Najlepšie odrody Hydrangea

Whiteline Hydrangea môže byť vynikajúcim doplnkom akejkoľvek záhrady. Je však dôležité pochopiť znaky betónových odrôd a nuansy ich kultivácie a potrebujete vedieť, ktoré rastliny sú vhodné pre oblasti s drsnou zimovou zimovou a ktorá – pre nízke dekoratívne výsadby.

Zimné odrody a ich opis

Významný studený odpor je iný Candeleight Grade. V niektorých zdrojoch sa jeho názov prenesie do ruštiny ako Kendlight. Doslova to znamená „sviečkové svetlo“. Hydrangea „Candelaight“ tvorí trvalých striekajúcich kríky, ktoré tvoria zaoblenú hrubú korunu. Najvyššia výška rastlín – 1,5 m.

Strieľa sú dostatočne silné, majú burgundsku fialovú farbu. Listy tmavo zelené a natiahnuté do dĺžky. Pre nich sa vyznačujú zúbkovanou hranou. Na prednom povrchu obsahuje pomerne veľa žíl. Hoci stonky Kandeleight sú považované za silné, počas kvitnutia, nevyhnutne potrebujú podporu.

Ale odroda je dokonale odolať mrazom a chorobám. Známe vzorky, ktoré vyplývajú jednu stránku nad 50 rokov. Pre Kandeleight sú vhodné aj slnko aj mierne tienené miesta. Hlavnou vecou je, že pôda je dostatočne strata a mala miernu kyslú reakciu. Vlhkosť stojí aj zvážiť.

Zoradiť „Prim White“ V priaznivých podmienkach kvitne od júna do októbra vrátane. Výška výhonkov rezistentných na mrazu je od 1 do 4 m. Rastlina miluje tieňové a mokré prostredie.

Môže dať biele, modré, ružové a fialové kvety.

Pre oblasť Leningrad je dokonalá Stupeň Grandflower, Dať kvetenstvo väčšie ako 0,3 m. Priemer koruny tejto japonskej rastliny môže presiahnuť 2 m. V tomto prípade je výška kultúry 2,5-3 m. Korene sa rozvíjajú dobre a líšia sa. Dĺžka oválneho lístia dosiahne 0,12 m. Ročné zvýšenie môže prekročiť 0,25 m. Priemer jednotlivého kvetu je 0,03 m. Tieto kvety môžu mať nielen bielu, ale aj krém, ružovú, zelenšiu farbu. Na jednom mieste „Grandiflora“ žije od 30 do 40 rokov.

Značná časť záhradkárov má záujem, samozrejme a výber rastlín pre Sibírsku, URAL a severne od európskej časti. Môžu im poradiť Vanilka čerstvé. Táto hydrangea má snímanie s výškou 1,5 m. Coniseal kefy maľované ako „chameleon“. Čoskoro kvety majú bielu farbu. Pri fúkaní získavajú maliny, ružové a iné farby. Ale keď sa výsadba semien tejto odrody, dokonca aj v ideálnych podmienkach, 70% výsadbového materiálu zmizne.

V sibírskom regiónoch môže rásť Stupeň „Limelight“, charakterizované vysokou dekoratívnosťou. Jeho veľké kefy majú citrónovú farbu. Blossom zachytáva prvé dni júla a druhé desaťročie septembra. Najnižšia prípustná teplota je -30 stupňov. Vzhľadom k tomu, že je nemožné eliminovať ešte viac, aj na juhu Sibíri nevyhnutne potrebuje prístrešok na zimu.

Založenie používa I Grade „Madzhikal Candle“. Pád kroviny tvorí trvanlivé rovné výhonky. Záhradníci poznamenávajú, že aj mrazené výhonky s dobrou letnou starostlivosťou regenerujú. Meno „Magic Sviečka“ výrazne a presne charakterizuje túto rastlinu. Výška ker dosiahne 2 m a tmavo zelené listy okolo obvodu sú pokryté tkaninami. Na samom začiatku vývoja pre kvety je charakterizovaná jemná krémová farba.

Neskôr predstavujú, a na začiatku jesene získavajú malinový odtieň.

I. Dosť Ružový daimond. Už doslovný preklad – „ružový brilantný“ – ukazuje, koľko je táto kultúra atraktívna. Vo svojom opisoch uvádzajú hlavné veľkolepé kvetenstvo. Treba mať na pamäti, že názov komodity „Pink Diamant“ nezodpovedá realite a profesionáli sa nepoužívajú. Výhonky tejto kultúry sú relatívne zriedka znížené pod tlakom hlavy. Ak sa stane nejaké mechanické poškodenie, ľahko sa obnoví. Životný život jednej rastliny dosahuje 30 rokov.

Čo je zvedavé, pretože sila výhonkov sa len zvýši. Pre „Pink Daimond“ je charakterizovaný tvorbou elipse listov. Akékoľvek komplexné orezávanie nemusí. Biele letné púčiky postupne získavajú stále nasýtenú farbu.

Stojí za to venovať pozornosť Hydrangea „Phantom“. Môžu byť pestované aj na zemi nie najlepšia kvalita. Treba poznamenať, že ich ochorenia koreňového systému sú dosť zriedkavé. Výška kultúry umožňuje, aby sa používal v dreve a vo formáte krovky. Reprodukcia zariadenia nepredstavuje ťažkosti. Treba však pripomenúť, že táto odroda je dobre vyvíja len v oblastiach, kde nie je silný vietor a horiace slnko.

Stojí za to povedať o hydrangei „KIUHA“. V prírode, tento listový ker naplní Japonsko, Čína a ruský Ďaleký východ. Jeho pobočky sú len stojan na chlad, ale tiež dosť silné mechanicky. Pretože rastlina sa odporúča ako jeden z kandidátov na živých plotách. Výška kríkov dosahuje 2-3 m.

Listy „Kiuha“ ako srdce sa podobajú srdci. Sú charakterizované na odolnosť špičiek a oddelením vonkajších hrán. Kultúrne kvetenstvo vyzerajú ako tavenie s hustými vlasmi. Ich dĺžka dosahuje 0,3-0,35 m. Meley majú lesklú farbu, ktorá je v spodnej časti ľahšieho.

Dĺžka ovocia „boxy“ nepresahuje 0,03-0,04 cm. Očakávajte najprv kvitnúce na 3-4 roky po vystúpení. Bude pokračovať od polovice leta na neskorú jeseň. Spočiatku sú púčiky natreté v krémovom bielom tóne, na vrchole kvitnúcich bielych, na jeseň, ktorý predstavujú (zároveň nakúpené modré a zelenené odtiene).

Ale ak potrebujete vybrať rastlinu s najvyššou úrovňou zimnej ťažkosti, stojí za to použiť Ľadový medveď. Táto odroda je schopná odolať mrazom až -40 stupňami. Keď bola vytvorená, prekrížená „grandiflora“ a „limmet“. Kultúra skvelá pre krajinný dizajn.

Podobne ako ostatné odrody, polárny medveď mení farbu počas vegetatívnej sezóny.

Odrody pre stredný pás

Pre miernu kontinentálnu klímu sú rastliny vhodné s menej ako vysokými charakteristikami. Príklad takejto odrody je „Pinky Vinki“. Záhrada, kde rastie takéto hortenzie, okamžite priťahuje pozornosť prejčatá bielych ružových farieb, zhoršuje sladkú vôňu. Výška „pinky mrknutia“ môže dosiahnuť 2.5-3 M.

Je zvedavý, že v záhradníckej praxi, suché kvetenstvo nie sú vždy odrezané. Rastlina tvorí relatívne malú zaoblenú korunu. Kvetenstvo typu kužeľa obsahujú malé kvety. Lístie má eliptickú formu. Blossom nielen nepretržite, je to tiež veľmi bohaté.

Pre stredný pásik Rozmanitosť „Brusel Leis“. Aj keď to môže zdať nie je tak voňavé ako „Pinkie Vinki“, ale stále veľmi populárne. Rastlina tvorí striekajúce kríky s elegantnou korunou. Výška týchto kríkov sa pohybuje od 1,5 do 1,8 m. Silné početné výhonky maľované v tmavej čerešňovej farbe.

Dĺžka blizzard je 0,3-0,35 m. Milovníci ružovej Hydrangea sa pravdepodobne bude páčiť Grace Melba Rôzne. Kultúra sa rozlišuje bohatou kvitnutím, trvajúcou od jari na jeseň. Hybrid dáva krásne a neštandardné farebné prechody. Ružové okvetné lístky počas sezóny whitewash a osvetlenie nadobúdajúce maliny spieva.

Nie všetky odrody hydrangeas sú vhodné pre severozápad. Dobrým príkladom je Tardiv, ktoré sa dajú pestovať na kmeni. Kvety sa vyznačujú mimoriadnym formulárom, okrem toho, že med vôňa. Zaoblené kríky v priemere rast až 2 m na výšku. Poznámka Docela rýchla dekorácia výhonkov.

Vyplňte prehľad odrôd určených pre stredný pruh, ktorý je vhodný na takýto druh „Goliath“. Rastlina tvorí výkonné, dobre vyvinuté kríky vysoké až 3 m. Názov firmy – „Biely Goliath“. Treba poznamenať, že postupne biele farbenie kvetenstva zmien bledý ružový tón.

Jeho charakteristiky sú nasledovné:

  • Neskoršie kvitnutie (júl – október);
  • Elegantná kombinácia smaragdového zeleného listu a bordóna tuhých látok;
  • vhodnosť pre pestovanie v otvorených oblastiach av čiastočnom tieni;
  • Optimálny vývoj kyslej pôdy;

Schopnosť prispôsobiť sa (aj keď s o niečo horšie) do iných typov pôdy.

Najlepšia najnižšia kultúra

Ak Riešenia krajiny vyžadujú nielen nízke, ale aj trpaslík Hydrarangea sa stáva vynikajúcou voľbou Stupeň „Bobo“. Výška jej kríkov extrémne zriedka presahuje 0,6 m. Prvýkrát, závod bol zastúpený belgickými chovateľmi v roku 2011. Dosť len niekoľko rokov, takže jeho dôstojnosť je oceňovaná kvetflowers v rôznych krajinách sveta.

Pre sezónu „Bobo“ bude rásť o približne 0,1 m. Vo veku 3-4 rokov sa Hydrangea stáva ako svieži nafúknutý balón. Dĺžka pyramídovej kvetenstva môže byť 0,15 m, ale je to typické pre najrozvinutejšie kópie. Kvety sú relatívne malé, ale majú atraktívnu jasnú farbu. Súdiac podľa oficiálnych popisov, „Bobo“ sa môže pestovať aj tam, kde sa pravidelne opustia zimné teploty pod -30 stupňov. Počas čiastočného tienenia sú vytvorené optimálne podmienky pre vývoj tejto odrody.

Docela veľa záhradníkov Stupeň „Santa Freiz“. To je tiež závod s loptou korunou, ale lopta vyzerá ešte opatrnejšie ako Bobo. Zároveň sa prakticky nevyžaduje ďalšie úsilie o jeho tvorbu poľnohospodárstva. Kultúra je široko používaná v krajinnom dizajne chatiek a pri tvorbe životných plotov.

Biele-ružové kvetenstvo „Santa Freiz“ sa veľmi dobre vyvíjajú v plnom alebo čiastočnom tieni. Na jasnom slnku a v podmienkach sucha majú veľa problémov. Odporúča sa vybrať oblasti s kyslými krajinami. Výška kríkov je zvyčajne obmedzená na 1 m. Rozmanitosť bola prezentovaná v roku 2010.

Nové odrody

Spolu s populárnymi bielymi hydrogami Stupeň „Limelight“, Existuje množstvo úspechov novšej výberu. Medzi nimi sú najkrajšie rastliny – a nie je prekvapujúce, pretože v najnovšom vývoji je integrovaná celá skúsenosť chovnej praxe. Dobrým príkladom môže byť red Hydrangea odroda „Wims Red“. Kultúra je relatívne nízka – maximálne 1,5 m. Tam je rozdelenie jeho kríkov, čo spôsobuje nezvyčajne expresívny vzhľad.

Kvetenstvo „Wims Red“ v dĺžke sú 0,3, niekedy 0,4 m.

V tvare sa podobajú pyramídu, len zužujúca smerom hore. Treba mať na pamäti, že len 50% kvetov bude fertilná. Priemer kvetu sa líši od 0,05 do 0,07 m. Táto veľkosť nemá vplyv na umiestnenie kvetu v štetosti. Takáto nehnuteľnosť vám umožňuje dosiahnuť otvorené práce všetkých kvetenstiev. Tie kvety, ktoré sa objavujú skoro majú zasneženú bielu farbu. Ale budú pomalé a rozbalené. Keď príde jeseň, Hydrangea „Wims Red“ Obklopený vinárovou kvetinovou hmotnosťou. Ešte viac ako jeden: to nie je len vyzerať očarujúce a tiež šíri vôňu medu.

Tmavo zelené lístie je veľmi veľké. Je pridaný do hlavnej farby, ktorý je malý načervenalý. S na jeseň sú listy tejto hydrangey pokryté samostatnými fragmentmi s kovovým leskom. Je zvedavý, že táto brilancia nepretržite prúdi do:

  • bronz;
  • čerešňa;
  • Fialová;
  • žltá;
  • Oranžové farby.

Strieľa „vims červený“ maľoval v tmavom červenom tóne. Rastlina bude kvitnúť každý rok na minuloročných výhonkoch. Opis odrody naznačuje, že bude schopný prežiť aj pri studenom až -30 stupňov. Avšak mladé prasiatok stále padajú na koniec jesene na pokrytie a izoláciu mulčovania. Dodatočná ochrana prestane byť potrebná len v treťom roku života.

„Wims Red“ dobre rastie s obmedzenou kyslosťou. Môžu byť použité kvetinové postele s neutrálnou kyselinou a alkalickú reakciou. Je však potrebné pochopiť, že na takomto pozemku sa nezobrazia svetlé farby. V alkalickej zemi, Hydrangea zomrie. Preto na miestach, kde sa pridalo vápno, je kategoricky nemožné pestovať túto odrodu.

Zvýšená plodnosť pôdy je však veľmi dôležitá. Na piesku bez organických látok „VIMS ČERVENÝ“ NEPOUŽÍVA. Na zvýšenie kyslosti, použite rašelinu, piliny.

Pozornosť si zaslúži a hydrangea „Samara Lydia“. Rastlina bola vybraná v roku 2018 a potom to bolo patentované v Rusku a Francúzsku.

Developer odrody je slávny chovateľ Jean Reno. Odroda sa začala predávať v priebehu Ruska len v roku 2019. Najbližšia zoznámenie s ním ukazuje, že takáto kultúra sa nenašla na majstrovstvách sveta. Atraktívny rastlinný majetok – jeho relatívne nízky rast. Kultúra kompaktná a pomaly rastie, výška dosiahne maximálne 1,3 m a šírka nie je vyššia ako 1,1 m.

„Samara Lidia“ je vhodná na rast v kontajneri.

Okrem toho v nádobe rastie až do maximálne 0,6-0,8 m. Silné červené farebné výhonky sú pokryté hrubými zelenými farbami. Vďaka tomu je pozadie pre kvetenstvo optimálne. Blossom začína v júli a zachytáva jeseň.

Na vrchole každého úteku vyvíja kvetenstvo, v tvare pripomínajúcej kužeľ. Jeho dĺžka je 0,15 m. Farba sa mení počas kvitnutia. Kvetenstvo sa rozlišuje hustou vnútornou štruktúrou. Kvetenstvo zahŕňa veľké sterilné kvety; Pri zverejnení majú bielu farbu, postupne predstavujú a potom sa červenať.

Kvitnúce kríky sú veľmi šikovné. Variant sa prejavuje v strednom pruhu. Môžete si kúpiť sadenice vo veľkých hrnci v už kvitnúcich forme. Potom sa prenesú na otvorenú zem. „Samara Lydia“ sa považuje za veľmi nenáročnú kultúru.

Ako si vybrať?

V prvom rade je potrebné rozlišovať medzi mrazom odolným a vhodným na pristátie v relatívne teplých oblastiach odrody. V opačnom prípade hrozí riziko „teší“ celú zimu, väčšinu jesenného a jarného „krásneho“ typu prístrešia.

Ďalším krokom je skóre sily vetvičiek. Ak sú krehké, rastlina by nemala byť vysadená v blízkosti vstupu do domu a pozdĺž skladieb. Pri štúdiu opisov je potrebné okamžite vziať do úvahy, že čím menšia bola plodnosť kvetov, čím viac a luxusné budú vyzerať v kvetenstve. Niektorí ľudia nemajú radi odrody, získajú ružové alebo šťavnaté farby počas sezóny. Zachovanie čistej bielej farby v niektorých prípadoch nemusí byť menej atraktívna. Musí tiež zohľadniť výšku rastlín.

A ona v Hydrates chýba sa môže dosť líšiť. V rovnakej dobe, výška ovplyvňuje nielen vnímanie samotnej kultúry, ale aj na vzhľadu súboru všeobecne. Pre pristátie kontajnera sú trpaslíkové odrody najlepšie. Ak sa vyžaduje minimálny kvet, záhradníci uprednostňujú odrodu TARDIVA. A len keď sú všetky tieto momenty brané do úvahy, môžete si myslieť – ako kultúra je subjektívna alebo nie.

Ďalšie o odrodách Hydrangea, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár