Čo kŕmiť Geranium doma?

Dnes sú mnohé zaoberajúce rastúcich izbách. Veľkým záujmom je pelargonium, ktorý je zvyšný, že sa nazýva geranium. Stojí za zmienku, že hoci pelargonium patrí do Geranáv, ale stále zostáva samostatným názorom. Podrobnejšie budeme zvážiť, ako si môžete živiť doma Pelargonium, ale pretože mnohí ľudia nazývajú túto rastlinu s Geraniom, bude sa tiež držať tohto známeho mena.

Vlastnosti sezónneho podriadeného

Kŕmenie je veľmi dôležitým prvkom starostlivosti každej rastliny. Typicky, nutričná kompozícia závisí nielen na rastline, ktorá bude kŕmená, ale od ročného obdobia. Je veľmi dôležité dodržiavať dávky hnojiva, pretože môžete dať kvetinu ešte viac škody. Profesionáli zdôrazňujú, že jej vzhľad gérium ukazuje účinok hnojív na jeho stav. Takže, ak sa letáky začínajú držať a držať hubu, potom je to znamenie, že rastlina dostane dosť živín. Neprekročenie prípustnej sumy.

Dôležitý! Hnojivá obsahujúce dusík sa môžu aplikovať výlučne po procese orezávania geraniových, pretože umožňujú závodu v čo najkratšom čase, aby sa obnovili po odstránení vetiev.

Ak chcete riadne a pravidelne kŕmiť geranium, nemusíte tráviť veľa peňazí alebo síl. Stojí za to, aby sa namontovali na dávkovanie, pridajte minerály a pridajte trochu jód do vody do vody. Všetky tieto akcie umožnia kvetinu zdobiť dom luxusným a dlhým kvetom.

Takže obdobie roka zohráva dôležitú úlohu pri výbere hnojív. Na jesennom zimnom období mnohí odborníci odporúčajú vo všeobecnosti odmietnuť kŕmiť, hoci niektoré aplikujú hnojivá, ale ich počet sa zníži o 2 krát. Už na jar sa počet kŕmení výrazne zvýši – mali by sa vykonať 1 čas za 2 týždne. Gerani stojí za to obnoviť síl po zime. Ak rastlina začne kvitnúť hnojivá, stačí na jar.

A samozrejme, mali by ste nasledovať prísne dávkovanie. Nitrogénne hnojivá používajú dusíkové hnojivá na jar. Umožňujú vám rýchlo obnoviť sily po „polovičnom stave“. Každé dva týždne by ste mali používať organické alebo komplexné minerálne hnojivá. Mnohí používajú ľudové recepty, ktoré budú diskutované o niečo nižšie.

Vzhľadom k tomu, Geranium je kvitnúce počas leta, vyžaduje si pravidelné kŕmenie, ktoré stojí za to vyrábať každých 12-14 dní. Mnohé druhy Gerania sa pohybuje do režimu „Spiace“, už nepotrebuje veľa živín. Od septembra, hnojivo prudko. Pre iné druhy budú hnojivá vyhovovať len 1 krát za mesiac a pol.

V zime stojí za to nechať relaxovať rastlín. Gerana potrebuje odpočinok, ktorý je práve v pokoji. Ak podmienky obsahu genulium zahŕňajú režimy s nízkou teplotou, potom by mali byť hnojivá zamietnuté.

V suchom miestnosti, kde je teplota zvyčajne viac ako +22 stupňov, stojí uprostred zimy, aby sa vytvoril jeden podávač a iba polovica zvyčajnej dávky minerálnych hnojiva bude potrebovať.

Dlhodobý majetok

Pri výbere hnojív na kŕmenie Gerani stojí byť veľmi elegantné, pretože táto rastlina trpí organickým. Stojí za to vyzdvihnúť minerálne doplnky. Mali by ste ísť do špecializovaného obchodu, kde je presne reprezentovaná široká škála hnojív. Hoci niekedy existujú univerzálne fondy, ktoré sú vhodné pre všetky kvitnúce rastliny. Pred nákupom stojí za to opatrne prečítajte zloženie lieku tak, aby nedošlo k poškodeniu rastliny.

Geraniské hnojivo by malo zahŕňať takéto komponenty ako:

 • draslík;
 • dusík;
 • vápnik;
 • železa;
 • zinok;
 • fosfor;
 • borín;
 • mangán;
 • meď.

Záhradníci používajú rôzne prísady, ktoré môžu byť podmienené nie je niekoľko skupín.

Pripravený

V moderných obchodoch nájdete mnoho možností pre geranium kŕmenie, vrátane suchého. Ak potrebujete nakŕmiť pružinu, potom lieky by mali zahŕňať aj dusík. Geranium s ním rýchlo zvýši zelenú hmotu a bude mať čas pripraviť sa na kvitnutie.

Funkcie lekárne si zaslúžia osobitnú pozornosť, pretože na prípravu dobrého kŕmenia si môžete kúpiť vitamíny v lekárni – vitamíny skupiny sa používajú v. Často používané B12 (kyanokobalamín) na kŕmenie kvetov. Vitamín pred použitím sa zriedi vo vode. Takže, jedna ampulka je dosť pre 2 litre vody. Toto riešenie stojí za to použiť na zavlažovanie už zvlhčovanú pôdnu kvetinu.

Po 3 týždňoch môžete zopakovať podávač, ale už používajte inú skupinu vitamínov, napríklad B1 alebo B6. Úlohou je, že rastlina by mala dostať všetky 3 vitamíny.

Okrem toho, v takom poradí, môžu byť aplikované na všetky jar a leto. Takýto komplex zlepší výskyt závodu a posilniť jeho imunitné vlastnosti.

Ľudové opravné prostriedky

Mnohé kvety kvety nemajú radi kúpiť hotové drogy. Robia svoje vlastné hnojivo z toho, čo je po ruke. Napríklad, aby sa rozšíril proces kvitnutia Geny, stojí za to venovať pozornosť niekoľkým receptom.

 • Zmes mlieka. Na rozpustenie v 1 litre vody potrebujete 100 ml mlieka. Toto riešenie musí byť vykonané 3-4 krát za mesiac, pričom nezabudnite na obvyklé zavlažovanie. Môžete ich striedať, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.
 • Riešenie popola. Je potrebné vziať a premiešať pôdu s popolom, pričom komponenty musia byť suché, potom pridajte vodu. S týmto receptom môžete poskytnúť závod s potrebným množstvom draslíka.
 • Riešenie jódu. Tento prvok pomôže zlepšiť rast rastlín, takže si krásny a hojný kvitnúci. Pripraviť takýto stimulátor náklady v 1 litri vody na rozpustenie iba 2 kvapky jódu. Postup sa odporúča vyrábať 1 čas za 3 týždne. Častejšie používanie kŕmenia bude mať za následok silné popáleniny a smrť kvetov.

Pravidlá hnojív

Ak dodržiavate jednoduché pravidlá hnojív, potom bude Geranium vždy zdravý a krásny.

Pre svieži kvitnúce

Aby sa dosiahlo hojné kvitnutie, je potrebné poskytnúť rastlinu takéto živiny, ako je draslík, dusík a fosforu. Aby bolo možné geranium v ​​dome, stojí za to zabezpečiť, aby boli také prvky v pôde ako:

 • mangán;
 • meď;
 • zinok;
 • horčík;
 • železa;
 • borín;
 • fosfor.

Pri vytváraní púčikov alebo na začiatku kvitnutia bude užitočné použiť vápnik na kŕmenie. Je potrebné posypať pôdu, v ktorej pesľové rastie, vaječné škrupiny, predbežné redukovateľné alebo kriedy.

Nezabudnite produkovať niekedy zalievanie s niekoľkými kvapkami jódu. Táto metóda je celkom jednoduché a lacné. Keď Geranium Blew, môžete okamžite začať zalievať jódom. Táto metóda sa môže uplatňovať aj v januári. Stačí použiť takéto riešenie raz za 2 týždne.

Rast rastlín a aktívne kvety pomerne často stimuluje ricínový olej. Musíte pridať iba 1 lyžičku oleja o 1 liter vody. Je potrebné kŕmiť geranium s zavlažovaním pod koreňovým alebo striekaním. Záhradníci sa odporúča používať dažďovú vodu do vody, pretože má veľa živín ako obvyklé.

Veľmi často na leto, Geranium transplantoval na posteli na otvorenom oblohe, priniesť ju do hrnca na terasu, balkón alebo verandu. V tomto prípade je lepšie aplikovať kompost alebo humus na kŕmenie. Postup stojí 1 čas každé 3 týždne. Takéto kŕmenie vám umožňuje zvýšiť počet kvetov a aby boli jasne, posilniť rastlinu a zvýšiť imunitu.

Síran horečnatý sa často používa na hojné kvitnutie. Je reprezentovaný vo forme kryštálov. Ak chcete začať, mali by byť rozpustené vo vode, a potom ísť na zalievanie rastliny.

Na opustenie starostlivosti

Ak Geranium vyzerá „unavený“, striekanie kvetov by sa malo pripraviť použitím roztoku peroxidu vodíka. Na jeho prípravu, musíte pridať 2 litre vody 2 lyžice 3% peroxidu vodíka. Nemôžete nielen sprej listy, ale aj vodu.

Ak sú Pelargonium Listy žlté, stojí za to platiť pozornosť kŕmeniu mlieka. Ak chcete vytvoriť mliečne roztok, musíte miešať 100 ml mlieka a 1 l vody. Odporúča sa vyrábať striedanie obyčajných zavlažovacích mliečnych výrobkov.

Ak sa peargonium listy stanú takmer bielym, potom je potrebné aplikovať hnojivo v miestnosti „Agrikola“. Obsahuje všetky potrebné stopové prvky na vrátenie listov pôvodnej krásy. V 1 litre vody stojí za rozpustenie iba 2-2,5 gramov „Agrikola“.

Pre sadenice

Mladé rastliny nevyhnutne vyžadujú kŕmenie aktívneho rastu. Spočiatku sa sadenice rastú v šálke bez hnojív. Keď je rastlina už má prekonaný koreňový systém, zatiaľ čo jeho korene sú viditeľné cez steny pohára, môžete transplantovať sadenice v kvetináčoch väčších. Optimálnou možnosťou je kontajner s priemerom 8 cm. Po dvoch týždňoch stojí za to oplodniť. Vynikajúca voľba je hnojivo „Plata Miracle Rast“. Takéto kŕmenie je možné vykonať 1 čas za 5 dní. Táto možnosť je dokonale vhodná po potápaní.

Približne 2-3 týždne zariadenia by malo byť transplantované v kvetináčoch s priemerom 10 cm. Po ich prispôsobení stojí za to pomocou hnojiva „Kemira“. Súčasne stojí za to urobiť drogu s potašovým aspektom, ktorý bude príprava na budúce kvety. Takéto hnojivo by sa malo uskutočniť 1 čas za 7 dní. Analóg „Kemira“ pôsobí „Firth“.

Na stimuláciu rastu sadeníc, príde kreponár. Prispieva k tvorbe draslíka a dusíka. Táto možnosť je optimálna voľba pri odálení alebo transplantácii pelargonium. Nemá negatívny vplyv na koreňový systém. Ak chcete kŕmiť pelargonium droždie, stojí zalievanie na ďalší algoritmus akcie:

 1. Je potrebné rozpustiť 20 gramov suchých kvasiniek v 1 litri teplej vody;
 2. Zmes by mala stáť 2-3 hodiny, zatiaľ čo stojí za to umiestniť nádobu na teplé miesto;
 3. Ďalej by sa malo pridať ďalších 5 litrov vody;
 4. Vodné sadeníc Dodržiavajte 2-3 krát denne, zatiaľ čo re-hnojivo by sa malo vykonať po 7-10 dňoch.

Dôležitý! Kvasinkové hnojivo by mali byť vždy čerstvé. Nie je určený na skladovanie.

Frekvenčné kŕmenie

Ak chcete kŕmiť Geranium doma, stojí častejšie ako tie rastliny, ktoré rastú na kvetinovej posteli na otvorenom oblohe. Vnútorné pelargoniky by mali byť vyhodené už za 2-3 mesiace po pristátí, pretože pôda je úplne vyčerpaná počas tohto času. Stojí za zmienku, že každé obdobie kvitnutia je stres pre kvetinu. Je to počas tohto obdobia, že potrebuje ďalšie hnojivá. Podpora močoviny vám umožňuje nasýtiť pôdu dusíkom, ale táto možnosť sa nepoužíva na pelargonium, je vhodný pre ruže.

Pravidelné podávače sú nevyhnutné pre rastlinu, ktorá je zle rastie. S ich pomocou, pelargonium aktívne rastie a poteší okolité luxusné kvety.

O tom, čo kŕmiť geranium doma, pozrite si nasledujúce video:

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár