Pleet Rose „sympatie“: opis odrody, vlastností výsadby a starostlivosti

Pleet Ruže sa často stávajú hlavnou dekoráciou záhrady. Môžu to byť prvok záhradného zloženia, zúčastňovať sa na skupinových pristátiach, ktoré sa používajú ako živý živý plot, avšak na pestovanie takéhoto krásneho krídla nie je tak jednoduché. Na tento účel sú amatéri pozvaní, aby začal rásť z najjednoduchšej odrody – „sympatie“.

Popis

Samotná ruža je kvitnúca záhradná rastlina, ktorá je výsledkom prekračovania šípky a niektorých odrôd ruží s dlhými výhonkami. „Súcit“ sa považuje za jednu z najobľúbenejších odrôd, ako je charakterizovaná nenáročnosť v starostlivosti, ako aj estetický vzhľad.

Rozmanitosť je odvodená v druhej polovici 20. storočia, je to veľkoplošná re-kvitnúca rastlina.

Dospelý Bush rastie až 5 metrov, jeho priemer môže dosiahnuť 2 metre. Taký objemový bush môže byť použitý na ozdobenie plotu, oblúka, steny. Preto pri vykládke je potrebné pripraviť stabilnú a silnú podporu. Kvety tejto odrody majú bohatú šarlátovú farbu, ich štruktúra možno porovnať s mahrou, priemer jednej stánky dosahuje 10 cm. Ich vôňa je veľmi príjemná. Pestované kvety sú dosť tesné, každý má 20-25 lístkov.

Impozantné namáhavé zelené a masívne kvety vyzerajú veľmi krásne v exteriéri záhradného pozemku. Rovnako ako všetky ostatné veľa ruže, „sympatie“ skôr rýchlo a rastie dlho. Začiatok kvitnutia sa vyskytuje začiatkom júna, ohrieva kríky s príchodom chladenia. Vrchol kvitnutia padá na prvú vlnu, počas re-blossoming Bush nerozpúšťa nie tak hojne.

Výhody odrody by mali zahŕňať stabilitu pred ultrafialovým lúčom – okvetné lístky nie sú fascinované na slnku. Po daždi na púčikoch nie sú žiadne stopy ani rozvody. Frost alebo Sharp Zmena teploty Režim Kultúra Transfers pekne. Nie sú obzvlášť náchylné na choroby a škodcov.

Pristátie

Kultivácia prezentovanej odrody je možná nielen v tepelnom klíme, ale aj v strednom pruhu. TRUE, V druhom prípade musí byť rastlina izolovaná na zimu. Pri výbere pozemku sa odporúča vybrať miesto, ktoré je dobre osvetlené slnkom. Za takýchto podmienok sa prvé kvety môžu objaviť na budúci rok. Ak sa ruže pestuje, aby ozdobili akýkoľvek predmet, potom je potrebné ich zmiznúť vo vzdialenosti 50 cm od správneho miesta.

Najlepšie je začať pristáť na jeseň, potom prvé klíčky sa začne rozvíjať aj na mrazy. V prípade jarného pristátia bude čakanie na prvé farby oveľa dlhšie, navyše, napríklad inštancia zasadená na jar vyžaduje vážnejšiu starostlivosť. Pri vykládke použite nasledujúce odporúčania.

 • Jedného dňa nasaďte pestovanie materiálu.
 • Rozdeľte výhonky a korene do dvoch obličiek.
 • Drop dobre s priemerom 50 cm.
 • Vyplňte pripravené hnojivo jamy. Aby ste to urobili, môžete použiť hnoj, superfosfát, vápno, drevovú živicu.
 • Koreňové korene na zemi aspoň 10 cm.
 • Ak je vysadených niekoľko kópií, udržujte vzdialenosť medzi výhonkami aspoň meračom.
 • Po ukončení pristátia by sa mala odstrániť časť kríka, ktorá zostala nad zemou o 20 cm.

Tento postup poskytne aktívny rast kultúry.

Ak sa kultivácia ruže vyskytne s pomocou rezných tokov predchádzajúcej rastliny, musíte nasledovať tieto kroky.

 • Začnite chovné farby od polovice leta. Pre tento vzťahujú letné aj zimné odrezky, rezané zo zdravých rastlín bezprostredne po kvitnutí.
 • Každé kotlety musia mať aspoň štyri obličky. Zo spodnej časti odstránené všetky listy.
 • Pripraviť pestovateľskú kapacitu. Môže to byť krabica alebo hrniec.
 • Naplňte kontajner so substrátom, napríklad piesok so zemou v centimetrovej vrstve.
 • Jazdy odrezky vo výslednej pôde a zakryte ich sklenenou nádobou.
 • Odstrániť v tieni, keď sa pôda vysušila, produkuje zalievanie.

Starostlivosť

Ako je uvedené vyššie, starostlivosť o odrody nie je mimoriadne ťažké, avšak niektoré pravidlá pestovania by mali byť stále vedomé.

Zavlažovanie a uvoľnenie

Kultúra sa vzťahuje na druhy, ktoré sú ľahko prenesené suchom, takže v častom a bohatom zavlažovaní, táto ruža nepotrebuje. Odporúča sa naliať pod bush 1-2 vedier vody každých 7 dní. Záhradníci radi usporiadajú valcovaciu kruhu na mieste s piesočnatým plotom, aby sa voda nezohrela cez územie. Zalievanie rastliny je lepšia ako vyblednutá voda.

Tak, že po postupe zavlažovanie pôdy ho nevyžaduje, mal by byť uvoľnený a mulčovač. Pre mulčovanie, rašeliny, piliny, drevené kôry. Tieto materiály zabezpečia zachovanie vlhkej atmosféry okolo kríka, a nedovolí nám klíčiť. Ak môžete mulčovať valcovaciu kruh, potom môžete vodu vodu aj menej.

Hnojenie a hnojivo

Ak sa počas pristátia položiť veľké množstvo minerálnych hnojív a originácií v zemi, potom prvé pár rokov nie je možné kŕmiť, to bude dosť užitočných prvkov. Cepifikuje rastlinu začína tretí rok. Kultúra reaguje na hnoja alebo drevený popol.

Na jeseň sa odporúča, aby sa kŕmenie, zloženie, z ktorých je draslík. Vhodné univerzálne nakupovacie hnojivá určené na kvitnúce kultúry a obyčajný popol dreva. Mal by byť tiež poháňaný krídlom s fosforu, sodným, vápnikom. Všetky tieto prvky umožnia vzrástli, aby prežili zimu. Najpriaznivejší čas na kŕmenie – jar.

A keď Bush začína kvitnúť, nerobte hnojivá.

Podväzok a orezávanie

Vyžaduje sa podväzok pre všetky veľké zariadenie. Ako podpora, akýkoľvek živý plot, plot, stena, oblúk, trellis. Zariadenie a nezávisle môžete vytvoriť napríklad vo forme mriežky. Podpora 50 cm je nainštalovaná z úniku. Odporúča sa systematicky kontrolovať dizajn a sledovať, že pod váhou zlodejov, nespadá a nepoškodil ruch.

Odborníci neodporúčajú poklepať všetky obrazovky hore, inak všetky kvety budú na vrchole. Niektoré z hlavných výhonkov musia byť viazané horizontálne, dávajú bush viac estetický tvar. Pre podväzkové záhrady odporúčajú používať plastové povrazy. Je to dobré, pretože nespôsobuje poškodenie kroviny.

Jar a jeseň potrebný na vykonanie. Na jar je potrebné eliminovať suché a choré vetvy, ako aj odstrániť konce vetiev na silné vonkajšie obličky. Na jeseň musíte odstrániť morské poháriky a zlomiť stonky. Po štvrtom roku, Bush potrebuje kardinálové prerezávanie, pretože do piateho roka kvitnúce hlavných výhonkov tejto odrody oslabuje.

V prvých dvoch rokoch sú šialené sadenice zle vyvíjajú koreňový systém, ale ak sa Rososovník použil ako tok, potom je tu spätný účinok – korene veľmi rastie, a preto sú ošípané tiež potrebné.

Príprava na zimu

Ak je ruže tejto odrody vysadená v chladnom prostredí, potom musí byť ukradnuté pre zimu. Predtým, od jesene, staré vetvy sú odrezané, ker je riedený. Už v prvej polovici jesene, príprava závodu na zimu, zastaviť. Pod Bushom zbierať padlé listy a liečené dezinfekčným zložením. Ďalej je potrebné starostlivo odstrániť vetvy z podpory, vynechať na zem a opraviť. Na Zemi s týmto lepšou rastlín nie je ležať. Potom ruže je pokrytá filmom alebo smrekovými vetvami. Všetky manipulácie sa vykonávajú v suchom počasí.

Bush môžete zakryť a bez postupu odstránenia z podpory. Na tento účel je rastlina inštalovaná okolo závodu o dvacén, a na vrchole je obklopený poľnohospodárskymi. Snažte sa nakláňať krycí materiál do kríku, aby nezabránilo cirkulácii vzduchu. Film odstránený po rozmrazení.

V obrane potrebuje valcový kruh, môže byť naplnený hustou vrstvou rašeliny so zemou.

Choroby a škodcov

Táto odroda je úplne odolná voči tvorbe chorôb a záchvatov škodcov, ale Ak sa tieto problémy vyhli, potom použite nasledujúce odporúčania.

 • Ak rastlina zaútočila na zlyhanie, potom to môže byť porazené mydlom riešením. Ak postrekovacia kompozícia nepomôže, použije sa insekticídny liek.
 • Ak je list viditeľný na listoch, suché a kohútiku, a web je pozorovaný na spodnej strane, potom sa Bush stal obeťou Pawkin Tick. Situácia ušetrí striekanie s infúziou paliny, jarrow alebo tabaku. Od špeciálnych prípravkov Záhradníci odporúčajú používať „fytodetra“.
 • Chrániť kultúru pred útokom hmyzu, môžete sedieť v blízkosti zamat, ich zápach desí škodcov. Ako miera profylaxie, môžete sprejovať krídlo s vlámaním tekutinou na jar a jeseň.

 • Ak je príchod jari na listoch si všimol hnedé škvrny, s časom stmavnutím a tvorbou kruhu okolo úteku, potom sa dá predpokladať, že rastlina sa infikovala hubovou chorobou Coniobiotryrium. Zatiaľ čo ochorenie nezničilo Bush, je potrebné znížiť poškodené výhonky spolu so zdravou časťou a horieť. Na prevenciu tohto ochorenia nepriniesjte suroviny obsahujúce dusík na jeseň.
 • Blesley RAID, postupne tmavší, označuje tvorbu inej choroby – plesne. Je potrebné odstrániť infikované vetvy a krík sa spracuje s roztokom medi (2%) alebo železom (3%) vitriolu. Ako profylaxia je vhodný postrek sodnej sódy s mydlom.

Recenzie

Skúsených agronómov, ako aj nováčik záhradníci hovoria veľmi dobre o druhom symplika. Majú radi krásne a svieži kvety, veľmi pekné voňavé. Takéto nasýtené šarlátové ruže sú viditeľné z diaľky. Treba poznamenať, že rastlina kvitne na dlhú dobu, a tiež nepotrebuje zvláštne miesto na rast. Napríklad Bush rastie v častej hmle a v tesnej blízkosti podzemnej vody. Ak je kultúra zmrazená v ťažkom podnebí, môže sa ľahko rehabilitovať pomocou záhradnej prípravy a sekcií postihnutých oblastí.

Okrem toho o množstve ruže „sympatie“ nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: