Modrá a modrá Hydrangea: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

Veľmi populárne teraz majú nádhernú zelenú zónu na domácom pozemku. Je to ako raj a dôvod na pýchu každého majiteľa. Amatérske záhradkári Zabavia sa obrovské množstvo rôznych rastlín z celého sveta. Kráľovná záhrady môže byť báječná, s veľkými sférickými azúrovými topánkami a opojnou arómou modrou hortenzie (Hydrangea), ktorá je preložená z latiny ako „vodná plavba“.

Zvláštnosť

Hydrangea Blue – záhradný ker Hydnázia Rodina, ktorá je obrovské zelené kríky s guľôčkovým scenériou modrej. Táto farba kvetu sa objavila kvôli kyslým pôdam, v ktorej sú hliníkové. Rastlinný barel akumuluje tento chemický prvok a kvet nakupuje tieň od modrej až modrej. Blossom začína na jar a trvá na prvé mrazy.

Rastlina sa môže stretnúť v Ázii, Severnej Amerike, Európe.

Typy a odrody

Odvodené profesionálne záhradkári Obrovské množstvo nových odrôd Hydrangea sú modré, ktorého opis sa bude pozrieť na čítanie viac.

 • „ROE BLUE“ – odnímateľná trieda, sa vyznačuje kompaktným puzdrom. Rastlina je veľmi upravená na akékoľvek miesto pristátia. Veľké rastie v tieni a na slnku. Jeho rozlišujúcim znakom je odolnosť voči plesňovým infekciám. Výška kríka môže byť až na meter. Jasné zelené výhonky. Doba kvitnutia od polovice leta a pred začiatkom jesene. V zime a na začiatku prvého mrazu, je potrebné skryť, pretože ak ho posúva, nebude tak veľkoryso kvitnúť.

 • „NIKKO BLUE“ – Tento typ Hydrangea môže dosiahnuť výšku až 1,5 metra. Blossom sa môže líšiť s bielou na modrej, ale udržiavať nasýtené nebeské farby dostatočne udržiavať kyslosť pôdy z 5,5-7,0 pH. Neustále potrebuje v teple, prezerané, chránené pred mrazom. To môže byť umiestnené na jeho slnečno Windowsill a celé leto obdivovať kvitnutie a jemnú chuť kvetu. Miluje bohaté zavlažovanie a periodický postrek.

 • Skoré modré – slávny pre výkonný koreňový systém, ktorý umožňuje rásť v hrnci alebo vázach. Dokonca aj pestovanie v malom futbalovom zariadení môže potešiť svojich majiteľov na svojich malých kríkoch, ktoré nevyžadujú podväzok, súčasne rozpustené 5-6 púčiky. Ak sa zmení zloženie pôdy, farba okvetných lístkov nezmení – môže sa stať telesným a šalátom. Nie je nič jednoduchšie, ako zmeniť farbu púčikov – musíte pridať kamenec do pôdy alebo pohon do zemských nechtov. Neodporúča sa ho opustiť v zime, je potrebné vložiť do teplého alebo odskrutku. Perfektné obydlia pre nich je teda zimná a letná záhrada.

 • Hydrangea macrofylla – Veľká alebo záhrada. Veľmi vlhkosť, vedená vo Francúzsku. Listy sú veľké, oválne, pre jesenné červenať, kvetinové hlavy veľké. Zima nie je zima, miluje teplú klímu. Všeobecne platí, že majetok tohto druhu je len listy, čo robí Bush všetky dekoratívne.

 • Blue Wave má tiež názov „Blue Laguna“. Vydané v Holandsku. Obrovské kríky, ktoré dostávajú nadmorské výšky 1,5 metra, silné stonky a krásne kvety. Nádherné, hojné, ploché kvetenstvo kvety len na výhonkoch minulého roka. Naše zimy netolerujú, takže je lepšie posilniť, ako ruže. Miluje poloc, mokré, vlhké pôdy. Hojne kvitne od stredu a do konca leta. Uprednostňuje kŕmenie pilínmi alebo kávovými pozemkami.

 • „Romance Blue“ – Chic FROST-rezistentný pohľad s pomaly spadol fraty kvety modrá. Kvety na nových a minuloročných výhonkoch. Veľké kvetenstvo, asi 25 cm. Miluje svetlo aj polovicu. Silné a udržateľné výhonky s jasnými zelenými listami. Zapojte rezne, ktoré v prvom roku môžu dať kvitnúť v júli a auguste.

 • Kabaretová modrá – Od začiatku kvitnutia je Hydrangea biely-ružový, ale potom sa farba začína zmeniť a stať sa modrou. V priemere kvetenstva asi 15 cm. Teleboy, výška od 90 do 120 cm, miluje hojné zalievanie. Silné výhonky sú vhodné na rezanie. Hojne kvitne od polovice leta v septembri.

 • „Cocín Blue“ – ker s stratavými výhonkami, milujúci polovicu. Kompaktná výška Bush Až 1,5 metra. Svetlé zelené listy vajíčok. Sférické kvety s priemerom 20-25 cm. Veľmi rýchlo rastúci. Teplo-milujúci, miluje zalievanie, nemá rád vápno pôdu. Miluje vyblednutý základný náter. Kvety zo stredu a do konca leta.

 • „Bodensi“ – NOVÝ. Prišiel k nám z Nového Zélandu, kde a bol chovaný. Má silnú koreňový systém, odolný voči mrazu. Dobre dáva rast a žije až 20 rokov. Dokonale kvitnú vo veternej zóne. Bush dosiahne výšku a šírku 120 cm. Veľký výhľad, ktorý je nádherný kvety vo veľkých kvetenstve od začiatku leta. Veľké modré sférické kvetenstvo sú obklopené filmom s rukavicami, roztrhané konce s priemerom 10-12 cm a šírkou 8-15 cm. Zvýšené stonky sú čierne alebo červené pruhy a škvrny.

Lesklé, hrubé a jasné listy sa podobajú tvaru srdca. Elegantne sa pozrie na celú sezónu.

 • Bluberd – Má elegantný Bush vysoký až 1,2 m s obrovskými svetlými zelenými listami. Jesenné lístie sa menia na fialovú alebo červenú. Jasné modré farby sa zbierajú v plochých kvetenstve až 10 cm na šírku a zarámte modrými nohavicami. Kvety Táto krása celé leto. Miluje slnko a pol, hojné zalievanie, drenážna pôda, hnojivo. Nemá rád studené zimné vetry.

 • „Nekonečné letné bloom hviezdy“ – jedna z odrôd Hydrangea, ktorá kvitne dlhšie ako všetci – od mája do augusta. Priemer Bouton do 18 cm. Pre schopnosť kvitnúť v kruhu, to bolo nazývané „nekonečné leto“. Nebojte sa mrazom a náhodným orezaním. Strieľa stále kvitnú, aj keď minulý rok trpí. Zelení rezistentné voči plesňom. Miluje ranné slnko a poloc, mokré a dobré drenážne pôdu.

Ako zasadiť

Takže, že rastlina dobre kvitne a neublíži, jeho pristátie si vyžaduje samostatnú pozornosť. Je potrebné si vybrať vhodnú sezónu – jar alebo jeseň. Na jar je zasadený bezprostredne po tavení snehu do vyhrievaného terénu. Spring pristátie sa dobre premení na koreňovom systéme a umožňuje vám starať sa o nástup chladu. Ak je jeseň úspešný v teple, potom sa pristátie môže začať v septembri, čo umožní Hydrangea rásť na prvé mrazy. Otvorená pôda musí byť pripravená: dobre odvodnená a správne navlhčená. Mal by zahŕňať veľa humusu: 1 až 1 so zemou, s pridaním piesku a rašelinísk.

Vyberte si miesto bez priamej lúče slnka, môžete napoly smerujúce – všetko závisí od odrody. Keď sa pozorujú všetky tieto opatrenia, môžete sa pripraviť na pristátie. Pit musí byť hlboká, šírka 45 cm – v závislosti od veľkosti koreňa.

Ak záhradník chce svieži kvitnúce, potom je potrebné pristáť v rade s vzdialenosťou medzi kríkmi 60-70 cm, v roztrhanom výkopu.

Ako sa starať

Kŕmenie začína výsadbou. Môžete sa zmestiť zmesou draslíka síry a superfosfátom. V zásade, že kvitnúce kvitnutie pokračovalo dlhšie, hnojivá sa musia postupne vychutnať celú sezónu bez farby.

Čo sa týka zavlažovania, musí byť hojný, ale bez vlhkosti. Ak tekutiny nestačia, rastlina začne vysušiť. Môže byť napojená 2 alebo 3 krát týždenne v závislosti od počasia. Zruší, že potrebujete naliať 2 večore na Bush. Správne kyslé prostredie v pôde poskytne krásnu modrú farbu.

Poľnohospodárstvo

Home Hydrangea je skromnejší vo veľkosti, ale s dobrou opatrnosťou môže dosiahnuť výšku až 1 m. Nie je ťažké rásť a starať sa o ňu, ale musia sa konať niektoré pravidlá.

Táto rastlina je veľmi harmonická a nemala by umožniť dlhé sucho. V lete je lepšie určiť ho za pol dňa, ale keď tvorba púčov začne dať kvet na dobre osvetlené okno, ale bez priameho slnečného svetla. Optimálna teplota vzduchu by mala byť + 18-23 stupňov, vyššia teplota Hydrangea sa nepáči – môže hojne klesať listy. Netoleruje návrhy a ostré teplotné rozdiely. Sprejové listy môžu byť bez obmedzení alebo dať vodnú nádobu vedľa rastliny. V zime je v režime hibernácie, takže je potrebné na vodu tak, že zem nie je suchý. S príchodom pružiny prvých listov je obnovená hojná zavlažovaná.

Kŕmenie Štart na prvej bootonizácii 2-krát mesačne.

Metódy chovu

 • Cherenca. S takým výberom reprodukcie sa zohráva veľká úloha správne zvolená na rezanie. Stonka je stonka bez listov s 2 alebo 3 obličkami. Po zakrývaní. Pre toto vhodné bočné časti z mladého kríka. Nakrájaný útek sa musí dať do vody na tmavom mieste. Potom, čo ten odrezal vrch, skráťte sa na tretiu obličky a dať do akejkoľvek zložky. Ďalej môžete pristáť odrezky, ktoré ich pokrývajú bankami. Môže byť na nich voda. O mesiac neskôr sa objavia listy, takže banky môžu byť odstránené.

 • Deliaceho kríka. Týmto spôsobom reprodukcie, použite, keď chcú transplantovať kvetenstvo na iné miesto. Pred vykopávaním je potrebné naplniť. Mŕtvica s koreňmi Zeme a jemne rozdeľte koreňový systém na akúkoľvek veľkosť koreňa. Každá taká časť môže byť bezpečne zasadená ako nezávislá rastlina v mieste, ktoré potrebujete.

 • Kopanie. Najrýchlejší a jednoduchý spôsob reprodukcie. Ak to chcete urobiť, vezmite si bočnú vetvu a ísť na zem pre malú hĺbku, opravu. V auguste by sa na nich mali objaviť nové výhonky. V októbri môžu byť oddelené od hlavného kríka a pripojiť sa k zemi na zimu. Jar zasadený na pestovanie. O rok neskôr je teenager pripravený na trvalé miesto rastu.

 • Semená. Veľmi dlhá a starostlivá metóda, ktorá nie je populárna. Väčšina hybridných odrôd Hydrangea a táto metóda nie je pre nich vhodná. Ale ak máte trpezlivosť na pristátie sadenice a jeho kultiváciu na pár rokov, potom týmto spôsobom. Scatters semená cez mokrú pôdu, stlačte a zakryte filmom alebo sklom. Uistite sa, že vetrajte a vyberte kondenzát.

Prvými výhonkami sa objaví po 3 týždňoch. Čakanie na 2 roky, kým nedosiahnu výšku 30-40 cm.

 • Súrodenci. Malé výhonky rastú v blízkosti hlavného kríka. Musia byť starostlivo namočené a dať do samostatnej lôžka na chov, a po opevnení môžete pristáť na novom mieste.

Choroby a škodcov

Nesprávna krovina môže znamenať niektoré choroby a provokovať škodcov. Ak neakceptujete žiadne kroky na odstránenie značiek, môže zomrieť Hydrangea.

 • Mladé výhonky sú pokryté hnedými škvrnami, to znamená, že sa objavila sivá rota. Bez dezinfekcie sa kvetenstvo pokryje sivými nájazdmi a zomrie. Ak to chcete urobiť, odrezať ohromené kvety, zvládnuť „fundrazol“ alebo „Rusovlem“ Bush, zaistite normálne zavlažovanie a vetranie.
 • Puffy rosy – plesňové ochorenie, ktoré sa objavuje v dôsledku bohaté vlhkosti vzduchu, je zarážajúceho celý krík a nedovolí mu, aby ďalej rástol, on freshes a zomrie. Je potrebné orezať kontaminované výhonky a farby a liečiť fungicíd.
 • S prebytkom v zemi, zvlhčovaní alebo vápnom, zelené z Hydrangea môžu stratiť svoju farbu a stávajú sa bledými. Takáto choroba sa nazýva chloróza. Môžete sa zbaviť toho tým, že budete liečiť kerom medi energického alebo draslíka kyseliny dusičnej.
 • Hydrangea – rastlina so silnou imunitou, ale môže tiež prekonať škodcov. Takéto je slovo. Dezinfekčný prostriedok môže byť spracovaný raz týždenne, až kým Pest zmizne.
 • Klaso. O tom hovorí vzhľad malých žltých škvŕn, z ktorých je vytvorený mramorový vzor. Ak je ulica je vysoká teplota a vlhkosť, potom budú zelení zahadzovať na webe po týždni, začne vyschnúť a pád. Pri prvých príznakoch kliešte je potrebné zaobchádzať so závodom s mydlom roztokom. Ak sa škodca vyvinula výrazne, liečba sa musí vykonať s silnejším insekticídom.
 • Slimák. Sú priaznivé v hrubých húštinách hydrangea, jedia listy. Môžete ich zničiť pomocou rozdelenia granulovaného drogu „Molluscrid“.
 • Rust – videný hrdzavým plotom. Ochorenie sa môže objaviť v dôsledku ťažkého hustého alebo veľkého koncentrátu dusíka v pôde. Môžete sa s rozprašovaním medeného chloroku.
 • Najnebezpečnejšou a nevyliečiteľnou chorobou je prstencové miesto. Je možné ho určiť okrúhlymi miestami s priemerom 2 cm. Foliage Wrinkles a objaví sa, púčiky sa uvoľnia a umierajú. V dôsledku toho kroviny nebude schopný stanoviť jeho kvet alebo bude malý a neistý.

Príklady v krajinnom dizajne

 • Vytvorte štýl starej kaštieľa môže byť, ak si dal modrú horisťu medzi brezou a viburnum, kohút a esejle, medzi sedmokrásky a zvončekom.

 • Ak chcete vytvoriť japonskú záhradu, by mala byť Hydrangea umiestnená medzi Fern a Rhododendrons pozdĺž potoka.

 • Krásna a nenápadne, modrá krása, pristála samostatné kríky na plochom zelenom trávniku.

 • Vynikajúci vstup do vchodu do domu alebo na panstve bude hydrangea, umiestnený vo veľkých hrnciách alebo malých okrúhlych kvetinových lôžok. Môžete ju pristáť ako živý plot na oddelenie územia na domácom pozemku.

 • Pre kyticu môžete použiť s dekoratívnou trávou.

Ako pestovať modrú Hortensia, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: