Čo je to obťažovať Petunia pre svieži kvitnúce?

Petunia používa záhradkári na dizajn kvetov, alpských diapozitívov alebo francúzskych balkónov. Tiež môžu byť často vidieť na verandach a parapetoch. S cieľom zasadiť v záhrade alebo v dome, kvitne hojne, musí sa zdvihnúť s vysoko kvalitnými hnojivami predtým, ako sa na ňom objavia púčiky, ako aj počas kvitnutia.

Načasovanie

Krmivo kvety potrebujú niekoľkokrát za sezónu. Zároveň, zakaždým, keď by ste si mali vybrať presne prostriedky, ktoré prinášajú maximálne výhody pre rastliny.

Sadenice hnojív

Pre kŕmenie mladých sadeníc v júni po ich pristátí v zemi používajte bohaté hnojivo dusík – Pomôžu rýchlo pestovať zelené. Okrem toho, kŕmenie liekov obsahujúce dusík vám umožní posilniť imunitu rastlín a ich odolnosť voči chorobám. Prvýkrát, mladé sadenice kŕmia 10-12 dní po výseve semien v zemi. Môžete použiť takéto prísady dusíka, ako je močovina alebo dusičnan amónny.

Hnojiť sadenice Petunia Dusík, ktorý potrebujete veľmi opatrne. Ak je zmierená, rastlina strávi všetku svoju silu na rozšírenie zelene. Kvitnúce naraz to nebude tak bohatý, ako by som chcel.

Kŕmenie počas tvorby púčikov

V tomto štádiu, hnojivá v pôde prispievajú viac ako raz týždenne. V júli môžete použiť suché aj tekuté hnojivá. V tomto okamihu, rastlina potrebuje také prvky, ako je draslík a fosforu. Potašový hnojivo urobí farbu púčikov viac nasýtených.

Počas kvitnutia

Keď sa Petunias začína kvitnúť, musí sa zdvihnúť s hnojivami obsahujúcimi železo. Ak sa to neurobí, časom môžete vidieť, že rastliny sú zadržané listy a stonky sa stávajú pomalým. Ak v auguste kvitnú rastliny, každé dva týždne kvetinový list potrebuje na vodnú močovinu. Akonáhle sa kvitnúci stane hojným, kŕmenie môže byť zastavené.

Aké hnojivá používajú?

Pre Fake-up Petunia sa používajú rôzne typy hnojív.

Tekutý

Začiatočníci záhradkári pre podcocking Petunia Počas kvitnutia, tieto lieky sú najčastejšie výberom.

  • „Nový ideál“. Ide o komplexné hnojivo obsahujúce veľké množstvo mikroelementov požadovaných mladými rastlinami. Pred použitím na kŕmenie petunia sa musí 10 ml prostriedky rozpustiť v literoch teplej vody. Potom môže byť produkt použitý na zalievanie rastlín. Použite liek 1-2 krát týždenne.
  • Bona Forte. Tento produkt je bohatý na fosfor, dusík a draslík, ktoré sú nevyhnutné pre petunias pre normálny rast a kvitnutie. Na podávanie pod koreňovým 10 ml koncentrátu je potrebné zriediť v 1,5 litroch teplej vody.
  • „Uniflor Bud“. Tento produkt vám umožní urýchliť proces tvorby púčikov a urobiť ich viac svieži. Je absolútne bezpečné použitie.

Aby nedošlo k poškodeniu rastlín, všetky prostriedky musia byť pripravené podľa pokynov na obale.

Suchý

Suché prášky, ako je tekuté kŕmenie, pred použitím musíte chovať vo vode. Najčastejšie petúnové krmivo s takýmito liekmi „Kemira Lux“ a „Plantafol“. Po ich aplikácii sa farba kvety Petunia stáva viac nasýteným. Umožňujú tiež odolné rastliny voči rôznym chorobám.

Dlhá hra

Plus takéto kŕmenie spočíva v tom, že sa raz pridávajú do zeme počas pristátia. Aby ste mohli mať petúniu, aby ste potešili všetko s ich kvitnutím, použite nasledujúce prostriedky.

  • „Agrikola“. Kŕmenie obsahuje hlavné komponenty potrebné pre mladé rastliny pre rozvoj a hojné kvitnutie.
  • NitroMofoska. Toto minerálne hnojivo je bohaté na dusík, draslík a fosforu. Je to na predaj vo forme granúl, ktoré sú vložené do pôdy pri výsadbách. Predbežný prostriedok zmiešaný so Zemou.
  • Superfosfát. Stojí za zmienku, že toto hnojivo je absorbované petúnou veľmi rýchlo. Už tri dni po podávači dostane kvet množstvo fosforu.

Ľudové recepty

Vysoká účinnosť ukazuje a kŕmenie varené doma. Mnohé výrobky používajú pre petustíciu hnojív.

Kyselina boritá

Tento nástroj vykonáva niekoľko funkcií naraz. Najprv, Po liečbe Petunias začnú kvitnúť viac svieži a krásne. Po druhé, Väčšina škodcov zmizne z kvetu. Priamo zavlažované v vedre vody, musíte zriediť 2 gramy prášku. Výsledná zmes musí byť nalievaná priamo pod koreňom. Tento prostriedok nápravy možno použiť aj na sprejovanie pedu. Ale v tomto prípade, v rovnakom množstve vody, musíte sa rozpustiť Celkom 0,5 g suchého produktu.

Normálna infúzia

Tento nástroj sa používa na kŕmenie petunia ihneď po ich pristátí v zemi. Na varenie musí byť vedro naplnené jemne nasekanou žihľavou dvoma tretinami. Čerstvá tráva by mala nalievať vriacou vodou a nechať v teple 5-6 hodín. Po požadovanom čase musí byť riešenie kmeň. Použite ho na zavlažovanie môže byť okamžite.

Kyselina citrón

Riešenie kyseliny citrónovej sa používa, ak začínajú listy zariadenia počas aktívneho obdobia kvitnutia. Na prípravu 12 gramov suchého prášku je potrebné rozpustiť v 12 litroch teplej vody. V niektorých prípadoch sa do tejto zmesi pridá energia železa. Výsledný roztok okamžite použil. Môžu byť rastliny ako voda a sprej. Po 2 týždňoch pravidelného používania sa Petunia listy opäť stanú zelenou. Okrem toho začne bloy bohatému.

Kvasinka

Veľký populárny medzi záhradkami a kŕmením kvasiniek. Takéto hnojivo sa živí korene rastliny, podporuje rast zelenej hmoty a stimuluje kvet Petunia. Pre hnojivo Petunia je potrebné vziať 200 gramov čerstvých kvasiniek a rozpustiť ich v literoch teplej vody. Opatrne miešanie tejto zmesi, musí sa pohybovať na teplé miesto na pár hodín. Najlepšie je opustiť ju, aby sa putovala celú noc. V dopoludňajších hodinách sa zmes musí zriediť vodou V pomere 1 až 10.

Použite výsledný roztok je potrebný na zavlažovanie. Ak plánujete mimoriadny podávač, je potrebné chovať zmes v pomere 1:20. Tiež pre kŕmenie petúniou sú vhodné a suché kvasinky. V vedre teplej vody rozpustí polievkovú lyžicu výrobku a tretinu cukru žiarenia. To všetko je zmiešané, prejde do teplého miesta na niekoľko hodín.

Pred použitím sa produkt zriedi v 50 litrov vody.

Popol

Ďalší produkt často používaný záhrad a záhradkárov – drevený popol. Je to vynikajúci zdroj fosforu a draslíka. Preto sa riešenia popola používajú na kŕmenie rastlín počas kvitnutia. Ak je správne oplodnený popolom petície, bude kvitnúť až do prvej mrazy.

Príprava podávača je veľmi jednoduché. Polovičná šálka svätého dreva musí byť rozvedená v 1 vedre vody. Môžete tiež pridať polievkovú lyžicu mydlových čipov v zmesi. To všetko sa musí dobre premiešať a používať na striekanie rastlín. Takéto kŕmenie umožní nielen dosiahnuť svieži kvitnúce, ale tiež chráni petunia z mnohých škodcov.

Hnoj

Môžete kŕmiť kvety na kvetinovom zábere ako vrh kravy a kuracie. Skúsení záhradníci neodporúčajú používať čerstvý hnoja. Po výsadbe rastlín sú zle rastú a takmer nie sú kvete. Preto, pred použitím hnoja, musíte počkať, kým to nerobíte.

Na varenie dobré hnojivo kuracie vrh zmesi s vodou v pomere 1:10. Výsledná zmes musí byť ponechaná v teplom a tmavom mieste na týždeň. Po požadovanom množstve času musí byť riešenie kmeň a pridať 5 gramov medenej komisky. Výsledná zmes sa môže okamžite použiť na zavlažovanie rastlín.

Močovina

Kŕmte rastliny močoviny počas leta. Odporúča sa ho použiť spolu s minerálnymi hnojivami, napríklad s horčíkom, draslíkom alebo vápnikom, monofosforečnanom draselným. Močovina, ako kuracie podstielky, pred použitím, mali by ste chovať vo vode. Výrobca proporcií zvyčajne označuje balenie.

Ako zadať?

Aby sa dosiahlo hojné kvitnutie, ampel, froté a veľké kvetové petúniy musia byť privádzané počas celého vegetačného obdobia. Môžete zadať hnojivá pod koreňom a listom. Skúsení záhradníci sa odporúča striedať oba spôsoby, ako urobiť hnojivá. Hlavnou vecou je, že je vhodná koncentrácia účinnej látky. Ak sa používa pre extraxanle podávač, roztok určený na zavlažovanie farieb ich ťažko poškodiť. Samostatne stojí za to hovoriť o rastlinách, ktoré sa pestujú v Kashpo alebo hrncov. V nich je pôda vyčerpaná rýchlejšia. Z tohto dôvodu nemusí byť kvet taký ťažký. Ak chcete tento problém vyriešiť, kŕmenie počas obdobia kvitnutia, ktoré potrebujete urobiť týždenne.

Pri filtrácii je tiež dôležité dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • Nárazové koreňové podávače až po zavlažovaní farieb;
  • Nekŕmte rastliny príliš často, aby ich nepoškodili;
  • Voda Petunia priamo pod koreňom;
  • Ak sa rozhodnete kŕmiť svoje rastliny, vyberte si želé a šialené počasie.

Na predĺženie kvitnutia Petunias je tiež potrebné neustále odstrániť s rastlinami vyblednutých kvetov, sušených listov. Nielen kupujú vzhľad rastliny, ale aj jeho silu. Okrem toho stojí za to zapamätať si, že Petunia miluje hojné zalievanie. Preto je potrebné monitorovať stav pôdy a samotných rastlín. Je potrebné ich pravidelne vodu, s použitím mäkkého dažďa alebo vynikajúcej vody.

Ak robíte všetko správne, rovnako ako pravidelne kŕmiť a vodu svoje petunia, potešia majitelia stránok a hostí veľmi dlho.

O tom, ako uhryznúť Petunia, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár