Odrody vnútorných ruží a starostlivosti doma

Kvitnúce kultúry, ktoré môžu byť pestované v podmienkach mestských bytov a domov, boli vždy obzvlášť populárne. Izby patria k odrôd takýchto dekoratívnych kvitnúcich rastlín, ktoré sú v dopyte medzi amatéri záhradkárov. Je to kvôli príťažlivosti kvitnúcich ruží, ktoré s náležitou starostlivosťou nemôžete rásť, ale aj násobiť doma.

Zvláštnosť

Napriek tomu, že sme oveľa viac oboznámení vidieť ruže v gratulačné kytice buď na kvetinovom zábere, existuje mnoho odrôd tejto rastliny, čo môže byť celkom možné pestovať na systémoch Windowsill alebo Loggias v apartmánoch a domoch. Rovnako ako pravidlo, väčšinou to je miniatúrny kvitnúci krík, ktorej výška zriedka prekročí polovicu. Izby, ako aj kultúry rastúce na kvetinových dverí, môžu mať krásnu vôňu, nie horšiu k vôňu levandule alebo jazmínu. Avšak, tam sú odrody vnútorných ruží, ktoré nepamätá vôbec.

Čo sa týka farebného potrubia, v tomto prípade mini-ruže nie sú horšie ako rastliny, ktoré sa kultivujú v parisázach. Ako prax ukazuje, s cieľom získať takýto kvitnúci Bush doma, nie je potrebné získať dekoratívnu domestikovanú verziu. Keďže je celkom možné zvýšiť domovú záhradnú kultúru, ale pri splnení niektorých požiadaviek na podmienky v priestoroch. Týka sa to veľkej plochy miestnosti, ako aj zabezpečenie doby odpočinku chladu v zimných mesiacoch, čo nie je vždy možné realizovať v podmienkach mestských bytov.

To je dôvod, prečo pre vnútorné chovu, fanúšikovia, miniatúrne kvitnúce kríky, ktoré s primeranou starostlivosťou poteší oči bohatého a dlhého kvitnutia a doma. Ako vykazujeme skúsenosti, ak poskytneme správnu starostlivosť, bude kvitnúť každé 2-3 mesiace počas celého roka.

Typy a odrody

Dnes nájdete veľký počet rôznych odrôd vnútorných ruží. Najbežšia je však nasledujúce odrody rastlín.

Baby Masguerade

Tento druh je malý krík, ktorej výška v dospelosti nepresahuje 30-40 centimetrov. Aj napriek jeho minimálnym veľkostiam sa kultúra vyvíja mocné a huňaté výhonky. Narodeniny na ruže sú prakticky nie, a listy v zdravom závode bude natreté v bohatej tmavozelenej farbe. S zelenou hmotnosťou odrody sú kvety-chameleóny výrazné, ktoré kvitnú v kvetenstve, ich množstvo môže byť od 5 do 12 kusov.

Charakteristickým znakom tohto typu miestnosti ROSE je schopnosť kvetov niekoľkokrát zmeniť svoju farbu. Po prvé, rastliny sa objavujú citrónové púčiky, ktoré v priebehu času získajú ružový odtieň a v konečnej fáze dieťaťa Masguerade Blossoms bude mať šarlátové ruže. Medzi jednotlivými vlastnosťami rastliny by tiež mali zvýrazniť imunitu na väčšinu hubových ochorení a veľmi jemnej vône z kvetov.

Angela Rippon

Táto odroda by sa mala pripísať kategórii rastlín miniatúrne miestnosti, však počas kvitnutia, kultúra je zvýraznená veľkým počtom kvetov s nasýtenou arómou. Spravidla v kvetenstve až 5 púčikov. Výška samotného krku nepresahuje 40 centimetrov. Existuje rôzne potreby orezávania, okrem toho je kultúra veľmi citlivá na rôzne choroby, preto potrebuje pravidelné preventívne opatrenia.

Malá-farebná ruža je rásť v malých hrnciách, s častým hnojiva pôdy a zavedením extrakčného kŕmenia.

Aster ráno

On Rose počas kvitnutia, Terry kvety smotanovej bielej farby, ktorej šírka sa líši v rozsahu 3-4 centimetrov. Kruhy tejto odrody sú malé, ale skôr hrubé, s tmavou zelenou lístkou. Celkové množstvo kvetenstiev na rastline nepresiahne 30 kusov, ruže má nenápadnú vôňu, a kvitne takmer neustále.

Požiarnej princeznej

Kríky tejto odrody majú strednú výšku, strieľa sa vyvíjajú priamo. Lístie ruže má tmavozelenú farbu s nádobou na okrajoch. Kvety Kultúra oranžovo-červených ruží, ktoré sú tvorené v kvetenstve na veľmi hornej časti výhonkov. Odroda je citlivá na huby, tak potrebuje pravidelnú prevenciu.

Colibri

Táto odroda je reprezentovaná kompaktnými a hrubými puzdrami približne 30 centimetrov. Výhonky sú zvýraznené ich nevýznamným svahom, lístím na ruže hustá, zelená, s charakteristickým lesk. Kvety sú šírkou od 4 do 5 centimetrov, zahŕňajú 20-25 lístkov. Pozoruhodné stupne čajovňa vo fáze kvitnutia. Farba púčikov sa líši od apricotového odtieňa na žltú. Ruže sú tvorené v kvetenstve, ktorých podľa opisu je podľa opisu od 2 do 5 kusov.

Žltá bábika

Rastlina, odvodená pred polstoročím pred polstoročím, je dekoratívne kvitnúce krík, ktorého výška bude asi 30 cm. Kultúra vyniká pre jeho bohaté a svieže. Rose Buky natreté v citrónovom farbe. Kresba kvetov je spôsobená prítomnosťou veľkého počtu okvetných lístkov s 50 kusmi.

Zelený ľad

Zo všetkých odrôd izbových ruží je tento druh vďaka svojim veľkostiam. Dospelá rastlina môže rásť na 60-65 centimetrov so šírkou vetiev až 80 centimetrov. Kultúra má dobrú odolnosť voči väčšine hubných ochorení, z ktorých trpia vnútorné kvety.

Odroda je tiež populárny na úkor jej kvetov, ktoré sa vyskytujú takmer nepretržite. Púčiky na zelenom ľade majú ružovú farbu, ale kvety kvitnú v jemnej bielej farbe s greeny. Spravidla, uprostred kvetu, je zelená škvrna. Na kvetenstvo je od 2 do 5 kvetov.

Pristátie

Po zakúpení kvetu miestnosti musí nový majiteľ vykonať niekoľko povinných práce, Ktorý pomôže rastlinnému rýchlejšiemu prispôsobiť sa domácim podmienkam.

  • Prvá kultúra je potrebné umyť. Urobte to najlepšie v kúpeľni s pomocou duše, ale stojí za to opatrne s odkazom na teplotu vody – mala by byť teplá. Tento postup pomôže nielen odstrániť prach akumulovaný na listoch, ale tiež pôsobiť ako prostriedok profylaxie z takýchto nebezpečných škodcov ako mierna kliešť.
  • Ďalším krokom záhradníka bude transplantácia. Pre kvitnúce rastliny stojí za to vybrať kontajnery s veľkým objemom, než v ktorom sa rozrástla a rozvíjala. V hrnci by ste mali naliať špeciálnu pôdu a uprostred umiestnenia ruže. V priebehu práce je potrebné dodržiavať opatrnosť, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému kultúry. Korene nepotrebujú rozlúštiť spolu so starou pôdou, bude to správne dať kvetinu spolu s hlinenou miestnosťou, a na vrchole posypeme nmou Zemou. Aj pred zakorenenie stojí za to zvážiť, koľko nezávislých kríkov sa nachádza v hrnci, pretože veľmi často pre hojné kvitnutie, obchod ruže koreň v jednej nádobe naraz niekoľko kusov.

Kvety, ktoré rastú spoločne, budú vzájomne zasahovať do vývoja sa navzájom v jednom kontajneri, takže to bude správne poslať. Môžete teda dostať nejaké rastliny ako niekoľko rastlín na pestovanie doma.

  • Po transplantačnom kvete musí kvet nevyhnutne spracovať kompozíciu s názvom „AKTARA“, ktoré pomôžu zničiť škodcov, ak sa takéto spojili s ružou z obchodu. Na profylaxiu by sa látka mala rozpustiť v pomere 1 gramu na 10 litrov vody na spracovanie zelenej hmotnosti. V niektorých prípadoch je možné použiť „fytovermus“ alebo „fytosporín“ pre profylaktické.
  • Ak sú sušené alebo začervenené listy na kríku, sú najlepšie odstránené, Odchod na transplantované rastliny iba zdravé letáky. Odporúča sa aj fúkanie kvetov.

Po vykonaní všetkých povinných transplantačných aktivít si môžete vybrať najvhodnejšie miesto pre ruže v dome.

Ako sa starať?

Po nákupe a transplantácii pre rastlinu nastane skôr komplikovanú periódu adaptácie, počas ktorej sa musí mať možnosť zvýšiť maximálnu pozornosť. V opačnom prípade pravdepodobnosť, že bustika zomrie veľmi skoro.

Ak sa na jeden alebo iné dôvody, ružová rastie v banku, v ktorom je zakúpený, v tomto prípade, úvodný odchod bude vykonávať tieto práce.

  • Kvety sú najčastejšie implementované v bunkových obaloch. Potom, čo ruže je doma, obal by mal byť z nej odstránený. Napriek tomu, že poskytuje vnútri určitej vlhkosti a mikroklímy pre rastlinu, aj vďaka dodatočnému materiálu v kultúre môže začať vyvinúť plesňové ochorenia vo svetle chovných patogénnych mikroorganizmov vo vlhkom prostredí. Ďalšie mínusové balenie sa považuje za prekážku prirodzenej výmeny vzduchu, ktorá spomaľuje prechod rastlín v kvitnúcim fáze.
  • Je tiež dôležité správne usporiadať Bush po nákupe. Na tento účel sa sušené výhonky odstránia, okrem toho, ak sa kúpil ruží kvitnúce, všetky púčiky musia byť odstránené pomocou sekateru. Takáto manipulácia je potrebná, aby rastlina nechala všetku svoju silu prispôsobiť sa. A kvitnúci, ktorý bol stimulovaný umelými liekmi, bude mať všetky zdroje. Tiež stojí za to rezanie ložiskových výhonkov.

Väčšina ich starostlivosti o vnútorné odrody ruží nie je oveľa odlišná od podobných prác týkajúcich sa záhradných plodín. Jediným významným rozdielom je skutočnosť, že pouličné kultúry sú in vivo, keď sú fázy kvitnutia, rastu a mieru závisieť od prírody. A izbové kvety budú úplne závislé od osoby a podmienky, ktoré vytvoria pre rastlinu vo vnútri obydlia.

Existuje množstvo základných momentov, ktoré sa týkajú starostlivosti o miestnosť.

Osvetlenie

Aby sa kvet vyvíja správne, potrebuje maximálne množstvo svetla, ale v tejto otázke stojí za to vyhnúť sa kultúry priameho slnečného svetla, čo môže vyvolať popáleniny na zelenej hmote. Preferovaná strana, ktorá bude ubytovať hrnce s ružami bude juh, môžete tiež zostať na juhovýchode s maximálnou úrovňou osvetlenia v prvej polovici dňa alebo si vybrať juhozápad, v tomto prípade spadne slnko na kvetina večer.

Aj na vývoj vnútorných ruží má prítomnosť čerstvého vzduchu pozitívny účinok, takže miestnosť s kultúrou by mala byť pravidelne vetraná. Alternatívne môžu byť kvety pestované na teplej lodžii.

Kultúra veľmi oceňuje priestor, takže stojí za to rastie na samostatnom mieste, aby sa zabránilo ko-kultivácii s veľkým množstvom iných rastlín. Tiež hrniec s ružou by sa mal pravidelne otáčať rôznymi stranami na svetlo, takže stonky a výhonky budú rásť rovnomerne na každej strane.

Extrémne negatívny kvet bude reagovať na elektromagnetické žiarenie, takže Umiestnite A Rose Lepšie od domácnosti Elektrické spotrebiče, monitory a počítače.

Teplota vzduchu

V lete, keď je kvetom hojne kvet, môžete opustiť ružu na balkóne alebo si to vziať na verandu, umiestnite hrniec do Plácačky. Je však nepravdepodobné, že by silná tepelná kultúra. V lete sa vyhnite zasiahnuť rastlinu priameho slnečného žiarenia.

Starostlivo zvážte prehriatie pôdy, ak je rastlina v lete, ktorá by bola mimo obytných priestorov. Na to stojí za to zakrývať hrnce s ľahkým alebo reflexným materiálom. Ak nie je možnosť alebo túžba poslať ružu na leto na čerstvý vzduch, potom Teplota miestnosti pre kvetinu bude celkom vhodný, ale s klimatizačnými kondicionérmi a inými zariadeniami s tečiemi studeným vzduchom by mali byť chránené.

V miestnosti sa musíte vyhnúť predanému vzduchu, najmä vo vykurovacom období.

Fázový odpočinok

Fázu zimného obdobia pre vnútornú kvetinu je fáza, keď rastlina spomaľuje procesy jej vývoja a nekvitne. V tomto okamihu je potrebné poskytnúť v miestnosti vhodné podmienky vzrástli. V prvom rade sa týka vykurovania vzduchu, ruža nevydrží vysokú teplotu počas tohto obdobia, ktorá pretrváva v izbách vo svetle vykurovacej sezóny. Preto sa záhradník musí postarať o vytvorenie miesta pre kvetinu, kde vzduch nebude zahriať viac ako +8 stupňov. Ak je Rose v zime v optimálnych podmienkach, táto jar bude poskytovať jej dobrý a dlhý kvet. Známky začiatku zimovania sú žlté listy na kríkoch.

Ak ruže bude na pozemku odpočinku na verande buď na balkóne, kvetinový hrniec stojí trochu na inšpitovanie, aby nevyvolali supercooling podzemnej časti kríka. Spravidla, do začiatku polovice februára, Rosa začne opustiť fázu zvyšku.

Zvlhčovanie a zavlažovanie

V lete bude ružica potrebovať časté a hojné zavlažovanie, ale kvety, ktoré trávia leto vonku, by mali byť chránené pred kotvou pôdy, ktoré môžu byť vyvolané zrážkami. V zime, rastlina napomáhala mimoriadne zriedka. Na minimálnej zavlažovaní by sa mal kvet preložiť postupne, bezprostredne po skončení fázy kvitnutia. V procese vzhľadu obličiek, hydratačný by mal byť mierny a ako zelená hmota sa zvyšuje, môže existovať viac vlhkosť.

Zavlažovanie a striekanie sa má vykonať pri teplote miestnosti. Striekanie je mimoriadne dôležité vo fáze aktívneho rastu a kvitnutia. Počas tohto obdobia sa môže tiež umyť kvitnúcemu kríku pod sprchou, ale nie viac ako raz týždenne.

Hnojivo

V ďalšom podávači, ruže bude potrebovať fázu viazania púčov a kvitnutia. Spravidla kvetflowers vykonávajú redemonikáciu týždenne, pomocou kompozícií pre vnútorné kvitnúce rastliny. Bližšie k jeseň stojí za to zastaviť používanie hnojív.

Reprodukcia

Môžete získať novú kultúru s kresbou. Zber materiálu na reprodukciu sa musí vykonať na jeseň, po plánovacom orezaní kríka. Z odrezaného materiálu musíte vyzdvihnúť najsilnejšie odrezky, ktoré majú asi 3-4 obličky.

Optimálna dĺžka sejavosti bude 14-15 centimetrov. Vybrané výhonky musia byť uvedené do vody. Po 2-3 týždňoch by sa na nich mali objaviť korene. Aby ste získali dobré korene, výhonky môžu byť ponechané vo vode, kým jar prichádza, keď je možné vykonať ich transplantáciu na zem.

Transplantovaný materiál musí byť pokrytý polyetylénom, rezaným fľašou alebo pestovať mladú ružovú ružu prvýkrát v plastových šálkach. Ak chcete odstrániť prístrešok z odrezkov, by sa mal postupne, ale až po tom, čo prvé plechy začínajú vytvoriť na zariadení.

Orezávanie

Na kvitnutie sa spravidla vykonáva prerezávanie vnútornej kultúry. Ako dodatočná práca na tvorbe kríka, môžete vykonávať jar, aj počas tohto obdobia musíte znížiť sušené výhonky, ak existujú.

Ak chcete rušiť správne rásť a vyvinúť, po obriezku vetiev na každom streľbe by mali zostať aspoň 5 obličiek. Zvyšok zvyšku podlieha budy. Aby ste riadne znížili natiahnutý krídl, musíte splniť rovnaké pravidlá, V opačnom prípade kvet nekvitne, pretože všetky sily rastliny pošlú k rastu výhonkov.

Je tiež potrebné znížiť prepínané ruže, ktoré môžu byť ešte zamerané kultúrou šťavou, navyše, budú kaziť vzhľad rastliny.

Prevod

Okrem primárnych transferov kríka miestnosti ruží po zakúpení si zariadenie vyžaduje ročnú plánovanú transplantáciu, ktorá by sa mala vykonávať každý jar. Je dôležité mať čas na transplantáciu kultúry v novej pôde a hrnci väčšie pred začiatkom kvitnutia.

Je možné určiť potrebu úplného alebo čiastočného transplantácie potom, čo ruže vyjde zo zvyšnej fázy. Ak nie sú pozorované žiadne významné zmeny, potom opäť alarmovanie citlivého koreňového systému kultúry by nemali. Bude stačiť na odstránenie hornej vrstvy Zeme, presunúť krík na nový hrniec, lepidlo čerstvé substrát.

Ak koreňový systém vyzerá nezdravé, potom závod bude musieť prereznúť zhnité alebo sušené časti s úplnou transplantáciou do novej pôdy.

Pokiaľ ide o hrniec, potom zakaždým, keď by sa jej výška a priemer mala zvýšiť o 2-4 centimetre. Optimálna pôda pre miniatúrne ruže bude špecializovaná kompozícia pre plodiny v interiéri. Avšak, živinatívna pôda môže byť tiež pripravená nezávisle. Aby to urobilo, je potrebné zmiešať piesok buď perlit s jemným a skleníkom Zemi. Povinné pre všetky odrody ruží je drenáž. Môžete tiež použiť ihličnatý a listovú zem zmiešanú s pieskom v rovnakom pomere.

Choroby a škodcov

Kultúry, ktoré sú obsiahnuté v správnych podmienkach domu, trpia útokmi škodcov nebudú však takýto zárez, ako je malikniteľný rosa, môže dokonca prekonať najviac kvitnúce a dobre upravené ruže. Identifikujte hubu je pomerne jednoduchá pre prítomnosť belavého plaku na výhonky a zelenú hmotu. Keď sa zistí ochorenie, „fundazol“ kvet je ošetrený alebo iný fungicíd.

Miniatúrne ruže rastúce v interiéri môžu byť tiež predmetom ochorenia rôznych typov miesta. Známky takýchto ochorení sú tmavé útvary na zelenej hmote. Dôvody vzhľadu huby sú nesprávne podmienky obsahu, ktoré sa týkajú nadmernej vlhkosti pôdy. Okrem toho, huba môže ovplyvniť listy, ktoré vlhkosť pravidelne spadá do priebehu zavlažovania. Na liečbu ochorenia sa odporúča vykonávať spracovanie rastlín „fundazol“ a mydlové.

Čo sa týka možných škodcov, ktoré sú schopné zaútočiť na kvetu, potom vnútorné ruže môžu trpieť škvrnami, chrapľavými a štítmi. Ak chcete odstrániť vzhľad škodcov, ruže by sa mala nosiť týždenne. V detekcii hmyzu a stopy ich živobytie na kríkoch musí záhradník okamžite vykonávať liečbu Rosa so špecializovanými liekmi na dezinfekciu.

O tom, ako sa starať o vnútorné ruže, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: