Nový Zéland Dolphinium: funkcie, typy a odporúčania pre pestovanie

Mnohí záhradníci počuli o Novom Zélande Dolphinium. Kvetina je pozoruhodná s rozmermi a veľkolepým vzhľadom. Kultúra sa používa na dizajn kvetu, plniace dekoratívnych váz, riedenie hustých zelených kríkov citlivosť veľkých farieb.

Popis

Dolphinium – rastlina, ktorá je trvanlivá rovná kmeň, pokrytá mnohými kvetmi. Nový Zéland Druhy sa líšia z iných pevných výškach (do dvoch metrov) a veľké kvetenstvo. Rôzne je dlhodobé.

Kužeľová časť rastliny, pevne zdobená kvetmi, môže dosiahnuť 70 cm. Spodná časť kultúry sa vzťahuje na greeny. Listy majú špicatý tvar, šťavnatú zelenú farbu.

Každý kvet môže dosiahnuť priemer až 9 cm, pozostáva z mnohých okvetných lístkov nachádzajúcich sa v 4-6 riadkoch. Kvety môžu byť froté alebo polo-svet. Niekedy ich množstvo môže dosiahnuť až 20.

Nezrofacované púčiky majú nazelenalý odtieň. Potom sa zmení na iný. Fázový blossom poteší záhradník s úžasnými farbami. V závislosti od odrody môžu byť okvetné lístky fialové, ľahké a tmavé ružové, oblohy-modré, biele, maliny a tak ďalej. Zvyčajne farba sa strieda, ale existujú dvojfarebné možnosti. Zdá sa napríklad, že je to kombinácia modrej s bielym alebo lilac s vazilkovom.

Kvety sa objavujú v posledných dňoch júna. Trvanie kvitnutia – asi mesiac. Eliminácia morských pupčení stimuluje Opakujte vlnu začínajúcu na konci leta. Okrem veľkolepého vzhľadu je výhoda všetkých „nových Zélandes“ rezistencia voči chladu a chorobám.

Triediť

Novozélandský kvety sú hybridy. Táto skupina pozostáva z rôznych odrôd, čo umožňuje záhradníkovi vybrať ľubovoľnú chuť. Zvážte niektoré populárne možnosti.

Duška panny

Táto odroda sa vyznačuje veľkými fritskými kvetmi nahromadeného ružového odtieňa. Každá kvetina má tmavé centrum, ktoré robí rastlinu ešte veľkolepom. Priemer kvetov – približne 7 cm. Kultúra rastie až 180 cm. Hrúbka lístie. Kvetenstvo sú husté, dosahujú v množstve 80 cm.

„Peak Lady“

Tento supermarket Dolphinium z radu Gigant sa môže pochváliť silnými kvetmi a obrovskými kvetmi (asi 8 cm). Farba – Lilac s ružovou prílivom. Blondína. Rastlina dosahuje výšku 2 metrov. Kultúra kvitnutia začína v siatí.

„Nový Zélandský trpaslík“

Toto je zmes, ktorá vám umožní rásť z jedného balíka semien celú zbierku viacfarebných delfínkov. Modrá, malina, ružová, modrá froté kvety meracie 3-7 cm bude ozdobiť akúkoľvek záhradu. Ako je z toho vyplýva z titulu, rastlina má malú výšku (50-70 cm). To však nebráni tomu, aby bol mimoriadne atraktívny. Hustá, tmavo zelená. Bloom prichádza na druhý rok po siatí.

Prečítajte si viac  Umiestnenie domu na pozemku

„Vápno“

Tento druh má svoje meno nie je len tak. Biele svieži kvety s olivovým centrom, naozaj, pripomenúť farbu eponymného ovocia. Vysoký stupeň (do 200 cm). Rýchlo rastúce a rozvíja sa, nie je dovolené.

„Bride’s Bouquet“

Tento hybridný je charakterizovaný fialovými ružovými farbami. Obrie froté kvety dobývajú svoju nehu a spôsobujú romantické združenia. Kvety nemusia čakať dlho, Stáva sa to v prvom roku. Výška rastliny – asi dve metre.

„Azure“

Očarujúce dvojtroverné kvety oblohy Blue Shade si vezme hodné miesto v akejkoľvek záhrade. Priemer prerušovaného budu – približne 8 centimetrov. Tmavo zelená, svieža. Veľmi krásna odroda.

„Purple Flame“

Expresívna fialová s modrou farbou vytvára pocit, že kvet je pretekajúci v lúče slnka. Vlnité okvetné lístky Zvyšujú účinok. Rastlina rastie až dva metre, rýchlo sa rozvíja, okamžite kvitne.

„Biely rytier“

Nie je možné zahrnúť do revízie a triedy so snehovými farbami. Superman obrovské kvety sa pripomínajú svetlo našuchorený oblak. Kultúrny rast – 200 cm. Lístie má nasýtený zelený tón.

Pristátie

Najspoľahlivejšou metódou chovnej kultúry je použitie semien. Pred výsevom sa odporúča, aby sa v chladničke odporúčaný. Siatie zvyčajne produkujú Na jar – na konci marca. V tomto prípade sa sadenice pestujú doma. Prípustné zasiať semená okamžite na stránku, Takýto postup sa vykonáva v júli alebo na jeseň.

Samotné zozbierané semená je lepšie dekapiť, vidieť v riešení mangánu. Potom sa umyjú vo vode a sušia. Zakúpené semená v spracovaní nepotrebujú.

Pôda musí byť sterilná, zvlhčila, priedušná. Môže to byť ľahká pôda z obchodu. A tiež vhodné zmes rašeliny, záhradnej zeme a humusu (musí byť kalcinovaná). Semená ležali na povrchu (2 kusy na 1 kV. cm). Potom sú posypané tenkou vrstvou vermikulítu (0,3-0,5 cm).

Po tom, zavlažovanie teplou varenou vodou. Pristátie pokryté a dať ho na chladné miesto. Odporúčaná teplota – 10-15 stupňov tepla Celzia. Na zlepšenie klíčenia môžete v chladničke dať budúce rastliny v chladničke. Potom sa pristátie vykonáva na teplom a osvetlenom mieste.

Prečítajte si viac  Výsadba a starostlivosť o tanier

Výhonky sa objavujú v 2-3 týždňoch na +18.21 ° C. Kritické maximum – + 25 ° С. Snímanie by sa mali vykonávať a zvlhčovať (postrekom). 6-8 týždňov sadeníc posilní. Keď sú prvé listy (niekoľko kusov na každej rastline) viditeľné, sadenice sa ponoria.

Jednotlivé kontajnery by mali byť malé (maximálne 300 mililitrov). Mladé rastliny potrebujú mierne zalievanie, postupné vytvrdzovanie. V máji začínajú naučiť ulícové podmienky, krátko pohybom na čerstvý vzduch.

V otvorenej pôde sú kvety umiestnené koncom mája – začiatkom júna. Počas tohto obdobia je už vyvinutý koreňový systém a rastlina sa ľahko odstráni z nádoby. By mal byť dodržaný Vzdialenosť medzi inštanciami 0,5-0,8 m. Pred pristátím v záhrade, krmivo rastlín.

Dolphinium sadenice uprednostňujú voľné, výživné pôdy s humusom, v ktorom vlhkosť nespôsobuje. Je žiaduce, aby v zložení pôdy vyzeralo ako ten, v ktorom semená klíčili. Ak to nefunguje úplne pripraviť pôdu, Aspoň pridajte komplexné minerálne hnojivo.

Plot musí byť slnečný, je možné jednoduchý tieň. Odporúča sa vybrať si miesto chránené pred ťažkými bustovými vetrami.

Starostlivosť

Keď výhonky dosahujú 15 cm, urobte kŕmenie. Použitý Komplexné minerály. Vhodné I Kvapalné organické hnojivá.

V nadmorskej výške 25 cm kvety riedenie. Na každej rastline stojí za to opustiť 5 výhonkov. To vám umožní získať väčšie púčiky. A tiež poskytuje kvalitnú cirkuláciu vzduchu a imunita.

Keď sa kvety stávajú pol metrami, je žiaduce kravatu. Ako podpora, môžete si vziať bar, vložte ich v blízkosti. Jeden prvok podpory nestačí. Každá rastlina by sa mala spoľahnúť na 3 taká. Upevnite ich tkanivovými prúžkami. Nabudúce, „Nový Zélandders“ je zviazaný na úrovni rastu merača.

Zavlažovanie sa vykonáva raz týždenne. Pre každú inštanciu predstavuje 3 litre vody. Po zavlažovaní pôdy sa uvoľní v blízkosti závodu do hĺbky asi 5 cm.

Obdobie bootonizácie pre kultúru je veľmi dôležité. V tomto čase je potrebné nielen hojne (ale s mierou) voda. A tiež potrebujú obohatiť pôdu Fosforovské-draslíkové lieky (Toto je druhé kŕmenie). Na vedre vody Vezmite 20 g hnojív. Kvety zavŕžali výsledný roztok, zvýrazňuje každú inštanciu 1 litra. Poskytuje svieži krásny kvet.

Tretie kŕmenie spadne na koniec kvitnutia. Toto obdobie je najvhodnejšie na zber osiva. Použite drogy s draslíkom a fosforu. Vyblednuté púčiky. A malo by byť mierne znížené.

Rastliny, ktoré prešli strihu, dávajú nové výhonky. Na konci leta budú repasovaní záhradníkov s luxusnými kvetmi. Počas tohto obdobia sa opäť zvýši množstvo vlhkosti prichádzajúcej v pôde.

V období medzi prvým a druhým kvitnúcim vlnám môžete vykonať reprodukčný postup. Tu použite spôsob delenia kríka. To vám umožní získať nové exempláre a omladzovať donorové rastliny.

Prečítajte si viac  Ťahanie tulipánov do 8. marca doma

Používajte iba 3-ročné a viac dospelých kvetov. Sú starostlivo kopané a rozdelené na časti. Je dôležité, aby ste poškodili obličky. Separácie sú liečené drevom práškom. Budúce kvety vysadené v zemi. Omlavenie stráviť raz za 3 roky.

Na konci jesene sa stonky hybridov narezali do takmer koreňa. Odporúča sa odísť asi 25 cm. S cieľom zachovať zdravie farieb, scény pokryté hlinku. Môžete použiť mmtér určený pre záhradnú prácu.

Zvyčajne kultúra pokojne prenesie studené. Preto nie je potrebné stavať zimný prístrešok. Avšak, ak ste v severnom regióne, môžete posilniť. Len pokrývajú rastliny s pobočkami jedli.

Treba poznamenať, že napriek vonkajšej nehu a kráse môže byť Dolphinium Nový Zéland nazývaný jedovatý. Preto je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia: zakaždým, keď sa dotýkam kultúry, by mali byť starostlivo nasiaknuté ruky.

Choroby a škodcov

Veľmi často sú kvety choré s plesňou. Polovica má plesňovú povahu. Znamenie je ľahký nájazd, ktorý sa potom mení na hnedé. Je dôležité pravidelne kontrolovať kultúru a na prvých alargovacích signáloch prijať opatrenia. Liečba je V postreku „Fundazol“, účinne znamená „TOPAZ“.

Ak záhradník si všimol čierne škvrny na stonkách, ktoré idú hore, potom môžeme uzavrieť o ďalšej spoločnej chorobe – takže sa prejavuje čierne miesto. V počiatočných fázach je liečba úspešná. Poškodené rastliny Striekanie tetracyklín. 1 litra vody užíva 1 tablet.

Niekedy hmyz kultúry. Vyskytujú sa bojovanie s slimákmi a delfínium S pomocou insekticídov. Prvý tiež desí chlórové limetky (kontajnery s jej set vedľa kvetov).

Wll môže byť nositeľom nebezpečného vírusu. Počas porážky kultúry sa objaví prstencové miesto. Žltá a vodopády. Ak sa takéto problémy stalo, nebude to s ňou fungovať. Aby sa zabránilo porážke iných rastlín, kontaminovaných vzoriek zničiť.

V preventívnych účely sú zostávajúce hybridy spracované „karbofos“.

O tom, ako sa starať o delfínium, vyzerajte ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: