Plot „Chess“ zo zainteresovaných strán: Nápady na vytvorenie

Plot je považovaný za hlavný atribút usporiadania domáceho pozemku, pretože vykonáva nielen ochrannú funkciu, ale tiež dáva architektonický súbor. K dnešnému dňu existuje mnoho typov živých plotov, ale plot „šachu“ je obzvlášť obľúbený u majiteľov krajín. Je ľahké inštalovať a vyzerá nádherný v krajinnom dizajne.

Zvláštnosť

Plot „šach“ je oplotenie, ktorého dosky sú pripevnené k sprievodcom v kontrolnom poradí. Vďaka tomuto spôsobu inštalácie dostane plot dvojitého podšívky a stáva sa silnejším. Napriek tomu, že plátno vyzerá ako hluchý plot, existujú osvietenie na vetranie.

Mnohí zamieňajú takéto ploty s klasickým plotom zo stekenice, ale tieto návrhy majú významné rozdiely. Obyčajný zainteresovaným účastníkom dosky sú upevnené na vodiacich sprievodcov na jednej strane, takže plot nevyzerá veľmi krásne z nádvoria. Pokiaľ ide o plot „šachu“, potom má funkciu – vyzerá rovnako atraktívne zo všetkých strán.

Hlavné výhody „šachu“ zahŕňajú niekoľko ďalších vlastností.

 • Vynikajúca funkcia bariéra. Prostredníctvom takéhoto zabezpečenia nebude schopný preniknúť do dvora dokonca najmenšie zviera. Na ochranu domáceho pozemku z votrelcov je najlepšie nainštalovať vertikálne „šach“, pretože pri inštalácii horizontálnej lamely, „Lestenka“ je vytvorený, podľa ktorého je celkom jednoduché vyliezť.
 • Jednoduchá montáž. Tento plot môže byť postavený nezávisle bez toho, aby sa uchýlil k pomoci špecialistov.
 • Vysoká odolnosť voči negatívnemu vplyvu na životné prostredie a mechanické poškodenie. Takéto živé ploty môžu spoľahlivo slúžiť nie jeden desiatok rokov.
 • Obrovský výber. K dnešnému dňu výrobcovia produkujú lamely z rôznych materiálov v elegantných farbách. To im umožňuje rýchlo vybrať stylist.
 • Priaznivá cena. Na trhu môžete nájsť veľa rozpočtových variantov stAkenist, ktorý má vysokú kvalitu.

Typy EurGaste

Blikajúce ploty z ertership, v závislosti od materiálového výrobného materiálu, dreveného, ​​kovu a plastu. Každý z týchto druhov sa vyznačuje nielen návrhom, cenou, ale aj životnosťou.

Drevené živé ploty sú považované za najkrajšie – Vyzerajú drahé, ale vyžadujú starostlivú starostlivosť (včasná výmena padlých dosiek, maľby). Ak chcete dodatočne zdôrazniť textúru dreva, odporúča sa nainštalovať lamely horizontálne a zakryť ich tónovaným alebo bezfarebným lakom.

Pre tých vlastníkov domácich pozemkov, ktoré sú dôležité pre plot, aby vykonali funkciu bariéry, Ideálna možnosť je kovový stekenk. Vyrába sa rôzne farby. Tento typ celoeurópskeho sa vyznačuje trvanlivosťou a nevyžaduje veľa starostlivosti, pretože prechádza maľbou vo výrobnom procese.

Fiškálna možnosť je plastový stekenk – Je uvoľnený nielen v rôznych farbách, ale aj s imitáciou pod stromom, prírodný kameň. Plastové lamely sú jednoduché v starostlivosti, nevyžadujú maľbu. Jediný nedostatok ich nevýhody – pod vplyvom ultrafialových lúčov, začnite rýchlo zmeniť žltú, vyblednutú a strácajú silu.

Inštalácia plota

Ak sa plánuje, aby sa oplotenie z kovového vrecka (dreva) v kontrolnom poradí, potom môžete použiť dve možnosti montáže.

 • Vertikálny. Je to najjednoduchšia a najčastejšia inštalácia, ktorá nevyžaduje špeciálne nástroje a skúsenosti. Hrable z Metal Salesik v tomto prípade pripevnené na priečnych MAS so špeciálnymi nitmi alebo skrutkami. Veľkosť lamely môže byť od 1.25 až 1.5 M.
 • Horizontálny. Vhodné pre tých, ktorí milujú neobvyklý dizajn. Táto metóda inštalácie sa používa extrémne zriedka, pretože vyžaduje dodržiavanie presných pokynov. Okrem toho, aby sa zabránilo úsporom štrku, bude potrebná inštalácia stĺpcov, a to sú dodatočné časové a finančné náklady. Proces inštalácie je nasledovný: Najprv sú stĺpy nastavené (musia sa naliať betónom), potom sú medzi nimi zaostávajú, koľajnice sú upevnené na oboch stranách.

  Voľba metódy inštalácie ploty v mnohých smeroch závisí od materiálu výroby lamiel a spojovacích materiálov. Okrem výberu metódy inštalácie musíte tiež rozhodnúť o type nadácie a podpory.

  Aby bol dizajn pevný a krásny, odporúča sa, aby sa kresba vopred. Musí špecifikovať dĺžku rozpätie a vzdialenosť medzi stĺpcami.

  Nadácia

  Dôležitým prvkom akéhokoľvek ploty je základom, pretože to závisí od neho životnosť plota. Blikajúce ploty sú zvyčajne nainštalované na základni pásu alebo stĺpca, z ktorých prvá umožňuje konštrukciu zvýšenej spoľahlivosti. Pred výstavbou nadácie potrebujete naplánovať územie a označenie osí. Potom sa výkop ponáhľa pozdĺž osí markup – jeho hĺbka závisí od hmotnosti budúceho ploty a vzdialenosti od podzemných vôd. Konštruovaný opál. Končí všetky plniace betón.

  podpora

  Ak chcete nainštalovať „šach“ plot, môžete použiť betón, tehlové, drevené alebo kovové piliere. Vzhľadom k tomu, že tento dizajn nemá veľkú váhu, majstri najčastejšie ako podpora sú vybrané betónovými stĺpmi. Sú inštalované v predpracovaných jamkách, hĺbka vloženia sa môže pohybovať od 0.8 až 1.5 M. Záleží na konštrukcii a kvalite pôdy.

  Upevňovacie oneskorenie

  Po základni a podpore budúceho plotu sú pripravené, inštalácia vodiacich nosníkov sa vykonáva. Na tento účel stĺpce pripravujú drážky vopred, rohy zvarujte na kovové stĺpy. Zapínanie MAS by sa malo uskutočniť na markupoch, aby ste sa vyhli šikmejšovi. Lekári je potrebné položiť blízko k zemi – najmä je to dôležité, ak sú drevené. Pri inštalácii horizontálneho „šachu“ musíte upevniť lamely na inštaláciu vertikálnych regálov.

  Montáž s vlastnými rukami

  Plot „Chess“ je zvyčajne vybraný vlastníkmi pozemkov, ktorí sa snažia súčasne dať územnému estetickému vzhľadu a skryť ho pred zvedavými názormi.

  Inštalácia takého plotu s vlastnými rukami je jednoduchý, ale vyžaduje časové náklady a realizáciu prípravných prác. Prvá vec je zosúlaďovaná s plánom pozemkového pozemku a je určená vzdialenosť medzi podporou. Potom musíte kúpiť potrebný materiál a pripraviť nástroje.

  Pred začatím inštalácie by ste mali kúpiť podielový materiál, priečne lúče, upevňovacie prvky, drvený kameň a piesok. Pokiaľ ide o nástroje, budete potrebovať laserovú úroveň, lopatu, konštrukčný lanový motor, skrutkovač.

  Potom musíte postupne vykonávať niekoľko krokov.

  1. Pripravte si základovú a inštaláciu stĺpcov. Podporuje plot „Chess“ môžu byť inštalované v vyvŕtanom boomu a v kačicovom stave dobre. Ich priemer by mal byť 70 mm väčší ako priemer podpory. Hĺbka je určená v závislosti od výšky stĺpcov: ak je 1.5 m, potom vybranie vytvorte 60 cm, od 1.5 až 2 m – 90 cm a viac ako 2 m – 1.2 M. Pred nalievaním riešenia pre zavedené stĺpce sa montuje debnenie. Na tento účel je na dno vložený, jeho okraje sú ohnuté, takže hĺbka jamky zodpovedá rezaniu rúry veľkého priemeru. Potom je centrum v centre. Musí byť zarovnaný na úrovni a potom naliať betón.
  2. Beh Crosslinic. Takže priečny lúč nehorí, odporúča sa medzi podporou, aby sa vzdialenosť v 1.5-2.5 M. Fixácia sa vykonáva s pomocou špeciálnej rakety – ak nie sú v stĺpcoch, potom potrebujete privítať sa. Nosné nosníky môžete tiež uzamknúť hypotekárnym prvkom v betónových póloch. Potom sa vyžaduje horizontálna inštalácia.
  3. Inštalácia lamely. Toto je najjednoduchšia fáza inštalácie plota, pri vykonávaní, ktoré je dôležité riadne dodržiavať vzdialenosť medzi európskymi. Aby ste to urobili, odporúča sa vytvoriť vzor, ​​pomôže rýchlo určiť šírku medzery medzi popruhmi. Po zaznamenaní niekoľkých lamiel, musíte skontrolovať konštrukciu vertikálnou úrovňou. Ak sa to nerobí, potom môžete „pokaziť“ celý plot.

  Fázovaná konštrukcia ploty „šachu“ z podielu na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár