PEONY Escape: Popis a pestovanie

  V rôznych krajinách existuje mnoho odrôd a hybridov pivonkov, z ktorých každý má individuálne charakteristiky a zvláštnu jedinečnosť. Jeden z týchto zástupcov – Pion sa vyhýbal. Je to bylinná rastlina, ktorej výška dosiahne 100 centimetrov a viac. Táto kvetina sa často nazýva morský koreň.

  Zvláštnosť

  Pivonky sa obrátila ako trvalka a môže rásť na jednej stránke viac ako 10 rokov, ako je každá iná rastlina tejto rodiny.

  Zvážte stručný botanický opis tohto pivonky.

  • Dospelé výsadby často môžu rásť až 1,5 metra na výšku.
  • Stonky majú rozvetvenú štruktúru, sú väčšinou osamelé farby.
  • Púčiky pivoníc tejto odrody sú veľmi veľké, v priemere môže dosiahnuť 13 centimetrov. FORTY BOWL FORMULÁR. Každý z nich má najmenej päť lístkov, sú maľované v karmínovej ružovej farbe. Kvetenstvo má veľký počet žltých tyčiniek.
  • Tropitopované dosky z rúrových listov maľované zelenou farbou. Majte tvar jazdného pruhu, v dĺžke dosahuje 30 centimetrov, rovnaký indikátor a šírka. S nástupom jesene, listy získavajú tmavo červený odtieň.
  • Pion Evading má silný koreňový systém, je neoddeliteľnou vetvou koreňov, ktoré sú natreté v tmavohnedej. V procese svojho vývoja sa mnoho rokov odnože môže ponoriť do pôdy do 90 centimetrov. S veľkou zásobou živín. Každý rok sa tvoria nové, nové korene, ktoré v rastúcim sezóne začínajú intenzívne rozvíjať.
  • Viac ako päť letákov je tvorených z pebitov peona. Ovocie obsahujú malé semená čiernej. Zvyčajne dozrievajú v neskorom lete alebo začiatkom jesene.

  Ako zasadiť?

  Zástupcovia tohto typu pivoniek sú najlepšie prevedené do procesu pristátia v jesennej sezóne. Mimochodom, počas tohto obdobia roka je tiež najlepšie vykonať transplantáciu rastlín. Vybraný pozemok na pristátie morského koreňa sa odporúča pripraviť približne mesiac. Treba poznamenať, že s vekom, rastlina výrazne rastie, preto pri vykonávaní procesu pristátia, je potrebné udržiavať vzdialenosť medzi kríkmi, ak existuje niekoľko. Typicky vzdialenosť medzi plantážmi dosiahne jeden meter.

  Hľadáte otvory by mali mať hĺbku a šírku najmenej 50 centimetrov. Viac ako polovica jamy je naplnená zmesou pôdy. Pre jeho prípravu budete potrebovať nasledujúce komponenty (na rovnakej časti každého):

  • humus;
  • piesok;
  • Záhradný pozemok.

  Na posilnenie koreňového systému a intenzívneho vývoja rastliny v zmesi môžu do zavedených proporcií tiež pridať ďalšie prvky (na 3 vedrách zmesi):

  • Uhličitan draselný – 1 lyžička;
  • Iron Court – 1 polievková lyžica.
  • Drevený popol – 1 liter.
  • Superfosfát – 0,25 litrov.

  Zostávajúce miesto v jame padá s plodnou pôdou. Zmesi musia stáť na chvíľu na kompaktné a usadzovanie, potom, čo môžete začať výsadbu pivo. Ak sa prípravné práce neuskutočnili vopred, potom je zmes najlepšie zaspávať, pravidelne je tesnenie. Po ktorom studne potrebujú naliať vodu.

  Maryin Root v prvom roku po pristátí vyzerá dosť chudobní a nedáva kvetenstvo. Situácia sa mení už druhý rok, keď sa objavia prvé púčiky na kríkoch, ale bohatá farba sa stále nepozoruje. Takéto polohy pivonov v prvých rokoch rastu je vysvetlené skutočnosťou, že rastlina sa ešte nestala.

  Hlavným ukazovateľom normálneho vývoja je rastom koreňa Marina. Rok po ich pristátí na otvorenom priestore by sa na nich nemalo objaviť menej ako 3 stonky.

  Starostlivosť o rastliny

  Pri pestovaní pivonií je potrebné, aby sa o nich stala správnou starostlivosťou, pretože je to hlavný kľúč k úspechu v ich rozvoji. Maryan Root je považovaný za nenáročnú rastlinu, takže sa dá ľahko zvýšiť doma. Rastlina miluje teplok a dobre osvetlené miesta, ktoré sa musia brať do úvahy bezprostredne pred jeho pristátím.

  Ľahký tieň je vítaný, ako v letnej sezóne, horiace slnko môže poškodiť kríky. Absolútny tieň – nie najpriaznivejšie miesto na pestovanie pivonky. V takýchto podmienkach nemusí rastlina jednoducho nemusí byť bloide. Rovnako ako pri pristátí, musíte udržať vzdialenosť vo vzťahu k iným plantážam. To je potrebné vytvoriť normálne podmienky cirkulácie vzduchu.

  Miesta s vysokou vlhkosťou nie je najlepšou voľbou na pestovanie morského koreňa, pretože dlhodobá stagnácia vody na rhizoma môže viesť k nemu.

  Zalievanie

  V častom zavlažovaní sa pilník nevyžaduje kvôli opätovnému zníženiu koreňa a smrti rastliny v dôsledku zvýšenej vlhkosti. Počas implementácie zavlažovania, jeden Bush nevyžaduje menej ako dva vedrá vody. Miesto okolo kríka je lepšie nie naliať, takže by ste mali urobiť drenážne kohútiky z rastliny vo forme malej kože. Počas rastúcej rastliny sa vyžaduje osobitná starostlivosť na zalievanie. Keď sa uskutoční záložka kvetinové obličky (koniec leta), krajina okolo výsadby by nemala byť suchá.

  Po každom zavlačení pivoniek sa musí uvoľniť pôda.

  Podkord

  Mladé výsadby najčastejšie sa živia, opierajúc sa o extrakornickú metódu. Od konca jari začínajú listy dobre vlhké nie viac ako 1 čas za mesiac. Rôzne minerály pridávajú do vody na zavlažovanie. Najlepšie hnojenie rastliny týmto spôsobom večer.

  Dospelí pivonikom sa odporúčajú hnojiť počas obdobia intenzívneho rastu. Na konci jarného obdobia je potrebné začať proces trojročného kŕmenia. Medzi každým z nich je potrebné odolať 3 týždne. Pre prvé kŕmenie budete potrebovať 10 litrov vody s pridaním minerálnych hnojiva (nie viac ako 50 gramov). Kvetinové výrobky sa zvyčajne uchyľujú k používaniu močoviny. Druhý čas sa používa podobné riešenie, ale odporúča sa pridať jednu tablet mikrofentilitácie. Pre tretie kŕmenie budete potrebovať 2 tablety mikropertizácie pre 10 litrov vody.

  Mali by ste tiež zabudnúť na kŕmenie poníka root. Komponenty pre hnojivo sú vybrané v súlade s fázou rastu morského koreňa. Pre sezónu je potrebné držať podávač aspoň trikrát.

  1. Prvé kŕmenie zvyčajne trávia na konci marca, je žiaduce, aby sneh stále ležal na ulici. Je potrebné stanoviť zmes na jeho povrchu, ktorá obsahuje samotné prvky, ako je dusík a draslík (15 gramov na zbernicu). V procese topenia snehu, užitočné látky s vlhkosťou spadajú do pôdy.
  2. Druhý podávač sa vyrába na začiatku leta. Zmes na hnojivo pivonky by mala byť nasýtená zložkami, ako je draslík, fosfor a dusík. Sa môže uchýliť s použitím organického hnojiva. Na tento účel je vtáčik vrh perfektný. Môžete tiež použiť Korológ. Hnojivo je najlepšie distribuované cez dutý, ktorý sa nachádza okolo plantáže a naleje vodu. Po tom, prázdny by mal zaspávať zem.
  3. Posledné kŕmenie sa uskutočňuje dva týždne po ukončení kvety pion. Hnojivo musí nevyhnutne obsahovať fosfor a draslík. Tento proces krmiva sa vykonáva rovnakým spôsobom ako predchádzajúci.

  Orezávanie

  Rezacie rastliny sa vykonávajú na jeseň, niekoľko týždňov pred nástupom zimného zima. Stonky rastliny sú úplne odrezané, po ktorých by sa mali spáliť.

  Takže rastlina normálne premôže, Hepps je potrebné posypať popol a skryť sa pobočkami ihličnatých rastlín. Ten sa zvyčajne týka mladých plantáží, v budúcnosti môžete urobiť bez postupu prístrešia.

  Reprodukcia

  Maryan root variť semená alebo vegetatívne. Druhý spôsob je oveľa jednoduchší a rýchlejší, Preto v záhradníctve sú častejšie vedené.

  • Vegetatívna metóda chovu. Táto udalosť sa musí vykonať v určitej sezóne – na jeseň. Po prvé, Bush je kopanie a úhľadne pokryté z jamiek, koreň sa čistí od zvyškov Zeme a je rozdelený na malé časti, na ktorých by mali byť umiestnené malé korene a obličky. Rezaná časť koreňov by sa mala sušiť v čerstvom vzduchu. Zatiaľ čo výsadný materiál je v procese obrobku, môžete trénovať stránku. Wells zaspia pôdu a dopĺňajú sa substrátom obsahujúcim komponenty, ako je superfosfát a draslík. Ďalšie prístrešok pre zimu nepotrebujete.
  • Metóda osiva Vyžaduje obrovské časové náklady: po očkovaní osiva, príležitosť vidieť prvý kvet na Bush bude zavedený až po 3 rokoch. Čerstvé semená by mali byť pichnuté stratifikáciou, ktoré trvá 7,5 mesiace. Najprv musíte si vziať malý kontajner a naplňte ho mokrým pieskom, potom, čo je možné tam dať semená a pri teplote aspoň 20 stupňov tepla sa uložia 2,5 mesiace. V priebehu nasledujúcich 5 mesiacov sa semená už uložia v chladničke. S nástupom pružiny je vzhľad procesov. O dva roky neskôr môžu byť sadenice vysadené, priľnavé na vzdialenosť medzi každou dierou v 70 centimetroch.

  Choroby a škodcov

  Rovnako ako mnohí zástupcovia tohto druhu, táto rozmanitosť kvetu sa môže pochváliť vysokou úrovňou odolnosti voči rôznym chorobám. Ale to neznamená, že vôbec nemôže byť chorý.

  Takáto spoločná choroba, ako je sivá hniloba, často úžasne maryn root. Aby sa zabránilo jeho vzhľadu, je potrebné prijať preventívne opatrenia. Na jar, keď sa objavia nové výhonky, rastlina by mala byť ťahaná riešením založeným na fungicídoch. Tento postup sa vykonáva 3-krát v intervaloch za dva týždne. Jeden Bush potrebuje 2 litre riešenia.

  Bohužiaľ, sivé hniezdo nie je jediným ochorením, ku ktorému je Maryn Root podliehať. Rust sa považuje za menej nebezpečný pre rastlinu. Aby sa zabránilo rúrkam pivonky, je potrebné sprejovať špeciálnym riešením, ktorý zahŕňa chlór medi. Dokonale vhodné riešenie s koloidným šedým. Liečivo sa odporúča pridať čipy s mydlom pre domácnosť, čo pomôže ochranným komponentom lepší vstup na listy rastliny.

  Často tieto kvety sedia v blízkosti stromov, najmä ovocia. Okrem toho sa odporúča venovať pozornosť kombinácii farieb. Susedia Pion by mali byť pod ním, aby sa stali ziskovým kontrastom. Nezabudnite na vzdialenosť medzi plantážmi. Príliš blízko k sebe, veľmi zle ovplyvniť rozvoj svojich rizómov.

  Vzhľad plynových pásov na listoch kríkov je znakom ochorenia, ktorá sa nazýva mozaika. Stále vyliečila, že sa nezdá byť možná. Z tohto dôvodu musí byť rastlina odstránená z miesta a napáliť.

  Príklady v krajinnom dizajne

  Penisy Evasive bude vynikajúcim doplnkom vašej záhrady. Táto ozdobná rastlina môže profitovať v jednom pristátí, ako aj na veľkej kvetinovej posteli vedľa iných farieb. V každom období roka, listy rastliny slúžia ako dodatočná dekorácia kvetu – robia to ešte elegantnejšie.

  .

  Maryan Root dokonale v kombinácii s hostiteľmi. Zloženie z plantáže je lepšie umiestniť na tieňovanom priestore, pretože priamy hit slnečných lúčov môže pokaziť vzhľad farieb.

  Ponuky môžu byť tiež zmiešané s gladiolusom. Takáto kombinácia je prospešná pre záhradu. Gladiolus bude druh pokračovania, pretože kvitnú okamžite po ukončení kvitnutia pivonkov.

  Pri stravovaní pivonky z toho, že je možné sa obávať jeho klíčenia – kvôli vysokej úrovni adaptácie sa rastlina stará takmer v akomkoľvek prostredí a jeho kvitnúci sa poteší domácnosti aj v podmienkach minimálnej starostlivosti.

  O pivonke úžasné v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: