Obdĺžnikový rámový bazén: funkcie, typy a výber

Obdĺžnikový rámový bazén – dobrá voľba pre krajinu alebo pozemok. Je to pohodlné pre rekreáciu, kúpanie alebo párty. Tento dizajn vám umožňuje výrazne zvýšiť hĺbku kúpeľa. Veľkosti 3 o 2 metre, 412x201x122 cm a ďalšie sú vhodné pre ubytovanie aj na malej oblasti, maximálne využitie užitočnej plochy.

Správne zvoľte príslušný súbor kostry obdĺžnikového tvaru nie je taký jednoduchý. Kompaktné modely budú malé pre rodinnú dovolenku. Veľkoplošné možnosti budú vyžadovať súbežné náklady na čistenie a udržiavanie vody v bezpečnom stave. Výber hlbokých modelov pre chatu, stojí za to venovať pozornosť veku kúpania – Niekedy pre deti je lepšie jednoducho dať samostatné kúpanie. Ak chcete urobiť konečné rozhodnutie, stojí za to zvážiť typy, funkcie, klady a nevýhody tohto dizajnu.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Obdĺžnikový rámový bazén je bazén s odberom konštrukcie, vyrobený v sezónnom alebo celkovom počte. Takáto kontajner môže byť použitý ako alternatíva k prírodným útvarom alebo rybníkom umelého pôvodu. Obdĺžnikový bazén je pomerne ľahko udržiavaný v poriadku, čistý, udržiavať. Rámový dizajn je pomerne spoľahlivý, odolný, má hrubé steny z PVC.

Na poskytovanie, používanie modelov bazénov s rámom ľahkých plastových rúrok. Oceľové podpery sú potrebné ľubovoľnými modelmi hlbšie ako 60 cm a dlhšie ako 3 m.

Medzi výhody, ktoré majú obdĺžnikové rámové bazény, niekoľko faktorov je možné zaznamenať.

 1. Univerzálna konfigurácia. Je vhodný pre časti rôznych oblastí a tvaru, dobre v kombinácii s budovami rôznych typov – domy, chaty, arbors, garáže.
 2. Možnosť výberu produktov odolných voči mrazu. Takýto bazén je ľahko zachovaný, má špeciálne markízy. Toto je optimálna možnosť, ak sa na trvalom základe prídu na úseku kúpania.
 3. Harmonická kombinácia s krajinným dizajnom. Obdĺžnikový bazén sa ľahko zmení na plnohodnotný plážový priestor. V blízkosti môžete naliať pláž alebo materskú pieskovisko, pridať lehátky, kvetinové postele a akékoľvek iné prvky dekorov na požadovanú stupnicu.
 4. Jednoduchosť upevňovania herných prvkov. Na obdĺžnikovom ráme bazéna je ľahké opraviť mriežku alebo atrakcie.
 5. Schopnosť používať na kúpanie. So správnym výberom modelu môžete otočiť kapacitu v plnohodnotnom bazéne pre cvičenie, hry vo vodnom polo alebo inej zábave.

Všetky tieto momenty majú veľký význam a poskytujú najvzdialenejšie výhody z obdĺžnikového rámčeka na štvorcové, okrúhle, oválne analógy.

Minusy zahŕňajú slabú bočnú štruktúru – Upínanie alebo spoliehanie sa na ne so všetkým telom sa neodporúča. Krátky život takýchto bazénov by mal mať tiež na pamäti. Je tiež potrebné upozorniť na skutočnosť, že v miernom podnebí je trvanie ich aktívneho používania približne 2-3 mesiace ročne.

Problémy vznikajú pri používaní dodatočných zariadení. Filtračné kazety Systémy sa nedotýkajú s prácou vo veľkých objemoch. Vyberte náhradu komponentov – mriežky, prístrešky – to sa deje veľmi ťažké. Rám s konštantnou demontážou postupne sa opotrebovávajú. Po 2-3 sezónach bude potrebovať náhradu alebo dodatočné utesnenie.

Názory

Vlastnosti dizajnu rámového bazéna priamo súvisia s prítomnosťou podpory v ňom. Obdĺžniková misa v tomto zmysle sa nelíši od ostatných. Mix 2 Typy rámových bazénov.

Hárok

Nazývajú sa vystužené, vybavené nosnou vložkou na tvrdú konštrukciu. Listy vo svojom ráme sú prezentované vo forme hliníkových alebo pozinkovaných oceľových prvkov. Je pripojený k hornej časti vložky. Podpera stien vyčnievajú mechy s mriežkou alebo perforovanou štruktúrou. Takéto modely sú dosť spoľahlivé, odolať intenzívnym zaťaženiam.

Santneva

Jedná sa o ľahké riešenia, ktorých rám sa zbierajú z kovových alebo polymérnych rúrok. PVC-misa je na nich upevnená, dotiahnutá na určitý limit. Rámček má prepojky tvaru T a vertikálne regály. Čím vyššia je zaťaženie, použije sa väčší priemer rúrok.

Rody bazénov sa často používajú ako celú sezónu. Na tento účel je základňa položená v zemi, získanie dodatočnej podpory. To platí najmä pre bazény so zvýšenou hĺbkou – od 120 cm a vyššie. Čiastočný alebo úplný ponorenie v PITA ich robí odolnejší a pohodlnejší v prevádzke.

Rovnako ako klasifikácia obdĺžnikových rámových bazénov môže zahŕňať rozdelenie niekoľkými kategóriami.

 1. Kapacita. Detské modely majú kapacitu od 1500 litrov vody. Dospelí v štandardnej verzii do 50 000 l. Najväčšie možnosti dosahujú 54 000 litrov a viac.
 2. Aplikácia sezónnosti. Populárne lacné modely s tenkými stenami sú určené výlučne na letné použitie. Na konci sezóny ich demontujú a odstránia. Modely odolné voči mrazu nemôžu byť demontované, používajú špeciálne vysávače pre zber odpadu. Konzervácia sa vykonáva na zimu, používa sa úložný priestor.

Mali by sa zvážiť všetky tieto momenty, vzhľadom na možnosť inštalácie rámového bazéna na mieste.

Rozmery

Medzi najobľúbenejšie veľkosti pradien z obdĺžnikového tvaru môže byť pridelená možnosť 412x201x122 cm, celkom hlboko a veľké pre rodinné kúpanie alebo školenie. Ak chcete viac, nájdete možnosti s miskou priestranne. Ale výška strán v tomto prípade bude nižšie. Populárne modely zahŕňajú verziu vo výške 450x220x84 cm – praktická rodinná možnosť na kúpanie so školákmi.

  Pre malé letné chaty si môžete vybrať možnosti kompaktné. Medzi obľúbené riešenia, môžete zvýrazniť misy:

  • 220x150x60 cm;
  • 260x160x65 cm;
  • 300x175x80 cm;
  • 3 na 2 m v hĺbke 75 cm.

  Takéto modely sú univerzálne, sú vyrábané v sezónnej operácii – pre zimu sú vyčistené, nie poškodiť. Kompaktné obdĺžnikové bazény sú vhodné na použitie v krajine, s deťmi. Nevyžadujú veľké množstvo vody, pomerne jednoduché.

  Nie je možné odísť bez pozornosti a gigantických verzií určených na odpočinok veľkej spoločnosti. Prefabrikované obri obdĺžnikové tvary takmer vždy majú kovový rám. Obľúbené veľkosti:

  • 549x274x122 cm;
  • 677x366x132 cm;
  • 732x366x132 cm.

  Nedávne možnosti sa vypočítajú úplne na divákov pre dospelých, pretože majú významnú hĺbku. Existujú letné bazény schopné priebežne nahradiť vnútorné analógy – ich dĺžka je 9,75 m alebo viac, objem dosiahne 54400 l.

  Tipy na výber

  Výber možností pre pradienka z obdĺžnikových tvarov pre chatu alebo časť vidieckeho domu, Stojí za to venovať pozornosť odporúčaniam špecialistov.

  • Zohľadniť priestor voľného miesta. Mal by obsahovať nielen veľkosti samotnej misky, ale aj voľné miesto okolo neho. NEPOUŽÍVAJTE POTREBUJÚCE POTREBY.
  • Určite počet ľudí, ktorí súčasne používajú kúpanie. Na každom z nich by mal mať aspoň 2 m2. V hlbokej nádrži sa táto rýchlosť môže znížiť.
  • Zapamätajte si funkcie zvoleného miesta. Musíte si vybrať takýto bazén, ktorý sa počas prevádzky rovnomerne zahreje na slnku. Príliš malý v tieni stromov zostane chladný. Vo veľkom bazéne na plnom otvorenom priestore bude príliš horúci v lete a mikroorganizmy sa množia násobiť viac aktívny.
  • Dostupnosť voľného miesta pre odtok vody. Pri použití chemikálií na chlorácia, čistenie vody, boj proti mikroorganizmom. Kvapalina nemôže byť vypustená do pôdy. Na stránke musí existovať kanalizačný systém, v ktorom sa budú zlúčené odtoky zlúčené.
  • Určite správny typ dizajnu. Pre dlhodobú prevádzku stojí za to si vybrať modely založené na pevnom oceľovom plechu a špeciálnym profilom. Vo vnútri je vložka z PVC, upevnenie s klipmi.

  Vzhľadom na tieto tipy môžete ľahko nájsť vhodný prípad misky na umiestnenie na mieste.

  O tom, čo je potrebné vybrať si fond, pozrite sa na nasledujúce video.

  Starostlivosť

  Správna údržba – kľúčom k úspešnej prevádzke obdĺžnikového rámového bazéna. V procese starostlivosti o misku v otvorenom vzduchu je potrebné byť schopný vystaviť mechanickému čisteniu. Veľký odpad je chytený v chrupe, steny sú spracované špeciálnymi vysávačmi: automatické, poloautomatické alebo manuálne (musia byť presunuté nezávisle). A tiež je potrebné niekoľkokrát zmeniť kazety vo filtračnej jednotke, pridajte chemické prípravky do vody, aby sa normalizovali jeho indikátory.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár