Najlepšie odrody Petunia

Petunia – jedna z najobľúbenejších farieb na kvety a trávnikoch. Existuje mnoho odrôd peníz. Nováčik sa preto musia chápať vo všetkých nuans každého typu a vo všeobecnosti.

Zvláštnosť

Takáto závod, ako Petunia, jeho meno je povinný slávny Botanika Jean-Batista Lamba. Bol to ten, kto prvýkrát priniesol tieto kvety do Francúzska z Uruguaj. Slávny prírodovedec sa však mýlil: Počítal z nejakého dôvodu, že ide o typ tabaku. V skutočnosti patrí Petunia do rodiny vášne. Predtým, ako sa to podarilo zistiť, moderný názov sa šíri.

Najčastejšie sa pestuje v záhradách v ročnom režime. V prírode Petunia má však dlhodobý vývojový cyklus. Rastúce rastliny a v interiérových nádobách. Tam kvet vyplní priestor a bude dokonca sa zamračil. Stonky v pestutách sú dôkladne rozvetvené a nemajú lano (zachovať flexibilitu a zelenú farbu).

Kmene môžu byť nasmerované inak v závislosti od konkrétneho typu. Je zvyčajné alokovať petunias s rovným, s priamou alebo závesnou hlavou. Najväčšia výška sadeníc dosahuje 0,75 m. Bez ohľadu na špecifickú odrodu sú zelené mierne pokryté lepidlami. Maximálna koncentrácia je vytvorená na lístie.

Tenisky z listov sú krátke, charakterizované elasticitou, kvet. Každý blurrow sa stáva základom pre jediný bud. Farba farieb v Petunia je takmer tak rôznorodé ako ruže. Napriek pokládke jednotlivých púčikov je vzhľad kultúry účinný kvôli veľkému počtu farieb.

Odrody s popisom

Ampelnaya

Porozprávajte sa o najlepších typoch petunícií, je užitočné začať od skupiny Ampel. Rastúce výhonky vám umožňujú vytvoriť najkomplikovateľa na konfiguráciu tvaru. Väčšinou Ampel odrody:

 • v hrnci;

 • zásuvky rôznych veličín;

 • kontajnery;

 • príležitostne – v otvorenej pôde.

Popularita Surphine Revertal Group. Oceňujú sa:

 • pre skoré kvitnutie;

 • Odolnosť voči nepriaznivým meteorologickým podmienkam;

 • Rýchlosť sady zelenej hmoty;

 • Rôzne tonality.

Tabuľka Tabuľka žltá. Rastlina dáva nezvyčajne vyzerajúci citrónové kvety kvety. Menšia veľkosť púčikov robí kompaktnú kultúru, odroda je dokonale kombinovaná s inými ampelóznymi odrodami. Najnižšie typy Petunias rastú v priemere 0,25 až 0,3 m. Takéto kvety sú vhodné pre otvorenú pôdu a na odpružený hrniec. Je však potrebné pochopiť, že takéto rastliny sú veľmi zle zažívajú nedostatok svetla.

Pre seba-kultiváciu ampelnaya petunias je vhodná z všetkých hybridov F1. Vyznačujú sa zvýšenou vytrvalosťou. Aj keď je starostlivosť nedostatočná, vývoj sa vyskytne normálne. Avalanche Rôzne dopytu po registrácii LOGGIAS A ARBORS. Budtone okvetné lístky sú maľované v hrubých tónoch šťavnatých.

Estetické charakteristiky „Avalanche“ – nie jediným dôvodom na zastavenie voľby. Táto odroda tiež kvitne dosť dlho. Klasická ampelová rastlina – To napríklad „Velvet“. Táto trieda tvorí zamatové lístky a okvetné lístky podobnej farby. Podobné rastliny v podstate výsadbu tam, kde nie je dostatok opeľovačov hmyzov.

Treba však mať na pamäti, že „Velvet“ dáva mini-kvety, aj keď umiestnené na dlhé kvetenstvo. Áno, a kvet sám prichádza veľmi neskoro. Čiastočne používanie urýchľovačov rastu a pravidelných hlavných miest. Explorer využíva najväčšiu popularitu medzi všetkými apelovými petustitami.

Takáto trieda dobrovoľne rastie väčšinu záhradníkov priťahuje kolosálnu rôznorodosť tonalít.

Okrem toho sú pobočky Explorer veľmi dlhé – až 1,5 m. Ich vnútorná štruktúra je dostatočne spoľahlivá, aby sa zabezpečila stabilita aj veľmi silným vetrom. A voskové nájazdy blokujú škodlivé účinky dažďa. Pokiaľ ide o odrodu „Davydovka“, je potrebné zvážiť svoju kultiváciu. Kde atraktívne môže byť „Rím Majer“.

Kultúra sa vzťahuje na počet vegetatívnych rastlín. Pre jeho kultiváciu je potrebné použiť rezne, ale semená nemôžu byť kategoricky fit. Uprostred kvetu vyvíja temný burgundsky. Perimetrické farby maľované v béžovom tóne. Jednoduchá vlna červená – nie jednoduchý ampel stupeň, je to hybrid. Pobočky rastliny rastú až do 0,8-1 m. Počas kvitnutia sa vytvárajú nasýtené červené kvetenstvo. V kombinácii s elegantným zeleným lístím vyzerá charly.

Crazytienia Mozonstruck – je to stále relatívne zriedkavé množstvo pedutivy. Z iných typov AMPEL sa líši:

 • včasná tvorba farieb;

 • pomerne vysoký rast;

 • hustota kvitnutia;

 • Vynikajúce odolnosť zlé počasie.

Odroda je ideálna pre hrudník a pre zavesené boxy. Reprodukcia sa vykonáva len posunutím. Semená po dozrievaní sú prázdne. Neexistuje potreba stláčania a orezávania. Popularita získava popularity teraz a Sweetunia Suzie Storm.

Prečítajte si viac  Disky na plynové stanice: Čo sa stane, ako si vybrať a inštalovať?

Rôzne developer je jednou z holandských spoločností. Atraktívne rastliny – kvet energie a udelenie. Bush dosiahne priemernú hodnotu, ale zároveň je mierne zvýšená nad Kashpo. Petunia tvorí kopulovitý Krona. Existuje veľa kvetov, a sú uložení na nástup mrazov.

Tvar kvetov vyzerá ako lievik. Jeho veľkosť je 0,05-0,07 m. Ak chcete aktivovať bloom, musíte systematicky odstrániť vyplnené oblasti. Sweetmunia Suzie Storm vyžaduje jasné podsvietenie, ale môže preniesť malé tienenie.

Zavlažovanie by malo byť rovnomerné, nie umožňujúce kvapalnú stagnáciu.

Johnny plameň vyniká v linke SweetUnia. Odroda je charakterizovaná luxusným výhľadom na farby, ktoré sú veľa vytvorené. Rastlina vyzerá krásne.

Z iných odrôd by sa mali vnímať na NECOLARY. Prísne povedané, nie je AMPEL, a čiastočne AMPEL.

Tenisky z lístia, ktoré sa nachádzajú v strede kríka, môžu tvoriť farebné výhonky. Výsledkom je, že vyčerpávajúce Petunias (ktoré systematicky chápe iné odrody). Vývojári NECOLARY sa snažili zvýšiť svoju vytrvalosť na silné teplo na maximum. Požadované GABARITE GORSHKOV – od 0,15 do 0,17 m. Z

Kompletný prehľad ampeline Petunias stojí na „Parpel Velvet“.

Patrí do podskupiny surfínu. Pobočky kríkov dosahujú 1 m. Fialové lístky s tmavými centrami vyzerajú veľkolepé.

Aby ste sa zaručili, že drží rastlinu na ulici, budete musieť dať ho tam, kde nie je nebezpečenstvo z vetra. Tiež sa musí starať o systematické flitra.

Kaskáda

Táto kategória petunície je optimálne vhodná pre terasu, lodžiu alebo altánku. Dokonale vyzerajú kdekoľvek hrubé kríky, pre ktoré je hmotnosť kvetov roztrúsená. Populárne zdroje odporúčajú pestovanie „cherry“, „Ramblin“ alebo „Rose“.

Ale môžete vyskúšať iné kaskádové odrody, ako je striebro.

Takáto kultúra je zvýraznená svojím jasom a vonkajšou atraktívnosťou. Áno, čo povedať, ak je ťažké nájsť ďalšie petúnie s nárastom o 1,5 m. Dokonca aj silná sprcha a chutný vietor takmer neublíži. A ak existujú nejaké problémy, rastlina je jednoduchá a rýchlo obnoví. Očakávajte, že vzhľad Bush pokrytý 100-200 kvetmi, môžete už do konca prvého mesiaca.

Odrody Petunia „Výborné“ (poddruhy „Alba“) sa týkajú počtu tetraploidov. Výška rastliny sa líši od 0,35 do 0,4 m. Priemer kvetov dosiahne 0,16 m. Napriek výkonu a väčšej výške sa bush vetvy slabo.

Aj keď v krabici, aspoň na kvetinovom zábere, bude táto petúnie okamžite priťahovať pozornosť.

krík

Hlavná hmotnosť odrôd petunície je na type Bush. Vyznačuje sa jasom farby a jeho rozmanitosti. Nič nezvyčajné – po tom všetkom, tieto rastliny pochádzajú z Južnej Ameriky, slávnych pre ich násilnú vegetáciu. Každá Bush Petunia má veľké kvety. Ich priemer je 0,01-0,014 m.

V kvetenstve obsahujúcich 2 kvet. Líšia sa v geometrii regiónu. Daddyho stupeň rastie až 0,25 m. Takýto druh je dokonale tolerovaný a jazdí a dážď padajúci a vietor. Môžete úspešne pestovať kultúru, keď rozptýlené svetlo.

Nájdené „odpreddy“ so štyrmi rôznymi farbami púčikov. „Picothiky“ vyniká v bielom lemovaní, kvôli tomu, ku ktorým sa kvety zdajú byť výnimočne elegantné. Kvitnúce pokračuje v lete, až do príchodu jesenného chladu. „Picotiká“ sa používajú v domácich vázach a v boxoch av košoch pozastavení. Bush Grade „Storm“ odporúčame pre návrh bývania, záhradných miest alebo balkónov.

Veľké kvety zakrivené. Atraktívne pre záhradkárov A Riadok „Storm“ je odpor voči sivom hnilobe. Spoľahlivo šetrí, aj keď sa nalieva celé leto. Bush rastie na 0,35 m. Dobrá voľba môže byť petúniou „Polaris“ – ročný, získaný na základe odrody Aeliity.

Ako chovatelia vyhlásili, rastlina je dokonale obávaná všetkým počasia kataklysms. Môže vytvoriť kríky s výškou až 0,3 m. Pre veľké kvetinové postele odporúčajú Petunia „Ultra“. Jej impozantné kvety majú vlnitý okraj. Rozšírenie „Ultra“ sa vyskytuje veľmi rýchlo.

Peppy Blueberry Muffin – Typ Petunia, charakterizovaný zvýšeným krovím. Jeho vákuum dosahujú 0,4-0,6 m. Rastlina môže tvoriť veľmi hustý klobúk. Prispôsobujú ich farbu na teplotu a úroveň osvetlenia.

Najpozoruhodnejšie druhy je vytvorené na polovicu, trieda sa používa vo vani suspendovaných a v záhradných vázach.

Rozsiahly

Medzi veľkými kvetovými petúnmi sú pridelené „vodopád modrý F1“. Kultúra rastie rýchlo a kvitne skoro. Potom kvitnúce sa nezastaví, kým začne zamrzne. Rozmanitosť je možné aplikovať v ampel krajine. Dokonca aj pri veľmi zlomovom počasí, ker si zachováva svoje základné kvality. Posudzovanie podľa recenzií kvetinovej vody, „vodopád“ sa najlepšie prejavuje na hraniciach, balkónoch a balkónoch.

Prečítajte si viac  Koľko a ako pestujú jedľa?

Odroda „Limbo“ spolu s veľkou kvetinou sa vzťahuje aj na Twarf Hybrid Group. Pri pestovaní takejto petunia v miestnosti, jej rast môže dosiahnuť 0,15 m. Pri pestovaní v otvorenom prízemí – až 0,2 m.

Rovnaký priemer (0,2 m) je charakteristický pre farby fialovej farby. Zaujímavé: Viacfarebné kvetenstvo môže byť umiestnené na limbo na každom kríku. Tradičných odrôd si zaslúži pozornosť „alderman“. Toto je navádzanie, nakladanie až do maximálne 0,3 m. So širokým tesným kríkom.

Atraktívna funkcia „Alderman“ sú veľké modré fialové kvety. Zachovávajú svoju príťažlivosť 3 alebo 4 mesiacov. Prevláda skupinové pristátie. ALDERMAN CARE JE PREDCHÁDZAJÚCI. Retalite Petunia môže byť dokonca semená.

DÔLEŽITÉ: Pri pestovaní sadeníc bude musieť urobiť veľa úsilia. Ale úspešne dostal dospelé rastliny tejto odrody, je ľahké vyzdobiť kvetinové postele, balkóny alebo jednoduché bylinné trávniky. Odroda „Prism“ tiež nevyžaduje príliš komplexnú starostlivosť v dospelosti. Takáto rastlina dáva vynikajúce výsledky v akýchkoľvek rohoch sveta – a všade je populárne.

DÔLEŽITÉ: Napriek jednoduchosti pravidiel starostlivosti nemožno ignorovať.

Najmenšia odchýlka môže viesť k zlým dôsledkom. Stupeň „Sofia F1“ – hybridný typ, ktorý dáva elegantné kvety. Busty sú veľmi rozvetvené a dlhé kvet. Svetlé ružové kvety so šťavnatými obyvateľmi karminno-ružovej farby sú vytvorené na nich. BOUTON Priemer – 0,07-0,09 m.

Kultúra miluje teplo a svetlo, celkom dobre toleruje. Sofia je vysadená so skupinami a veľkými poliami. Rastlina odporúčame na terénny balkón. Skoro stláčanie vrcholu, môžete zvýšiť výskyt kvetov.

„Floribunda“ nie je odroda, ale celá skupina, ktorá zaberá prechody z multi-kvetov až po veľké kvetové odrody Petunia.

V rovnakej kategórii hybridov Sonya F1. Výška rastliny dosiahne 0,25 m. Existuje 11 hybridov, ktoré sa môžu líšiť v najtvrdlejšej a expresívnej farbe. Séria celebrít F1 ​​je známa svojou vynikajúcou odolnosťou voči teplu a vyzrážaniu. Okrem toho, zástupcovia skupiny sú maľované veľmi zaujímavé, obsahujú kontrastnú stratu.

Medzi celebritou petustície už viac ako 30 rôznych farieb. Veľké kvetové rastliny sa môžu týkať Terryho typu. To je charakteristické pre šialenstvo hybridy. Niektoré inštancie tvoria biele lístky. Séria sú charakteristické pre mnohé kvety s priemerom 0,07 m.

Multi-paluba

Z multitanovej skupiny Petunias je veľmi obľúbená s „Glafira“. Stupeň tvorí relatívne skromný Bush. Jeho maximálna výška je 0,3 m. Av niektorých prípadoch len 0,2 m. Bloom však začína v máji (za predpokladu, že semená zasiahli skoro).

„GLAFY“ často používa, keď potrebujete ozdobiť terasu alebo uzavretú terasu. Avšak, na obvyklých Windowsill, bude vyzerať dobre. Priemer kvetov bude 0,045-0,065 m. Blossom nezastaví celú sezónu. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je, že „Glafira“ je dobre zažíva krátkodobé momenty.

Triedy „plameň“ je pomenovaný zbytočne. Keď kvitne, zdá sa, že Bush je pokrytý mrazenými jazykmi táborákov. Rastlina miluje svetlo a môže sa pohnúť krátke sucho. Blossom začína v júni a končí len v septembri. Bush dosiahne 0,3 m a ukáže sa, že je veľmi vyrezaný.

Pre „plameň“ je vhodný pre akúkoľvek výživu. Sadenice sa odporúča, aby v máji.

„Cherry Crystal“ – ročník 0,3 m výška a kvetu 0,07 m. Táto zmes kvitnutia počas kvitnutia je pokrytá púčikmi tak pevne, ktorá vidí zvyšok časti je tvrdý. Zároveň je zaručená mimoriadna harmónia farby.

Vynikajúce perspektívy otvorené a používajú triedu „BRENIKE“. Petunia tejto odrody sa vyznačuje relatívne nízkym rastom. Ročné silne pobočky a stoméry. Často sa používa na pristátie kvetu, rabids, veľké polia kvitnúcich rastlín. Ale môžete použiť túto petúnie a na zdobenie balkónov, a vo dvore v závesnom košíku.

Jednotlivé kvety „Breniss“ sa podobajú lievikom. Priemer z nich je od 0,05 do 0,07 m. Obaja stonky a listy pokryté našuchovanou vrstvou chĺpkov.

Sorce „Snehová guľa“ dosahuje vynikajúce ukazovatele s kompetentnými voľbami osiva.

Ak sa dobre daria, načechrané a príjemné vo vzhľade Bush sa objaví presne.

Melkocellum

Latinský názov malých spálňových petuníkov – Milliflora – Dlhé hit v záhradnícke katalógy. Všetky takéto rastliny sú letničky, ktorých stonky rastú rovno. Výška nie viac ako 0,25 m. Malé púčiky sú podobné lieviku buď s zvončekom. Veľkosť kvetov sa pohybuje od 0,025 do 0,04 m.

Prečítajte si viac  CEDAR SBECNIK: Popis a tajomstvo pestovania

„Pink F1“ sa vyznačuje bohatou pobočkou. Rastliny sú vytvorené flexibilné, mocne vyvíjajú bočné výhonky. Kvety potešia ľudí na začiatok mrazov. Zložia z okvetných lístkov jednoduchého typu. „Žltá bodka F1“ je veľmi blízko „ružovej“ (a na dĺžke výhonkov a v raste a prúdenie).

Stupeň poskytuje vynikajúce dekoratívne výsledky:

 • v otvorenej krajine;

 • vo váze;

 • V koši.

Vegetatívny

Medzi vegetatívnymi petuntions v prvom rade si zaslúži, aby boli „búrky neba“, je to blesk. Rozmanitosť bola vyvinutá nemeckými chovateľmi. Charakteristickým rysom rastlín – biela farba uprostred kvetov, v kombinácii s tmavou hrstovou hranou. Obe tieto farby sa zriedia atraktívnymi vzhľadmi. Čo je dôležité, každá kópia „búrky neba“ je úplne jedinečná.

Rôzne „Baby Dol“ je veľmi elegantná, ružová, s rozptýlenými bielymi škvrnami a bodkami, petunias. Vyzerá ako všetko, akoby sa lúče padli na svetlá. Púčiky sú maľované v tóne fuchsia.

Princípy pristátia a rastúce rovnaké ako iné odrody. Ukazuje sa, že naozaj brilantná rastlina.

Constellation Virgo si zaslúži najpozitívnejšie odhady. Toto je priemerná kultúra, ktorá dáva elegantný „čiapku“. Rastlina kvitne veľmi bohaté. Áno, a kvety budú atraktívne navonok.

Cascadias Rim Magenta vyniká na rýchle oživenie po transplantácii. Len za 10-14 dní Petunias tejto odrody vytvára nakrutšie kríky.

Charakteristika tiež:

 • hustota a hustota lístia;

 • Hojnosť farieb;

 • Cherry fialový tón;

 • Sharo-Chov Bush.

Frotický

Medzi touto skupinou je Petunia dobrá pozícia, zaberá „ANGORA F1“. Dáva relatívne kompaktné, ale hojné kríky. Kvety sú tvorené v júni. „Valentina Makhrovaya“ sa rozlišuje jemným lososom alebo jednoduchými červenými farbami. Má tiež vlnité lístky.

Burgundsky F1 Forms Burgundsko, skromné ​​najväčšie kríky. Ale „modrá Danyub“ Terry kvety sú maľované v lilac-modrastom tóne. „DUO“ sa vyznačuje malými kvetmi. Jej kríky sú pokryté hrubými vetvami. Kvitnúce trvá od júna do augusta inclusive.

„Tormalina“ sa vyvíja len s aktívnejšou starostlivosťou ako iné Petunias. Bude musieť zahriať Zemi častejšie a kŕmiť kvet. Nemenej dôležité pre osvetlenie. Ak je to všetko zaručené, získa sa vynikajúci výsledok.

Kvetina je veľmi dekoratívna a zároveň odolná voči počasiu, útoky mikroorganizmov.

Nové odrody

Nakoniec stojí za to hovoriť o najčerstvejších úspechoch v oblasti rastúceho kvetu. Čierna zamatová trieda sa získa s použitím techník genetického inžinierstva. Anglická botanika sa podarilo dosiahnuť farbenie zvonov bez zlyhania v čiernom tóne. Nie sú imitácia jeho tmavej fialovej alebo tmavej burgundovej farby, ktorá dominovala ani nedávno. Nový stôl žltá už opísaná vyššie.

Sarah – Najnovšie Surfinia (2018). Dáva červené tón kvety s čiernym. A v BEA, tiež zo skupiny Surphini – pozitívne vlastnosti sa ukážu, aby boli rýchly rast a teplý scarlet tón. Dvojhra sa môžu rozvíjať kvety:

 • Ružová;

 • Modrá;

 • Lilac sfarbenie.

Petunia „IvNing Senseishen“ vyniká aj medzi týmito novými odrodami. V roku 2017 dostala jednu z hlavných cien. Nie je to príliš dávno a už existujú skúsenosti s využitím kultúry záhradníkov. Preto môžete vždy hľadať radu s inými ľuďmi.

Petunia má výnimočne príjemný pohľad a arómu.

Recenzie

A napriek tomu stojí za to prečítať nielen so všeobecnými opismi odrôd Petunias. Pred užívaním jedného alebo iného pestovania materiálu musíte zvážiť ľudí. Okrem už opísaných odrôd je populárny populárny. Táto rastlina nemá chorý a nie príliš rozmarný. Môže byť zakorenené bez ťažkostí.

Fanfare White – Súdiac podľa recenzií, táto odroda je dobrá a ako soleník, a ako súčasť kvitnúcich výsadieb. Zariadenie nie je rozmarné, bez ohľadu na poskytované objem. Dokonca aj s chaotickým výrobou kŕmenia vyzerá dobre. A Cascadias indické leto vyniká krásne sfarbenie. Kultúra však bude musieť byť pokrytá dažďom.

Všeobecne platí, že Petunia má lásku kvetinovej vody pre ich atraktívny vzhľad, príjemnú arómu a relatívnu nenáročnosť.

Preto väčšina tých, ktorí sa zaoberajú chovom týchto očarujúcich rastlín, zanechávajú len pozitívne recenzie.

Prehľad jedného z najlepších odrôd – v nasledujúcom videu

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: