Čo a ako urobiť nafukovací bazén?

Nafukovací bazén je ideálnym riešením vybaviť voľnú pôdu. Tank je mobilný dizajn, môže byť voľne prenesený, a v prípade potreby, rana a zložiť.

Nie je však nikomu tajomstvo nikomu, že poškodenie nafukovacieho bazéna je veľmi jednoduché – dizajn sa nelíši vo vysokých úrovniach rezistencie na mechanické poškodenie, pretože je vyrobený z polychlorvinylu. Najbežnejší problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas prevádzky povodia, je prepichnutie. Hovorme o tom, ako sa vyrovnať s týmto problémom.

Príčiny a charakter poškodenia

Existuje niekoľko dôvodov, ktoré môžu poškodiť bazén.

 • Nafúknutý bazén nainštalovaný na nepripravenej oblasti. Zber integrity dizajnu by mohla ostrý kameň alebo predmet, korene stromov, ktoré sa držia z zeme a oveľa viac.
 • Produkt na dlhú dobu bol pod priamym solárnym lúčom, bola porušená kvalita a hrúbka materiálu.

Preto dôvod, prečo nafukovací bazén začal prejsť vzduchom, je porušením pravidiel prevádzky.

Okrem prepichnutia existuje ďalšia povaha škôd, ktorá je spojená so švami. Takýto problém môže vzniknúť s výrobkami malých známych výrobcov, ktoré sú vo výrobnom procese s najväčšou pravdepodobnosťou porušená technológiou.

Ak ste si kúpili slabý model bazéna, potom po prvom plnení nádrže, bude jednoducho zmiznúť. Samozrejme, Môžete sa pokúsiť odstrániť problémy sami, ale je najlepšie priradiť tovar späť. To je dôvod, prečo nezabudnite udržať kontrolu a záručnú kartu po zakúpení.

Aby sa minimalizovala možnosť takýchto problémov, je najlepšie získať produkty slávnych ochranných známok. Výrobcovia ako Intex, Bestway, Zodiac, Polygroup. Tieto spoločnosti sú vyrábané polychlorvinylovými produktmi podľa všetkých požiadaviek a noriem.

Ako nájsť dieru v nafukovacom bazéne?

Ak je zásobník poškodený, okamžite sa stane zrejmým: keď je v nafúknutom stave, vzduch začne ísť von, a dizajn začne strácať svoj tvar. Záver len jeden – PIN bazéna. Samozrejme, môžete začať hľadať dôvod pre súčasnú situáciu, ale je najlepšie začať hľadať dieru.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako určiť miesto prepichnutia.

 • Po prvé, musíte nafúknuť bazén a rozhodnúť o časti, ktorá prechádza vzduchom. Ďalej, úhľadne lisovanie gumy, skúste počuť, kde vzduch prechádza. Na mieste, kde je bazén prepichnutý, budete počuť určitý zvuk alebo úder svetelného vetra.
 • Ak nemôžete definovať prepichnutie s ušami, aplikujte ruky. Je potrebné navlhčiť dlaň vodou a prejsť povrchom. Budete cítiť vzdušný prietok, ktorý prejde cez otvor.
 • Táto metóda je vhodná výlučne pre malé návrhy štruktúr. Vyčerpaný výrobok musí byť umiestnený vo vodnej nádrži. Prepichnuté miesto sa deteguje bubliny na povrchu vody.
 • Ak je bazén veľký, musíte použiť detergent. Pripravené mydlo riešenie, ktoré potrebujete na oklamať celú oblasť nádrže. Ďalej potrebujete pozorne vyzerať – Bubbles začne cez dieru.

Každá z vyššie uvedených metód účinných. Výber metódy na určenie miesta prepichnutia závisí od želania a veľkosti produktu. Odporúča sa po zistení prepichnutia, označte toto miesto so značkou alebo manipuláciou, takže v budúcnosti to bolo možné okamžite vidieť.

Výber lepidla

Vyrovnať sa s banda nafukovacieho bazéna, nemusí nevyhnutne kontaktovať špecializované spoločnosti, ktoré tieto služby poskytujú. Všetko môže byť vykonané nezávisle doma. Hlavná vec: Nepanikárte, hodnotte situáciu a pripravte potrebný materiál na opravu.

Jedným z dôležitých atribútov, ktoré budú potrebné počas procesu roztrhnutia, je lepidlo. Ak chcete, aby sa otvor v nafukovacom bazéne, môžete použiť:

 • PVA;
 • Super lepidlo;
 • Profesionálne zloženie.

Prvé dve možnosti sú vhodné, ak je naliehavo potrebné opravy, ako aj pre malú veľkosť a objem nádrže. Ale vzhľadom na prax a skúsenosti so spotrebiteľmi je možné dospieť k záveru, že náplasť, ktorá sa prilepila na PVA alebo super-kriedové lepidlo, bude trvať týždeň, a to za predpokladu, že bazén nebude schopný prevádzkovať.

Samozrejme, Perfektná možnosť – Použite špeciálne lepidlo, ktoré je určené na opravu nafukovacieho bazéna. Výrobcovia radia, kupujú nádrž, zároveň získať a súpravu na opravu, ktorá zahŕňa profesionálne lepidlo a patchwork.

Tam sú takýmto remeselníkom, ktorí namiesto lepidla, použite obvyklé kancelárske škótske. Tento materiál je však úplne nespoľahlivý, okrem toho, že je neustále opitý rôznym odpadom a prachom, ktorý môže v konečnom dôsledku viesť k znečisteniu vôd. Preto je lepšie, aby ho neplatila.

Fázy opravy

Ponúkame pokyny pre fázované opravy. Takže, aby ste otvorili otvor v nafukovacom výrobku, musíte vykonať niekoľko akcií.

 1. Nájdite miesto prepichnutia a rozhodnite sa o svojej veľkosti. Z koľko je vytvorená veľká diera, závisí od toho, čo by sa mali použiť materiály. Ak je prepichnutie malá, môžete použiť jednoduchý typ „momentu“. V prípade, ak prorok impozantných veľkostí, budete určite potrebovať profesionálne materiály.
 2. Ďalej, pomocou brúsneho papiera, musíte vyčistiť obvod okolo miesta s punkciou.
 3. Jemne namažte otvor lepidlom alebo tesniacim prostriedkom.
 4. Po 2 minútach uložte hermetický materiál na prepichnutie a dobre stlačte. Na niekoľko minút, takže lepidlo chytiť.
 5. Počas dňa musia „superponované švy“ vyschnúť.
 6. Akonáhle je náplasť schnúť, odporúča sa na to znova aplikovať lepidlo, aby ste zabezpečili výsledok. Počkajte, kým sa suchý.

Po potlačení všetkých štádií opravárenských prác bude váš nafukovací bazén pripravený na aktívne použitie.

Prevencia

Koniec koncov, stojí za to premýšľať o prevencii poškodenia. Koniec koncov, kľúčom k dlhodobej prevádzke dizajnu nie je len počiatočná kvalita kvality produktu a záruka výrobcu, ale aj správne použitie.

  Ak chcete predĺžiť životnosť nafukovacieho povodia, nepotrebujete veľa, len dodržiavať jednoduché pravidlá a odporúčania.

  • Je kategoricky neodporúča rozbaliť jediný nadobudnutý nafukovací bazén s ostrými predmetmi, ako sú nožnice alebo nôž.
  • Miesto, kde bude nádrž nainštalovaný, musíte sa vopred pripraviť – očistiť od odpadu, burín, kamene a stromy koreňov.
  • Pred inštaláciou dizajnu sa graf odporúča naliať piesok vrstvu, položte linoleum alebo koberec.
  • NEPOUŽÍVAJTE produkt. Ak je maximalizovaný na čerpanie, pravdepodobnosť poškodenia sa zvýši. Najprv sa môže šíriť alebo rozbiť švy.
  • V žiadnom prípade nemôže dovoliť kontaktovať zásoby so zásobníkom. Ich ostré zuby alebo pazúry môžu v ňom udrieť dieru a nie.
  • NEPOUŽÍVAJTE V POHYBU A NEPOUŽÍVAJTE V BOOKU.
  • Sledujte úroveň naplnenia misky vody. Nemôžete vyliať viac, ako je povolené.
  • Každých 4 dňoch musíte zmeniť vodu a vykonať úplné čistenie dizajnu. Špeciálne hypoalergénne detergenty sa lepšie používajú na čistenie.
  • Neoddierajte požiare v blízkosti bazéna.
  • Kontrola, takže deti neberú ostré hračky.
  • V období, keď nepoužívate rezervoár, je žiaduce, aby ho zakryl filmom.

  Pred začatím prevádzky starostlivo preskúmajte pokyny na použitie, ktoré musia byť zahrnuté do súpravy. Výrobca zvyčajne označuje všetky pravidlá prevádzky a starostlivosť o dizajn.

  O tom, ako urobiť dieru v nafukovacom bazéne, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: