PEONY „SLAVER“: Charakteristika, vlastnosti výsadby a starostlivosti

Dôležité miesto medzi obľúbenými záhradnými rastlinami v kvetoch kvety zaberajú otvárania „Slaver“. Tento typ každého, kto zanecháva ľahostajnosť – je to tak elegantné a dobré.

Odrody

Odrody a odrody kvetov je mimoriadne dôležité vedieť akýkoľvek záhradník. Zvážte príklady niektorých odrôd.

Rozdeliť nedeľu

Je to obvyklé, že atribút pion „Sander Sander“ do filmovej skupiny. Rastlina nie je menej krásna ako analógy stromov. Obzvlášť ťažká starostlivosť sa nevyžaduje. Rast je rýchly. V mnohých ohľadoch je Pion povinný vyvinutý koreňový systém.

Výška stoniek je až 1 m, sila z nich je mierne veľká. Úzke listy dosahujú strednú veľkosť. Kvitnúce začína skoro. Zároveň sa vytvárajú kvety, pripomínajúce rozptýlené veľké uzávery; Ich priemer je až 0,18 m.

Možno vývoj okvetných lístkov s rôznymi textúrami:

 • pološtát;
 • slobodný;
 • Mahova.

V popisoch existuje široká škála farieb. Tam sú tiež biele pivonky „spacker“ a jasné ružové vzorky. Dokonca aj fotografia je ľahké predstaviť, ako elegantné vyzerajú. Príležitostne môžete odhaliť červené, žlté kvety. Terry Bomb-Lion Penony (príklad, ktorý – len „nedeľa“) môže vyzerať atraktívne celé leto.

Kultúra tvorila podobné hľuzy mäsité korene. Disekcia lístia. Terén kvetov dosiahne veľkú hodnotu. Názov typu závodu – bomba podobná pivonku – dánčina kvôli nádhernému vzhľadu kvitnutia kvitnutia. Kolaps je úplne iný.

Rozdeliť kúzlo

„Spacker Charm“ (celé meno – „červené kúzlo“) je vysoko cenené ruskými kvetmi. Rastlina tvorí veľmi veľké farby červených farieb. Dokonca aj veľmi jasné slnko nevedie k strate jasnosti. Lopta v priemere môže dosiahnuť 0,25 m. Stonky sú dostatočne silné – neohýbajú sa, aj keď je vytvorený silný kvetinový klobúk.

Prečítajte si viac  Kosačky na trávu a trimery HYUNDAI: Druhy, modelový rozsah, výber, prevádzka

Otroka

Táto pionová univerzálna skupina si zaslúži pozornosť. Jeho hlavné charakteristiky:

 • v priemerných termínoch;
 • Široké okvetné lístky dolnej vrstvy;
 • rastie až 1 m;
 • má stabilitu;
 • externe krásne;
 • Aromaten.

„Žiariaci spacker ruže“ – Ďalšia pivonka z bombardovanej skupiny. Vôňa je slabá. Výška Bush 0.9-1 M. Zároveň sú kvety 3 rôznych tonalít.

Uzamknutie, starostlivosť, dizajn

Moderné druhy pivonov sa vyznačujú trvanlivosťou. Môžu mať žiadne transplantáty už mnoho rokov. A zimné mrazy a mrazy na jeseň buď na jar, sú nesené veľmi dobre. Očakávajú vzhľad charakteristických znakov konkrétnej odrody na druhom alebo treťom roku.

V druhom mesiaci jesene odporúčam odrezať stonky. Udržať len 0,02 m nad obličkami.

Keď sa blíži zima, vyžaduje sa mierny kryt rašeliny koreňového systému. DÔLEŽITÉ: Pre dospelých je toto opatrenie na ochranu nadmerné. „Slaver“ sú tepelné milujúce kvety, pre ktoré sú solárne miesta dôležité.

Pôda by mala byť tiež hodnotená: ak je ťažká a hustá, toto miesto nie je vhodné. Na zlepšenie charakteristík pôdy pred pristátím, použite humor alebo rašelinu.

Je skôr nemožné umožniť spustenie obličiek na zem – mali by byť umiestnené aspoň 0,03 m nad povrchom.

Ponuka oceňujú kvalitné drenáž, čo znamená, že jamky by mali byť hojne naplnené štrkom alebo iným vhodným materiálom. PION Transplantácia sa vykonáva striktne podľa osobitných pravidiel:

 • Rastliny kopať len vtedy, keď je teplé a suché;
 • výlučne vertikálne;
 • Lopata sa odstráni z koreňa 0,2 M;
 • Naplniť kríky striktne v kruhu;
 • netiahnite závod na listy;
 • Vytiahnite koreň sám tak jemný pre pivonku.

Mrazu odolnosť voči pivnitným „otrokom“ je pomerne vysoká, takže v zime odolávajú aj bez pomocných prístreškov. Ale je stále vhodné znížiť krík pred chladom a zakryte. Blossom sa vyskytuje ročne. Zároveň sa môžu rozkvitať časy. Najskoršie pivonky budú kvitnúť v poslednom desaťročí, a najnovšie – v druhej polovici júna.

Prečítajte si viac  Liatris Spikekova: Popis odrôd, pristátie a starostlivosť

Návrat k výberu miest, mali by ste spomenúť optimálnu kyslosť (od 6 do 6,6 na stupnici pH). Zlepšenie hlinenej pôdy sa dosahuje na úkor rašeliny, piesku alebo humusu. Čisto piesčitá pôda zlepšuje, naopak, zmes rašeliny a humusu už s hliniacou hmotnosťou. Očakávajte pôdu pred výsadbou, je to potrebné na 6-7 dní. ROZHÓZY Pri pristátí by malo byť mierne.

Pionening a transplantácia pivoniek sa vykonávajú hlavne v auguste alebo septembri. Bežná chyba je transplantácia rastlín na jar. Špecifické termíny práce závisia od klimatických parametrov oblasti.

V každom prípade po výsadbe pivonky je potrebné hojne. Organické alebo komplexné hnojivá musia byť použité pri bootonizácii.

Počas kvitnutia nie je možné kŕmiť pivo.

Najlepší spôsob, ako urobiť hnojivá – vodné roztoky.

Kvetinové pristátie v jednej línii bude vymedziť územie na zónach. Ponuky sú vhodné na podčiarknutie určitých objektov. Je tiež prípustné použiť ich pre druhých úrovní medzi krátkymi a vysokými kultúrami, v mixéri, vedľa Clematis a Ruže.

Reprodukcia

V podstate chovné pivonky vyskúšať spôsob štiepnych koreňov. Dôvodom pre takéto preferencie je jednoduchosť manipulácie. Postup sa koná v posledných dňoch augusta buď začiatkom septembra. Je potrebné oddeliť jednotlivé obličky (spolu s časťami koreňa). Ďalej sa zbavte mŕtveho rastlín. Všetky sekcie posypajú popolček na drevo, inak korene budú prekvapení škodcami.

DÔLEŽITÉ: V každej samostatnej časti je potrebné ponechať 2 alebo 3 obličky rastu. Dospelý peony Bush (5 rokov) umožňuje pripraviť 3 alebo 4 výsadbu výsadby.

Škodcov a chorôb

Pivoly „Slaver“, napriek nenáročným, podliehajú mnohým chorobám.

 • V infekcii Šedej gog Inštancia celku trpí. Po vytvorení sivej položenej, bustiecke sušené. Úplné zverejnenie púčikov je nemožné. Podporuje infekciu šedej hnijecou chodu a vysokou vlhkosťou.

Znížiť pravdepodobnosť infekcie, zbaviť sa zbytočných stoniek. Ďalším meradlom prevencie je spracovaním fungicídov.

 • Na vzhľade Rzavchins Svedčite žlté škvrny pokrývajúce listy. Čoskoro tieto listy jeden po druhom sa otáčajú a dispergujú. Na boj proti chorobe, použite postrek so špeciálnymi liekmi.

Ak chcete zjednodušiť liečbu, musíte odrezať postihnuté fragmenty pivonky. Dramaticky sa zbavujú: je potrebné len odstrániť boľavé časti z rastliny a tiež ich spáliť. V prípade infekcie hrdze sa liečba vykonáva okamžite. Účinnosť je vysoká, ale skorý štart pomáha ušetriť čas.

Mali by ste tiež pozor Krúžok mozaika.

Prečítajte si viac  Barbaris obyčajný: Popis a odrody, pristátie a starostlivosť

Video o tom, ako správne dať pivonky, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: