Pions „Black Beauty“: Popis, Vlastnosti výsadby a starostlivosti

Ponuky sú jedným z najbežnejších rastlín, rozvedených nielen profesionálnymi záhradkami, ale aj amatérov. Sú veľmi nenáročné v pestovacej a priamej starostlivosti. Väčšina odrodových pivikov nielen vyzerá úžasne, ale má tiež príjemnú arómu. TAKOV Zahŕňa aj stupeň „Čierna krása“.

Popis

Čierna krása peónom, čo znamená „čierna krása“ v preklade, priniesla chovateľov z USA v roku 1924. Tieto pivonky sa zriedkajú.

Pivoly „Čierna krása“ majú polosvetové svetlé burgundové lístky s nádychom čokolády. Ideálne v lúče slnečnej farby. Uprostred púčikov môžete vidieť jasne žlté tyče. Stonky silné, listy majú tmavú zelenú farbu. Ponuky tejto odrody zvyčajne kvitnú na konci mája – začiatkom júna.

Táto rôznorodosť pivoniek je považovaná za jeden z tmavších v burgundovom tieni, pre ktorý je obzvlášť ocenený mnohými kvetmi. Zvyčajne kríky dosahujú výšku 80-85 cm. Veľkosť kvetu je v priemere 15-17 cm. Táto odroda tiež odkazuje na zimu HARDY, dokonale tolerovať teploty do -40 stupňov.

Pions „Čierna krása“ môže byť vynikajúci doplnok k akémukoľvek záhradnému grafu. Môžu byť pestované a jednotlivo a spolu s inými rastlinami, ktoré sa používajú pri vytváraní krajinného dizajnu.

Ako zasadiť?

Pred pádom pivonky je veľmi dôležité vybrať si správne miesto pre nich. Mal by byť otvorený, mierne osvetlený a nie príliš tienený. Ak pristaneš v plne tieňové miesto, potom rastlina, samozrejme, bude rásť, ale nebude kvitnúť. Pre pivonky, oblasti s podobným umiestnením podzemných vôd sa neodporúčajú, pretože kvôli nim môže koreň rastlín začať riadiť.

Pre pivo, je dobré si vybrať bubnové pôdy. V hline, musíte urobiť malý piesok, a v piesočnatej, naopak, pridať ílu.

Ak je pôda príliš kyslá, odporúča sa, aby sa vápennili na najpohodlnejšiu kultiváciu pivoniek.

Disembarking a transplantácia zvyčajne robia na jar alebo jesenný čas. Pred nástupom na stravovanie je potrebné správne pripraviť jamy pre rastliny. Zvyčajne sa kopajú veľkosť 60 o 60 alebo 50 na 50 cm a samotné rastliny sa nachádzajú 1-1,5 metra od seba, pretože s časom sú kríky celkom hojné. Otvory sú kopané vopred, a v nich je vybudovaná rašelinová zmes s pridaním piesku, kompostu a humusu. Typicky, vrstva tohto druhu hnojiva nie je vyššia ako 15 cm, potom, čo sú jamy zaspávajú, takže Zem je včas. Pion Landing sa vykonáva približne za 15-20 dní po hnojive zeme.

V prvom roku nemusia byť pivoni nafúknuť, pretože toto obdobie je stresujúce a adaptívne. Nenechajte sa rozrušiť – zvyčajne po dobu 2-3 rokov rastliny začínajú kvitnúť v plnej moci.

Deeperate rastliny v hodnote 5-7 cm. Ak ich položia príliš hlboko, budú pokračovať v zvyšovaní zelených a nie kvitnúť.

Opustenie aktivít

Zvyčajne sa starostlivosť o peónia doma nachádza:

  • zavlažovanie;
  • mulčovanie;
  • podriadený.

Podriadený

Kŕmenie najlepší spôsob, ako urobiť mimoriadnym spôsobom v ďalšom zavlažovaní rastlín. Pre toto, hotové kombinované fondy, ktoré možno zakúpiť v obchodoch so záhradkami. Zvyčajne ihneď po výsadbe v rastovej fáze, pivonky potrebujú falošný dusíkom, počas viazania pukov, ktoré potrebujú fosforu v kombinácii s draslíkom. Za sezónu sú rastliny, ktoré sú potrebné zmiznúť v priemere 3-4 krát.

Zalievanie

Na všetkých dospelých bush rastliny zvyčajne padajú niekoľko pór s vodou. Voda musí byť rozlíšená. Zavlažovanie by sa malo vykonávať pravidelne, ale mierne, nie pretekať rastliny. Obzvlášť veľká pozornosť na zalievanie by mala byť daná na jar, predtým, než pivonky začínajú kvitnúť. Po zavlažovaní sa odporúča stratiť pôdu. Uvoľnenie nielen drží vlhkosť, ale tiež znižuje tvorbu burín a bylín.

Je veľmi dôležité čistiť rastliny z burín, pretože môžu veľmi ublížiť pivonky, pričom ich zbavili živiny a porušujú cirkuláciu vzduchu.

Multifunkčný

Mulčovač môže použiť piliny, starú trávu, slamu alebo pripravené možnosti, ktoré možno zakúpiť v kvetinárskych predajniach. Mulch chráni rastliny pred útokmi škodcov, usadí sa živín a neumožňuje vodu po zavlažovaní.

Zvyčajne, odrodové peónia žijú na jednom mieste bez transplantácie 5-10 rokov, v závislosti od starostlivosti. Po tomto čase sú rastliny buď rozdelené alebo transplantované. Ale stojí za to chápať, čo robiť to bude ťažké, pretože dospelé pivonky majú veľmi veľký a rozvetvený koreň.

V jesennom období sú všetky stonky z pivoni. Zostávajúce z nich na kríku sú žiaduce striekanie dreveného popola. Mladé rastliny by mali byť ukradnuté. Ale dospelí sú dokonale zimné a bez dodatočnej ochrany.

Choroby a hmyz

Prevencia útokov hmyzov, škodcov a chorôb sa môže postrekovať s vplyvom na bylinky, napríklad: harmanček alebo púpava. Avšak, s zjavnými príznakmi porážky hmyzu, je najlepšie využiť profesionálne insekticídy, ktoré takmer vždy zabíjajú Tru, mravce, bieleflinking a iné škodcov, vyčerpávajú rastliny od prvého času. Ale nemali by ste zneužívať.

Keď sa na listoch alebo farbách závodu nachádzajú tmavé alebo svetelné škvrny, môže byť podozrivé plesňové ochorenie typu šedej zhnitosti. V tomto prípade sa okrem použitia fungicídov a iných liekov odporúča venovať pozornosť zalievaniu. Fungi veľmi často pokrok v miestach nadmernej vlhkosti. Tento druh ochorenia môže byť spojený s nesprávnym výberom kŕmenia.

V každom prípade, s akýmikoľvek liekmi pre rastliny a insekticídy stojí za to fungovať, nezabudnúť na osobné bezpečnostné opatrenia. Vyžadujú sa rukavice a ochranná maska.

Pre temné odrody pivonií nájdete v časti Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár