Obsahuje vŕbovú guľu a jeho kultiváciu

IVA SCHROVOID – Nedodržanie rastlín, starostlivosť o ktorú dokonca záhradkári s malými skúsenosťami. Vďaka tvaru lopty koruny je veľmi v dopyte v krajinnom dizajne, zdobenie parkov. Podrobný popis Willow je prelomiť sa dozvedieť viac o tejto závode, vám umožní vyrovnať sa s jeho pristátím a následnou kultiváciou.

Popis

IVA sférické alebo krehké, tiež označované ako rakita self-nepriaznivý, je Rastie strom v Eurázii. V prírode sa rastlina nachádza aj na iných kontinentoch, kde bola doručená v rôznych časoch. Tam je teória hybridného pôvodu druhov. Jeho počiatočná oblasť je ťažké vytvoriť v dôsledku storočia-starej pestovania závodu človeka ako med, ako aj zdroj surovín pre medicínu, kožené priemysel.

Willow Scharovoid rastie hlavne na hojne navlhčenej pôde, v nížinách, ako aj na brehu zásobníkov. Je to iné Odolnosť proti mrazu, najlepšie aklimatizuje na hlinených pôdach. Názov seba-hostiteľa dostal kvôli rezaniu koruny pod vplyvom pružinového vetra.

Zaujímavé je, že roztrhané pobočky sú ľahko zakorenené bez pomoci osoby, ktoré prispievajú k šíreniu formulára.

Rakita Tree rýchlo rastie, dospelý dospeje 20 metrov na výšku, počas prvých 10 rokov vytočí na 1/3 tohto ukazovateľa, ktorý z neho robí atraktívnu možnosť pre použitie v krajinnom dizajne. Kvôli striekajúcej koruny sa často užíva na ker. Avšak rýchlosť rastu a súbor objemu tolten – nie je jedinou vlastnosťou závodu. Má priemernú životnosť približne 70 rokov, je to dobré v rôznych klimatických podmienkach.

Jeho meno IVA Brushed bolo spôsobené tým, že Jeho pobočky o 4 roky života získavajú krehkosť na základni. Pre tento strom je koruna charakterizovaná, vetvy sú pokryté štetou šedého hnedého odtieňa, náchylní na praskanie. Listy nie sú dospelém, s charakteristickým leskom, špicaté a predĺžené, dĺžka dosahuje 75 mm. Na jeseň vypadávajú, zostávajú zelenú alebo menia svoj odtieň na žltej farbe.

Systém koreňového raketového systému nie je príliš zviazaný, dobre vyvinutý, ktorý umožňuje výrobu reprodukcie drážkami, zastavenie. Bloom sa vyskytuje súčasne s rastom listov. Žena a mužské sadenice sú vytvorené na strome. Kvety závod s tvorbou Yellowstone. Ovocie vo forme činku nie sú zverejnené, majú tvar kužeľa v tvare vajec.

Typy a odrody

IVA SCHAROVOID – populárna dekoratívna rastlina, vyznačujúca sa dostatočnou škálou odrôd. Bez ohľadu na druh, vždy má bujnú korunu. Samceen-tvarovaný samo-deed IVA je dobrou voľbou pre zdobenie stránky. Priemerná výška stromu je asi 15 m, čo umožňuje používať na jednorazové vykládky; Bush Tvar – Dekoratívne, nízko-rýchlosti – vyzerá dobre v skupine.

Napriek mnohým položkám vždy hovoríme o jednej rastline. Ale rôzne množstvo rôznych sférických vôle je dosť veľké. Medzi najobľúbenejšie možnosti sú nasledujúce.

 • Modrá. Malý, nízky tvar, pozornosť, na ktorú strieborné lístie priťahuje. Kompaktný guľôčko nepotrebuje účes, rastlina je charakterizovaná dobrou dostupnosťou prakticky na akomkoľvek type pôdy, vyzerá dobre v skupinových pristátiach. V zime si zachováva svoju dekoratívne kvôli hustú väzbu mladých výhonkov s hnedou žltou farbou.

 • Bradavica„. Dekoratívny stupeň, vysoký (do 13-15 m), môže byť pestovaný na 1 alebo niekoľkých kmeňoch. Vyznačujú sa rozľahlými otvorenými korunkou s tmavozelenými líniu. Jeho forma – takmer správna lopta s priemerom 5 m. Olivové vetvy, zachovať dekoratívnosť aj po líski.

 • „Maják“. Hybridná stredná verzia, priemer koruny, ktorej dosahuje 3 m. Má malú výšku – väčšina života šetrí dĺžku trupu do 200-300 cm. Funkcia tohto hybridu možno nazvať svetlovou údržbou tvaru koruny. Zostáva sférická aj bez strihu.

 • Fialová. Samoročná priemerná odroda, ktorá je vytvorená vo forme rozmetávacieho kríka, ktorej rozmery nepresahujú 3 m v priemere. Výrazné črty týchto poddruhov sa môžu nazývať fialový odtieň servo, rovnako ako červenkastý tón vo farbe cortexu. Vzhľadom na takýto jas farbenie vyzerá veľmi efektívne.

 • Hakuro Nishi (Soliste alebo „Hakuro Niche“). Kompaktný ker alebo malé wow vo forme stromu, rastie nie vyššie ako 2 m. Koruna hustá, na jar (počas kvitnutia) je to takmer biele, s ružovým odtieňom. Tento účinok je zachovaný dostatočne dlhý, viac ako mesiac.

 • SINDITE TWARP. Hybridný formulár, charakterizovaný korunkou na jednom alebo viacerých kmeňoch. Strom dosiahne vo výške 2-3 m, má veľmi vysokú hustotu výhonkov.

 • „Platarium“ (ušné IVA). Samo-nepriaznivý poloprizná rastlina s korunou vo forme pravej gule. Objem, v závislosti od rastu výhonkov, dosahuje 1,5-3 m. Odroda je populárna z dôvodu nenáročnosti.

Toto sú hlavnými odrodami Rakity, pestovaných ako prvky záhrady a krajiny krajiny. Aj v škôlkoch môžete nájsť mnohé hybridy tohto typu rastlín s bielym bielym.

Pristátie

Vlastnosti Wave of Will ShariteVide v otvorenej podpore pozornosti. Závod je vo väčšine prípadov spokojnosť s najjednoduchšími podmienkami kultivácie. Môžete nezávisle prechádzať semenáčkou z pobočky v hrnci a potom transplantáciu na nové miesto. Formulár stromu alebo kríkov je dobre zakorenený. Rastlina tento druh lepších v nádržiach alebo v nížinách s bohatou vlhkosťou.

Veľmi dôležitá je aj výber miesta pristátia. Najlepšie je uprednostniť stránky v blízkosti prírodných a umelých rybníkov, potokov, ako aj s nízkym rukami s uzavretou vodou. Najlepším druhom pôdy je hlina, slabosť. S rastúcou kontajnerom, odporúča sa odolať vzdialenosti medzi pristátiami 1,5-2 m.

Správne zasadiť rocker pomôže jednoduché pokyny.

 1. Pobotka Cherenkov. Na jar sa koná na jar: Rastliny sú transplantované po vzniku vlastného koreňového systému v lete alebo na jeseň.
 2. Klesá pôda. S veľmi vysokou hustotou stojí za to urobiť piesok vopred. 1-2 týždne pred pristátím Pridajte hnojivá.
 3. Príprava Lunky. Trvá dieru v hĺbke asi 50 cm. Voliteľné vypúšťanie.
 4. Pristátie. Rastlina s vytvoreným koreňom je umiestnená v jamke, posypeme odstránenou pôdou.
 5. Zalievanie. Musí byť hojný, vyrobený ihneď po výsadbe rastliny.

Následná starostlivosť je jednoduchá, leží v periodickom zalievaní a plnení iných potrebných agrotechnických udalostí.

Vlastnosti starostlivosti

Starostlivosť o dávkovanie lopty, Stačí poskytnúť jej priaznivé podmienky pre pestovanie. Takmer všetky dekoratívne formy najprv tvoria kríky na niekoľko kmeňov, ale môžete dosiahnuť vytvorenie krásnej koruny a na kmeň. Rastú vysoké triedy sa odporúčajú len vtedy, ak existuje významné bezplatné námestie, okrem rastlín, ktoré majú citlivý postoj k svetlu. V opačnom prípade ich tieňovanie dané IWA nedovolí, aby sa normálne rozvíjali.

Samotný strom je svetlý. Potrebuje plnohodnotný kontakt s UV žiarením, takže pristátie v blízkosti budov sa neodporúča.

Zalievanie

Je potrebné len v prípadoch, keď samotný strom nemôže prijímať vodu z koreňov. Ak je stravovanie vŕby správne vykonaná správne, v blízkosti vodných útvarov alebo v nížine, nevyžaduje sa úsilie na zavlažovanie. Pri pestovaní na miestach s nedostatkom pôdnej vlhkosti, v lete je potrebné organizovať dodatočný prístup k vode. V horúcich dňoch, zalievanie je potrebné pravidelne, každých 7-15 dní, v množstve až do 50 l pre dospelého stromu, inak koruna bude žltá, resetuje lístie.

V lete lopty sa zobrazí zavlažovanie hadíc. Priama voda cez postrekovač, ktorý potrebujete, aby ste bez nadmerného tlaku posypelo.

Takéto opatrenia pomôžu zachovať pružnosť mladých výhonkov, zabezpečia aktívny rast listov.

Hnojivo

Predstierať, že rastlina je počas roka len dvakrát. Tvorba hnojív je tiež vypracovaná. Musíte konať takhle.

 1. Jar, Po vzkriesení snehu vybuchnite valcový kruh. V pripravenej pôde robia komplexné hnojivá z výpočtu 2 st. L. Granule na 1 m².
 2. Na jeseň, V septembri urobte každý dospelý strom na 1/2 šálke zmesi superfosfátov a sulfát draslíka. Mladé rastliny do 3 rokov potrebujú živiny. Stačia na 1. st. Lyžice tej istej zmesi.

Kŕmenie je potrebné na správny rast a rozvoj rastlín, vytvorenie silnej imunity. Keď sa na listoch objavia čierne body, je potrebné vykonať ďalšie prírastky liekov obsahujúcich meď.

Orezávanie

Vytvorenie koruny na samo-nežiaducich typoch Waiva Charov Voliteľné. Striekanie je potrebné hlavne rastliny, ktoré sú náchylné na príliš silný rast. Ak chcete dosiahnuť jasnú geometriu, tvorba by sa mala začať po dosiahnutí výšky tyče v 1 m. V prvých rokoch nie je potrebné pokúsiť sa znížiť pobočky – sú odstránené len vtedy, keď sú škodcovia porazené hmyzom, ak je to potrebné.

Správne rezanie stromu so sférickou korunou výlučne podľa schémy. Pracujte na jar, odstránenie bočných výhonkov. Dĺžka rezu – asi 20 cm, a na koncoch vetiev musia zostať obličky. Obstarávanie sa vykonáva v uhle, aby sa eliminovala stagnácia vody na povrchu. Divoká pestovateľské formy sú narezané na jeseň, po resetovaní lístia.

Pri orezaní, musíte dodržiavať pravidlo zlatú stredu. Treba sa vyhnúť príliš silným blížiacim sa rastúcim obličkam, môže negatívne ovplyvniť ich životaschopnosť. Významná zarážka je tiež nebezpečná – infekcia môže preniknúť cez rez.

Jesenná starostlivosť o rastliny leží v rozmazaní burín, čistenie lístie. Odrody, zle nosené silné mrazy, dodatočne izolovať, berúc korunku a trupu priedušný podvodný materiál, zaspávanie mulčovanie valcovacieho kruhu.

Reprodukcia

Wava scharovoidné plemená vo vegetatívnych spôsoboch, hlavne pozerať alebo zakorenenie vo vode. Na pestovanie materiálu na jar sa užívajú mladé výhonky s 5 a viac tvarovanými obličkami. Keď sa odrezky reprodukujú, dĺžka útekového rezu by mala byť asi 30 cm.

Preplanné odrezky môžu byť zakorenené v hrnci, aby ich preniesli na nové miesto v lete alebo na jeseň. Ale oveľa častejšie používané priame transplantáciu na otvorenie zeme. Predbežne zvolené miesto s maximálnou navlhčenou pôdou. Dáby počas 5-6 hodín sa umiestnia do roztoku so stimulantom tvorby koreňov. Potom môžete pozemky v otvorenom pozemku.

Pri nákupe sadeníc v jesennom období by ste mali uprednostniť možnosti kontajnera. Na zimovanie budú stačiť, aby boli umiestnené v suteréne alebo inej miestnosti s pozitívnym, ale nie príliš vysokou teplotou a vlhkosťou. Výhonky bez hrncov sú zabalené s polyetylénom, uložené až do pružiny.

Skrátenie vody je o niečo iné. Výsadba materiálu zber na jar. Rezané vetvy sú narezané na dne, vložte do vodných nádrží. Pri vytváraní nezávislého koreňového systému rastlín transplantovaných do zeme.

Choroby a škodcov

Willow, podobne ako iné typy tejto rastliny, priťahuje mnoho hmyzov škodcov. Tu sú najčastejšie z nich.

 • List. Tento chrobák udivuje korunu rastliny. Známky jeho vzhľadu sú holé pobočky, čierne lístie. Spôsob účinného boja proti hmyzu je len manuálny teľa.

 • Yves bábika. Jeho vzhľad je označený suchou výhonkov, úľavu od lístia. Hmyz je zarážajúci povrch pod kôrou, čím sa jeho larvy. Uložte strom iba odstránením postihnutých oblastí na výhonkoch s orezaním. Všetky rany sú nevyhnutne spracované Garden Wara.

 • Yves-Cycada. Keď sa objaví, kôra stromu trpí. Začína prasknúť, v ďalšej fáze, strieľať strieľa. Ak sa zistí akékoľvek poškodenie na povrchu trupu, rany Ran Garden Varier alebo Deague by mali byť vyrobené.

 • Všímavý. S porážkou týchto škodcov pod hrozbou mladých výhonkov rastliny. Vorace larvy jesť ich skôr, než sú pobočky, ktoré sa podarí rozvíjať. Problém je vyriešený striekaním koruny so špeciálnymi chemikáliami alebo roztokom zmesi kerozénu a mydla pre domácnosť.

Aj rastlina môže byť ohromená hubovými chorobami, z hrdze do Yawa pasty. Liečba sa vykonáva postrekom chemikálií po diagnóze. Ako miera prevencie stojí za to vyhnúť sa transplantácii stromu až do trojročného úspechu. Okrem toho, výber priestoru pre pestovanie by sa mal vykonávať veľmi opatrne. S nesprávnym zvýšením chorôb.

Spracovanie z škodcov v profylaktických účely stojí za to urobiť pravidelné opatrenie. Za sezónu postrek insekticídy potrebujú 6-8 krát.

Aplikácia v krajinnom dizajne

V krajine iva miesto s tvarom lopty koruny vyzerá veľmi pôsobivé. S dostatočne hustým pristátím trpaslíka a nízko-temperamenných odrôd, ukazuje nádherný živý plot. V záhrade môže byť rastlina kombinovaná v skupinách s kríkmi, ktoré majú podobnú geometriu koruny, alebo použiť ako solitón.

Rakita sa tradične považuje za najlepšiu výzdobu krajiny pri pristátí v blízkosti rezervoárov. Vyzerá to veľkolepé v rámom rybníky, záhradné fontány. V prítomnosti prúdu alebo umelého vodopádu je lepšie vybrať si väčšie formuláre s prázdnymi vetvami.

Bonsai štýl Connoisseurs sú tiež oboznámení s touto nezvyčajnou rastlinou. Sférická IVA je v kombinácii s kamenou krajinou, japonské krajiny.

O orezaní lopty vŕba sa pozrieť do videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: