Čo sú bajonet lopaty a ako si vybrať to najlepšie z nich?

Väčšina ľudí, ktorí majú svoje vlastné, dokonca aj malé, pozemkové pozemky, čo je bajonet lopaty. Tento nástroj je nepostrádateľný na dlhú dobu. S tým nemôžete explodovať len zemné a rastlinné rastliny, ale tiež kopať jamku alebo priekopy, zaťaženie pôdy na vozíku. Aby bol nástroj pohodlný a spoľahlivý, musíte ho správne vybrať. Znalosť svojich charakteristík, pravidiel skladovania a prevádzky pomôžu.

Čo je a z toho, čo je?

Bajonetová lopatka je mechanickým nástrojom práce. Nástroj je určený na stavebné a spracovanie pôdy. Získal svoje meno vďaka špicatému plochej forme, ktorá sa podobá bajonetovi. Povrch je mierne konkávny a horné okrajové formy kolmé s rezmi (rukoväť). Takéto zariadenie vytvára tlak na nohu viac, čo zjednodušuje pracovný tok. Nástroj má niekoľko odrôd, ale štruktúra všetkých druhov je rovnaká. Bajonetová lopatka pozostáva:

 • z plátna (bajonet);
 • Tuliki;
 • Chenka.

Canvas je hlavnou pracovnou súčasťou tohto dizajnu. Sú priamy vplyv na zem. Je vybavený zakrivenými hranami v hornej časti bajonet nazývanej tvár. Jeho pravouhlý tvar je považovaný za najvhodnejší pre zvýšenie tlaku na handričku počas prevádzky. Priamy uhol kancelárií je dôležitým prvkom bajonetovej lopaty. Ak ho zmeníte v BO?na strane, potom sa sprievodné úsilie stane menej účinným. A ak je v procese práce hrana plavidla ohnutý a začal tvoriť menší uhol, vytvorí sa dodatočné zaťaženie na nohe, čo vedie k zraneniam a rôznym bolesti v nohe.

Ďalší detail, nazývaný Toulink, je určený pre spoľahlivý montážny kolík a rukoväte. Stáva sa to samostatná časť a monolitický dizajn s webom. V prvom prípade je opravená nezávisle s pomocou zvárania alebo skrutiek a v druhom – upevnenie vykonáva výrobca.

Stonka je rukoväť lopaty, ktorá má podlhovastý tvar. Je spoľahlivo fixovaný v Toulink, po ktorom je nástroj považovaný za zozbieraný a pripravený na prácu. Najčastejšie produkoval drevené rukoväte, pretože tento materiál sa ľahko spracuje a má malú hmotnosť (so zodpovedajúcou sušičkou). V súčasnosti sa však môžete stretnúť s plastovými alebo kovovými odrezkami. Kľučky polymérov sa vyznačujú svojou krehkosťou a nespoľahlivosťou a kovmi – najčastejšie variácie domácností – sú príliš tvrdé.

Prítomnosť rukoväte v dizajne tejto pištole výrazne uľahčuje pracovný tok, pretože je to dodatočná elektrická páka, ktorá znižuje náklady na prácu pri kopaní ťažkej pôdy. V niektorých modifikáciách sú odrezky vybavené prídavným družovaním rukoväte. Tento dizajn uľahčuje prácu na prenose a načítaní.

technické údaje

Veľkosť plátna bajonetovej lopaty, rovnako ako jeho hmotnosť, závisí nielen na materiál, ale aj na operačnej oblasti tohto nástroja. Štandardné veľkosti lopaty sú stanovené GOST. Na niektorých metalurgických továrňach sa stále používa sovietska dokumentácia, podľa ktorej musí byť šírka produktu 20 cm, dĺžka je 27 cm a tolic – 9 cm. Moderní výrobcovia však výrazne rozšírili hranice prípustných hodnôt. Normálne pracovné rozmery sú k dispozícii: šírka – od 18 do 21 cm, dĺžka – od 33,5 cm do 40,5 cm.

Rozmery rezačky sa tiež líšia v významnom rozsahu: od 110 cm do 150 cm. Počas nákupu na tomto parametri je potrebné sústrediť, pretože nesprávna voľba veľkosti rukoväte môže viesť k spriadaniu svalov a v dôsledku bolestivých pocitov. Preto musia byť odrezky vybrané individuálne, vzhľadom na rast a pohodlie výkonu peňažných tokov.

Názory

Bajonet lopaty sa líšia v niekoľkých značkách: podľa materiálu, z ktorého je zbraň vyrobený, vo forme bajonet a stretnutím. Materiál plátna je najvýznamnejším kritériom pri nákupe tohto nástroja. V súčasnosti výrobcovia používajú niekoľko možností pre suroviny:

 • titán;
 • nehrdzavejúca oceľ;
 • Jarná oceľ;
 • Železničná oceľ;
 • obyčajná oceľ.

Takýto materiál ako titán sa použil pri výrobe lopatky relatívne nedávno. Má vo vysokom dopyte medzi Agrianmi kvôli jeho jednoduchosti a silu. Ale úplná absencia flexibility takejto bajonet je nedostatok. S významným úsilím v procese práce sa plátno môžu ľahko zlomiť. Okrem toho, vysoké náklady tiež nehovorí, že nie je v prospech tohto materiálu. Nerezová oceľ sa považuje za nasledujúce podľa materiálu. Aj keď presahuje len obvyklý kov, ale je odolný voči opotrebeniu a trvanlivým. Okrem toho má priemerný výskyt krehkosti a pomerne nízku cenu.

Oceľ je najčastejšou surovinou pre bajonets. Táto zliatina sa zvláda so zemnými prácami, keď je pôda mäkká a bez stony inklúzie. A jeho hodnota je výrazne nižšia ako ostatné druhy materiálu. Preto bežné dateky uprednostňujú túto konkrétnu možnosť. Ale existuje nástroj a nevýhody. Ide o zvýšenú citlivosť korózie a veľkú krehkosť a veľkú hmotnosť.

Je možné povedať o jarnej vysoko legovanej ocele, že je oveľa silnejšia ako obvyklé a okrem toho má dostatočnú flexibilitu. To vám umožní na dlhú dobu používať nástroj. Čo sa týka hmotnosti, tento materiál je horší ako zliatiny titánu a oceľových, ale mierne: len 8%. Náklady na materiál je mierne nižší ako titan. Existuje ďalší materiál, ktorý je zvýraznený vysokou odolnosťou – to je železničná oceľ. Na výrobu lopatoby najčastejšie používajte chybné koľajnice. Vysoké pevnostné charakteristiky v tomto prípade sú vysvetlené dvojitým vytvrdnutím. Po ňom sa zliatina stáva vysokým uhlíkom. Ale tento materiál je tiež dostatočný elastický. Preto je nástroj vyrobený z koľajníc vhodný na prácu s hustými pôdami. Je schopný prenášať veľké zaťaženia.

V závislosti od konfigurácie bajonet a dĺžka rezacích lopaty rozdeľuje:

 • na bajonetoch;
 • záhrada;
 • SAPPER;
 • semisálu;
 • Sovkovye.

Bajonet lopaty majú univerzálne formy, ktoré sú vhodné pre prácu nielen v záhrade alebo záhrade, ale aj v stavebníctve, ako aj počas načítania práce. Ich dizajn môže byť niekedy posilnený malými rebrami tuhosti, umiestnený symetricky na oboch stranách pracovnej dráhy. Záhradná lopatka má užšiu aplikáciu – dumping pôdy na domácom pozemku. Má takmer obdĺžnikový tvar a prídavnú skrutku rukoväte cez stonku. To vytvára ďalší dôraz a uľahčuje pracovný proces. Rôzne takýmto nástrojom vysoko špecializovanej orientácie je drenážna lopata. Má úzke, predĺžené, mierne zakrivené plátno, čo je skvelé pre expanziu jamy a čistenia.

Čepeľ SAPPER je navrhnutý tak, aby používal armádu, takže má dostatočnú silu bajonet a malý stopky. Hmotnosť a rozmery takéhoto nástroja sú malé, pre ktoré dostala uznanie nielen medzi rôznymi typmi vojakov, ale aj v oblasti motoristického prostredia. Takáto ľahká možnosť sa ľahko umiestni do trupu a pomáha v prípade dymu. Policajné lopaty sú zvláštne hybrid bajonet a SYKOV. A možnosti tohto typu sa tiež rozšírili. Kvôli lyžice bajonetovej formy a jeho naklonenej lokality vzhľadom na rukoväť je nástroj vhodný pre hotovosť a načítanie práce. Vynikajúcim príkladom tohto typu je hopa.

Sovietske lopaty zodpovedajú ich menom a používajú sa hlavne na nakladanie a prepravu rôznych materiálov, ako je organický a umelý pôvod. Súčasná bajonet Showers majú ďalšiu funkciu – teleskopická rukoväť. V prípade potreby sa dá rozložiť alebo zložiť. Nastavenie dĺžky Cherenka robí univerzálny nástroj.

Rating modely

Na modernom trhu je mnoho výrobcov bajonetových lopatách. Väčšina značiek sú reprezentované ruskými výrobcami. Od zahraničných firiem vyrábajúcich klasické bajonets, môžete zvýrazniť spoločnosť Garda. Jej výrobky sú zvýraznené vysokou nemeckou kvalitou, myslenie. Spoločnosť vyrába predovšetkým záhradný inventár. Ich lopaty sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, avšak vďaka ľahkému rezaniu hliníka je hmotnosť výrobku malá. Jedinou nevýhodou týchto lopaty je cena, ktorá je 3-krát vyššia ako priemerné náklady na domáce analógy. Spoločnosť poskytuje záruku pre svoje výrobky 25 rokov. Preto sa táto značka považuje za najlepšiu.

Black & Decker – Ďalšia zahraničná spoločnosť na výrobu záhradného inventára, však nebráni takejto spoľahlivosti. A zároveň sú ceny svojich výrobkov pomerne vysoké.

Od ruských výrobcov môžete priradiť niekoľko slušných možností naraz. Po prvé, to Firma „zub“, ktorý produkuje širokú škálu výrobkov tohto druhu, vrátane záhradných a stavebných prác. Modely „Master“ a „Obľúbené“ sú jasné zástupcovia modelového rozsahu. Sú vybavené rukoväťou v tvare D, ktorá je vhodná na použitie. Cutlets sú vyrobené z vysoko pevnosti dreva – popol. Lopata Môžete kopať akékoľvek pôdy. Oceľová bajonet pokrytá práškovou farbou, ktorá chráni kov pred koróziou. Nástroj má strednú hmotnosť – 1,8 kg.

Približne rovnaký rozsah kvality je LKO produkty. Treba však zaznamenať trochu praktickejšiu hmotnosť výrobku, ktorá je asi 1, 5 kg.

Spoločnosť Fiskars pevná Sa vzťahuje na výrobu ocele obsahujúcej bór. To označuje silu materiálu, ale zanecháva malé pochybnosti o možnej korózii. Hmotnosť takýchto výrobkov je tiež asi jedna a pol kilogramov. Kovové odrezky možno pripísať minesom, čo môže spôsobiť ťažkosti pri práci v mínusových teplotách. Výrobca ponúka použitie plastovej rukoväte, ale nie je vždy vhodné použiť ho. Podplatené sa však malé náklady na tovar tejto značky.

Ďalší domáci výrobca – Fínsko – Uvoľňuje bajonetové pištole z nehrdzavejúcej ocele, vybavenie výrobkov s ergonomickými rukoväťami. To vám umožní mierne znížiť hmotnosť prístroja, ale cena je dvakrát vyššia ako predchádzajúca spoločnosť.

Treba poznamenať, že existuje na trhu a lopaty typu „American“. Výroba sa zaoberá ich výrobou Firma „Dachnik“. Nerezový nástroj má kotlety z vysoko kvalitného a trvanlivého eukalyptusového dreva. Pomáha chrániť rukoväť z hmyzu. Záhradné náradie tejto spoločnosti sa vyznačujú prítomnosťou teflónového povlaku, ktorá je ľahšie čistá zo zeme. Cutlets sú vybavené penovým krúžkom na ochranu rúk pred trením. Tento atribút sa však rýchlo nosí, čo je významná nevýhoda, pretože je potrebné hľadať tú istú trysku. A to sú dodatočné náklady.

Ako si vybrať?

Hlavným kritériom pre výber lopatky je jeho veľkosť. Dobrá lopatka má stredné drážky bajonet. Môžu sa líšiť od 18 do 35 cm. V rovnakej dobe, pre pohodlie práce, veľkosť titánu lopatu s drevenou bajonet môže byť o niečo väčšia ako šírka lopatky z koľajovej ocele s rovnakými kotletkami, pretože Titan váži menej. V bajonetovej lopate na dôležité parametre zahŕňajú šírku sucu, ktorá by mala byť v rozsahu od 1,4 do 1,8 cm v rozsahu 1,4 až 1,8 cm.

Dĺžka bajonetovej lopaty by nemala byť príliš dlhá alebo príliš skrátená. V štandardnom lopate je tento parameter 90-100 cm. Presnejšie je možné údaje určiť v procese voľby. Dosť na to, aby výrobok vložil na rovný povrch a pokúsil sa o rameno. Rukoväť by nemala byť vyššia ako úroveň ramena o viac ako 10 cm. Po určení rozmeru môžete ísť na všeobecnejšie indikátory. Takže lopaty by mali byť otvorené na konci. Ak je otvor vysunutý, potom sa odrezky otáčajú časom kvôli neustálej stagnácii vody na konci produktu. Drevená rezačka v spodnej časti lopatky vyžadujú konštantné vetranie.

Zvuky prevádzky a starostlivosti

Aby sa nástroj mohol slúžiť čo najdlhšie, musíte ho správne kontaktovať. To znamená, že periodické brúsenie, ktoré znižuje zaťaženie plátnov, čistenie a správne uskladnenie. Vypočítajte koniec lopaty špeciálnym strojom alebo brúsnym kameňom. Sharper bude hrana lopatoby, tým lepšie. Tiež po skončení práce, tkanina a poklad, čo najviac je vyčistený od zeme. Potom položte sušenie a ďalšie skladovanie v suchej vetranej miestnosti. V tomto prípade musí byť nástroj so zapečatenou WC, aby sa dostal do bajonet na odtok vody a lepšie pasúce sa.

Je dôležité monitorovať a pre hustotu zlúčeniny rezov s bajonetovým lopatom. Uvoľnenie tohto uzla môže viesť k rozpadu rukoväte na najviac inopportune moment. Preto je potrebné skontrolovať pripojenie pred začatím práce, aby ste ho v prípade potreby konsolidovali.

Pre dlhú službu drevenej rukoväte musí byť pravidelne natretá, napríklad veršom. Budú chrániť drevo nielen z vlhkosti, ale aj z hmyzu. Sezónne spracovanie nástroja s konzervačnými kompozíciami. Pri príprave na zimu je potrebné starostlivo zakryť bajonet lopatu s strojom alebo petrómom, aby sa zabránilo korózii kovu. Výnimkou je nehrdzavejúca oceľ, ktorá vlhkosť nie je hrozná.

Ako si vybrať bajonet lopatu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: