Pestovanie holly mester

Holly Mesher (Ostroitist) – Evergreen Tropical Plant. Typ „Mezerva“ pre mnoho nových položiek, takže aj skúsení záhradníci môžu mať niekoľko otázok o starostlivosti o akútne. Rovnako Tento typ kríka rozhodne si zaslúži pozornosť kvôli svojej kráse.

Popis

Optimálna teplota okolia – približne 20 stupňov. Odoláva tepe a krátke mrazy, ale charakteristické pre Rusko, dlhú zimu a malé množstvo slnečných dní v roku, zadržiavajú rastlinu.

Celkovo existuje približne 400 odrôd Onolistu.

Ostolista je veľmi náchylný na pôdu, v ktorej je vysadená: Zvlhčovacia pôda bohatá na pohyb. Ker najmä zle toleruje transplantáciu, takže smrť mladých rastlín – fenomén je často, najmä v prvom roku.

Preskúmanie prieskumu

V porovnaní, rôzne odrody Holly majú výhody a nevýhody. Týka sa to udržateľnosti na rôzne poveternostné podmienky, požiadavky na pôdu a množstvo slnečného žiarenia. Porovnanie pomôže prísť na to, ktorá odroda je vhodná pre konkrétny región a klímu.

  • Odolnosť voči suchu. Prežiť suché obdobia bez problémov môžu byť odrody „modrý anjel“, „modrý princ“, „modrá princezná“. „Hecenstar“ a „HECHENFI“ Takéto vlastnosti sa nemôžu pochváliť. Padubam Tieto odrody potrebujú zachovať pôdu v mierne vlhkom stave.
  • Osvetlenie. Slnečné miesto alebo miesto so sedemdesiami rokmi vyžadujú odrodu „modrý anjel“, „modrý princ“, „Blu Princess“ a „Hechenfi“. „Heckenstar“ uprednostňuje miesta v tieni, kde priame slnečné lúče nespadnú.
  • Pôda. Pre všetky zrodené odrody sú požiadavky rovnaké: dobre odvodnené, mokré a bohaté na humus.
  • Doba kvitnutia. Holly odrody „HECHENFI“ A „HECKENSTAR“ BLOOM V máji – jún. Ostroitisti „Blue Angel“, „Blue Prince“, „Blue Princess“ kvitnú v máji.
  • Veľkosť. Údajové kríky odrôd REACH 1.5-2 metra vo výške s náležitou starostlivosťou.

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti, môžeme to uzavrieť Modrý anjel, modrý princ, modrá princezná majú podobné požiadavky na miesto pristátia. Oni sú vo vzhľade majú modrý odtieň. Vo forme a farbe listu sú ušľachtilé nezrovnalosti. „Hechenfi“ a „Hekenstar“ majú tiež značnú podobnosť, ale ak „Henkefi“ má plody vo forme jasne červených plodov, potom „henkenstar“ nie je charakteristický. Existujú rozdiely a v ktorej výška môže dosiahnuť ker konkrétnej odrody.

Pristátie

Výber správneho miesta na pristátie – jeden z najdôležitejších etáp. Najlepšie miesto pre Holly bude polovica. Môžete zasadiť rastlinu a v solárnom mieste, ale je dôležité zabezpečiť, aby bolo osvetlenie roztrúsené. Neprijateľné priame slnečné svetlo na listoch.

. Vzhľadom k tomu, Holly je Evergreen rastlina, je dôležité si uvedomiť, že zimné slnko môže poškodiť kroviny, preto sa pri pristátí musí zohľadniť tento faktor.

Pôda, v ktorej je zasadený holly, by mal byť výživný, s prímesou humusu. Je dôležité zachovať optimálnu úroveň vlhkosti, pretože niektoré odrody osolistov kategoricky neznižujú sušenie pôdy. Zavlažovanie by sa malo vykonať podľa potreby. Nadmerné hydratačné pôdy môže poškodiť krík, rovnako ako nedostatok vlhkosti.

Starostlivosť

Medzi bodmi náležitej starostlivosti, môžete alokovať pravidelné uvoľnenie pôdy okolo krbu. Mŕtve a sušené vetvy musia byť starostlivo odstránené, ako sa objavujú. Vzhľadom k tomu, že padibun je centrálna rastlina, potom pre hlasovanie stojí za to, aby sa navzájom uviedli ženu a mužskú rastlinu.

Prerezávanie závodu je obzvlášť potrebné, pretože jeho koruna rastie veľmi pomaly a rovnomerne. Ak je stále potrebné znížiť krík, potom je potrebné to urobiť po skončení plodovania. Paduba dáva starostlivosť o kučeravý účes, ktorý môže byť užitočný v krajinnom dizajne.

Špecializované hnojivá sa nevyžadujú. S nástupom jari, musíte dať do pôdy humusu (humus) – to bude dosť. Ak sa vám podarí starať o Holly, potom závod bude vždy potešiť svojou krásou.

Choroby a škodcov

Jedna z najčastejších a častí častých chorôb v Holly Padubov – Phytofluoróze. Spravidla sa zdá, že na konci leta, ak je to daždivé počasie a indikátory teploty nie sú obzvlášť vysoké (približne 20-24 stupňov c). Známky tohto ochorenia sú hnedé šedé škvrny na lístie a plaku, podobne ako web.

Okrem skutočnosti, že fytoofluoróza ovplyvňuje prvú infikovanú rastlinu, je možné infikovať susedné rastliny. Ak nastala infekcia kríka, musí byť odstránená a vyčerpaná dezinfekcia pôdy. Aby sa zabránilo infekcii rastlín fytoofluórózou, stojí za to vyrábať disembarking nie je v otvorenej pôde, ale u človeka s pôdou. Ak bude infikovaný jeden ker, potom je riziko infikovania zvyšku minimálne. Hmyz nepredstavujú nebezpečenstvá pre Holly, pretože rastlina je jedovatá.

Zhrnutie, môžeme to povedať Holly „MeZerva“ je pomerne náladový rastlín, ktorý si vyžaduje náležitú starostlivosť. Nevhodná pôda, nesprávne zvolené miesto pre vylodenie a studená klíma môže spôsobiť smrť kríkov. Avšak, implementácia náležitej starostlivosti a plnenia všetkých odporúčaní umožní rastlinu nie jednu sezónu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár