Motor Kultivátory: Vlastnosti a tipy na výber

Motor Kultivátor je nepostrádateľným asistentom pre ľudí starostlivosti o záhradu a záhradu. Táto poľnohospodárska technika má mnoho funkcií a vykonáva mnohé úlohy. Existuje mnoho modelov motorkových kultivujúcich na modernom trhu: od celkom jednoduché až veľmi silné.

Čo to je?

Pred prechodom na podrobné zváženie singulálnosti motorov kultivujúcich by sa mali najprv zistiť, čo to je. Motor-kultivátor je teda jednoduchý poľnohospodársky stroj, ktorý sa používa na orbu a spracovanie Zeme pomocou špeciálnych rezačiek a určitých príloh.

Táto technika je skutočným „záchranným kruhom“ na pozemkoch rôznych oblastí.

Pomáha rýchlo a klopať alebo rozbiť pôdu, ako aj pripraviť vhodné brázdy a držať kvalitu bráni.

Existuje mnoho odrôd tohto poľnohospodárskych strojov. Mnohí záhradníci sa uchýlili k jeho používaniu / záhradkárom.

Takéto vybavenie je ideálne pre pôdu v krajine.

Dizajnové funkcie

Takéto populárne poľnohospodárske stroje ako moto-kultivátor je zostavený z množstva potrebných detailov.

 • Rámec.
 • Vnútorný spaľovací motor beží na benzíne. Môže to byť dvojtaktný alebo štvortaktný.
 • Nádrž určená na benzín je buď pre zloženie oleja-benzínov (takéto nádrže sú vybavené kultivátormi molových kovov).
 • Manuálne svietenie tvaru P-tvaru s ovládacími gombíkmi zaznamenanými.
 • Rotor potrebný na opravu mlynov sa líši v jeho bezprostrednom určenom účele.
 • Držiak typu zariadenia navrhnutý tak, aby upevnila Coulter a pomocné pripojenie. Prílohy zahŕňajú také komponenty ako coulter alebo upevňovacie prvky.
 • Kolesá. Existujú modely s jedným, dvoma alebo tromi kolesami.

Najdôležitejším uzlom tejto motocyklov, samozrejme, je motor.

Najkvalitnejšie a spoľahlivé práva uznávané zariadenia vyrábané americkými, talianskymi a japonskými firmami. Takéto motory sú vybavené motorickými kultivátormi najvyššej kvality. Zároveň sa môže použiť samotná technika iná značka iná ako výrobca motora.

Princíp prevádzky

Predtým, ako pôjdete do obchodu pre vhodný a vysoko kvalitný motocultivator, mali by ste zistiť, aký je jeho princíp prevádzky. Hlavnou prácou tejto techniky je účinne ohromiť pôdu. Toto sa vykonáva pomocou špeciálnych fréz, ktoré sa podobajú hviezdičke. Na rozdiel od jednoduchého pluhu, fréza nezmení zeme vrstvu, takže neprispieva k erózii pôdy.

Spracovanie lokality s použitím podobných motocyklov je oprávnene rozpoznaný postupným a bezpečným. Riadi tento agregát. Musí ísť na techniku, ktorá ju nasmeruje pomocou p-like ohnuté predmety s rukoväťami nainštalovanými na ňom.

Na rukoväti používaných na kontrolu techniky sú špeciálne rukoväte spojky pevné, spínač prevodovky (a zadný a predný). Prítomnosť v konštrukcii reverzného prenosu sa vyžaduje v tých situáciách, keď rezačky začínajú držať hustú alebo skalnatú krajinu na rozmarnej oblasti. Pri použití zariadenia späť, môžete varovať vážny fréza alebo prenos (oprava dátových položiek môže robiť v okrúhlej sume, takže je lepšie, aby sa zabránilo poruchám).

Brúsenie koreňov burín dochádza v rovnakom čase s uvoľnením Zeme.

Špeciálne rezy typu disku môžu byť namontované na rotore. Tieto časti sú schopné vykopať drážku, do ktorej budú zemiaky pohodlné.

Spracovanie dosahuje sa tiež uskutoční ľahko a bezproblémové. Následne bude možné znova zaspať Zem, meniace sa miesta Rezačky vľavo a vpravo. Okrem toho sú posledné detaily ideálne pre vytvorenie úhľadných lôžok.

Jednou z najdôležitejších zložiek motora je taký detail ako gauč. Je to kovový obdĺžnikový vzor. Je nainštalovaný na ráme s pevnými mlynmi. Tento prvok hrá inhibičnú úlohu, ktorá núti rezačky, aby sa dostali hlbšie do spracovanej zeme.

Nastavením parametra dĺžky Coulter, schopnosť nastaviť hĺbku rezu kusu bokých.

Ak nie je nikto v zariadení, a dve coulters, poskytnú ďalšiu manévrovateľnú techniku. Motor Kultivátor manévruje pri stlačení mužom na ľavej a pravej strane rukoväte.

Prečítajte si viac  Kovová brána: Pôvodné nápady na dizajn

Ako vidíte, zásada prevádzky tejto techniky je pomerne jednoduchý a jasný. Na to, aby sa vysporiadal počas spracovania Zeme, nie je potrebné mať špeciálne znalosti alebo bohaté skúsenosti v takýchto záhradných a záhradných postupoch.

Odrody

Ako už bolo uvedené, motor-kultivujúci nie je predložený jedným vzorom. Môžete nájsť niekoľko odrôd tejto užitočnej techniky. Všetky moderné kultivátory bežiace z motora sú rozdelené podľa jeho veľkosti a hmotnosti.

Eliminujte takéto možnosti pre podobné techniky:

 • Ultraľahký (Hmotnosť týchto agregátov nepresahuje 15 kg);
 • pľúca (Ich hmotnosť zriedka presahuje značku 40 kg);
 • Stredný (Hmotnosť týchto modelov sa pohybuje od 45 do 60 kg);
 • Ťažký (Zadané modely vážia viac ako 60 kg).

V podstate motor-kultivátory z kategórie z najdlhšieho ťažko vybaveného motorov, ktoré zvyšujú kapacitu, ktorá sa pohybuje od 1,5 do 10 litrov. s. Stáva sa však, že séria (okrem ťažkých exemplárov) je doplnená jedným elektrickým prúdom (2 litre. s.). To je vysvetlené skutočnosťou, že určitá hmotnosť vyžaduje špecifikované motocykle pre dostatočný impozantný tlak na liečenú pôdu.

Ak sa tento indikátor ukáže, že je nedostatočný, kultivujúci môže často skočiť pri práci na viac hustých pozemňajkách.

V parku malých mechanizátorov sú uvedené nielen motorové kultivátory, ale aj blízko k nim na konštrukcii MOTOBLOCKS. Niekedy sa týkajú ťažkých kultivujúcich. Špecifikované typy zariadení majú z seba niekoľko rozdielov. Nemusia byť zmätení.

Motorové bloky nielen sa líšia viac pôsobivou hmotnosťou, ale aj silnejšou jednotkou. Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma jednotkami leží priamo vo svojich dizajnoch.

Najobľúbenejšie dnes, kompaktné ultralight možnosti pre motorové kultivátory. Toto prenosné a ľahké zariadenie má hmotnosť od 10 do 15 kg.

S pomocou takýchto agregátov je veľmi pohodlná a ľahko sa stará o kvetinové postele, kvetinové postele, trávnik, skleníky a skleníky.

Ultraľahké kultivátory sa môžu tiež stať vynikajúcimi asistentmi v otázkach malých starostlivosti.

Táto technika má niekoľko charakteristických vlastností:

 • Ultraľahké zariadenia sa vyznačujú vysokou manévrovateľnosťou, ktorá s nimi hovorí o jednoduchosti práce;
 • Šírka zachytávania týchto agregátov sa líši od 20 do 30 cm;
 • Fragovaly patria do skôr úzkych a ťažkostných oblastí;
 • Tieto modely sa vyrovnávajú s uvoľňovaním Zeme medzi riadkami.

Treba však pripomenúť, že ultralightové zariadenia nie sú vhodné na prácu na veľkej a spustenej krajine, kde je veľké množstvo burín. Hĺbka prieniku týchto zariadení je len 10-12 cm. To stačí len na uvoľnenie hornej hlinenej omietky a odstránenie malých burín.

Táto poľnohospodárska technika nie je len benzín. Stroje s elektrickými motormi. Tieto kópie sa živia stacionárnou elektrickou sieťou prostredníctvom dlhého úsporného kábla.

Môžete nájsť na predaj a cudzincov, ktorí pracujú z batérií. Napriek pohodliu uplatňovania takýchto možností sa ukáže, že modely benzínu sú ekonomickejšie.

Ultraľahké agregáty sú vybavené dvojtaktnými a štvortaktnými motormi. Zvyčajne, sila motorov v týchto modeloch nepresahuje 2 litre. s.

Špecialisti odporúčajú nákup štvortaktných vzoriek, pretože sú silnejšie a spoľahlivejšie.

Pokiaľ ide o dvojtaktné kultivátory – benzín, „jesť“ oveľa viac, pracovať s veľkým hlukom a máme na sebe oveľa viac štvorkolky.

Jednoduché inštancie zahŕňajú motorové kultivátory, ktorých hmotnosť sa pohybuje od 30 do 40 kg. Sú ideálne pre postupy na pozemku, kde nie je príliš veľa a dobre upravené. Takéto agregáty sa používajú na uvoľnenie horných hlinených zásobníkov a prípravy Zeme za zeleninových pristátiach.

Šírka snímania pôdy v jednoduchých možnostiach je výraznejšia ako ultralight a dosiahne 50 cm.

Ľahké motorové kultivátory, ktoré majú byť v prípade prípravy Zeme, ktorých plocha je viac ako 8 akrov – bude to veľmi ťažké a dlhý proces.

Pre strany 50 cm – to je parameter pre nadmernú šírku, pretože Odporúča sa vybrať takéto modely, v ktorých je schopnosť uchopenia schopnosť znížiť počet rezačiek.

Prečítajte si viac  Filtre pre bazén: druh, výber a použitie tipy

Hĺbka slučky tohto motora môže dosiahnuť značku 15-20 cm. Samozrejme, že mnohé fakty závisia od špecifického typu pôdy, jej stav a rotácie. Light modely sú dobre zvládnuté spracovaním panny alebo rozmarnej hlinnej pôdy.

Rovnako ako ultralight, svetelné agregáty sú vybavené dvojtaktnými a štvortaktnými motormi. Ich výkon sa líši od 2 do 4 litrov. s. Vzhľadom na prítomnosť silnejšieho a produktívneho motora je výkon takýchto zariadení niekoľkokrát vyššia ako vyššie opísaných možností.

Rovnako ako v prvom prípade, odporúča sa uprednostniť štvornásobné agregáty.

Táto technika sa vyznačuje relatívne nízkou hmotnosťou, takže je dostatočne jednoduchý na to, aby ho posunul z miesta. Avšak nízka hmotnosť môže negatívne ovplyvniť pohodlie práce na spracovaní Zeme: stretnutie s akoukoľvek prekážkou (napríklad kameňa alebo hustého koreňa), kultivujúci môže začať skákať z pôdy.

Masters odporúčame nákup vybavenia z tejto kategórie s maximálnou hmotnosťou.

Ľahké motorové kultivátory sú vybavené špeciálnymi Ripper Mills. V niektorých modeloch sú tiež doplnky vo forme bohatstva a pluhu. Častejšie na predaji sú možnosti pri jednej rýchlosti. Niektoré jednotky majú rýchlosť dozadu, na úkor, z ktorých môže byť technika oveľa ovládateľná, zatiaľ čo v podmienkach husto vysadenej oblasti.

Týkajúci sa Populárne stredne veľké motocultivatory – ich hmotnosť sa líši od 40 do 60 kg. Vďaka svojej omše je táto technika udržateľnejšia, nebudú sa odraziť, stretnutie s určitými inklúziami v pôde. Preto je práca s týmito jednotkami jednoduchá a jednoduchá. Čas na prípravu pôdy ide menej.

Tu sa šírka zachytávania dosahuje 85 cm. Kvôli tomuto ukazovateli použite priemerné prístroje, ktoré sú prípustné av podmienkach dostatočne veľkých pozemkov. Ich plocha môže prekročiť 10 akrov. Ale musíte mať na pamäti Manévrovateľnosť technológie v ťažkých podmienkach Riziká ZOZNAMOVANÉ ZNÍŽENIE. Medzi riadkami a na úzkych oblastiach na zvládnutie pôdy bude úplne nepohodlné.

Pokiaľ ide o hĺbku orbu – existuje indikátor 25-30 cm. Frézy tejto techniky nielen dobre voľnej pôdy, ale umožňujú zariadeniu posunúť dopredu. Všetky priemerné motocultivátory pracujú zo štvortaktných motorov s kapacitou 4 až 6 litrov. s. Tieto zariadenia majú nielen prednú, ale aj vzadu.

V niekoľkých podobných zariadeniach je pridanie vo forme veľmi pohodlného reťazového prevodovky s pôsobivou účinnosťou. Stredne kultivátory prípustné pôsobiť v kombinácii s montážnymi zariadeniami, ako je malý pluh, kosačka alebo brány.

Technika z tejto kategórie je najobľúbenejšia a rozšírená. Je to vybrané mnohými DACMS a záhradkárov. Avšak, ak príde na orba vírusovej pôdy, tieto jednotky sa nezhodujú, pretože ich mechanická zložka sa neboja vysokou pevnosťou a spoľahlivosťou. Frézy sú pred vyššie opísanými kópiami, čo výrazne zvyšuje pravdepodobnosť ich zlomu v prípade „stretnutia“ s prekážkami v pôde.

Tieto ťažké váhy sú moto-kultivátory z kategórie ťažkých poľnohospodárskych strojov. Ich hmotnosť môže prekročiť 60 kg. Ak chcete spravovať takéto modely, budete potrebovať pomerne veľa sily a energie.

Nastavenie uzatvárania týchto agregátov je potrebné so špeciálnou rukoväťou. Priemerná hĺbka orbu je 30 cm, as v kultivátoroch zo strednej skupiny, ale šírka zachytávania dosiahne 100 cm.

Ťažké agregáty vybavené výkonným štvortaktným motorom môžu mať výkon od 6 do 10 litrov. s. Rezačky v ich konštruktoch sú vzadu, čo robí Tieto modely sú spoľahlivejšie a menej náchylné na poruchy. Okrem toho, v týchto ťažkýchvák, veľmi stabilné a veľké kolesá sú zvyčajne prítomné, čo umožňujú ľahšie a rýchlejšie spracovanie pôdy. Opísané zariadenia majú niekoľko predných a zadných rýchlostí.

Pokiaľ ide o ďalšie vybavenie – môže byť pluh, had, snehový ventilátor, vozík (jeho nosnosť môže dosiahnuť 500 kg).

Ťažké kultivátory sa vyzývajú, aby sa obrátili, ak je potrebné starať sa o veľký podkrovie. Hlavným smerom týchto modelov je však orba panny. Preto sú poľnohospodári a malé poľnohospodárske podniky tak často zaobchádza s touto technikou.

Preskúmať modely

Sortiment rôznych motorových kultivujúcich je dnes skvelý. Môžete si vybrať optimálnu možnosť pre malé a vylepšené a veľké, ale spustil pozemný pozemok.

Prečítajte si viac  MOTOBLOCK MTZ-05: Modelové funkcie a vlastnosti prevádzky

HYUNDAI T850

Ide o spoľahlivý benzínový motkluvator navrhnutý špeciálne pre MOTOBLOCKS. Má dvojstranný motor so zvýšeným zdrojom. Takýto agregát je spoľahlivý a odolný voči opotrebeniu. Nie je vystavený poruchám, aj keď sa aplikuje nízko kvalitné palivo. Redukcia tohto modelu sa vykonáva v prípade monolitického oceľového puzdra. Manuálne je systém Easy Launch Motor. Všetky kontroly tejto jednotky sú umiestnené veľmi pohodlné a ergonomicky. Je možné ich regulovať v 4 rôznych pozíciách.

V tejto jednotke sú silné frézy so zakrivenými nožmi. Okraje sú vybavené obmedzovačmi, takže existuje možnosť vytvárať hladké hrany a neublížiť pristátie.

HUSQVARNA TF 338

Ide o vysoko kvalitný moto-kultivátor od svetoznámych švédskych výrobcov, ktorých výrobky sú na MAD MADE. Zadaný model je vybavený výkonným štvortaktným motorom. V kultivátore Husqvarna TF 338 je ďalší nárazník, určený na ochranu motora v priebehu pôdy av procese pohybu. Chladenie v tomto modeli je klasický – vzduch.

Prenos tu reťaz. Existujú dve zadné a dve predné rýchlosti. Kolesá v tomto modeli pneumatické a profil je pomerne agresívny. Husqvarna TF 338 nebude zastavená v pôde alebo ísť do neho.

Palivová nádrž sa rozlišuje pôsobivým objemom 4,8 litra. Zároveň je prietoková rýchlosť ekonomická, takže technika môže pracovať dlhú dobu bez dodatočného tankovania. Ovládanie manipulácie sú vhodné a môžu sa vyvinúť.

Kladivo RT-65A

Toto je veľmi ekonomický pestovateľ benzínu, ktorého kapacita je 6 litrov. s. Palivová nádrž v ňom je 3,6 litra., Takže to môže fungovať na dlhú dobu bez tankovania. Vo výfukových plynoch tohto modelu existuje minimálne percento škodlivých látok. Chladisko motora je vzduch, a spustenie techniky sa vykonáva s manuálnym štartérom.

Samotný dizajn sa vyznačuje stabilitou, malými rozmermi a schopnosťou nastaviť výšku.

Tipy na výber

Výber vhodného modelu motora kultivujúceho, by ste si mali spomenúť na jednoduché rady a odporúčania, ktoré vám pomôžu vybrať perfektnú jednotku.

 • Po prvé, zaoberá sa tým, aké podmienky plánujú používať takúto techniku. Ak hovoríme o veľkej oblasti s problémovými pôdou, budete si musieť vybrať silnejší a ťažký model. Ak je pozemok rafinovaný a práca s kultivátom príliš často neplánujete, môžete urobiť ultra svetlo alebo ľahkú sieťovú jednotku.
 • Venujte pozornosť kvalite zostavy zariadení. Kultivátor motora musí byť vykonaný na svedomie. Žiadne poškodenie, žiadne slabo pevné časti by nemali byť.
 • Kúpiť iba vysoko kvalitné značkové modely. Áno, náklady viac, ale budú slúžiť dlhšie a budú účinnejšie.
 • Vezmite takéto vybavenie len v špecializovaných predajniach.

Prevádzka

Každých 100 hodín hodín zmení olej v jednotke.

Motorový olej musí byť vhodný pre nasledujúci faktor viskozity:

 • 10W30 – ak plánujete pracovať s technikou v letnej sezóne;
 • 10W40 – kompozície vhodné na technológiu prevádzkujúce neskoro jeseň, zima alebo cool skoro na jar.

Ak je na dlhú dobu, jednotka je jednoducho stojí za to a nepoužíva sa (napríklad z minulej sezóny), potom sa majstri odporúča zlúčiť zvyšky benzínu a potom nalejte čerstvé palivo.

Z času na čas skontrolujte vzduchový filter vo vašej vlnice motora. Ak to trvá, bude potrebné ich premyslieť buď dať nový filter, ak je starý príliš znečistený. Redukcie v takejto technike sú sklopné alebo neznesiteľné. Ten nie sú určené pre dodatočnú službu.

Ak je vo vašom modeli skladateľský reduktor, bude potrebné monitorovať stav maziva v ňom.

Z času na čas sa zvážte bahno sedimenty z reťazovej časti, ak existujú.

Na účely zvolenia motora, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: