Nabíjateľné snehové dúchadlá: princíp prevádzky a hodnotenie najlepších modelov

Snowmobile stroje na batérii nie sú príliš rozšírené, napriek všetkým ich výhodám. Avšak tí, ktorí si mysleli o kúpe takýchto zariadení, by sa mali dozvedieť o všetkých dôležitých funkciách, ktoré majú inherentný.

Zvláštnosť

K dnešnému dňu sú na trhu zastúpené tri typy snehových dúchadiel: elektrický, benzín a nabíjateľné. Odlišujú sa od seba, ako je jedlo poháňané na prácu. Nabíjateľné odrody sú poháňané z lítium-iónovej batérie, ktorá je schopná neprerušovanú prevádzku a pri extrémne nízkych teplotách. Všetko, čo potrebujete – čas od času na dobitie batérie.

Často zahŕňala náhradnú batériu, takže v prípade, že hlavná batéria je vybitá, bolo možné ho nahradiť iným a nečakajte, kým sa prvý obnoví jeho výkon. Nabíjanie je vyrobené z obvyklého sieťového mriežky. Musíte byť pozorný a venovať pozornosť vlastnostiam. Nabíjačka nemusí byť určená pre štandardné ruské 220V. V tomto prípade bude potrebné dodatočne zakúpiť konvertor napätia.

Klady a zápory

Podobne ako akékoľvek druhy snowpoty, modely batérií majú svoje výhody a nevýhody. Výhody zahŕňajú niekoľko okamihov.

  • Mobilita. Na rozdiel od modelov na elektromotore, nabíjateľné snehstocky nemusia udržiavať neustále pripojené k elektrickej sieti.
  • Uľahčiť. Takéto modely vážia spravidla nie sú veľmi, takže manažment pri moci a žien.
  • Ekológia. Ekológia je v podstate škodlivá len snehové dúchadlá na benzínovom motore. Nabíjateľné nie je vyhodené do atmosféry škodlivých látok.

  • Funkčnosť. Niektoré modely sú vybavené ďalšími funkciami, ako sú svetlomety na prácu v tmavom, vyhrievaných rukovätiach pre pohodlnejšiu kontrolu, systém diaľkového nastavenia brány pozície pre sneh a iné.
  • cena. Nie je veľmi odlišné od priemerných trhových cien pre elektrické modely.

Pokiaľ ide o nedostatky, tu možno rozlíšiť dve nuansy.

  • Životnosť batérie je spravidla obmedzená, takže je možné udržiavať iba malé miesto.
  • Lítium-iónová batéria nemôže byť ľahko vyhodená do odpadu, pokiaľ ide o nesúhlas. Bude potrebné nájsť miesto prijímania takéhoto odpadu, čo si bude vyžadovať dodatočné časové náklady.
Prečítajte si viac  Funkcie WEIMA MOTOBLOCK

Princíp činnosti

Nabíjateľný snehuliak má rovnaký princíp prevádzky ako zvyšok sneží. Sťahovanie dopredu, stroj s šnemom zdvihne sneh do vedra, ktorý sa nachádza vpredu, po ktorom to brúsi a hodí preč cez špeciálny sklzu.

Tam sú samohybné a nekonečné stroje. Druhou kategóriou je hlavne elektrické lopaty, ale na rozdiel od klasických možností nemusia byť zahrnuté do zásuvky. Poskytuje väčšiu mobilitu – bezdrôtový stroj sa môže pohybovať ľubovoľne ďaleko od domova a nebojí sa, že sa vypne. Hlavná vec je nabíjať batériu včas.

Najlepšie značky

Na trhu nie je toľko batérií, pretože ľudia ich naozaj nekupujú. Väčšinou kupujúcich rozpaky malých hodín prevádzky agregátov. Výrobcovia sa však snažia maximalizovať nedostatky a posilniť výhody zariadení. Preto je celé hodnotenie určené na akumuláciu snežnice. Dôraz sa kladie na značke technológie, ktorá si zaslúži dôveru.

Zoznam obsahuje 5 najslávnejších výrobcov. Každý z nich vyrába nabíjateľné stroje na odstraňovanie snehu s vynikajúcimi technickými špecifikáciami.

Zelená práca

Napriek tomu, že ústredie sídli v Číne, výrobca GreenWorks poskytuje náročné nástroje. Zároveň sa spoločnosť špeciálne špecializuje na výrobu nabíjateľných zariadení.

GreenWorks pneumopats sú najobľúbenejšie, pretože okrem dobrých charakteristík majú tiež nízku cenu. Najvyhľadávanejšie a zaujímavé modely sú prezentované v tabuľke.

Model

Charakteristika

GreenWorks 40 V

Malý snehový ventilátor, viac ako lopatka určená na čistenie extrémne obmedzeného územia. Skrutka je vyrobená z plastu. Maximálny čas prevádzky – 40 minút.

GreenWorks GD40SB

Tento model je podobný klasickému snehovému dúchadla. To môže zachytiť zasneženú hmotnosť 51 cm široká, ktorá je nepochybne plus. Maximálny čas prevádzky – 40 minút.

GreenWorks 80 V

Ďalšia snehová doplnka, ktorá sa vo vzhľade nelíši od analógov elektrických alebo benzínov. Pracovný čas – až 40 minút. Power je rovnaký ako možnosti benzínu.

Prečítajte si viac  Ganynsko (bránenie): Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

RYOBI

RYOBI pozície ako jeden z najväčších výrobcov inovatívnych záhradných zariadení a elektrických nástrojov. Nie je prekvapujúce, že nevenovala pozornosť takejto novinke ako nabíjateľnú snehu. Model RYOBI RST36B51 s krutkom motorom je dopyt od kupujúcich kvôli vynikajúcim vlastnostiam a prijateľnej cene (približne 24 000 rubľov).

Celková hmotnosť agregátu je 17,5 kg. To vám umožní pracovať s ním aj ženy. Ventilátor sneh je vybavený dvoma halogénovými svetlometmi, ktoré vám umožňujú odstrániť sneh vo večerných hodinách av noci. Odkvap na hádzanie snehu sa môže otáčať o 180 stupňov, výberom smeru. Snehový plot Šírka – 51 cm.

Makita

Japonská spoločnosť má vysokú úroveň kvality a za rovnakých cien. V podstate dodáva profesionálne nástroje, ale existujú výnimky. Výroba sa nachádza v Európe (Nemecko a Veľká Británia). Preto, pre kvalitu komponentov a montáže, nemôžete sa báť.

Model MAKITA ELITECH CM 2E sa vzťahuje na elektrické, Môžete si však zakúpiť batériu od toho istého výrobcu a špeciálny príves. Mimochodom, mnohé autá pracujú presne pre tento princíp – keď batéria nie je vo vnútri, ale vonku. Hmotnosť stroja bez batérie je 16 kg. Šírka zachytávania snehu – 50 cm.

Majster

Šampión je jedným z lídrov v tomto odvetví. Mnoho ľudí okolo sveta dôverujú tomuto výrobcovi a kúpite ho svojimi výrobkami. Šampión neprodukoval nabíjateľné snehové dúchadlá ako samostatnú kategóriu, ale použil rovnaký prístup ako MAKITA – poskytli lisované mechanizmy a batérie.

Model STE1650 sa často zakúpil s batériou Vzhľadom k tomu, že je to oveľa lacnejšie ako podobné modely. Náklady sa uchovávajú v oblasti 10 000 rubľov. Existujú určité potrebné funkcie, ako napríklad nastavenie žľabu, ale nie je počet možností – neexistujú žiadne svetlomety alebo rukoväte vykurovania. Funkčnosť však úplne zodpovedá cene.

Prečítajte si viac  Lobelia Erinus: triedy a zvláštnosti

„SIRRETING“

Táto firma nie je taká slávna ako Bosch, Viking a iní, ale vyrába vysoko kvalitné stroje na odstraňovanie snehu. Preskúmanie by nebolo úplné bez uvedenia modelu ESB-46Li, ktorý je v dopyte z dôvodu dostupných nákladov (24 200 rubľov) a dobré technické ukazovatele. Je tiež dôležité, aby sa testovanie motorov a batérií uskutočnilo v podmienkach ruskej Sibíri, takže zariadenie určite nebude zastaviť na -20 stupňov.

Šírka zachytávania snehu nie je taká veľká – 46 cm, ale stačí to na efektívne vyčistenie stôp alebo verandy. Chute je nastaviteľný manuálne, avšak emisie snehu je statické a je 7 m.

Recenzie vlastníctva

Súdiac podľa recenzií, používatelia sú spokojní s technikou na batérii, ale len pokiaľ ide o čistenie malých území z čerstvo prázdneho snehu. Bohužiaľ, sila batérie snehové ventilátor ešte nemohla pracovať s ťažkým alebo mokrom snehu vo veľkých množstvách.

Časť užívateľov poznamenáva, že je nepohodlné používať techniky odstraňovania snehu so závesnou batériou, pretože príves bráni. Pozitívnym aspektom je však, že odnímateľná batéria pre elektrickú jednotku vám umožní presunúť ho na akékoľvek miesto. Nabíjanie batérie sa vykonáva rýchlo, zvyčajne trvá asi hodinu. To všetko robí snehové dúchadlo na batérii s logickou voľbou, keď potrebujete lacné čistiace zariadenie na čistenie.

S plusy a minusy používania batérie snehové dúchadlo v porovnaní s modelmi benzínu, môžete spoznať ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: