Čo robiť, ak Hydrangea kvapká žlté listy?

Takéto obťažovanie ako pomalý rast, vyblednutie a žltnutie listov v Hydrangea môže rozrušiť akýkoľvek záhradník, ktorý sa stará o jeho rastliny. Ale obnoviť dekoratívny ker, je potrebné zistiť príčinu jeho choroby.

Zvlhčovadlo a sušenie

Ak má Hydrangea žlté listy, nezáleží na tom, jej doma alebo ulica, príčiny príchodu negatívneho symptómu by sa mali hľadať v nepriaznivých vonkajších vplyvoch alebo poškodení plesňovania, a niekedy vírusové ochorenie.

Nie je to ani smutné, ale často sa predpokladom stáva negramotnou starostlivosťou rastlín a porušovaním pravidiel jeho obsahu.

 • Jedným z dôležitých faktorov ovplyvňujúcich stav kultúry je nedostatok svetla. Vzhľadom k tomu, Hydrangea uprednostňuje dobré osvetlenie, nemôže byť umiestnená na tieňované oblasti. Malé tienenie je povolené, čo robí svetlo rozptýlené, ale to neznamená, že rastlina by mala byť v tieni neustále. Minimálny počet osvetľovacích hodín pre tento dekoratívny druh je 6-8 hodín denne, inak môže jeho listy získať žltú farbu. Je to spôsobené dôležitými procesmi fotosyntézy a tvorby chlorofylu.
 • Ďalším dôvodom je studený vzduch a prítomnosť návrhov, a to nie je len pre domáce hydrangeas, ale aj LIAN, strom a kroviny odrody hydrangeasu.
 • Fanúšikovia rôznych odrôd sú dobre známe pre vlhkosť kultúry, ale ak je brúsená voda pozorovaná v hrnci alebo otvorenej pôde, jeho spodné listy budú postupne žlté a v budúcnosti môžu byť vypúšťané. A nie je to len hojné zalievanie – na ulici záhradné kríky a stromy môžu naliať v sezóne dažďov alebo jedného, ​​ale mocná sprcha.
 • Nie menej hrozné pre kultúru je sušiaca pôda, čo je dôvod, prečo odborníci radia, aby sa spoliehali na denník, ktorý označuje dátumy zavlažovania, a na osobné overenie stavu pôdy. Nebezpečenstvo pre zdravie Hydrangea spočíva v náhlych kvapkách zo sucha k množstvu vlhkosti. Rastlina, ktorá naraz alebo druhá je už dlho bez vody, zalievanie je mierne a opatrne, inak môže ukázať všetky známky choroby.
 • Ak rastlina kvitne dlho a nádherne, tento proces ho vyčerpáva. Ak sa životne dôležitá aktivita Hydrangea nepodporuje s použitím kompetentných poľnohospodárskych zariadení a hnojív kompozícií, potom uprostred obdobia kvitnutia, je schopný zožltnutie. Vysvetlenie tejto jednoduchej – Hydrangea dáva všetku svoju silu, potravu a energiu na reprodukciu – tvorba farieb a ďalšieho vzdelávania semien.
 • Veľkého významu vo vývoji a raste dekoratívnych odrôd má moc získaný nadzemnou časťou koreňového systému a je priamo závislá od kvality pôdy a látok obsiahnutých v ňom. Keď sú listy žlté a suché hrany – toto je prvé znamenie, čo znamená nedostatok železa a dusíka v zemi.
 • Existujú aj iné body priamo spojené s zložením pôdy a zhoršením v stave hydrangea. Toto druhy kvitnúce uprednostňuje slabosť a kyslú pôdu, ktorá zahŕňa pH – 3-6. Prítomnosť zvýšeného množstva hrudky neumožňuje, aby korene absorbovali užitočné prvky normálne, a samozrejme nemusí to ovplyvniť vzhľad rastliny.
Prečítajte si viac  Typy a používanie sejačiek na trávnik

Trvalé hydiny rastúce v záhrade, problém sa často vyskytuje v dôsledku nepresnej transplantácie, vrátane divízie. Niekedy je ťažké starostlivo vykopať korene a sú poškodené mechanickým účinkom.

Zvyčajne v priebehu času, vďaka prirodzenému procesu regenerácie, Hydrangea sa obnoví, ale nie, keď je zranený hlavný koreň. V tomto prípade môže rastlina zomrieť.

Riešenie

Keď je určený hlavný dôvod bolestivý typ Hydrangea, musíte podniknúť kroky a urobiť to rýchlo, zatiaľ čo môžete zachrániť rastlinu. Hlavné postupy zahŕňajú: \ t

 • Pri tkaní, je potrebné znížiť zavlažovanie, na jar, aby sa dusíkaté hnojivá v pôde av lete postavili s potašom, fosforečnou a aditívami sodík;
 • Kyslosť pôdy môže byť obnovená octovým roztokom alebo zriedenou citrónovou šťavou;
 • Ak sú korene zranené po transplantácii, ich regenerácia pomôže spracovaniu pôdy pomocou „zirkónu“;
 • S nedostatkom jedla je dôležité, aby sa orezával rastlín včas;
 • Aby ste zabránili žltohom a sušeniu lístia počas kvitnutia, nemôžete zabudnúť na pridanie komplexných liekov do pôdy.

Domáce kópie Hydrangea tiež potrebujú starostlivú starostlivosť. Na tento účel musí byť rastlina uchovávaná v kontajneroch s dobrou drenážou, s rozptýleným svetlom a ďaleko od konceptov.

Choroby a spôsoby liečby

Avšak, často rastlina je zle rastú nielen kvôli nepriaznivým podmienkam, ale ovplyvňuje aj patogénne mikroorganizmy a hmyz. Choroby sa tiež vyskytujú aj samotné – imunita závodu klesá z dôvodu nedostatku pozornosti na jej základné potreby. Aby sme nenechali ujsť nebezpečné znaky, odporúča sa pravidelne skúmať korunku, pobočky a listy – takže si môžete zabrániť vážnym následkom a smrti vašej milovanej rastliny.

Výsledná patológia je možné určiť podľa charakteristických zmien.

 • S poškodením trápenia, žltkasté škvrny sú vytvorené na listoch, ktoré sú čierne s časom, a čoskoro sa listové dosky stanú žltou farbou. To je pravidlo, že sa to stane, keď je hydrangea umiestnená na mokradí, alebo na miestach, kde je podzemná voda vysoká na povrchu zeme. Doma, príčinou je nedostatok drenážnej vrstvy a časté zavlažovanie. Úver s problémom pomôže striekať lístie s medenými prípravkami a riešením ekonomického mydla.
 • Hydrangea môže byť infikovaný sivým a bielym hnilom. V dôsledku toho, vzhľadom na vynikajúce huby, obštrukciu koreňov, a preto normálne povlak – rastlina nedostane potrebné živiny. Vzhľadom k tomu, rotor je patogénny huby, je potrebné bojovať s pomocou fungicídnych činidiel, pričom sa považuje za vrchol rastliny a pôdy s koreňovým systémom.
 • Symptómy ascylovej – konvexné škvrny šedej a hnedé farby, vyvíjanie na pozadí vysokej vlhkosti. Aktivita húb vedie k postupnému žltnutiu a umieraniu listov. Okrem rezania zavlažovania je potrebné uskutočniť liečbu antifungálnymi liekmi a potom bioficídom „fytosporín“. Na jar, pred rozpustením listov, vykonávať prevenciu s pomocou kvapaliny Borobo.
 • S takýmto ochorením, ako je philnose, alebo špinenie hnedé, škvrny na listoch sú veľké so širokým burgundovým zlodejom. Vyliečiť rastlinu s riešením komplexného fungicídneho „Štatorov“, ktoré okrem huby pôsobí v súvislosti s väčšinou iných mikroorganizmov.
 • Rozpoznať chlór v lístku, ktorý sa stáva viditeľným svetlomerom, potom sa zmení žlté. Extras – listy sú mleté ​​a púčiky strácajú správny tvar. Takáto choroba sa nachádza nielen na Hydrangea pristáli na ulici – domáce listy sa sušia a stonky sa vysušia. Je to spôsobené použitím studenej vody počas zalievania a vápna obsahu v ňom, ako aj nízka úroveň železa v pôde. Liečba je použitie „ferovit“ alebo prostriedky na železo „znamená“ antichlózu „, aplikované ako koreňové kŕmenie a striekanie koruny.
 • Bohužiaľ, s takou chorobou, ako prsteňové miesto, prejavujúce sa v bielych miestach na plechov a spôsobenie ich žltej a deformácie, COPE nie je ľahké, ale ak striekajte ker „Alianin“ alebo riešenie zmesi Bordeaux v čase, potom Môžete zachrániť Hydrangea.
Prečítajte si viac  Frazere FIR: Popular Creaters, Vybavenie Výsadba a starostlivosť

Významné poškodenie zelenej hmoty a sušenia listov môže spôsobiť škodlivý hmyz.

 • Zelená všadeprítomná, proti ktorej účinný postrek „akarin“ a „fytoverm“.
 • GALANOVÝ NEMATODA, VYKONÁVAJÚCE, KTORÝ JE ZAPOJENÝ. V tomto prípade pomôže len zničenie a spaľovanie kroviny alebo používania „carboofos“.
 • Uvedenie kliešťom, kvôli aktívnemu chovu, ktorého Hydrangea vybledne a resetuje listy. Insekticídy sú účinne používané proti nej – „blesk“, „akarin“.

Kótované fondy a metódy vo väčšine prípadov pomáhajú obnoviť zdravý stav Hydrangea, ale je lepšie zabrániť takýmto problémom a vykonávať výstražné postupy vopred.

V ďalšom videu bude ekologickejšia expert hovoriť o chorobách a škodcov Hydrangea.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: