečnym okrajom ruky;
 • Na rovnomerne distribuovať hmotnosť na slučku, môžu byť zvarené s ďalšími montážnymi kovovými doskami;
 • 5-milimetrové vonkajšie uvoľňovanie je vyrobené na zaoblené kolóny. Obdĺžnikové stĺpce sú upevnené na jednej úrovni s priečnym základom podpory;
 • Loopy sú výhodnejšie zvárať dvakrát zo všetkých strán zase s malými chybami;

 • Aplikujte drevený bar na závesy. S pomocou neho môžete ich zosúladiť a len bojovať;
 • Predtým, ako je potrebné skontrolovať vnútorné zváranie, ako hladko sa krídlo. Ak sú pohyby podobné trhom, potom urobíme niekoľko palíc zvonku;
 • Pred konečne odhaliť slučky, musíte zatvoriť krídlo a dať podklad pod nimi. Canvas teda nebude viesť a zváranie bude správne;
 • Švu z zvárania ide dozadu smerom nahor;
 • Zatiaľ čo zváracie švy nie sú úplne ochladené, nie je možné otvoriť bránu;
 • Skryté upevňovacie prvky musia inštalovať profesionál.

Brána z profesionálnych podláh:

 1. Je potrebné, aby sa prepojky dostali rovnobežne s vertikálnou stranou listu;
 2. Skákačky musia byť upevnené, kde bude slučka zváraná. Malo by byť možné, aby sa krídlo rozdelilo do troch oblastí;
 3. Po upevnení slučky na prepojky;
 4. Prestré stopy jumpera a zváracie plochy môžu byť malé kúsky profesionálnych podláh.

Pravidlá osobnej bezpečnosti:

 1. Je dôležité uistiť sa, že zvárací stroj funguje správne;
 2. Môžete začať variť len na absolútne suchý povrch;
 3. Pracovníci by mali byť čisté, bez znečistenia s horľavými látkami, ako je benzín alebo olej;
 4. Ak sú časti vystavené tlaku, nie je možné ich variť;
 5. Na plynnom valci nemôže v žiadnom prípade položiť hadice navlhčenú horľavými látkami alebo z nich zafarbené. To môže viesť k požiaru.

Čo robiť, ak sú hrdzavé?

Na železné závesy na dlhú dobu a bez akýchkoľvek pretekov, musíte sa o ne starať. Dotykový náter sa vyhnete korózii. Každé tri mesiace potrebujú byť spracované s lubrikantom, takže kov nie je deformovaný.

Rýchle opotrebenie častí vo väčšine prípadov sa vyskytuje kvôli tomu, že zaťaženie je distribuované nerovnomerne. Ak sú správne zvárané, zaťaženie je distribuované rovnomerne a jasne pozorované os, potom problém spočíva v zlej kvalite svietidiel.

Aby ste predišli procesu vymazania a korózie, musia byť prvky mazané a niekedy skontrolovať. V niektorých prípadoch bude existovať menšie opravy.

Najlepšou možnosťou je odstrániť slučku a zvážiť hrdzu, staré lubrikant a nečistoty. Môžete to urobiť s pomocou malých kožiek. Pomocou brúsnenej pasty, trieť otočnú os a prebytok sa odstráni rozpúšťadlom. Po diere slučky, čisté a hojne mazané, napríklad, tuhél. Takže kovové časti nie sú o, práca by sa mala vykonať len v teplej sezóne.

Úspešné príklady a možnosti

Ako už bolo spomenuté, výber slučiek závisí od brány. Pre veľké, ťažké a vysoké brány (napríklad trojmetrov), slučky vystužené a tri sekcia.

Na registráciu brány v starom štýle si môžete vybrať dekoratívne tvarované slučky, ktoré môžu byť krásne.

Pre ľahké brány a bránky sú vhodné skryté upevňovacie prvky, ktoré sa nebudú ponáhľať do očí.

Ako privítať slučky na bráne, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: