Petunia Ampelnaya: Najlepšie odrody a zvláštnosti

Medzi kultúrami pestovanými v dekoratívnych účely, Ampelnaya Petunia. Áno, nemôže z prvých pozícií ruží, ale môže byť úspešným spoločníkom. Aby ste dosiahli optimálny výsledok, musíte porozumieť všetkým zložitosti a špecifiká používania.

Popis

Petunia Ampelnaya vyniká vo svete kvetinových plodín s úplne mimoriadne sfarbenie a mimoriadne peelingové kvety. Jediný čas sa na ňu pozrel, ľudia už nezabudnú, ako vyzerá táto rastlina. Dĺžka výhonkov môže dosiahnuť 1,2 m. Ale niekedy je to asi 0,3 m. Keď sa rastlina vyvíja, schudli.

Pekný tvar stoniek – nie jediná dôstojnosť Ampel Petunia. Lístie je charakteristické pre mäkké a mierne dospievajúce. Čím staršia je rastlina, tým viac ona a listy. Kvety sa nachádzajú vo veľkých množstvách. Každá dávka úteku umožňuje vytvoriť jeden kvet. Navonok, podobajú si zvončeky.

Kvety môžu mať bielu a fialovú a ešte viac exotických farieb. Okvetné lístky sú maľované v 2 rôznych farbách. Vnútorná časť okvetného lístka je vždy jasná a bohatá ako vonkajšia strana. Výsledkom je, že formulár AMPEL Petunias, naozaj, jedinečné „živé koberce“. Ale ešte presnejšie, bude možné ich predložiť, ak porovnáte s iným druhom.

Čo sa líši od kaskády?

Dôležitou črtou Cascade Petunia je, že táto odrodatá skupina má tiež plazivý kmeň. Niekedy je tu „polopriepustná“ skupina odrôd. Je mimoriadne požadovaný domácimi záhradkami a investormi. Zvlášť atraktívny môže byť „Jocona“. Dáva kvety natreté v rôznych tonalizácii.

Obrovský kvetinový klobúk sa vyvíja takmer zo samotného koreňa. Závažnosť tohto klastra je taká veľká, že spadá na zem z vlastnej závažnosti. Botanika zistil, že Cascading Petunias sú rôzne skupiny Ampel. Rozvíjajú silnú, rozlišujúcu elasticitu výhonky. Hlavný kmeň môže byť nasmerovaný a hore, a na strane.

Ak čisto ampelové stupne, dĺžka výhonkov dosiahne len 1,5 m, potom v kaskáde – môžu byť až 2 m. Zvyšuje tiež hrúbku úteku. Navyše oslavuje svoj silný rast.

Ampellas môže byť len nasmerovaná kniha. Cascade – najprv rastie alebo na bokoch, a potom len zmizne.

Ampel rastliny sú pokryté kvetmi hojne, ktoré už bolo zaznamenané. Cascade Dajte im dať menší počet kvetov, ale sú väčšie, a navyše môžu mať rôzne sfarbenie na tej istej rastline. Rozdiel v charakteristikách diktátov rastliny a nerovnomerný prístup k rastu. Rozhodovanie o začatí ampeline Petunia, môže robiť a skromný kontajner.

Cascade vyžadujú oveľa väčšiu nádrž (minimálnu kapacitu 5 litrov). V súlade s tým, buď pozastavené Kashpo alebo kvetinové postele (ako možnosť – veľké stacionárne vázy a podporu). Ak zariadenie môže nasmerovať iba výhonky, bude musieť byť segged. Ak sa klíčky môžu orientovať v rôznych smeroch, zovretie len spomalenie rastu, oslabenie samotného Busha.

Odrody

V rozhovore o najlepších odrodách Ampel Petunia je nemožné obísť pozornosť „IZI Vave“. Takáto láskavosť je impozantná odroda a jednoduchosť kultivácie. Niektorí špecialisti považujú tieto petunias semi-priepustné, pretože tvorí sférické alebo podobné korunke kopu. Rastlina môže byť vysadená v podlahe Caspo. Avšak, niektoré kvetinové materiály experimentujú s zaveseným umiestnením a dokonca aj s otvorenou pôdou.

Dĺžka obrazoviek je niekedy 1 m. Pri pestovaní v nádobe si každá inštancia vyžaduje použitie najmenej 8 litov pôdy. Kvitne „Izi Vave“ hojne, listy sú takmer nemožné vidieť.

Tento typ farieb vyžaduje aktívne podsvietenie. Ak sú potrebné potrebné podmienky, kvitnúce kvitnúce môže pokračovať bezprostredne pred začiatkom chladu.

Varietálna skupina Surfinandia je zvýraznená aktívnym rastom a odolnosťou voči negatívnym meteorologickým podmienkam. Kvety sa môžu objaviť s:

 • Fialová;
 • biely;
 • červená;
 • lila;
 • Modrá farba.

Rastlina niekedy rastie až 0,7 m. Surfinia sa pestuje na slnku a na polovicu. Na to možno použiť zavesené, podlahová kaša. Kultivácia v otvorenej pôde je možná, ale je to len zriedka cvičiť.

„Tabuľka Erhlo“ – jedna z najviac nových odrôd zahrnutých v Surphine Group.

  „Avalanche“ Aplikovať hlavne na zdobenie uzavretých balkónov a altánok v súkromných záhradách. Okvetné lístky môžu mať jednu z piatich farieb:

  • červená;
  • oranžové;
  • biely;
  • Modrá;
  • Ružová farba.

  Ak sa semená používajú správne, môžete získať aj jedinečnú zmes.

  Skutočne Ampel Kultúra zaslúžene uvažovala „Velvet F1“. Rastlina pokrytá zamatové lístie. Rovnaká zamatová je charakteristická pre okvetné lístky púčikov. Vety sú populárne ako voština a návnada pre opeľujúce hmyz.

  Prečítajte si viac  Všetko o kultivátoroch pre traktor

  „Opera super“ – zvláštny hybridný. Stonky tejto zmesi môžu rásť viac ako 1 m. Kultúra malej kvetov je charakterizovaná minimálnou opevnením. Kvet môže nastať v akomkoľvek trvaní denného svetla. Doma „Opera super“ sa vyznačuje celoročnou kvitnutím. Ak si vyberiete závod s aktívnym kvetom, môžete uprednostniť a „Masha“.

  Má silné listy a šťavnaté ružové kvety (stred ich žltej farby). Ochorenia nie je predmetom. Veľmi často „Explorer“, ktorý poskytuje najširší rozsah obrazov. Elegácie sa môžu dosiahnuť až 1,5 m, zatiaľ čo sú trvanlivé a nie sú zničené aj pomerne silným vetrom.

  Špeciálna vosková vrstva na povrchu eliminuje škodlivé účinky dažďa.

  „Black Velvet“ – neuveriteľne krásna hybridná odroda. Má čierne zamatové kvety. Ich priemer je až 0,08 m. Zároveň môže byť rast silného rozvetvenia od 0,25 do 0,35 m. Kultúra vyzerá ešte navonok tajomným a romantickým.

  Fialový F2 Fialový vodopád odporúča vývojári odrody pre:

  • zavesený košík;
  • Zásuvka na balkóne;
  • Záhradný kontajner.

  Stupeň kvitne tak hojne ako najlepší predstavitelia Surfin. Garantovaná vynikajúcou odolnosťou voči dažďu a vysokej teplote. Pri používaní „fialového vodopádu“ je pozitívny zážitoknielen vo vertikálnych pristátiach, ale aj v horizontálnych kvetinárskych koberkách.

  Siatie sa môže uskutočniť vo februári, ale len za podmienok dodatočného intenzívneho osvetlenia.

  Atraktívna voľba sa niekedy ukáže „Očarujúci vodopád“. Recenzie tejto kultúry potvrdzujú svoje vynikajúce kvality. Ak je starostlivosť správne udržiavaná, dokonca aj z malého množstva semien, ktorú môžete získať bohaté sadenice. Môžete si bezpečne vybrať takú odrodu za dávať.

  Pokiaľ ide o takýto druh, ako „RAPUNZEL“, – Toto je ampel rastlina, ktorej výhonky môžu dosiahnuť 0,8 m. Kvety s priemerom 0,08 m sú vytvorené na padajúcich stonkách. Odroda sa považuje za veľmi odolný voči suchu. Môžete bezpečne opustiť rastliny na balkóne alebo lodžiu – za pár dní sa nestane nič hrozné.

  Saxess fialová – ročník atraktívny skorý vzhľad kvetov. Všetky rastliny tejto skupiny sú homogénne pre načasovanie dozrievania, čo je veľmi vhodné v domácnosti. Vo výške môžu jednotlivé inštancie dosiahnuť 0,35 m. Zároveň sú výhonky ťahané o 0,7-0,9 m. Rôzne prichádza s semenami vo forme dražému.

  Ak existuje túžba rásť Terry Petunia, potom to bude vyhovovať „Shock Vave“. Avšak, táto rastlina môže tiež dať „jednoduché“ kvety.

  Snow-biele kvetenstvo sú nezvyčajne elegantne pri pohľade na pozadie smaragdových listov. „Šokové vave“ oceňujú ako rozkošný vnútorný rastlín. A nie je ťažké znásobiť.

  „Rose žily f1“ Atraktívne Čo môže kvitnúť v celom lete v rade. Okrem toho, s priaznivými podmienkami, rastlina vyzerá krásne z tepla na návrat zimy.

  Kvety majú priemernú veľkosť (0,055-0,06 m). Výrobca zaručuje odolnosť proti chorobám a rôznym škodlivým hmyzom.

  „Parpel Velvet F1“ Sa líši vo farbách rovnakej veľkosti. Hybrid je mimoriadne populárny a má veľmi dlhé vetvy – až 1 m vrátane. Tak mocné výhonky v krátkom čase.

  „Opera Blue“ Formuláre podobné kupole kríkov. Sladký deň takmer neovplyvňuje rozvoj kultúry. Môžete dosiahnuť dôstojný vzhľad a na zemi a na balkóne a na pouličných vázoch. Aby ste zabezpečili plnohodnotný vývoj, budete musieť použiť na prvých kontajneroch 6-7 litrov.

  A tu „Vave fialová klasika“ – Rovnako ako ostatní zástupcovia Family Vave – kvitne veľmi skoro, hojne a neustále.

  Sladké výhonky sa môžu natiahnuť na 1 m. Trvanie kvitnutia – júl, august, september. Ak je jeseň teplá, niekedy zachytená časť októbra. Petunia tejto odrody je vysadená hlavne v cashpo alebo pozastavených košoch.

  V kontajneroch na chov kvetu, budete určite musíte nahrať drenáž.

  Pristátie

  Ako je možné vidieť z opisu mnohých odrôd Petunias, môžu byť celkom stláčané v Kashpo. Zároveň je potrebné prísne dodržiavať zásady poľnohospodárskeho inžinierstva. Ak existuje možnosť podporiť sadenice s umelým osvetlením, dátumy výsadby semien môžu byť veľmi skoro – aj vo februári. Ak nie je takáto možnosť, budete musieť počkať do 15. marca (a niekedy o niečo dlhšie). Hlavným medzníkom v tomto prípade bude ľahký deň.

  Prečítajte si viac  Všetko o tvorenej balzamickom

  Pôda pre vylodenie semien by sa mala líšiť a obsahovať živiny. Jednoduchá štruktúra je veľmi dôležitá. Optimálne zloženie výsadby pôdy je nasledovné:

  • 1 časť vybraného piesku;
  • 2 časti močarovej rašeliny;
  • 2 kusy trávnika;
  • 2 kusy listovej krajiny;
  • 2 časti vysokej kvality uzemnenia.

  Pôda zhora by mala byť čo najjednoduchšia. Jednoduchá ruptúra ​​tu nemohla robiť – to bude tiež preosiate. Keď zostane asi jeden deň na SEVA, vodou s výsadbou. Existuje malé množstvo suchého piesku. Zrýchlenie vývoja osiva je možné ich polopreté s polyetylénom alebo sklom.

  Tolerancie kapacity s teplotou vzduchu približne +21.22 stupňov Celzia. Čakanie na baktérie budú mať asi týždeň. Akonáhle sa objaví strieľať, musíte sa o to starostlivo starať. Vlhkosť musí byť udržiavaná v optimálnom rozsahu, bez toho, aby sa vypúšťala a bez tvorby kondenzátu. Akonáhle je potrebné odstrániť prvé lístie, film alebo sklo.

  Akonáhle sa sadenice v kašovi posilnili, môžete sa pripraviť na pristátie v zemi. Najlepší moment je večer, keď je zamračené, ale nie surové počasie. Odporúča sa transplantovať sadenice spolu s pôdou nachádzajúcou sa v Kashpo. Veľkosť otvorov pod semenáčikmi je aspoň 0,1×0,1 m. Stanovenie medzi sadesami sa vyskytuje podľa ich rozmerov.

  Odrody s veľkými kvetmi musia byť usporiadané najmenej 0,24 m. Ale v prípade ampelových rastlín je situácia ešte vážnejšia – musí existovať vzdialenosť najmenej 0,3 m. Po skončení transplantácie by sa malo starať o zametanie čo najskôr. Najlepší spôsob je mulčovanie humusom alebo rašelinou. Takéto techniky pomáhajú okrem iného posilniť ochranu pred náhodnými mrazmi.

  Nakoniec, keď transplantácia Petunia. Akonáhle Bloom začína, musíte starostlivo sledovať spodné kvety. Z nich sú vybrané najlepšie inštancie. Zber semien vedie z už vyblednutých a nakoniec dozrel púčiky. Môžu obsahovať bezchybné semená.

  Najčastejšie pristátie materiálu dozrieva za 75 dní. Osobitná pozornosť by sa však mala venovať výberu vhodnej odrody. Terry Ampeline Petunias je nepravdepodobné, že by používali – jednoducho nebudú prejsť potrebnými vlastnosťami „dedičstvom“. Dobrý a stabilný výsledok nemusí fungovať ani zo skúsených a usilovných kvetov. Príležitostne sa kvety objavujú s heterogénnou veľkosťou, konfiguráciou a dokonca aj s rôznym tónom.

  Veľké kvetové odrody môžu začať kvitnúť o 85-90 dní. V malých stropných odrodách rýchlosti rastu nad – kvety začínajú na 70 alebo 75 dní. Dosiahnite slušné podsvietenie v prvej fáze rastúceho stupňa. Niektorí záhradníci rastú už kvitnúce Petunias, ktoré sa predávajú v mnohých obchodoch. Po pristátí s náležitou starostlivosťou budú môcť kvitnúť takmer až do konca kalendára.

  Dobré sadenice sa môžu pestovať len s okrúhlymi časovými osvetlenými. V noci musí byť stlmené, ale je úplne nemožné čistiť. DÔLEŽITÉ: Pri kultivácii Petunia je potrebné pozorne pozorovať termálny režim. Transplantácia do nových kontajnerov je vykonaná hneď, ako sa rozsvietia korene. Zvýšenie výkresu sadenice môže byť spôsobené príjmom pôdy; Ak je odroda rozmarná, musí sa prehľadávať z rašelinových piluliek.

  Ampel Petunia musí vylodiť v dome na južnom oknách. Maximálne množstvo slnka je pre ňu veľmi dôležité. Ak sa slnečné svetlo nestačí, vďaka lampám denného svetla je možné rozšíriť insolate na 17 hodín denne (± 3 hodiny). Piesok, hliník a sprot.

  Odporúča sa pred vynechaním, aby ste posunuli posteľ s pridaním striekaného hnoja alebo listu humusu.

  Pravidlá starostlivosti

  Aby ste rástli doma Petunia Ampelnaya, musíte dodržiavať prísne požiadavky. Ak nie je dostatočné skúsenosti v záhrade, z takýchto pokusov je lepšie, vo všeobecnosti odmietnuť.

  Zalievanie

  Plne ukázať svoje minesové umenie. Kultúra môže len s dôkladným vykonaním základných pravidiel. Nedostatok vlhkosti sa zmení na lepivosť listov a ešte vážnejšia choroba.

  Balenie Ampel Petunias potrebujú značné množstvo vody. Čím staršia je kópia, tým viac tekutín bude potrebná. Toto sú potreby zelenej hmoty. Kvety pestované v Kashpu poradia od času, aby sa ponorili do vody úplne, aj spolu s kontajnerom.

  Je potrebné starostlivo monitorovať súčasne, takže nie je prechádzajúci.

  Stáva sa to zvyčajne s príliš veľkým zavlažovaním. Ak sa vlhkosť odparí z povrchu, ale zem ako celok ešte nie je suchý, nie je možné vodu. Kontrola je vykonaná trením pôdou v ruke. Dostatočná suchosť sa dosahuje, ak sa pôda jednoducho valí a nedáva pozoruhodné stopy. Problémy sa môžu vyskytnúť, ak nie je možnosť pravidelne vody.

  Prečítajte si viac  Vyberte si príves Mini Traktor

  Pretože tí, ktorí nemôžu normálne obsahujú kultúru, sú nútení opustiť ho na chvíľu, musíte použiť hydrogél. Táto látka šetrí vlhkosť a zasahuje s ním prudko odpariť. Táto technika vám umožňuje dvakrát alebo trikrát menej ako obvykle. Samozrejme, že je potrebné použiť iba čistú vodu. Osobitne ich zmäkčite, okrem najťažších prípadov, nebude potrebné.

  Podkord

  Udržiavať petúnie počas kultivácie môže byť spôsobené špeciálnymi zmesami. Najlepšie je kombinovať kŕmenie a zavlažovanie. Zaregistrujte sa vo forme dvojtýždňových cyklov. Prvý týždeň cyklu znamená zalievanie vody zmiešanú s humaniami. V druhom týždni pridajú sulfát draslík. Najintenzívnejší podávač sa vykonáva pri pristátí.

  Neskôr sa množstvo pridaných látok znižuje. Ak to necháte to isté, nebude to fungovať, aby sa dosiahlo hojné kvitnutie. Maximálna koncentrácia kŕmenia kvapaliny je 0,005 kg na 10 liter vody. Potreba kombinovať zalievanie a používanie hnojív súvisí so skutočnosťou, že v suchej zemi môže kŕmenie spáliť jemné korene.

  Niektorí odborníci však radia v prvej polovici dňa na vodnú petúnsku a bližšie k večeru – kŕmiť.

  Poleva

  Ampel Petunia musí byť segged na aktiváciu tvorby nových púčikov a listov. Výhonky sú odstránené asi 2/3. Ak je postup kompetentný, ukazuje sa na podporu elegantného vzhľadu rastlín v celom rastúcom období. Dočasne vývoj nových púčikov po orezaní sa spomalí. Ale na bočných výhonkoch, môžete poskytnúť najviac veľkých púčikov.

  Prvýkrát sa v štádiu tvorby sadeníc prvýkrát vytvorí. Je potrebné začať ho, keď sa objavujú 5 prítomných listov. Odporúča sa prvé pozemky petúnie v otvorenej krajine. Ale nie je možné ho príliš ťahať so zovretím. Ak kvet je už zlomený, kompaktnosť kríkov nebude fungovať.

  DÔLEŽITÉ: Čerstvý varný orgán sa nemá používať. Môže vyvolať škody na huby. Samozrejme, že na pristátie by mali byť vybrané iba semená prvej triedy.

  Okrem toho je Petunia veľmi výhodne zasadená v obchode. Je príliš citlivý na nepriaznivé faktory, takže bez skúseností je možné samostatne urobiť dobrú pôdnu zmes.

  Špecialisti neodporúčajú klíčiť semená neskôr ako druhé desaťročie apríla. Neskôr, počas pestovania ampelskej kultúry, je možné aplikovať spolu s kvapalnými zmesami hnojiva v granulách. Sú vybrané s prihliadnutím na agronomické odporúčania. Nalejte vodu je potrebná prísne pod koreňom. Kvety zvlhčujúce môžu viesť k problémom s nimi.

  Nasledujúci deň po zavlažovaní musí byť valcový kruh voľný a dispergovať. Nie je možné povoliť pevné kôry. Zachovanie petunia kríkov z jednej sezóny do druhého možného v dobre osvetlenom mieste, kde sa teplota vzduchu pohybuje od +7 do +10 stupňov.

  DÔLEŽITÉ: Bimement je na to kategoricky nevhodný. V každom prípade takéto manipulácie nie sú pre začiatočníkov – mali by si vybrať možnosť s pristátím čerstvých semien.

    Spolu s konvenčnými segmentmi, musíte vykonať úplné orezávanie. Keď sa odstráni len špička úteku, stimulácia nových procesov sa ešte nevyskytuje. Odporúčanie: Tak, že orezávanie nepokazuje vzhľad kríka, vykonáva sa v etapách. 2 alebo 3 vetvičky sa čistia raz týždenne.

    Nežiaduce sa zasadiť niekoľko odrôd Petunias súčasne súčasne. To môže viesť k predajcom, ale aby sa jej zabránilo mimoriadne ťažké. Reprodukcia s odrezkami je odôvodnená len pre obzvlášť cenné a drahé odrody. Niektoré flowerflowers uprednostňujú pestované pestujúce v alpskom snímke. Existuje najviac zjavná neefektívna krása.

    O tom, ako zasadiť Ampel Petunia, pozrite sa ďalej.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: