Magnolia „Nigra“: Reprodukcia a pristátie

S nástupom teplých jarných mesiacov v štvorcov a parkoch je úžasne krásna magnólia. Jeho farebný kvet a chuť aróma nechajú nikoho ľahostajné. Jedna z najneobvyklejších odrôd lilie Magnolia je nigra.

Popis

Lilie Magnolia „Nigra“ – Toto je hybridný lístok. Je to veľký ker, ktorý dosahuje 4 m výšku a šírku. Vyznačuje sa sférickou, rozvetvenou korunou. Vetvy a rastliny trupu majú svetlú šedú. Listy sú usporiadané striedavo, pád padne na jeseň. Plody dozrievajú v októbri alebo začiatkom novembra, majú valcový formulár.

Jedinečnosť NIGRA je v nezvyčajnom odtieni farieb. Vonku, sú tmavý rubíny a vo vnútri – ľahké lilac.

Z boku, taká skicujúca kombinácia vyzerá takmer čierna, práve to bol názov odrody. Kvety sú veľké: až 10 cm dlhé a 6 cm na šírku. Magnolia kvitne dvakrát: prvýkrát sa vyskytuje na jar, a druhý – uprostred leta. Posledný kvet s priaznivými poveternostnými podmienkami pokračuje až do jesene.

Výnimočné dekoratívne kvality lilie Magnolia „Nigra“ vysoko ocenené v dizajne záhrad. Táto rastlina vyzerá efektívne ako v skupinových pristátiach, ako aj napr. Je pestovaný na trávnikoch, miestach v blízkosti umelých nádrží, v blízkosti budov a plotov. Veľmi harmonický taký krov je kombinovaný s Evergreen Stromy.

Pristátie a starostlivosť

Nákupom semenáčov NIGRA by sa malo preferovať mladé rastliny s výškou približne 1 m a s pármi obličiek. Závod je na jeseň výsadba: v druhej polovici septembra buď v prvej dekáde októbra, keď sú sadenice v etape zvyšku. Skúsenosti ukazujú, že umožňuje poskytovať vysoké kultúrne prežitie. Pri pristátí v apríli sa počas májových mrazov zachovalo riziko smrti rýchlych rastlín.

Je veľmi dôležité správne vybrať graf pre lilie „nigra“. Mal by byť najotvorenejší, ale v rovnakom čase spoľahlivo chránený pred vetrom a návrhom. Miesto musí byť dobre osvetlené. Najlepšie je zasadiť kríky v blízkosti plotov, domov a iných budov. Magnolia nebude schopná úplne rásť, rozvíjať a potešiť sviežou kvitnutím na fyziologických a vápno pôdach, takže pozemok musí byť voľné a nasýtené organické látky. Ideálny substrát bude neutrálna alebo slabo kyslá pôda.

Landing fossa pre NIGRA by mala byť 2-3 krát vyššia ako celkový objem koreňového semena. V pôde musíte pridať trochu riečny piesok, kovboj alebo prepracovaný kompost.

Na spodnej strane je potrebné poskytnúť odvodnenie na odstránenie prebytočnej vlhkosti. Mierne pôdna zmes sa naleje do pripraveného otvoru a jemne umiestni semenáčku, po ktorom vylejú prehĺbenie zostávajúceho substrátu tak, aby sa hrdlo praženia nachádza tesne nad úrovňou zeme. Po výsadbe pôdy starostlivo električku a hojne zvlhčovať. Keď je všetka voda okolo kríka úplne absorbovaná, je potrebné vykonať mulčovanie: je najlepšie, aby sa ihličnatá kôra buď rašelina.

Starostlivosť o Magnolia „Nigra“ nepredstavuje veľmi ťažké. V prvom roku života, jej korene získavajú moc, pretože rastliny rastú veľmi pomaly. Avšak, s náležitou starostlivosťou, môžete následne dosiahnuť maximálnu pevnosť a krásu tohto kríka. Magnolia vyžaduje pravidelné zavlažovanie počas celého obdobia vegetácie. Kríky do 5 rokov by malo byť hydratačné každých 5-7 dní, v horúcom čase počet zavlažovaní sa zvyšuje na 2-3 krát. Nie je možné vyschnúť pôdu v prísnejku. Mal by byť mierne mokrý, ale zároveň nie je mokrý.

Magnolia bude nevyhnutne potrebovať hnojivá. Výživný substrát pripravený pre mladé rastliny poskytuje plnohodnotnú bush výživu po dobu 2 rokov, potom, čo môžete začať vstupovať do kŕmenia. Môžu byť pripravení s vlastnými rukami. Ak to chcete urobiť:

 • 20 g dusičnanu amónneho;
 • 1 kg hnoja;
 • 15 g močoviny;
 • 10 litrov vody.

  Pre dospelého závodu je 40-50 litrov malty a živín podávač vykonáva mesačne. Od augusta sa znižuje objem hnojív, av októbri zastavia vôbec: to umožní NIGRA ísť do zvyšnej fázy a pripraviť sa na zimné mrazy. DÔLEŽITÉ: Ak listy magnólie začnú umrieť úplným zavlažovaním, naznačuje, že rastlina má opečiatkované. V tomto prípade by ste mali prestať robiť kŕmenie a zvýšenie objemu zavlažovania.

  Pri pestovaní „nigra“ ako jediné pristátie pre osobitnú potrebu lisovania kríka. Ak Magnolia rastie ako Solitrov, Bush môže dať len estetický tvar s orezávaním. Sanitárne orezávanie sa vykonáva na konci kvitnutia a plodovania: v tomto štádiu, všetky poškodené, zaseknuté, rovnako ako suché vetvy konvertujú korunu. Na jar sa prerezávanie neodporúča: Počas tohto obdobia „Nigra“ prebýva vo fáze náteru, takže prerezávanie výrazne znižuje svoje ochranné sily. Po strihu musia byť všetky poškodené oblasti podvedené Garden Wara.

  Magnolia „Nigra“ je južná rastlina. Má priemernú odolnosť proti mrazu, takže tam sú výhonky pri silných chladiach, aby stúpali spolu s obličkami. Aby sa zabránilo zničeniu kríkov, mal by sa kúpiť. Pre tento, Burlap alebo AGROFIBROUSLY BALIKOVANÉ OBJEDNÁVKU. Je teda možné minimalizovať riziko zamrznutia. Je mimoriadne dôležité, pokiaľ ide o mladé magnólie.

  Reprodukcia

  Magnolia „Nigra“ je propagovaná jednou z nasledujúcich metód:

  • dlažba;
  • semená;
  • kaplnky.

  V kontexte ruského klímy bol najlepší druh reprodukcie bol najlepší zo všetkých, pretože dáva maximálnu klíčenie. Nerobuje veľa ťažkostí a reprodukcie s písmenami: rýchlo koreň okolo materskej kríky. Prevodovka dobre žiarlivá v mokrom úrodnom substráte.

  Pre reprodukciu, odrezky by mali byť použité SPHAGNUM MOSS: je umiestnený v koreňových rezoch.

  Pred vznikom 2-3 listov sú mladé rastliny zakryté a umiestnené v malom skleníku, čím sa včas hydratujúcou, výživné kŕmenie a denné vetranie. Až po tomto rezaní môže byť zasadený na trvalom mieste.

  Choroby a škodcov

  Pri pestovaní magnólie „NIGRA“ je potrebné mať na pamäti, že táto kultúra je charakterizovaná výnimočnou odolnosťou voči plesňovým ochoreniam a škodcom. Ale niektoré nuansy by nemali zabúdať.

  • Je možné poškodiť rastlinu nadmerným množstvom hnojív. Prekročenie najviac negatívne ovplyvňuje rast a rozvoj kultúry.
  • S nadmerným zavlažovaním sa magnólia otáča korene, a to spôsobuje suchosť celého kríka.
  • Veľké nebezpečenstvo pre malé korene a koreňové krčie sú myši a iné hlodavce.
  • Na listoch sa niekedy objaví Cobweb Tick. V tomto prípade Magnolia vynuluje svoje listy pred výskytom leta.
  • Vzhľad žltých škvŕn so zelenými pruhmi na listových doskách je dôkazom chlorózy. Vzhľadom k tomu, „Nigra“ netoleruje vápno a fyziologické substráty, potom sa pôda musí zriediť rašelinou. Toto opatrenie bude dokonalá prevencia chlorózy.

   Môžete sa zbaviť hlodavcov tým, že zaobchádza s poškodenými miestami s riešením „fundazola“, akaricídov pomáhajú proti Pawkin Tick.

   Príklady v krajinnom dizajne

   Lilie Magnolia „Nigra“ vyzerá veľmi pôsobivé počas obdobia bootonizácie a kvitnutia. Tento ker je skutočnou dekoráciou záhrad, parkov a domácich pozemkov. Aby ste sa uistili, že táto voľba je správna, stojí za to zvážiť niekoľko fotografických príkladov úspešnej polohy takejto kultúry na mieste.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár