Pine „Nigisses“: Popis odrody, vlastností výsadby a starostlivosti

Mothersko „Nigishi“ zvážiť Japonsko, ako aj Kurilské ostrovy. Avšak, vďaka úsiliu chovateľov, dnes tento strom nájdete v Rusku a na pobreží Čierneho mora.

Popis

Parviflora „Nigisses“ je stupeň bielej borovicovej, ktorá môže dosiahnuť asi 6 metrov. Tento trpaslík ker rastie s priemernou rýchlosťou. Koruna na strome v tvare kužeľa s tmavozeleným syrom, ktorý má strieborný odtieň zvnútra. Rastliny sú hladké, s vekom, je pokryté váhou. Ihla má nezvyčajný vzhľad: je mäkká, zakrivená, umiestnená na lúčoch 5 kusov.

Obdobie kvitnúcich rastlín spadá do mája. Na konci tejto fázy, oválny kužeľ, ktorý má dĺžku 8 až 12 centimetrov, je vytvorená na malého stropného borovice. Dozrievanie kužeľov klesne na 2-3 roky, ale môžu byť oveľa viac.

Parviflor sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči mestskému plynu. Tiež, borovica tejto odrody je neoddeliteľnou odolnosťou voči mrazu, vďaka ktorej odoláva teplotu na -30 stupňa.

Biela borovica sa považuje za nenáročnú rastlinu s nádhernými dekoratívnymi charakteristikami. Výhody tejto závodu zahŕňajú nasledovné:

  • Vysoké dekoratívne vlastnosti, ktoré pomáhajú zdobiť územie;
  • nedostatok náročnej kvality pôdy;
  • Dospelý závod nevyžaduje pravidelné zalievanie;
  • Schopnosť prenášať ostré teplotné rozdiely;
  • Pozitívny vplyv na stav ľudského zdravia, a to jeho dýchacie orgány.

Nevýhody pestovania borovice „Nongens“ je jeho schopnosť na tieňovanie iných malých rastlín, ako aj skutočnosť, že jeho koreňový systém je schopný zničiť základ.

Pristátie

Parviforora pristátie môže byť vykonané pomocou semien alebo sadeníc. Semená musia byť zostavené v poslednom zimnom mesiaci, počas zverejnenia kužeľov. Spočiatku je pristávací materiál potrebný na deň vo vode, po ktorom je zabalený v gáze a lodí niekoľko mesiacov v chladničke. Aby sa pripravili nádrže na výsadbu borovíc, musia byť naplnené živinou pôdou z obchodu.

Semená stojí za pristátie do zeme do hĺbky nepresahujúcej 1 centimeter. Ďalším krokom bude zalievať plantáže, takže pôda sa mokrá, ale nie mokrá. Kapacita s vysadenými semenami stojí za to zakrytie sklu, improvizovanie skleníka. Po preniknutí k výhonkom stojí sklenený kryt stojí za odstránenie a poslať hrniec do systému Windowsill. Je potrebné pestovať borovicové semená počas celého roka, po ktorom je možné odosielať oddelene do zeme alebo hrncov.

Ak je to žiaduce, položte semeno „Nongens“, musíte správne vybrať mladú rastlinu. Výsadný materiál musí byť svetlý, zdravý, mať silné pobočky. Koreňový systém stromu by nemal byť zhnitý.

Štádiá bielych borovicových sadeníc pristátie.

  1. Vyberte si miesto a pripravte otvor. Miesto budúceho pristátia by malo byť dobre pokryté, s ostatnými zástupcami flóry by nemali byť bližšie ako 200 centimetrov. Vzdialenosť medzi borovicami, ktoré sú zasadené v rade, by malo byť 100-150 centimetrov. Priemer otvoru pod semenníkom by mal byť 60 centimetrov a hĺbku – 0, 5 metrov. Dno jamy je povinné zaspať s sutinami, zmiešané s ílom. Vrstva je vyrobená z 10 centimetrov.
  2. Pripravte mixu živín a vyplňte otvor. V prvom rade stojí za zmiešanie trávnika a piesku v pomere 2 až 1. Ak je pôda nadmerná chudoba, musíte nalejte integrované hnojivo na dno. Jamky by mali byť naplnené varenou zmesou asi 2/3. V centre budete potrebovať urobiť depresiu na výsadbu stromu.
  3. Pozemok „Nongens. Sejačka by mala byť opatrne odstránená z nádrže alebo balenia, bez poškodenia zemskej kómy. Ak mladá borovica rastie v pôde, potom musíte kopať so špeciálnou presnosťou. Sadenie musí byť umiestnené v yam, zatiaľ čo koreňový krk by nemal byť nižší ako hladina pôdy. Otvor na vrchol by mal byť pokrytý substrátom a je dobre utesnený. Aby sa kvapalina nerozšikala, môžete si urobiť malé prehlbovanie okolo trupu.
  4. Halong. Po vyrobení pristátia, borovica potrebuje naliať a inšpirovať s rašelinou alebo čiernou morotou.

Starostlivosť

V poriadku, aby biela borovica, spokojná s jej veľkoleposťou, potrebuje nejaké udalosti starostlivosti. Zalievanie závodu stojí podľa potreby. V jarnom období sa zavlažovanie musí vykonávať len s dlhou absenciou dažďov. Ak sa zrazenina pozoruje aspoň raz za dva týždne, nie je potrebné zalievať strom. Počas teplu a suchého leta je potrebné zavoliť „Nongens“ raz za 7 dní. Optimálnou možnosťou v tomto ročnom období bude postrekovačom koruny, ktorá ocenia bývanie vlhkosti, a tiež posmieva prachu z nej.

Ruff A Rolling Circle potrebujú ihneď po zahriatí pôdy. Táto udalosť zničí pevnú hornú vrstvu pôdy, ktorá bola vytvorená v zimnom období roka a zlepšenie výmeny vzduchu koreňového systému.

Hĺbka uvoľnenia by mala byť 0,1 metra. Letné uvoľnenie je potrebné po daždi a zavlažovaní. Jesenné uvoľnenie by sa malo vykonávať v prvých dňoch októbra.

Po jeseň uvoľnení by sa mal prioritný kruh meditovaný na ochranu koreňov mrazu. Krmivá biela borovica potrebná organickými hnojivami. Drevený popol je považovaný za hodnú možnosť. Tri litre látok musia byť rozvedené v vedre a trvať na niekoľko dní. Pre priechod 3 dni sa látka mieša a naleje pod koreňom stromu.

UP. Dokončené minerálne komplexy by sa mali vykonávať skoro na jar, keď je zariadenie veľmi potrebné mikropodniky a makroelárov. Pri výrobe kŕmenia stojí za to striktne dodržiavať pokyny.

V sanitárnom obložení biela borovica potrebovala každú jar. Na to musíte starostlivo preskúmať obec, potom, čo je možné odstrániť poškodené, žlté a zlomené vetvičky. Miesto každého strihu je zvládnuť záhradné boránci. Tvorba orezávania sa musí vykonať podľa potreby. Po určení požadovanej formy stojí za to rezať všetko príliš veľa. Ak si želáte obmedziť rast parviflora na výšku, je potrebné vypúšťať špičkový únik.

Použitie v krajinnom dizajne

Biela borovica dizajnéri oceňujú jej krásnu korunu, nenársnosť v starostlivosti, ako aj jedinečný zápach. Zaujímavý japonský ihličnatý reprezentant sa pozerá na kmeň. Táto univerzálna ihličnanová rastlina je vhodná na vytvorenie rôznych dizajnových kompozícií. Trpaslík strom vyzerá skvele na pozadí skalnatého, obilnín alebo vreta. „Nigisses“ je ideálna možnosť pre dizajn malej oblasti, pretože veľké stromy potrebujú veľa miesta.

Kultivácia primrodes pod ihličnou rastlou vyzerá veľmi krásne a prírodné.

Pines Harmonizuje s hruškami, jablkovými stromami, thajskými, vyzerajú krásne na pozadí Acacia, Barberry a Riphabis. Ale v blízkosti čerešní, lila a breza, parviflora by nemala pristáť.

Japonská borovica „Nongens“ je strom, ktorý nielenže vyzerá krásne, ale môže sa pestovať v rôznych regiónoch. Výsadba rastliny neznamená nič ťažké, rovnako ako starostlivosť o ňu. Na parviflora na dlhú dobu potešil oko, je niekedy možné vode, mulčovanie a voľné. Zdravý ihličnatý zástupca flóry sa môže stať vynikajúcou dekoráciou pozemku.

O malej miske nongeys vyzerajú ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: