Čo je lepšie vybrať si: Trimmer alebo kosačka na trávu?

Dobre udržiavaný trávnik alebo elegantný trávnik vždy vyzerajú krásne a priťahuje pozornosť. Avšak, otázka, ako kosiť trávu v krajine alebo na pozemku, často žiadajú vlastníci. Na modernom trhu pre tieto účely sú ponúkané triméry a kosačky na trávu. Mali by ste vedieť, prečo je lepšie ich použiť a ktoré rozdiely existujú.

Výhody a nevýhody Trimmery

Mnohé zastrihávače volania so zníženou verziou kosačiek na trávu. V niečom, to zodpovedá realite, avšak existujú rozdiely. Napríklad, s pomocou TRIMMERS, môžete pracovať na pevných priestoroch, ako aj na nastavenie kvetín a kríkov. Môžete vybrať 2 typy trimérov:

 • Benzínové modely sú vo veľkom dopyte, pretože sú oveľa viac mobilnejšie v dôsledku toho, že nie sú viazané na napájanie;
 • Elektrické práce len zo siete.

  Každý z nich je vybavený nielen pohodlnou rukoväťou, ale aj ramenným popruhom.

  Tieto agregáty môžu byť často nájdené v chate, a nie je prekvapujúce, pretože majú rad výhod.

  • Nie je možné neoznačiť manévrovateľnosť nástroja.
  • S ním môžete zvládnuť vegetáciu takmer kdekoľvek. Lavice, kvetinové postele a balvany nie sú prekážkou.
  • Okrem toho, v porovnaní s kosačkami, sú oveľa menšie, v tomto poradí, je ľahšie ich doručiť na inú časť stránky.
  • Trimmery sú funkčné, pretože s ich pomocou môžete kosiť nielen nízke, ale aj vysokú trávu. Sú schopní vyrovnať sa s burinami a mladými boostermi, ak to umožňuje silu, ako aj prítomnosť špeciálneho noža. Táto úloha pre kosačky na trávu nie je k dispozícii.
  • Držiaky Trimmerov si môžu dovoliť pracovať s akoukoľvek úľavou.
  • A mal by sa povedať aj o kompaktnosti. Zariadenie nevyžaduje veľa úložného priestoru a v práci pohodlné a najčastejšie má malú hmotnosť.

   Treba však poznamenať a nevýhody.

   • Zaťaženie používateľa sa dopustí pomerne veľké, pretože stále človek drží trimér v rukách. Ruky a chrbty budú unavené, najmä s dlhou prácou.
   • Budeme musieť sledovať výšku skosenej trávy, ktorá môže urobiť trávnik príliš hladký.
   • Neexistuje žiadny upínací prípravok na zber skosenej trávy, ako niektoré modely kosačky trávniku, takže to bude musieť odstrániť sami.

   Výhody a nevýhody kosačky na trávu

   Táto jednotka sa nazýva zložitejšia. Avšak, aby sa vytvoril dokonalý trávnik, je to jednoducho nevyhnutné. Zariadenia sú rozdelené do vlastného pohonu a nekonečného. Prvý zvyčajne má 2-zdvihový motor, a môžu pracovať zo siete aj na benzín.

   Druhý najčastejšie benzín, motor na nich je 4-mŕtvica.

   Treba poznamenať, že ich výkon je omnoho vyšší ako TRIPMERS. Malo by sa však zvážiť výhody a nevýhody nástroja.

   • Zaťaženie na osobu sa ukáže, že je minimálna, pretože dizajn je pomerne stabilný. Môže zvládnuť jej ženu, teenager alebo muž starnúť. Okrem toho sa zvláda veľmi veľké množstvo práce.
   • V rade modelov existuje svietidlo zber trávy. Preto čistenie pre stránku po práci nemusí robiť, čo šetrí čas.
   • V niektorých prípadoch majú kosačky vrtuľník, ktorý brúsi trávu v takmer prášku. Potom sa stáva vynikajúcim hnojiva pre trávnik.

    Medzi nevýhody možno poznamenať niekoľko.

    • Dosť veľká veľkosť agregátu. Je ťažké sa presunúť do rôznych častí, je ťažké skryť sa v rohu miestnosti.
    • Okrem toho kosačka na trávu nie je Maneuveran a nemôže dať trávu do ťažkostných oblastí.
    • A problém sa stáva nerovnomerným.

    Základy voľby

    Vedieť, čo si zastrihávač a kosačka na trávu líšia, je oveľa jednoduchšie pochopiť, ktorý z nástrojov je lepšie si vybrať pre každý konkrétny účel. Rozdiel medzi týmito nástrojmi je zrejmý.

    • Kosačky na trávu sú potrebné pre majiteľov hladkých trávnikov zaberajúcich veľké plochy terénu. Bude to uľahčiť a pohodlnejšie ako zastrihávač, ak ide o oblasť viac ako 10 akrov. Avšak, nie je možné zabudnúť, že v tomto prípade sú takmer absolútne stránky, ktoré by mohli byť schopné dostať sa. Z kosačky trávnika v takejto situácii trochu, takže bez strih nemôže robiť.

    • Trimmer je nevyhnutný, keď potrebujete liečiť trávu okolo stromov alebo plotov. Veľmi rýchlo sa zvláda s úlohou a nespôsobuje problémy s prevádzkou. Môžu byť veľmi ľahké rezať trávu na nerovnomerné oblasti terénu.

     Ak si chcete vybrať kosačku trávnika na chate alebo pozemku, musíte vziať do úvahy niektoré nuansy. Jeden z nich – produktivita a šírka zachytenia. To platí najmä vo veľkých oblastiach.

     Okrem toho musí spotrebiteľ rozhodnúť, benzín alebo elektrické prístroje budú musieť pracovať. Je potrebné odpudzovať z oblasti, ktorá sa má liečiť, ako aj zdroje na objekte. A kosačka na trávu a zastrihávač sú prezentované v oboch možnostiach.

     A tiež dôležitý typ kosačky na trávu. „Jazda na“ bude relevantná, ak spracované územie trvá viac ako 20 akrov. S menšou plochou sa samohybná kosačka dokonale vyrovná s právomocou je zvyčajne až 4 litre. s.

     Pokiaľ ide o nákup zastrihávača, užívatelia sa domnievajú, že situácia je oveľa jednoduchšia. Najčastejšie zastavia svoj výber na univerzálnom modeli benzínu, ktorý je schopný vyrábať ako s rybárskou čiarou a oceľové nože. Skutočnosť, že motor beží na benzín, umožňuje, aby jednotka nie je pripojená k žiadnej lokalite, pretože nevyžaduje výkon z elektrickej siete. Treba však mať na pamäti, že jej služba bude trochu ťažšia.

     Pre pohodlie užívateľa pri spracovaní oblastí, ktorých oblasť je viac ako 15 akrov, bude to optimálne mať ako kosačku trávnika a zastrihávač. Ak chcete obsahovať v poradí od pozemku malej oblasti, je dosť prestavaný.

     Čo je lepšie vybrať – Trimmer alebo kosačku na trávu, pozrite sa ďalej.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: