Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Nedávno, modré hostitelia získavajú rastúcu popularitu záhradkárov. Jedná sa o pôdnu rastlinu, dobre rastie v najutajších rohoch záhrady. Homeland Blue Hosts sú Japonsko, Kórea, Ďaleký východ. V Európe hostiteľ klesol skôr neskoro – len v XVIII storočia.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Popis

Neobvyklý modrý hostiteľ (FUNKAI) dáva Sizo-modrú farbu listov vytvorených špeciálnym voskom. Ak bude rastlina dlhá na svetlom slnku, táto daň zmizne, a listy budú vyzerať ako bledo zelená. Dekoratívnosť modrého hostiteľa leží v listoch. Kvety majú neporušený, zvonček sa objavuje na dlhom silnom kvete.

Hostiteľ je pomerne nenáročný rastlina. Môže rásť v oblastiach akéhokoľvek osvetlenia. Ale najlepšie zo všetkých tejto rastliny sa prejaví v sexualizovaných a dokonca veľmi tienistých miestach. Modré nájazdy na listoch tu budú intenzívnejšie. Bude dobré cítiť salónik pod tieňom stromov, na severnej strane budov.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Odporúčania na pristátie a starostlivosť

Pôda pre modrý hostiteľ bude vyhovovať všetkým. Stojí to za zmienku Na piesočnatej pôde bude sizo-modrá farba listu FUNKI viac nasýtená, ale veľkosť kríka bude menej. NEPOUŽÍVAJTE hostiteľa v miestach s vlhkosťou (zaplavené na jar s rozmrazenými vodami, kde voda prúdi zo strechy a s vysokými podzemnými vodami).

Výsadba do otvorených mletých modrých libier môže byť na jar (apríl-máj) a jeseň (august – september).

Ak chcete pristáť, musíte vykopať priestrannú otvor tohto priemeru, aby boli korene rastliny zadarmo. V jej lupku trochu ovocie, rašelinové a komplexné hnojivo. Hojne zdvihol Lunda. V strede, aby sa hostiteľ umiestnil, opatrne narovnajte korene a povodeň s hlineným substrátom. Koreňový krk musí byť na úrovni pôdy.

Pokiaľ hostiteľ nehodí, je často potrebné na vodu: každé 3 dni. Mulčovanie pôdy pod funkci NEPOUŽÍVAJTE: Môže spôsobiť hnilobenie krku.

Následná salóniková starostlivosť leží včas zbraň, zavlažovanie, kŕmenie.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Naliať modrý hostiteľ bude musieť byť zriedkavý. Vzhľadom k tomu, že uzatvára povrch pôdy svojimi listami, burinu pod ním takmer nerastie.

Je potrebné, aby sa v pohode stali úplným svahom substrátu. Zalievanie vyžaduje hojné. Malo by sa to urobiť pod koreňom rastliny. Tam, kde sa kvapky vody dotknú listy, modré nájazdy vymaže a lístie stratí svoju dekoratívnosť.

Funkcia hostiteľa, ktorú môžete 4 krát za celú sezónu. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť hotové komplexné hnojivo (podľa pokynov na obale) alebo infúzii kovboja (zriedená vodou v pomere 1: 10). Kŕmenie je potrebné pridať do surového terénu skoro ráno. Extra rohové kŕmenie sa môže vykonávať len v spodnej časti listovej dosky, aby sa zabránilo strate krásnej modrej farby.

Fuquia je dostatok odolného voči mrazom, takže nevyžaduje prístrešok pred zimovaním. Ale na jeseň, keď sú listy úplne žlté a utesnené, môžu byť odrezané, aby sa zachovali tok kvetinovej postele.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Druhy a druhy

Existuje mnoho odrôd a typy modrých hostiteľov, podrobnejšie zvážte to najlepšie z nich.

Modrý anjel

Modrý anjel („modrý anjel“, „modrý anjel“) – najväčšia škála modrej zábavy. V dobrých podmienkach, výška kríka tohto hostiteľa dosiahne 100 cm. Listy sú veľmi dekoratívne: veľké (až 45 cm dlhé), sizo-modrá, mierne zvlnená. Výrazné pruhy robia zlnu lístie. LUGHT BUSH má kupolový tvar, o niečo viac ako meter s priemerom, spodné listy sú takmer ležiace na zemi.

Na vysokom silnom kvete sú malé letáky, zvončekové kvety, slabo voňavé, biela farba s jemným levanduľovým odtieňom. Hostiteľa kvetov v druhej polovici leta. Modrý an angén – zimný stupeň, odolávajúci aj štyridsaťstupňový mráz.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Kadet

„Kadel“ – priemerný hybridný hostiteľ rastie až pol metra. Kestics kompaktný, hustý. Listy majú smaragdovú modrú farbu, postupne uprostred leta prešlo do nasýtenej zelenej. Light-Lilac Bez zápachu Kvety v kvetoch sú 40-55 cm. Kvetina „modrá kadet“ v júli – august. Host dobre odoláva silné mrazy.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modré ucho myšacie

„Modré uši myši“ („myš IRS“) – Nízky hostiteľ. Ona plne ospravedlňuje svoje meno „modré uši myši“, pretože zaoblené listy s malým bodom na koncoch sú veľmi podobné uši myši. Listy tejto hostiteľskej tmavo modrej farby, ako keby. Kríky „myší uši“ miniatúrne, rastú až 20 cm.

Kvety ľahké lila, objavujú sa v auguste. Rovnako ako všetky druhy modrého hostiteľa, „modré uši myši“ nevyžaduje prístrešok na zimu.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modré dýchanie

„Brest Blue“ – hybridný tvar modrý hostiteľ. Bust kompaktný, symetrický, v tvare vázy, 50 cm vysoká. Listy v tvare srdca, predĺžené (17 cm dlhé a 12 šírky), majú svetlú modrasté zelenú farbu, modré nájazdy sú veľmi tenké, takže sa ľahko vymažú z dotykových a nepravidelných zavlažovaní. Na nápravných blossoms sa nachádzajú zvončeky vysoké snehové biele kvety. Kvetinový hostiteľ v júli. Modrá modrá broko- a mráz.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Kanadská modrá

„Kanadský BLO“ („Canadian Blue“) – veľmi atraktívna odroda. Vysoká (až 70 cm) Bush upozorňuje na seba s jasnými modrými veľkými listami (až 20 cm) s mierne zvlnenou hranou, padajúce kaskádové. Tento hostiteľ kvitne od júla do začiatku septembra, veľký levanduľový odtieň s kvetmi. Nebojte sa zimných mrazov.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrá misa

„Modrá misa“ – jedna z najviac dekoratívnych odrôd modrého funky. Toto je vysoká rastlina dosahujúca 70 cm na výšku. Listy sú veľmi veľké, tmavo modrá, natiahnu sa a cez hrany sú zložené vo forme okuliarov. Svetlo listové opotrebovanie, ktoré vytvára zaujímavý kontrast. Lístie „modrej misky“ je tak hustá, ktorá nie je ani vystavená invázii slimákov, slimákov a iných hmyzov. Kvety Host v prvej polovici leta s bielymi kvetmi. V prístrešku na zimu nepotrebuje.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modré ambrells

Blue Ambrells – Giant Funkiya s Green-Green Foliage. Busty rastie nad 100 cm. Veľké listy (30 cm dlhé), vlnité, znížené okolo okrajov, podobajú sa dáždniku. Kvetinové hostiteľské svetlo lilac kvety v júli – august. Odolať suchom a zimným mrazom.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modré mamos

Modré mamosy (modrý mamutok, modrý mamoth) – obrie modrý hostiteľ. Výška tejto rastliny dosahuje 90 cm a priemer puzdra – až 1,5 metra. Veľké listy, s vlnitým okrajom, tenký, pevne ležať na sebe, čím sa vytvára obrovská kopula. Na začiatku sezóny sú modré, na konci sa stávajú zeleným. Blue Mammos Blooms jemne Lilac kvety na začiatku leta, do konca kvitnutia kvety, a stali sa bielymi. Dobre tolerovať nízke teploty.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Vôňa modrá

„Fragrance Blo“ – vysoko-voliteľný nízky modrý hostiteľ, nepresahujúci 30 cm. Listy predĺžené, špicaté, modrasté zelenej farby, rastú po celej sezóne a vytvárajú sférický krík. Kvety v júli-august Biele Kvetenstvo s ľahkým lila. Tento hostiteľ nepoškodzuje slimáky.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Halcyon

„HALCYON“ – veľkolepý hybridný. Bush Nízka (až 50 cm). Dark Azure listy. Charakteristickým znakom tohto hostiteľa je odolnosť voči voskovaniu poškodenia pokrývajúcich plechových dosiek. Predĺžené listy, malé, vlnité pozdĺž rezidencií, veľmi pestované. Kvety „halcyon“ v druhej polovici leta s voňavým početným početným bell pásky fialové kvety na silné neosobné kvety.

Pred zimovaním je tento hybridný žiaduci na mulčovanie rašeliny alebo vrstiev pilín 3 cm.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modré slonoviny

Blue Ivory – Hybrid odvodený z „Halcyon“. Tento polmetrový hostiteľ dobre rastie do šírky, dosahuje priemer 120 cm. Listy tohto hybridu sú pomerne veľké, chutné až do konca, silne zvlnené. Šedo-modré listy majú bielu hranicu s béžovým odtieňom. Modré slonové kvety modré. Tento hostiteľ odoláva zimnému poklesu teploty na 45 stupňov.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Rytmus a blues

„Rytmus a blues“ – narkotický trpaslík modrý hostiteľ. Jej výška nepresahuje 25 cm. Úzke listy, sizo-modrá so svetlými žilami. Kvety v prvej polovici leta s malými kvetmi s levanduľovým odtieňom. Pre zimu môžete posypať rašelinu.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Krossa Regal

Krossa Regal – Klasická odroda. Výška kríka je 90 cm, priemer – 100 cm. Nasýtené modré veľké listy sú umiestnené na veľmi dlhých tuhých látkach A na rozdiel od iných hostiteľa, neležíš horizontálne od samotnej Zeme. Celý Bush vyzerá ako misa na vysokej nohe. Táto odroda rastie dobre vo vázach. Kvety v auguste husto umiestnené svetelné zvončeky.

Odoláva štyridsiatim vyblednutým mrazom.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

„Veľká mama“ – závod strednej triedy (výška – 70 cm), rastie v šírke na 1,5 metra. Veľké listy, vlnité, silné vlnité, sivé, sivé. Kvetinové farby vysoko, v júli sú pokryté bielymi kvetmi. Prístrešok pre zimu sa nevyžaduje.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Príklady v krajinnom dizajne

Všetky modré libry sú veľmi dekoratívne vďaka listu nezvyčajnej farby. Sú dlhé pečene: rast na jednom mieste až do 25 rokov. Modré hostitelia boli preto široko používané v krajinnom dizajne.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Funcia môže byť použitý ako pôdna závod v tienistých rohoch záhrady a ako obrubník.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ vyzerá skvele, zasadil v blízkosti umelej nádrže. Tu môže byť kombinovaná s papradami, lojálnym, Bananom, Astilbami.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Vytvorenie alpských diapozitívov alebo kamenistických škôl, môžete použiť miniatúrne odrody vtipného, ​​ktoré budú rásť s celkovými závesmi, dopĺňajúc „vankúše“ Shilovoid Flox, Alissum, Lavender.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Zvlášť veľkolepé modré hostitelia sa pozerajú na pozadí ihličnanov. Obrie modré hostiteľské odrody môžu nahradiť kríky v záhrade a samotné budú pozadie pre iné dekoratívne nízke rastliny.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Veľmi dobré hostitelia sú kombinované s inými dekoratívnymi rastlinami: Ferny, allyums, balzamíny. Pozoruhodne zdobia holé bázy ružových kríkov, Hydrangey, pivonky.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Malé modré hostitelia môžu byť pestované v nádobách, vyzdvihnúť odrody, ktorá sa navzájom harmonizujú vo forme listov a farby kvetenstva.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modré hostitelia si môžete ozdobiť vstup do domu. Urobia akýkoľvek záhradný pozemok štýlový a jedinečný. Niet divu, že jej profesionáli dali prezývku „kráľovná tienistickej záhrady“.

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

Modrý hostiteľ: stupeň a kultivácia

O tom, ako pestovať modrý hostiteľ, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár