Módny dizajn krajiny pre graf 5 akrov

Nie je to tak dávno, záhradný pozemok sa použil predovšetkým, aby sa pestovala plodina. V piatok večer, mnoho rodín išlo do chaty, aby strávil víkend, a niekedy všetky dovolenky, kopať v zemi. Teraz, záhradníci chcú relaxovať predovšetkým na ich pozemku, vychutnať si, relaxovať. A je to možné aj na malej oblasti.

Plánovanie

Nie je tak ľahké vytvoriť si vlastný dizajn krajiny na 5 hektárovej oblasti s domom. Najprv musíte pochopiť, čo presne by malo byť na pozemku. Potrebujete kúpeľ, detské ihrisko, gril, basketbal alebo tenisový šport. Je potrebné, aby starostlivo premýšľať a naplánujte si umiestnenie domu, budovy domácností, skladby, miesta rekreácie, výsadby. Každý centimeter by sa mal vypočítať. Je potrebné, aby všetko zistilo miesto a jeden nebránil inému. Musí sa vysledovať, že stránka nie je preplnená tak, aby zostala voľný priestor a zároveň boli podrobnosti krajiny harmonizované medzi sebou.

Pri vypracovaní projektu je potrebné zvážiť zóny na zdieľanie stránky, ako aj venovať osobitnú pozornosť vlastnostiam úľavy – prítomnosť depresie, kopcov, nádrží. Môžu byť prospešné používať, keď je miesto zúčtovanie alebo môže zmeniť a redo. Samozrejme, nemali by ste zabudnúť na materiálnu stranu prípadu – koľko peňazí ste ochotní minúť na stene vašom sne.

Všeobecne platí, že nie je tak ľahké vytvoriť svoje majstrovské dielo na malý pozemok. Akýkoľvek smiech, akékoľvek šance budú okamžite viditeľné.

Zároveň má malé územie aj svoje výhody: Je ľahké sa o to starať, nevyžaduje investície do významného kapitálu a zároveň umožňuje realizovať svoje nápady.

Výber štýlu

Po vykonaní plánu musíte premýšľať o vzhľade záhrady a budov. Územie bude vyzerať harmonicky, ak sú všetky jeho časti zdobené v jednom štýle. Existuje mnoho možností pre dizajn záhradného pozemku, len niektoré z nich.

Japonský sadik

Východný štýl je ideálny pre malú oblasť. Niet divu, že je to Japonci, ktorí sa špecializujú na vytvorenie záhrad na malom území.

Hlavnými črtami japonskej záhrady sú:

 • Miniatúrne stromy: Vyzerajú, ako aj tie, ktoré rástli v prírodnom prostredí, ale výrazne menej ako oni;
 • Kamenná záhrada;
 • vodopády;
 • Hedges z ľahkých koľajníc;
 • nízke kríky a machov;
 • Ak chcete zdôrazniť štýl záhrady, môžete vytvoriť altánok vo forme pagody.

Palác smutný

Podrobnosti o takomto štýle sa môžu dobre zapadnúť do obmedzenej priestorovej oblasti. Je potrebné ich správne umiestniť a nekontrolovať ju s veľkosťou a počtom položiek.

Atribúty štýlu paláca môže byť:

 • Rovnako orezané kríky;
 • Úhľadné kvetinové postele alebo trávnik;
 • rastliny vo vázach;
 • Kované oblúky, zdobené ružami;
 • Elegantné lavičky.

Štýl krajiny

Ak chcete byť bližšie k prírode, vynikajúcu voľbu pre vás bude štýl krajiny. Jedným z dôležitých prvkov takéhoto štýlu je rybník. To môže byť usporiadané vodopádom alebo mostom, dajte rad rastlín, dobre nesúci vysokú vlhkosť, dajte niekoľko malých kameňov. Alpská šmýkačka sa robí vedľa rybníka.

Ako vybaviť?

Najdôležitejšou výzdobou a špeciálnou pýchou akejkoľvek záhrady sú nepochybne zelené výsadby.

Pri pristátí je dôležité zohľadniť niekoľko bodov:

 • Musíte venovať pozornosť miesta, kde je zasadený: Každá rastlina uprednostňuje svoj definitívny typ pôdy.
 • Je tiež potrebné zohľadniť iné podmienky pestovania rastlín: pohodlie a frekvenciu zalievania, shadens, možnosť zberu.

Na malej oblasti nie je možné zasadiť všetky rastliny. Preto budete musieť urobiť prísny výber a zanechať len tie, bez ktorých nie je možné prezentovať vašu záhradu.

Kvety

Jedným z dôležitých prvkov dizajnu záhradného pozemku sú kvety. Nie sú tak jednoduché, aby sa o nich starali, ale potešili oči svojou krásou. Existuje mnoho možností na výsadbu kvetinových lôžok. Môžu byť vyrobené vo forme lôžka správneho formulára, vo forme hraniciach na koľajniciach, na alpskom snímke (v tomto prípade, rôzne typy farieb a rastlín môžu rásť navzájom blízko). Tiež, kvetinová záhrada môže byť vyrobená vo forme rocarium, kde sú kvety susedné s kameňmi.

Aby záhrada vyzerá vždy elegantne, musíte pre neho vybrať rastliny, kvitnú v rôznych časoch roka. Potom vo vašej záhrade od začiatku jari do neskorého jesene bude niekoľko prilákaní očí. Jedna z možností na výrobu malej záhrady – mobilná kvetina záhrada. Rastliny sú vysadené v hrnci, ktoré možno ľahko preniesť. Zároveň je veľmi výhodné zmeniť svoju záhradu kvetov – je možné dať nejaké rastliny do domu a dať druhých do záhrady alebo zmeniť kompozíciu.

Osvetlenie

Takže záhrada vyzerá útulný a atraktívne nielen v popoludňajších hodinách, ale aj v noci budete musieť premýšľať nad osvetlením. Toto je otázka nielen pohodlia, ale aj bezpečnosť. Osvetlenie pomôže ľahko sa pohybovať po stránke v tme, ako aj zamietnuť neprimeraných návštevníkov. Existuje niekoľko miest, kde je potrebné umiestniť lampy: veranda, v blízkosti garáže a pozdĺž záhradových skladieb. Môžete tiež osvetliť plot a vzdialené okraje stránky.

Vertikálne podlahové svietidlá sa najčastejšie používajú na osvetlenie záhradných miest. Môžete si tiež vybrať lampy vo forme misky ležiacej na zemi. Ľahko osvetľujú priestorovú zónu a vzhľad originálu. Nedávno sa lampy často používajú na solárnych paneloch – sú obvinení v popoludňajších hodinách zo slnka a večeru dávajú neadekvátne osvetlenie.

Zaujímavosťou je podsvietenie jednotlivých stromov a kríkov. Pre toto použitie mini reflektory. Ak je túžba, môžete použiť LED diódy – sú pripojené k kameňom, vetvy, skryť sa v kvetinových lôžok. Tento typ osvetlenia vyzerá veľmi pôsobivý.

Stopy

Skladby – požadovaná položka ľubovoľného miesta. Slúžia ako záväzné nite medzi všetkými oblasťami územia. Je veľmi dôležité, aby boli koľaje bezpečné a pohodlné pre pohyb. Musí byť sledovaný, že materiál koľaje nie je klzký, takže neexistuje žiadna voľba. Najlepšie je, aby sa skladby podľa konvexe, takže vlhkosť počas dažďa sa nezhromažďuje na trati.

Zároveň majú skladby aj estetickú funkciu. Mali by sa harmonicky zapadnúť do dizajnu stránky, zápas štýl a potešiť oko. Skladby môžu byť vyrobené rovno a zakrivené, na bokoch ich môžu byť usporiadané s kvetmi alebo kríky. Materiály na výrobu skladieb Používajú rôzne: kamienky, malé kamene, dlažobné dosky, betónové výplne. Môžete ich kombinovať.

Možnosti dekor

Po prvé, prvky dekorov by sa mali zosúladiť medzi sebou a zodpovedajú rozhodnutiu jedného štýlu. Na zdobenie stránok sa aplikujú rôzne typy vodných útvarov, dekoratívne obrázky, vázy a vázy. Môžete vždy prísť s niečím originálom.

Prakticky žiadna krajina príde bez rybníka. Môže mať aj estetický význam: potešiť nás svojou krásou a čisto utilitárskym – odtiaľ môžete vziať vodu na zalievanie. Rybník si môžete kúpiť, alebo sami. Je dôležité zvážiť vopred tvar zásobníka a návrh susedného územia. Okrem rybníka na mieste môžete vybaviť fontánu, rieku, umelý vodopád. Prostredníctvom rybníka alebo rieky môžete prenášať svetelný most.

Prehľadávať zvýraznenie vašej záhrady pomôže podrobnejšie: váza neobvyklého tvaru, Casco, zdobené v jednom štýle, oblúk alebo dekoratívne bránky. Teraz na akomkoľvek stavebnom trhu môžete ľahko nájsť rôzne funkcie pre záhradnú dekoráciu. Môže to byť škriatia, rôzne zvieratá, iné sochy. Je dôležité len nepreháňať s počtom takýchto obrázkov.

Mnohé záhradkárov pre záhradný dizajn používajte sveter materiály – automobilové pneumatiky, fľaše, prírodný materiál, ako je strom a hrbole. Tento dizajn môže vyzerať veľmi zaujímavý, okrem toho nevyžaduje významné investície a umožňuje vám použiť váš kreatívny potenciál.

Užitočné poradenstvo

Pri strate návrhu krajiny malej oblasti je potrebné v prvom rade zohľadniť jeho rozmery. Premyslený dizajn umožní racionálne používať oblasť a vizuálne rozšíriť hranice stránky. Najprv stojí za to opustiť všetky objemné budovy. Berú príliš veľa miesta a „stlačte“ na osobu, vizuálne znižovanie priestoru.

Pre plot ploty 5 akrov, nepočujúci sa vysoký plot nezmestí. Vytvára nepríjemný pocit, že ste v krabici. Pre oplotenie je lepšie vybrať si nízky plot z koľajnice alebo kovu otvorené. Nádherná ochrana proti invázii a očným teniskám môže slúžiť ako živý plot. Vyzerá to útulné a vizuálne rozširuje záhradu. Zimolez alebo Barbaris budú vhodné na vytvorenie hektárov. Tiež, majitelia malých stránok by si mali vybrať pre svoje záhrady nie príliš veľa kópií rastlín, inak budú mať príliš veľa miesta a robiť vaše stránky vizuálne menej.

Najzákladnejšie využívanie existujúcej oblasti pomôže vertikálnemu umiestneniu niektorých prvkov. Kvety a záhradné rastliny môžu byť vysadené nielen na Zemi, ale aj na stenách domu, na plote s vertikálnymi lôžkami alebo kašou, na regáloch, na viacvrstvové kvetinové záhony alebo alpské snímky. Takže užitočná oblasť lokality sa zvýši a poskytne príležitosť obdivovať rôzne dizajnové prvky.

Krásne riešenia

 • Táto stránka je veľmi malá, ale vyzerá veľmi šikovné a útulné. Centrum je ponechané na trávnik, a na okrajoch, ako to bolo, ukazuje sa, rôzne rastliny kvitnú. Plot je vyrobený z ľahkých drevených koľajníc. Takéto riešenie vám umožňuje plne využívať svoje územie.

 • Táto záhrada je zasiahnutá nepokojom kvitnutia. V hrubom jemných kópiách bolo miesto pre vyššie. Rastliny sa nachádzajú v niekoľkých úrovniach, rámové zábradlie a steny. Medzi farby HID Lavičky a lampa vyrobené v jednom štýle.

 • A tu je príklad dizajnu v úplne inom štýle. Pozemok vyzerá stručný a elegantný. Rastliny trochu a nachádzajú sa v prísnej sekvencii. Plot na strane ulice je tvarovaná mriežka a na strane – živý plot.

Ako si vybrať dizajn krajiny pre graf, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: