Malva les: popis, odporúčania pre pestovanie a reprodukciu

Malva les – starobylá rastlina, označuje rodinu Malvaceae. Je to jedna z tisícov druhov tejto početnej rodiny, ktorú možno pozorovať vo forme trávy, Lian alebo kríkov. Kvetina má druhé meno – spoločný Mallow (Common Mobile). Jeho ovocie je podobné Prosda (malý bochník), ktorý veriaci berú v chráme počas spoločenstva. Na jednej z verzií, pre túto podobnosť nálady a dostal svoje meno.

Zmienka o Malve sa vzťahuje na viii storočia Bc. Ns., Jej staroveké Gréci používali ako liek, ktorý sa používa na lekársky výskum a hippokrat.

Miesto rastu

Táto rastlina je známa obyvateľom Európy, Ázie, severnej Afriky. Väčšina jeho druhov rastie v tropickom prostredí. Rastliny nájdete v lúkach, v rokline, na okrajoch lesov. Malva miluje solárne zúčtovanie, ale dobre rastie na polovicu. Záhrada a parky sa pestujú ako divoké aj kultúrne odrody tejto rastliny.

Popis

Cadier je ročný, dvojročný, ale môže mať dlhší život.

Stopka

Trvalá rastlina môže byť vo forme bylinného riadka 30-40 cm alebo dva meter, svieže rušné kríky. To všetko závisí od obdobia životného cyklu a klimatických podmienok. Stonky nie sú vždy ponáhľané, v niektorých podmienkach sa stávajú flexibilným, nafúknutým a pretrepávajúcim povrchom pôdy. Maximálne hodnoty dosahujú v júli.

Utiecť

Listy husto pokrývajú výhonky a Existujú rôzne typy:

  • V tvare srdca;
  • majú pruhu prstov;
  • Lietadlo je rozdelená na 6-7 čepelí.

Hrana často vyzerá nerovnomerne. Povrch je pokrytý mäkkou flush, ktorá sa drží na dlhom stonke. Listy majú svetlú zelenú alebo tmavú farbu.

Kvety

Kvety rastú jednotlivo buď zozbierané v rušnej kvetenstve 2-4 kusov okolo zaobleného stona. Sú odhalené a tečie v rôznych časoch, čo umožňuje rastlinu stáť kvitnúce takmer do chladu. Kvety do 5 cm vo veľkosti môžu byť fialové alebo ružové farby. Rastlina self-ankety, priťahuje včely a motýle.

Ovocie

Urobte si krabicu jednostupňových hniezd. Dozrievať a zverejnené v septembri.

Pristátie

Malva preferuje neutrálnu alebo slabosť. Pristátie v apríli – máji, ktorý bol neskoro a zasiatený na začiatku júna, bude tiež dobrý výsledok. Priaznivá teplota pre výhonky – 16-20 stupňov. Semená môžu byť vhodné bez predchádzajúcej prípravy na niekoľko kusov v studni do hĺbky 3 cm, vzdialenosť medzi jamičkami by mala byť 50-60 cm.

O dva týždne neskôr, keď sa objavia výhonky, sú riedené, zanechávajú v každej jamke jeden na jeden veľmi silný útek. Prvé dva mesiace sa rastlina vyvíja pomaly, potom je jeho rast výrazne postupujúci. Ale na transplantáciu sadeníc na trvalé miesto, napríklad v kvetinovom zábere, je možné len na konci leta alebo na začiatku jesene. Kvitnúce a silný rast Malva lesa poteší len budúci rok, ale niekedy krvavý a skoro.

Reprodukcia a kultivácia

Malva les sa môže množiť rôznymi spôsobmi: semená, odrezky, puzdro Bush.

Semená

Sadenice sa pestujú v boxoch na verande av otvorenej pôde. Rastlina toleruje pružinové zamrzne. Semená v apríli, predbežné držanie v teplej vode asi 12 hodín. Po pristátí sa sadenice zavŕtajú a vystavujú dobre osvetlené miesto, ale nie pod pravým slnečným lúčom. Optimálna teplota pre domácu klíčivosť by mala byť 20-22 stupňov.

Reprodukčné semená nemusia prejavovať rodičovské príznaky kultúry.

Cherenca

Táto metóda zvyčajne chová hodnotná záhradné stupne s Terry Blossom. Nakrájajte odrezky na jar, zber koreňových ošípaných. V lete si môžete znížiť stopky. Pred uvedením do zeme, Úseky sa liečia „koreňom“ alebo iným stimulantom tvorby koreňov. Odrezky sa pestujú v kvetináčoch alebo zásuvkach so zmesou piesku a rašeliny. S miernym zavlažovaním za dva týždne je pristávací materiál úplne zakorenený. Na trvalých miestach je Malva zasadená na jeseň – na zamračený deň alebo večer.

Rozdelené krídlami

Táto metóda vám tiež umožňuje udržiavať rodičovské značky. Len veľké, dobre narodené kríky. Oni kopajú na jar, opatrne odstrániť nafúknutú pôdu a oddelené nožom. Každá časť musí mať dosť zakorenenú hmotu na zakorenenie. Rezy by mali byť posypané drevným uhlím práškom, aby sa zabránilo reprodukcii pôdnych baktérií. Ďalšie pristátie na vopred pripravenom mieste.

Plod

Malva dáva ovocie na jeseň. Po kvitnutí tvorí semená boxy (kalachiki), z ktorých každý je obsiahnutý od 25 do 40 kusov. Neklame im okamžite – mesiac neskôr, Kalachiki bude žltá a bude pripravená zbierať. Neskoro na jeseň stoniek pozrelého videnia, je to odrezané, dáva rastliny, aby napadli bez mrazu.

Starostlivosť

Keďže Malva les dokonale cíti dokonale vo voľnej prírode, stará sa o ňu na záhradnom pozemku nie je práca.

Zalievanie

Po pristátí akýmkoľvek spôsobom sa nevyhnutne vykonáva zavlažovaním teplej vody. Prvý týždeň sa pôda denne hydratuje malými časťami. Treba pripomenúť, že rastlina nerobí silné sušenie a nadmernú vlhkosť. Vznikajúce sadenice napojené 2-3 krát týždenne. Dospelý závod vo vlhkom prostredí nemôže zvlhčiť. Vo suchých oblastiach sa zalievanie vykonáva podľa potreby spolu so zvyškom „obyvateľov“ kvetinových lôžok alebo záhradu.

Burina

Golves sú nevyhnutne cestujúci medzi radmi, najmä s objemovým koreňovým systémom, ktorý môže ovplyvniť vývoj záhradnej kultúry.

Podkord

Prosvirinyaka je nenáročný, nemôže ho kŕmiť, pretože je vysadený v už pripravenej nutričnej pôde, zvýšenej kompostom. ale Pre rýchly rast a tvorbu bohatých zelených hmôt sa používajú organické aj minerálne podávače. Spočiatku, plodnosť rastlín … 3 kg na meter štvorcový), potom postupne zaviesť kravu, močovinu alebo amónny salter.

Kŕmiť Malvu dvakrát za sezónu: pred a po kvitnutí.

Zimný

Mladý corcery toleruje mrazu do 30 stupňov. V regiónoch s veľkým polevou pôdy môže byť rastlina zakrytá, napríklad, borovicové vetvy.

Škodca

V teplej a príliš pokornej klíme, nadzemná časť rastliny niekedy ohromuje plesňové ochorenie – hrdze. Ochorenie sa prejavuje tvorbou podložiek, ktoré v priebehu času praskne a rozptyl červený prášok (spór huby). Spadá na zdravé rastliny, vystavuje ich infikovaniu. V poslednej fáze choroby listu, postihnutého červeným ihriskom, žltou a paretmi, potom Bush zomrie. Ak chcete vyliečiť rastlinu, mali by ste rozbiť všetky postihnuté listy a spracovať ho s fungicídnymi kompozíciami s prítomnosťou síry. Môžete použiť Bordeaux Kvapalina alebo iné drogy – „States“, „polymom“ a iné.

Okrem hrdze, veľa ťažkostí rastliny doručuje papuče. Zhromažďujú sa manuálne alebo používajú lieky metalholholkolholka („Thunderstorm-meta“). Pomáha rozptýlené rozdrvené vaječné škrupiny na zemi: neumožňuje parazitmi plaziť do iných kríkov. Malva les – krásna a zdravotnícka závod. Kto sa rozhodne pristáť vo svojej záhrade, bude môcť obdivovať kvet celé leto a súčasne vyliečiť črevné ochorenia, hrdlo, ako aj kašeľ a kožné problémy.

V ďalšom videu nájdete ďalšie informácie o terapeutických vlastnostiach Malva Les.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: