PEYY DOPLY: Popis, pristátie a starostlivosť

Pivoňka je veľmi obľúbená v záhradnej kultúre a na šírku. Je však potrebné aplikovať tenkú kolomickú odrodu tejto rastliny s mysľou. A predovšetkým zistiť maximum informácií o ňom a zložitosti kultivácie.

Zvláštnosť

Dať aj ten najkratší opis pivonky tenkého kolostu nemôže byť bez toho, aby sa zmienil jeho príslušnosť do rodiny ILOK. Charakteristickým znakom závodu je, že je pokrytá relatívne úzkymi listami dlhej dĺžky. Spolu s atraktívnym vzhľadu sa úzkostná pivonka vyznačuje mimoriadnou arómou. Úzke listy natreté v jasných zelených tónoch. Dokonca aj na jeseň, nenahrádzajú žltú farbu na dlhú dobu.

Stredné veľkosti budov – až 0,1 m. Pre nich sa vyznačujú šťavnatou jasnou červenou farbou. Veľký počet jemných zlatých anténov vyzerá príliš atraktívny.

Blossoming Thin Colosty Penony začína od konca. Trvanie kvitnutia – 10 dní a viac ako 10 budov účtuje pre každý krídl.

V podstate, rastlina vyzerá zaoblené a stúpa na výšku 0,5 m. Do polovice júna sa napáčika konečne prúdia. Plody vo forme boxov prichádzajú na svoje miesto. Vnútri semien sú zistené, natreté v čiernej a hnedej farbe. S príchodom augusta, vrchol pivonky, a potom, čo môžete nájsť len odija.

Od roku do roka rastú úzke pivonky viac a viac. Počet budov rastie a kvety sa pridávajú. Životný život zariadenia môže dosiahnuť 15 rokov.

Zaujímavým faktom: Napriek jednoduchosti upínacieho prístroja na poveternostné podmienky padli na červenú knihu. Voróny a iné odrody tejto skupiny sú odhodnocovaní menšie mrazy a letné sucho, ale záujem pytliaci nemôžu odolať.

Pivoly veľmi zle reaguje na nadmernú vlhkosť. So zvýšeným zavlažovaním je potrebné dbať na to, aby sa voda nezhromažďovala v koreni. Porušenie tohto pravidla ohrozuje pristátie. Bračivé pivonky sú toxické, ale nezasahuje do používania (len pod kontrolou lekára!) Bojovať na:

 • bolesti srdca;
 • Blízko nervových porúch;
 • otras mozgu;
 • obličkové kamene;
 • tuberkulóza;
 • anémia rôznych prírody.

Farmakologický priemysel už dlho zhodnotil účinky tejto rastliny. Pripravené prípravky:

 • odstránenie kŕčov;
 • posilniť vedenie vody z tela;
 • Urobte úľavu od spúta;
 • Zaklopať niekoľko nebezpečných parazitov;
 • ubezpečiť;
 • Bojovať s rôznymi mikroorganizmami.

Dekoratívne vlastnosti Vorony sa prejavujú nielen v tom čase, keď kvitne. Aj keď púčiky vyblednú, listy pôvodného typu si zachovávajú príťažlivosť. Počas bootonizácie je dlhodobá kultúra pokrytá krvou červenou alebo žltou s fialovým tónom. Zverejnenie nich, s výnimkou výnimky, sa vyskytuje súčasne. Zdá sa preto, že thinsase pivonky získava sférický tvar.

Listy tohto typu krásy sú spojené s papierom. To, čo je dôležité v dekoratívnom pláne, listy hľadajú budu a posilňujú svoje estetické vlastnosti.

Rastlina sa prejavuje veľmi dobre aj na väčšine Sibíri. Hlavná oblasť jej aplikácie – Krajinný dizajn. S náležitou starostlivosťou bude každý Bush atraktívny.

Divoko rastúce pivonky na juhovýchode Ruskej federácie. Môžete sa s nimi stretnúť v kaukazských štátoch a v Malayeskej Ázii a na Balkáne. Zdá sa, že poplní lesnú hranu pokrytú kamennými svahmi. Polyany uprostred lesa sú tiež zvládnuté pivóniou. Výhonky divokej rastliny idú von, akonáhle sa topenie snehu.

Po dokončení svetlej, sviežej kvitnutia sa všetka krása deteguje podobné závitom listov. Ich šírka môže byť len 2 cm. Stretnúť sa nahý a pokrytý ľahkým chmýří v blízkosti hlavných rezidencií listov. Typ pivonky odolný voči mrazu je relatívne krátkymi koreňmi. Ich hrany sú zosilnené ako kužeľ.

Niekedy sa počet koreňov vyzerá ako podlhovastá zemiaková hľuzovka. Vzhľad ovocia spadá v júli a auguste. Podľa typu, odkazujú na pubescentu. Okrem hlavných užitočných látok, pivonka zahŕňa:

 • Anthocian;
 • Tanningové komponenty;
 • flavonoidy;
 • fytoncides;
 • kyselina askorbová;
 • Tučný olej.

Blúzne pivonky sa tiež ukáže, že je vynikajúci med. Kúpiť obchodné semená môžu byť bezpečne, aj keď sú kričaní. Ale veľmi dlho ich uloží. V tomto prípade sa stratí veľa cennej vlhkosti.

Je oveľa správnejší zbierať sejací materiál priamo z rastlín.

Odrody

Ale v bez ohľadu na to, aké cenné drogové suroviny, ani thinkase pivonky, záhradkári a záhradkári venovať pozornosť predovšetkým na jeho dekoratívne vlastnosti. A v tejto súvislosti je priťahovaný doslova každý typ rastliny. Pre odrody „eagleok“ sú charakterizované červenými kvetmi a líniu odrezaného typu. Výška kríka je až 0,6 m. Ak záhradníci ako cherry tón viac, potrebujú si vybrať „Earli skok“.

Takáto odroda sa vyznačuje relatívne malými listami natretými v elegantnom tmavomezenom tóne. W „TIMI TIM“ Vytvorili kríky s jasnou geometriou. Vyvíjajú polovičné froté kvety, ktoré rýchlo kvitnú. Odroda sa odporúča na zdobenie kvetu. Pokiaľ ide o alternatívny názov (Voronets), je uvedený na charakteristický vzhľad.

Ako zasadiť?

Základnou požiadavkou pri výsadbe tenkého kolostu je dostatočný priestor. V opačnom prípade, keď sa rozširuje rastlina alebo sa zrazí s problémami, alebo spôsobí poškodenie iných kultúr. Výber pozemku, musíte okamžite odmietnuť všetky miesta, kde je pôda nasýtená vodou alebo kde je podzemná voda vysoká. Neprijateľná a vonkajšia pôda zvýšenej kyslosti. Vzhľadom k tomu, v niektorých prípadoch nie je možné si vybrať alternatívne miesto, budete musieť vychutnať pôdu.

Pre toto použitie ALKALI. Ideálne možnosti:

 • vápno;
 • Drevený popol;
 • Minerálne zmesi.

V studniach pristávacích jamčiek je drenážna vrstva dávka 0,1-0,15 m. Pre jeho tvorbu, štrk, drvený kameň alebo fragmenty tehál. Aby sa sadenice cítili dobre, mali by byť vysadené na dôkladnom osvetlenom mieste. Áno, pivonka môže relatívne tolelne cítiť v tieni. Avšak, väčšina dňa by sa mala vykonávať na slnku.

Kategoricky neprijateľné, samozrejme, návrhy, a len silný vietor. Na základe týchto úvah sa odporúča vybrať uhlové časti záhrady. Od stredu leta sa stratí príjemný typ lístia, je vhodné dať tenké-farebné pivonky v kvetinových lôžok za kvitnúce rastliny.

Namiesto „poznámok“ si môžete dať a v tej istej budove s rýchlo sa rozvíjať jesenné kultúry. Konečná voľba zostáva len pre samotných záhradníkov.

Zníženie pivonky sa môže vyrábať v zime. Urobte to, vezmite si ploché kontajnery veľkej šírky. Tam musíme zaspať pripravený riečny piesok. Hromadný materiál zvlhčuje. Po naplnení a ponorenom semenách je nádoba v teple s vykurovacou podložkou s regulátorom.

V denných hodinách by mala byť teplota 30 stupňov. S nástupom tmy, klesá na 15 stupňov. Udržujte stabilnú vlhkosť piesku môže byť spôsobená striekaním z postrekovača. Drift je často nahradený domácim batériou.

Dajte na to kapacita je potrebná každé ráno, uvedenie poistenia peny. Vo večerných hodinách sa nádrž vyčistí studeným systémom Windowsill.

Akonáhle sa korene vyjdú, potrebujete transplantáciu na úrodnú pôdu, namiesto toho, niekedy aplikovať rašelinové tablety. Sadenice, ktoré sa objavujú v boxoch, musia byť okamžite prenesené do tepla. Vyberanie prechádza po výstupe 2 alebo 3 listy. Osoby PionA Speara na ulicu Zem sa konajú na konci augusta a začiatkom septembra – jeseň pôjde do vývoja koreňov.

Reprodukcia

Vo väčšine prípadov, Pion určí rozdelenie kríkov. Ideálny chovný materiál – inštancie 5 rokov a staršie. Potom čas a sila je menej strávená, a zároveň sa rastlina omladzuje. V podstate zdieľať peónia na jeseň.

Každý deden musí mať 2 alebo 3 obličky. Je potrebné ich zasadiť do studní 0.6×0,8 m. Úrodná pôda sa vopred vylial. Je to súčasne s transplantáciou zmeniť miesto pestovania pivonky. Medzi kríkmi by mali zostať asi 0,5 m čisté krajiny.

Obličky musia byť naplnené pôdou, takže nad nimi odchádzajú okolo 0,05 m pôdy. Všetky sekcie určite posypajú drevený popol. Ak ho nepoužívate, je možné otáčať sadením. Posledným krokom je chrbát malej zemnej sklíčko, na ktorú rašelina buď humus. DÔLEŽITÉ: Nadmerné pečať pôdy je neprijateľné, kvôli tomu môže byť poškodené korene.

Pomerne často používané na chov pivonky a semien. Táto metóda je charakterizovaná zvážením a trvá viac času. Okrem toho existuje značné nebezpečenstvo, že plodiny nebudú. Akákoľvek skúsená farba kvetu však určite spustí svoju silu pri riešení takéhoto problému. A mnohí sa úspešne ukázali na prekonanie.

Boxy so semenami musia byť zostavené v júli skôr, ako odhaľujú. Ďalej tieto boxy musia byť zabalené v pravidelnom papieri a dať do chladničky do polovice októbra. Prakticky vopred v zimných semenách sa výsadba v výbušnej pôde. Na jar sa objavia klíčky.

Ale thinkase pivonky zriedka určujú semená. A bod tu nie je len v zložitosti metódy. Čakanie na prvý kvitnúce bude mať zvyčajne 5 rokov. Av niektorých prípadoch – ďalší rok viac. Ešte menej často používajú chovné koreňové odrezky. Tento postup sa vykonáva na jeseň, čaká na konečnú tvorbu koreňov. Pristátie taveniny sa vykonáva v prírastkoch 0,6-0,7 m.

Ako sa starať?

Ak chcete zvýšiť thinsase pivonky, nestačí si vybrať vhodný montážny materiál a miesto pre neho, musíte poznať jemnosti starostlivosti. Povinná požiadavka je mulčovanie Zeme. Spolu s menším strihom tento postup pomáha znížiť počet burín. Ak sa to robí správne, vôbec nebudú žiadne buriny.

Ak je o suchom počasí, by sa mal zalievať každé 2 dni. Pri pestovaní, nadmerná vášeň na zavlažovanie je neprijateľná. V prvých dňoch jesene je potrebné kŕmiť pivonku s zmesami fosforu a draslík. Akonáhle je Zem vystavená na konci zimy, je potrebné ležať SELITRA buď karbamid. Prietok týchto hnojív je 0,05-0,06 kg na 1 puzdro.

Hádzanie dusíka. Ak je jeho množstvo nadmerné, objaví sa príliš malé farby a stonky budú poy mag. A čo je horšie, nadbytočnosť dusíka provokuje infekciu patologickými hubami. V treťom roku vývoja a neskôr sa znižujú aditíva hnojiva v horúcich obdobiach a s veľkým počtom zrážok, ktoré sú uvedené viac.

Periodické uvoľnenie Zeme nevyhnutne. Je však potrebné vykonať tento postup so všetkou presnosťou, inak môže trpieť pivonka. V blízkosti svojich koreňov, môžete uvoľniť pôdu maximum o 0,05-0,1 m. O niečo ďalej, ponorte sa na 0,1 m.

Kríky musia byť omladené rozdelením Bush po určitých intervaloch. V prvých dvoch rokoch po vystúpení, puky určite odstrániť. Ak ich opustia, rastliny budú strávené na kvitnutí.

Vývoj koreňového systému bude depresívny, a čoskoro to bude nemožné a plný rast kvetu. Zbavte sa púčiky, ktoré dosiahli 7-8 cm, inak kvety nedosiahnu požadované rozmery.

Listy musia znížiť na koreň. Urobte to len po odovzdaní listu, orezávanie sa vykonáva na úrovni horných listov. Táto požiadavka je spojená s čisto dekoratívnymi úvahami. Týmto spôsobom odstráňte poškodenie vzhľadu pivonky.

Minerálne zmesi sú ukončené 3 alebo 4 roky vývoja. Avšak, ak je Zem veľmi slabá s užitočnými komponentmi, môžete to urobiť v druhom roku. Zároveň je potrebné vyhnúť sa nadmernému množstvu dusíka. Zimný prístrešok sa vyrába hlavne na miestach s drsným podnebím. Na tento účel je potrebné použiť smrek sweetheck (iné typy pružiteľných materiálov je oveľa horšie).

Choroby a škodcov

Škodlivý hmyz z väčšej časti nemajú napadnúť pivonku. Výnimka je raz. Bojovať proti nej, nie je potrebné aplikovať špeciálne insekticídy. Stačí použiť zmes infúzie tabaku a roztoku mydla. Vyhnite sa infekcii všetkými druhmi húb s významným množstvom zrážok, je možné varovným striekaním pomocou zmesi Burgue.

Pre striekanie mydla zvyčajne používa 0,3 kg domáciho mydla. Riešenie v koncentrácii 3%. Ako alternatíva sa na rovnakom 10 l vody používa 125 ml kvapaliny alebo 100 g Aquary mydla. Spracovanie sa opakuje denne, kým sa TL prestane prejavovať.

Niekedy berú riešenie popola (varené v objeme 2,5 až 3% pol hodiny), zmiešané po ochladení zo 40 g domácnosti mydla.

Rust Poneonies je eliminované tým, že sa zbaví chýli. Musí byť spálený. Okrem toho rastliny sprej brankárovú kvapalinu v koncentrácii 1%. Keď je infikovaný sivým hnilom, musíte okamžite odrezať všetky boľavé miesta. Pre prevenciu, boj proti mravcom, ktorý bude riešený infekciou.

Môžete sa dozvedieť viac o zvláštností pivonky tenkého kolostu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: