Pions „Kansas“: opis odrody, vlastností výsadby a starostlivosti

Ponuky – luxusné kvety s jemnou arómou, ktoré nie sú horšie v popularite aj ruže. Svieža rastliny sú jasné a ušľachtilé. Oni zdobia mnoho chatiek a záhrad, z nich tvoria kytice, sú hrdí na kvetu.

Pion „Kansas“ – jedna z najobľúbenejších odrôd kultúry. Zamatové farby bohatého malinového tieňa ako mnohí, ak nie každý. Ide o tento nádherný stupeň a bude prerokovaný v článku.

Zvláštnosť

Opis odrody by sa mal začať so skutočnosťou, že kvet je zahrnutý do kategórie bylinných. Jeho nenársnosť je úspešne kombinovaná s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami.

Kultúra rastie až 1 meter. Jednotlivé kvety, veľké. Farbenie Raspberry Red, niekedy s ľahkým fialovým odtieňom. BUDS sa objavujú na konci mája a poteší kvet na ich krásu až do polovice júna. Každý rozbaľovací kvet môže dosiahnuť priemer 25 cm. Okvetné lístky Terry, ktorý sa nachádza na kvete vo veľkých množstvách, čo robí to vyzerať ako načechraný klobúk.

Stonky sú dosť silné. Listy široké, majú tmavozelenú farbu. Bush je vytečený a atraktívny pre iných.

Rovnako ako iné odrody, „Kansas“ je trvalka. Na jednom mieste môže rásť viac ako 10 rokov. Kultúra nenáročná pre zloženie pôdy. V plodnej pôde, prvé 3 roky to môže celkom urobiť bez ďalšej výživy. Ak bolo pri výsadbe hnojivá položené v diere.

Odolnosť voči suchu a nízkym teplotám. To môže vydržať mrazom až -35 stupňov. Samozrejme, že mladé kvety (až 3 roky) pred zimným nástupom je lepšie posilniť.

Metódy reprodukcie štandardov PIONA „Kansas“. Rezané kópie si zachovávajú čerstvý pohľad najmenej týždenne.

Nuances of pestovanie

Čas na jar – prebudenie. Po odstránení snehu a vzhľad výhonkov by sa mal odstrániť. Potom musíte naliať kvet s vodným roztokom mangánu. 5 litrov užívajte 1,5 gramy hmoty. Toto číslo stačí na zalievanie jednej rastliny. Po postupe potrebujete explodovať pôdu a vyliezť.

Leto – čas kvitnutia. Mladé rastliny už tvoria púčiky. Predpokladá sa, že v prvom roku je lepšie ich obrátiť. To umožňuje, aby rastlina zachovala sily na ďalší rozvoj a bohatšie kvitnutie v budúcom roku.

Pri kŕmení mladých kríkov nepotrebujú. Pokiaľ ide o kópie dospelých, sú žiaduce pomôcť.

Nesmieme zabudnúť na zalievanie. Zvlhčovanie pôdy počas obdobia kvitnutia by malo byť hojné.

Každý Bush predstavuje 1,5 lopaty. Vodné elektrárne 1 krát v desaťročí. Pri zavlačení je dôležité vziať do úvahy, že vlhkosť by nemala padať na listy, ale striktne pod koreňom. A mali by tiež pravidelne stratiť základňu v blízkosti kvetu, najmä po daždi.

Po kvitnutí je dôležité sledovať stav rastlín, pokračovať v zalievaní, uvoľnení, burín, zavádzanie živín. Jesenné rastliny nové rastliny. Staré kríky, ak je to potrebné, transplantované (ako už bolo spomenuté, nie je potrebné to urobiť ročne). Ak kvet zostáva na rovnakom mieste, je oslobodený od suchého lístia. Okrem toho produkuje orezávanie zlých stoniek, ktoré potom napáliť. Zvyšné zdravé časti kultúry sa ošetrujú popolom.

S príchodom mráz kvety odrezané. Mladé kópie poskytujú prístrešok.

Podriadený

Uvedenie hnojív – dôležitým prvkom starostlivosti. V sezóne vegetácie musia byť pivonky vyzdvihnúť len dvakrát. Prvýkrát, čo robia na začiatku alebo na konci sezóny pomocou organického. Druhýkrát – pred kvitnutím. Používajú sa tu komplexné minerálne formulácie.

Keď strieľa začína aktívne rásť, mali by ste im pomôcť. Počas tohto obdobia bude vhodné zaviesť do pôdy dusičnanu amónneho (15 gramov látky sa odoberajú na vodnom lopaku).

Od mája do konca leta si kultúra vyžaduje minerálne hnojivá. Vo večerných hodinách. Postup sa vykonáva raz mesačne.

Dva týždne po dokončení kvitnutia, môžete „prosím“ kvety so špeciálnou zmesou. Potašovaná soľ (5 g) a superfosfát (10 g) sú chované v vedre vody. Stojí za to zvážiť Minerálne a organické látky sa môžu striedať.

Ak je závod viac ako 10 rokov, jeho koreňový systém je dosť hlboký. Povrchové hnojivo hnojivo neprináša hnojiva, takže by to malo byť na jeseň, ustupovať z kvetu 0,5 metrov, vytvárať asi 6 studní. Priemer každého by mal byť od 7 do 10 cm. Odporúčaná hĺbka – 40 cm. Hrnce naplňte superfosfátom a suchým kurade. Komponenty sú zmiešané v rovnakých akciách. Takéto kŕmenie je dosť pre rastlinu počas 2-3 rokov.

Pristátie

Pre Kansas Peonies Sunny grafy. Tieňové kvety sa nepáči – bez svetla, ktoré jednoducho odmietajú kvitnúť. Nežiaduce blízke okolie kríkov a stromov. Blízke budovy budú tiež zasahovať do dobrej cirkulácie vzduchu.

Rastlinné korene majú pôsobivú veľkosť. V dĺžke takmer dosiahne 1 meter. 5-ročný koreňový systém kvetov má šírku asi 80 cm. Znamená to, že Pri príprave pristávacej jamy pre kríky sa majú zohľadniť odporúčané parametre. Optimálna veľkosť – 80×80 cm.

Pit musí byť naplnená úrodnou pôdou. V tomto prípade by sa mala pôda zmiešať s humusom (1,5-2 lyžicami), dvojitý superfosfát (300 g), popol (300 g). Ak je pôda hlinená a ťažká, bude zbytočná pridať prísadu do formy piesku a rašeliny (1 vedro). Ak je pôda piesčitá, pridajte ílu.

Získané v dôsledku cennej zmesi 2/3 jamy. Toto je výživná rezervácia. Koreňový systém mladého pivonky by sa nemal dotknúť. Zvyšok priestoru (horná časť) je určená pre konvenčnú úrodnú pôdu. Tu nie sú potrebné ďalšie prísady, okrem prípadov, keď pôda nie je dostatočná – môžete ho kombinovať s rašelinou. Po tom, pôda zhutnená a produkcia zavlažovania.

No, pre mladú rastlinu sa pripravuje vopred. To začína robiť mesiac pred pristátím, ktorý umožňuje pôdu usadiť sa. Nezabudnite – Ak si vložíte jedinú pivonku, mali by ste rešpektovať určitú vzdialenosť medzi farbami. Malo by byť asi metra.

Ako už bolo spomenuté, pristátie sa vykonáva na začiatku jesene. Najlepší čas je koniec augusta alebo prvé čísla septembra. Vzhľadom k tomu, kvet je dlhý rok, je lepšie okamžite vybrať vhodné miesto pre to s výpočtom na niekoľko rokov.

Koreňové procesy sa určitým spôsobom ponoria. Odporúčaná poloha horného obličky je 5 cm pod povrchom pôdy. Ak si zasadiť kvetina hlbšie, alebo naopak, nestačí ho vyhodiť, môže negatívne ovplyvniť rozvoj a kvitnutie kultúry.

Starostlivosť po kvitnutí

Do polovice leta, kvitnúce pivonky sa končí. Podrobnejšie informácie by ste mali analyzovať zanechanie aktivít tohto obdobia.

Nemali by ste okamžite odstrániť rozmazané púčiky jeden po druhom. Toto je chyba. Listy by mali byť tiež ponechané až do posledného kvetu wade. Počas tohto obdobia je proces dôležitý pre kultúru. Intenzívne forma obnovenia obličky.

Malo by sa čakať, keď budú všetky kvety kŕmené alebo zmiznuté. Púčiky odstráni odstrániť na prvý silný list. Ak to chcete urobiť, použite secateur. Orezať stonky pred Zemou nie je potrebná.

Ak pivónia stratil dekoratívny vzhľad a jeho pomalé lístie sa zasahuje do iných kultúr, ktoré rastú v blízkosti, môžete odstrániť polovicu listov. Ak výhonky nie sú kvitnú, nič nerobí nič.

2 týždne po odstránení kvetov je potrebné, aby sa kŕmenie. Okrem toho by rastliny mali byť pravidelne vody. V auguste by sa v auguste mohlo stať intenzívnejším. Znížte zalievanie, keď kvety začnú svietiť. Nad-zemi časť pivoniek sa odstráni pred najviac mrazom.

Reprodukcia

Cansas odroda sa môže vynásobiť niekoľkými spôsobmi. Semená sa používajú zriedkavo.

Faktom je, že rastlina pestovaná touto metódou kvitne nie skôr ako po 4 rokoch.

Najjednoduchšou možnosťou je rozdeliť Bush. Často sa tešia za záhradkárov. Pre toto vhodné kvety staršie ako 3 roky. Divízia Bush sa vykonáva v polovici augusta. Termín – Začiatok septembra. Každý božský musí mať minimálne 3 obličky. Veľkosť koreňa by mala byť 10-15 cm.

Proces je celkom jednoduchý. Bush by mal byť starostlivo kopanie. Hľuzy sú oslobodené od zeme. Potom sú pokryté handričkou a umiestnené do tieneného miesta po dobu 2 hodín. Pacienti sú odstránení (ak sú také). Zdieľaný zdravý koreňový systém. Výsledné kríky sú umiestnené na rôznych miestach a vodu.

Závod vo veku 5 rokov možno vynásobiť iným spôsobom – zbrane. V tomto prípade pivonové výhonky stlačí do pôdy. Potom sú v tejto polohe upevnené a ponáhľajú sa zem. V lete, zalievanie a uvoľnenie pôdy. Na jeseň sú kvapky oddelené: môžu byť už vysadené ako nezávislé kvety.

Stojí za zmienku ďalšieho variantu reprodukcie. Z kríka oddelil jeden silný zelený únik. Je rez na odrezky. Zároveň by mal mať 2 intercoux. The Theted Materiál sa potom spracuje s „heteroacexínom“, vysadeným a pokrytým filmom. V takejto pozícii, budúce kvety odchádzajú pred príchodom jari.

Škodcov a chorôb

Niekedy pivonky útočia škodcov. Odporúča sa hmyz na riešenie pomoci príslušných chemikálií. Ak sa objaví vírus, pomôžu žiadne opatrenia. Postihnuté rastliny a spálené. V opačnom prípade sa infekcia rozšíri do neďalekej kultúrnej.

Recenzie

Záhradníci rastúcich pivovníkov „Kansas“ potvrdzujú, že stupeň je nenáročný. Veľa, prosím, veľké kvety krásneho tvaru. Puchy kríkov si tiež zaslúžia chválu. Ale tieň kvitnúcich púčikov sa zdá byť rustikálny. V tomto ohľade milenci farieb považujú ceny tejto odrody mierne predražená a dať taký odhad odrody 6 z 10.

Nuansy starostlivosti a pestovania pivonikov vidieť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: