Čo vyzerá Crocus a ako ho vyrastať?

Crocus – Jedná sa o dekoratívnu rastlinu týkajúcu sa hovädzích najnižších typov trvalých rokov z rodiny IRIS. Druhý názov Crocus – Saffron, Táto jemná kvetina kvitne skoro na jar alebo zatvorí kvetinovú sezónu pre záhradné rastliny v hlbokej jeseň. Jasné žlté kvetové ťahy po stáročia ľudia používané ako prírodné farbivo a korenisté prísady do potravín.

Čo to je?

Crocus (Saffron) – Toto nie je len záhrada, ale aj divoká rastlina, ktorá sa nachádza v lúkach, v stepoch a lesoch na Blízkom východe, v Ázii, v krajinách Stredozemného mora, ako aj v Európe. Tieto trvalky a ročné kvety sú vybrané pre biotopy zimnej zimnej oblasti pre rozsahy ich biotopu, rastliny sú dobre prenášajú nedostatok svetla a vlhkosti. Opis rastliny je celkom jednoduchý: externe, kvet vyzerá ako sklo na nohe, pozostávajúce z niekoľkých oválnych lístkov.

V divokej závode sú rastliny majú nízku, zatiaľ čo hybridné formy sa môžu dosiahnuť väčšie. Každá kvetina má stále žltú, takže rastlina a má meno „Saffron“, ktorý preložil z arabčiny doslova znamená „žltý“. Je za žltými chodníkmi krokusy sú ocenené z hľadiska užitočnej aplikácie rastliny, zatiaľ čo záhradníci milujú tieto kvety na svoju krásu a jednoduchosť kultivácie.

Spravidla kroky rastú až do 10-12 cm a ich žiarovky majú priemer nie viac ako 3-3,5 cm. Každé vydutie má ochranné váhy, a tiež je vybavený koreňovým močovým systémom. Pamina z Shafran je prakticky vyslovovaný, hlavné zameranie tejto rastliny, príroda urobila kvet a špicaté lístie. Listy kvetov sú zostavené do koreňovej ružie, klíčia z misky pod krytom ochranných šupín.

Z jedného minimá, rastlina rastie, ktorá kvitne jediný kvet, ktorý môže byť 2-5 cm, a maľba je najrozmanitejšia: Biela, Lilova, Petrade Dvojfarebná alebo s oválnymi škvrnami, ružový, žltý, bledý lila, krém. Kvetina v kvete krátke.

Začiatok kvitnutia môže byť jar alebo jeseň, pokračuje na nie viac ako 2-3 týždne.

Populárne druhy a odrody

Arómy Crocus sú rozdelené v závislosti na začiatku obdobia ich kvitnutia. Chovateľom je dnes viac ako 100 odrody záhradníckeho výsevu alebo žiarovky.

Jar

Tieto odrody Saffran kvitnú po snehu na začiatku na jar, keď sa listy na stromoch ešte neobjavilo a záhradné kvety sa ešte nezobudili po zime.

 • „Zlatý Yello“. Spoločný pohľad na dlhodobý hovädzieho crocusu, ktorý má výbežný pôvod. Rastlina sa používa v záhradníctve na ozdobenie kvetu na začiatku jari. Saffron rastie až 8 cm, listy sa zbierajú v koreňovej ružici, stonka bude nervózny. Tvar plechu – lineárne, lúčové kvety, maľované v jasnej žltej. Po skončení kvitnutia, rastlina tvorí semená box pozostávajúce z troch hniezd. Rozmanitosť kvitne skoro, žlté kvety sa objavujú na konci februára – začiatkom apríla (v závislosti od klimatických podmienok rastu regiónu). Miluje drenáž a živín pôdu s prevahou piesočnatej zmesi.

 • Modrá perla. Záhradná šafran s hojným a skorým kvetom. Stredne veľké kvety, majú žltý odtieň uprostred základne a hlavná časť okvetného lístka je natretá vo svetlom modrom tóne. S jasným slnečným svetlom kvetom vyzerá ako biela. Tento druh rastie až 9-10 cm, misa je vytvorená v priemere do 4 cm. Blossom začína v polovici marca alebo začiatkom apríla, po snehu snehu. Rastlina môže rásť do 4 rokov bez zmeny miesta a zároveň rastie dobre. Žiarovky sú vysadené v auguste.

 • „Záznam flauer“. Veľko-kvetová inštancia, ktorá má sklovitý kvet, dosahuje 5 cm v priemere. Oválne tvarové lístky majú nasýtenú fialovú farbu. Charakteristickým znakom kvetu je jeho predĺžená – až 4 cm – tmavá fialová trubica. Pestik je dobre vyslovovaný, rastie vyššie ako s výškou. Kvitnúca táto odroda začína na konci apríla – začiatkom mája.

 • „Prince Klaus“. Tento druh je známy svojou dvojfarebnou farbou. Hlavný tón okvetných lístkov je modrasté-biely, je doplnený miestami oválneho tvaru tmavej fialovej. Priemer kvetín skleneného oleja je 4-5 cm, rastlina je veľká, môže dosiahnuť až 15 cm na výšku. Čas kvitnutia – apríl.

Saffron tejto odrody rastie na polovicu, odolný tolerovať sucha a mrazivé zimy.

 • „Grand Master“. Veľký kvet s fialovou modrým odtieňom. Výška rastliny je asi 15 cm. Kvitne v apríli, priemer kvetov je veľký – až 5 cm v priemere. Vonkajšie okvetné lístky v štruktúre väčšie ako interné. Rastlina má dobrú vytrvalosť a zimnú ťažnosť.
Prečítajte si viac  Titánové lopaty: popis a hodnotenie modelov

 • „EDVANCE“. Botanická trieda s kvetmi vysoko až 8 -10 cm žlto-fialová maľba. Kvitnúce je jedno a krátke, predstavuje 1-2 týždňov, začína na konci marca – začiatkom apríla. Rastlina rastie až 15 cm na výšku, nebojí sa mrazom, odolným voči suchu, nie národu na prítomnosť bohatého svetla. Na jednom mieste môže byť tento Crocus plne vyvinutý pre 5, a niekedy 6 rokov, dobre.

 • „Vangaard“. Safran je veľký stupeň, ktorý rastie až 15 cm, kvety sú veľké až 10 cm dlhé, vonkajšie okvetné lístky bielej a vnútornej – bledý lila. Kvitnúce jednorazové, jeho trvanie nie je dlhšie ako 10 dní, puky sú odhalené v marci-apríli. Táto odroda má jasnú výraznú arómu a nasýtené zelené pozdĺžne lístie.

 • „Tricolor“. Miniatúra rôznorodosť hybridného šafranu rastúceho v záhradných podmienkach. Navyše rastie táto odroda viac ako 7 cm. Blossom spustí ihneď po snehovom kryte. Kvety malý, modrastý fialový odtieň, vo vnútri je biely a oranžový žltý prsteň. Blossom pokračuje viac ako 14 dní. Táto trvalka rastie rovnako dobre na slnečnej strane a v tieni.

Jarné krokusy sú jedným z prvých, ktorí otvoria kvetovú sezónu v záhrade a potešiť oči v čase, keď lístie, tráva a kvety ešte nezískali svoju váhu.

Na jeseň

Okrem primrosíkov, odrodové čiary záhrady Saffron zahŕňa OsennNecumber Odrody. V závislosti od klimatických podmienok regiónu, kritérium kvitnú od septembra do decembra, dokonca aj napriek tomu, že listy v rastlinách boli zastrašení v lete.

Nižšie sú uvedené niektoré odrody jesenných protokolov.

 • „Kochi“. Jesenné druhu záhrady Crocus kvitne na konci septembra – začiatkom októbra. Lístie počas kvitnutia nerastie, veľké kvety, majú modrastý fialový obraz s tmavými pruhmi. Stupeň toleruje dobre a rýchlo sa rozširuje.

 • „Holocellum“. Kvitne od septembra do októbra, kvet sklo, stredné veľkosti, odtiene sa líšia a môže byť červená s fialovým odtieňom alebo lilac-lilac. Kvety ‚ťahy majú okraj. Rastlina preferuje dobre navlhčenú pôdu a rýchlo rastú na jednom mieste.

 • „Pekné“. Krásna kvitnúce dlhodobý šafran, kvety, ktoré majú bledú fialovú s fialovými pruhmi. Priemer kvetu je pomerne veľký a je až 8 cm, výška kvetu – 8-10 cm. Kvety na jednej rastline môžu byť veľa, až 7-10 kusov. Kvitnúce, v závislosti od regiónu začína od septembra alebo v októbri. Odolné voči jesenným pôdnym zamrzne.

 • „Cartwright“. Počas kvitnutia Forms Fragrant Bluette-Lavender Share of Flowers. Pre túto rastlinu vyžaduje voľnú živnú pôdu. Táto odroda má poddruhy s názvom Albus. Kvety sú tiež vytvorené v jesennom období, ale majú bielu farbu.

Takéto kroky sú dobre vyradené v rockeroch alebo horolezecoch, odroda má svetlé farby žltozáčinných stig.

 • Zonatotus. Multi-ročná trieda Crocus, ktorá kvitne v septembri a vytvára ružové kvety sklenených kvetov s jasným žltým jadrom. Putament tejto odrody majú špeciálnu štruktúru a môžu byť použité ako koreniny. Výška kvetu je malá, len 3-4 cm a priemer je oveľa väčší a pri opise je približne 6 cm. Závod je priemer, že rastie nie viac ako 10 cm. Počas kvitnutia, Saffron robí príjemnú vôňu. Koreňová ružica listov má tmavú smaragdovú farbu.

 • „Krásne“. Táto odroda má funkciu – začína kvitnúť pred všetkými ostatnými ostatnými Ossendsets-Drive. Rastliny sú tvorené kvety bielej, modrej, lilac alebo levanduľového odtieňa. Rastlina je veľká, až do 20 cm a rýchlo rastie, zaberá veľký priestor. Blossom začína v septembri a trvá 2 týždne. Táto odroda vyzerá efekt na pozadie ihličnatých alebo dekoratívnych listov kríkov.

 • „Siatie“. Zaberá špeciálne miesto medzi všetkými ostatnými kroky, pretože je to cenná surovina z hľadiska medicíny a varenia, a je tiež používaný ako farbivo. Tento druh saffónu sa pestuje nielen v záhrade, ale aj v priemyselnom meradle. Kvetinové stoličky sú bohaté na veľké množstvo farbiacich pigmentov a éterických olejov. Kvetina obsahuje sfarbenie Crocine, dokonale rozpustné vo vodnom prostredí a používa sa na textilné a potravinárske farbenie, navyše sa tento šafran používa ako koreniny pri varení mäsa alebo rybích riadu a ryže.

Doteraz vďaka výberu veľké množstvo rôznych odrôd krocusov. Medzi takým množstvom, každá kvetina bude schopná vybrať si typ, ktorý rád ozdobí tieto krásne farby jeho záhrady.

Pristátie a transplantácia

Pred výsadbou šafranových žiaroviek alebo transplantovaných na novom mieste sú potrebné zaplavené rastliny pripraviť pôdu pre nich. Pre rastliny je uprednostňovaný výživný a ľahký podkladový substrát, ktorý bude dobre prejsť vodou a mať voľnú postihu vďaka obsahu piesku a kompostu v nej (alebo humus). Krocuses nemajú radi mokrade alebo lúpané pôdne kompozície a čerstvý neuskutočný hnoj je škodlivý.

Prečítajte si viac  Všetko o hraniciach Kanta

Rastliny, ktoré kvitnú v jarnom období, výsadba v zemi môže byť na jeseň, už v septembri. Títo triedy, ktoré blikajú hlboko na jeseň, sú vysadené v pôde, nie pred júlom. Hĺbka pristátia priamo závisí od veľkosti žiarovky. Malé žiarovky sa umiestnia do jamiek do hĺbky 2 alebo 3 cm, priemer môže byť vysadený 5-6 cm, a veľmi veľké žiarovky sa vysadzujú do hĺbky 8 alebo 10 cm. Počas plánu je potrebné dodržiavať vzdialenosť medzi minimámi 5 alebo 10 cm.

Každých 4-5 rokov, Saffron je potrebné transplantovať na iné miesto. To je nevyhnutné, aby sa kvety v rastlinách neboli rozdrvené a ponechané ich varialové vlastnosti.

Ak chcete prispôsobiť kroky, miesto v záhrade nájdete všade – Toto je skalnatý rocarium, nové horolezectvo, hranice alebo slatkat, valcovaný kruh v blízkosti stromov, priestor medzi kríky. Krocusy môžu byť umiestnené v pozastavených hrnciách alebo podlahovej kašu. Keďže tieto rastliny kvitnú ako prvé, nebudú zasahovať do iných rastlín, žiadne listy stromov alebo kríkov. Po ukončení svojho cyklu kvitnutia, Lows ušetria svoju silu až do budúceho roka v režime spánku, takže v tom okamihu nebudú potrebovať svetlo slnka, keď sa otáčajú iné záhradné rastliny.

Pred začatím pristávacej práce musíte vykonať Spracovanie circusových žiaroviek. Príprava spočíva v tom, že LOWS sa dezinfikujú v roztoku fungicídnych prípravkov („smútok“, „fundazol“, „vitaros“ a t. D.) alebo obyčajný mangán. Po dezinfekcii žiarovky v rastovom stimulácii – „Epina“. Takáto predbežná príprava výsadbového materiálu chráni rastliny z chorôb a vírusov.

Objem fungicídov sa pripraví rozpustením 2 ml liečiva v 1 litri vody. Táto suma bude stačiť na prípravu na pristátie 1 kg Crocus Lows. Čas expozície materiálu v roztoku je najmenej 30 minút. Crocuss majú funkciu rýchlo vyrastať, takže musia pristáť rovnomerne na celom území pridelenej na tento účel.

Vlastnosti starostlivosti

Pre priaznivý rast a rozvoj rastliny Bude to brať draslík a fosforu.

Ak chcete, aby krokusy vytvorili veľké púčiky, musíte ich kŕmiť fosforečnými komponentmi. A aby sa vytvorili silné životaschopné žiarovky, musíte zaviesť potašové prvky.

 1. Pôvodne, filtrovanie pre šafran robí skoro na jar, keď sa objavia prvé klíčky, zatiaľ čo pomer draslíka a fosforu užíva 2: 1.
 2. Druhýkrát je potrebné, aby sa kŕmenie v tom čase pri vytváraní pukov.
 3. Po tretí čas je potrebné nakŕmiť šafran po kvitnutí, keď sú kvety úplne nahradené. Druhé a tretie kŕmenie pomer draslíka a fosforu 1: 1.

Počas vegetácie Potrebujete nasledovať nielen pre plnú výživu, ale aj hydratáciu pôdneho substrátu. Treba sa vyhnúť prekrývaniu, ale aj sucho, napriek odolnosti voči IT crocusom, by nemali byť trvalé. Pôda musí byť pravidelne a mierne navlhčená.

Odporúča sa vykonať dobré zavlažovanie, keď sa klíčia a potom zmiznú zem, akonáhle začne tlačiť.

Po dokončení obdobia kvitnutia je potrebné čakať na kvety a listy úplne sušené. Až po tom momente môže Lovka začať kopať až do transplantácie alebo ušetriť až do jari. Ak transplantácia nie je naplánovaná, žiarovky opúšťajú zimu v zemi, zatiaľ čo rastlina je narezaná suché listy a kvety. Ak je vo vašom regióne, zima je veľmi drsná, potom pre úspešné zimovanie môže byť šafran pokrytý smrekom rezancou.

V prípade, že sú potrebné žiarovky, V júli – august sa vykopávajú zo zeme, vyberiete životaschopné vzorky, a z nedostatočných misiek sa zbavujú. Materiál na pristátie je potrebné uchovávať na vetranom mieste, kde sa vzduch nevyhrieva nad 20-22 stupňov tepla.

Reprodukcia

Najbežnejšou metódou chovu šafran je jeho Pestovanie z žiaroviek. Materiál pre vykládky sa získajú uprostred leta. Urobiť hmotnostnú reprodukciu rozdelením minimá každý rok, takže rastliny budú neustále omladzované a tvorili životaschopné deti.

Saffron môže byť pestovaný s použitím semien. Táto metóda chovu je dlhá a zložitá, je to zriedkavé medzi záhradkami. Po životaschopnom sadeníc pestovanom zo semien sa bude konať v pôde, Crocus Blossoms budú musieť čakať takmer 5 rokov.

Reprodukcia šafranu semien je nasledovná:

 • Pre-semená sa pripravia namáčaním v dezinfekčnom roztoku draslíka mangánu a potom v prípravku, ktorá stimuluje rast;
 • Siatie semien produkujú bližšie k októbru alebo v marci-apríli;
 • Semená sa naočkovia v navlhčenej zmesi piesku s pôdou, zatiaľ čo nie je potrebné silné vyfukovanie, výsadný materiál je rovnomerne rozdelený na povrch substrátu;
 • Ďalej je skleník pokrytý sklom a umiestnený 3 týždne na chladnom mieste, napríklad v chladničke;
 • Potom skleník s semenami toleruje do miestnosti do parapetu s dobrým osvetlením;
 • Keď sa objavia prvé výhonky, pôda musí byť navlhčená postrekovačom;
 • Po posipení sa semena je presmerovanie a semeno rásť do malých kvetináčov.
Prečítajte si viac  Baktérie pre rybník

Kultivácia Saffron nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a zariadenia. Toto vzrušujúce zamestnanie môže byť vykonané aj v byte. Klíčenie Safran je možné zhodovať s dovolenkou v zime alebo na jar. Aby, že minimá dali zároveň klíčky, pred výsadbou, si ich vyberú s rovnakou veľkosťou, potom nielen rast, ale aj kvitnúce pristátia budú priateľskí a simultánne.

Ak vložíte krokusy v spolubývajúcich, To doslova po 21-28 dňoch sa rastliny kvitnú, bude trvať v závislosti od ich odrody, ale v priemere bude 10-15 dní. Po dokončení kvitnutia krokusov musí byť zavlažovanie pokračovať dovtedy, keď sa lístie a kvety nie sú úplne sušené – je potrebné, aby sa žiarovky mohli prúdiť a rásť.

Po umieraní nadzemnej časti sa LoS kopajú a umiestnia na skladovanie, po ich vysušení 10-12 dní pri teplote miestnosti.

Choroby a škodcov

Rovnako ako akékoľvek živé záhradné kvety, hybridné šafran sa niekedy podrobí chorobe. S najbežnejšími druhmi chorôb by sa mali oboznámiť.

 • Choroby vírusovej povahy. Prechádza sa v skutočnosti, že na kvety, ktoré vedú k deformácii listov a lístkov. Nesúci vírusy môžu hmyz. Aby sa šírenie ochorenia nestalo masívne, z takejto rastliny je výhodnejšie zbaviť sa všetkého, aby sa zdravie s inými kópiami, zatiaľ čo žiarovky, spravidla, zostávajú zdravé.
 • Choroby plesňovej etiológie. Začiatok prejavu huby môže slúžiť teplo a vysokú vlhkosť. Spory o mycéliu prenikajú do žiaroviek a ohromujú ho. Žiarovka sa stáva pomalým, vrásčkou a pod jej šupinami sú škvrny ružových alebo bielych farieb. Po lézii sa TUBER už nemôže obnoviť a klíčiť, takže takýto materiál musí byť zničený. Budú v blízkosti rastúceho krokusy po kopaní je potrebné dezinfikovať mangánom, suché a potom odstrániť.
 • Chloróza. Sa prejavuje skutočnosť, že rastlina začína žlté lístie. Dôvodom môže byť nedostatok absorpcie železných prvkov, poškodenie žiaroviek alebo nie je dostatok dobrého drenáže pôdy.

Okrem chorôb môžu trpieť inváziou záhradných škodcov. Môže to byť nielen hmyz, ale aj hlodavce.

 • Myši, KROTA. Títo obyvatelia záhrady, Roy sú ich pohyby a otvory poškodzujú koreňový systém krkuses. Okrem toho, hlodavce milujú prasknúť na žiarovkách a často sa dokonca presunujú úplne na seba v noura. Po takomto útoku, kvetina zomrie. Môže byť uložený len vtedy, ak žiarovka nie je úplne zničená. Aby ste to urobili, je potrebné kopať misku a posypať ako rad alebo preplnenú oblasť škôd. Ďalej, žiarovka dáva niekoľko hodín vyschnúť v čerstvom vzduchu, a potom znova zaspí jej pôdu. Ak chcete zachrániť krokusy, musíte dať pasce z myší a nechať dermálny v okruhu 3 m od pristátia týchto rastlín, ako v točice myši, aby ich hniezda.
 • Butterfly Crawler. Tento hmyz odloží svoje larvy do pôdy. Húsenice pre jedlo robia diery v žiarovkách a jesť korene. Zatiaľ čo húsenice sa nepohybovali do kroku búšenia, môžu byť zničené insekticídnymi prípravkami.
 • Zemné papuče. Majú tendenciu sa množiť v hlinených podkladoch. Na odváženie slimákov z krokov, záhradkári sa odporúčajú naliať vrstvu hrubého riečneho piesku okolo minimá, cez ktoré slimáci nebudú prejsť. Okrem toho sa na boj proti slimákmi používajú špeciálne záhradné lieky.
 • Poraziť Tley, výlety. V invázii škodlivého hmyzu je ovplyvnená nadzemná časť rastliny. Žlté a krútené, kvety sú zle vyvíjajúce. Na boj proti záhradnému hmyzu sa používajú insekticídne riešenia pre rastliny.

Aby sa zabránilo chorobám krokov alebo invázie škodcov, je potrebné ich pozorne kontrolovať počas burín a zavlažovania. V prípade detekcie pacientov s inštanciami okamžite vykonajte opatrenia na vyliečenie alebo odstránenie z kvetu.

Krásne príklady v krajine

 • Dekoratívne krokusy medzi prvým výhonkom po zime v kvetine, akonáhle s ním príde sneh. Sú to skutočné záhradné dekorácie a používajú sa v krajinnom dizajne.

 • Krokusy môžu byť pestované ako rastliny na dizajn obrubníka, ako aj s ich pomocou, môžete ozdobiť kamenné svahy, kde môžu rásť len životaschopné kópie rastlín Ampel.

 • Saffron kvitne skoro, táto funkcia je veľmi ocenená záhradkárom, keď kvety po dlhej zime.

 • Počas prebudenia krokov konkurzií v záhrade nemajú žiadne iné kvety stále spia, takže safron je považovaný za primrose.

 • Crocusy vysadené na trávniku ozdobte záhradu a vytvárajú veľkolepé podívané, kým sa nová zelená tráva začne prelomiť.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: