Plot z vŕby

Nie je to tajomstvo, že sa môžete skryť za krásnym plotom pred zvedavými očami a zorganizujte si útulný priestor. A voliteľne plot musí byť betón, tehlová, železo. Skutočne elegantný nadmorská výška je živým dizajnom. Príkladom bude plot z vŕby.

Klady a zápory

Vhodné rastliny na vytvorenie živého živý plot dosť veľa, ale IVA je prakticky mimo konkurencie. Záhradníci dlho ocenila jej dodržiavanie a nenáročnosť. Medzi ďalšie výhody vŕby na vytvorenie živých plotov:

 • Dizajn bude trvanlivý;
 • Rastlina sa ľahko zakorenená;
 • IVA sa ľahko stará;
 • Rýchlo rastie, čo je aktívne bočné výhonky;
 • dokonale vynásobené zastavením;
 • Rastlina sa vyznačuje odolnosťou voči mrazom;
 • Spoľahlivo chráňte oblasť pred vetrom;
 • Nebude dať zviera na územie.

Nakoniec je to veľmi krásne. Ale konečný typ živý plot bude trvať 2-3 roky po inštalácii dizajnu. Willa vytvára monolitické živé ploty a komplexné pletené formy. S pomocou yves plot, priestor môže byť zónový a dizajnéri krajiny často používajú túto techniku.

Ale mínus rastliny je vlastne len jeden – strom rýchlo vyrastať. V skutočnosti, súčasne tieto vlastnosti dreva je plus a mínus. Willow dá veľa a spoľahlivo veľa ciciakov, sú neustále potrebné na zavlažovanie, aby udržali tvar živý plot.

Aké odrody sú vhodné?

Ak sa rozhodne, že takýto živý plot, ďalší krok je vybrať si odrody. IVA patrí do IV rodiny, a to je pol tisíc druhov. Závod aktívne vykonáva stredne chladnú klímu. Ak chcete vytvoriť živý plot, vzácne odrody nie sú potrebné: najobľúbenejšie a nenáročné sú vhodné. Toto sú odrody sa často používajú na zabezpečenie.

 • Fialová nana. Táto odroda patrí k kríkom. Rastlina sa môže natiahnuť na 4 m, má modrasté letáky s „šedou“. Kvety triedy v prvom mesiaci leta. Honeyšové náušnice sa stávajú fialovým, teda názov odrody. Čmeliaky a motýle lietajú na kvety. Mimochodom, táto odroda sa považuje za užitočnú pre obyvateľa mesta: je neutralizovaný škodlivými nečistotami vo vzduchu (nie úplne, samozrejme, ale niektoré funkcie santačného stromu naozaj funguje). Ak sa staráte o plot z vŕby tejto odrody, bude trvať 30 rokov.

 • Púšť. A táto odroda je pravdepodobne najobľúbenejšia presne z hľadiska vybudovania. Zaoblený ker môže rásť na 9 m. Na zemné tvrdenia Ostolit IVA v skutočnosti nevykazuje, je to najschopnejšie. Nepotrebuje hojné zalievanie, pretože sandstones a hlinky – normálna pôda pre tento strom. Mimochodom, okrem žijúcich plotov, od vŕby tejto odrody často spája rôzne dekor, interiérové ​​položky. Strom je dobre rastie. Zaujímavé je, že mnohé z tejto triedy budú slávnejší „verba“.

 • Babylonian (zabalené). Tento dekoratívny strom je tiež nenáročný pre charakteristiku pôdy, vykonáva takmer všade. Stupeň vysoká: strom môže stúpať na 12 m. Zasadili ho v blízkosti nádrží. Stromové vetvy zavesiť, ich farba je červenkatá žltá. Odroda rastie.

 • Navíjanie urárov. Toto je guľová veľryba, ktorá vyzerá dobre v akejkoľvek sezóne. Nie je obzvlášť vysoký stupeň, rastie až 3,5 m. Dokonale tolerovať účes, dobre buduje zelenú hmotu. Ale rastlina je celkom rozmarná: Aspoň sa klíma nepáči. Strom potrebuje nielen na vodu, ale aj na rozprašovanie koruny včas.

 • VEĽKNIKAYA. Rastie až 6 m, kvitne skoro – v apríli – máj. Listy jej Sisovoy. Toto je odroda medu, že rastie wets veľmi rýchlo, lojálni k účesom. Zvyčajne sa zasadzuje do piesočnatej pôdy, ale vápencový a loam sa blíži. Odroda sa vyznačuje odolnosťou proti mrazu. Skutočné živé živé ploty bude za 2 roky.

 • Pratovooid. Veľmi rýchlo vyrastať, používa sa hlavne na tkanie. Rastie až 6 m. Pobočky odrôd opravujú si sivastý odtieň. Pre živý plot príliš dobrý.

Možnosti na vytvorenie stromu oplotenia. Ak sa tento bod prenesie, je čas určiť, akú schému bude plot umiestnený.

Systémy tkania

Každý zo systémov vo svojej vlastnej ceste. Hovoria, že jeden je oveľa ťažší ako ten druhý. Aké možnosti sú tam?

 • Jedna tyč. V tomto prípade sú sadenice vysadené intervalom 10-20 cm. TRUE, po zime, nie všetky výhonky môžu prísť, musíte byť pripravení.
 • Tkanie v 2-3 tyčí. Takéto tkanie nenecháva šancu na prestávku. V pohode s touto schémou je potrebné zasadiť jednu rastlinu, ale dva (alebo dokonca tri).
 • Krížové tkanie. Možnosť je podobná prvá. Svietidlá pri tkáčskom stave bude diagonálne, teda natiahnutím tyče a diagonálne je už upevnené. Táto tyč bude základom celého dizajnu, plot bude trvanlivý, nebude rozpadnúť.

Tam je ďalšia možnosť, zatiaľ čo nie je veľmi populárne – ale presnejšie, nie celkom známe našej zemepisnej šírke. Krajina dizajnéri majú takúto alternatívu: oddelené vŕby. Strom je zasadený na trvalom mieste. Willow trup neustále rezal prvé dva roky, aby sa zabránilo rastu bočných výhonkov.

Požadované nástroje

Výber nástrojov závisí od toho, ktorý systém je vybraný. Ak chcete vytvoriť vertikálnu výšku, budete potrebovať:

 • secátora;
 • Kiyanka;
 • drôt;
 • nechty;
 • kladivo;
 • PEGS;
 • lano.

Vytvorenie horizontálneho zabezpečovacieho hľadiska:

 • Kladivo a nechty;
 • secátora;
 • Lano (alebo drôt alebo škótko).

Krok za krokom pokyny môžu vyžadovať ďalšie nástroje. Zvyčajne to je to, čo je na farme, samostatný nákup nebude potrebovať.

Ako na to?

Majiteľ stránky má dve možnosti – vytvoriť zelený plot z živého stromu s vlastnými rukami alebo vytvoriť dekoratívny plot z tyčí.

Z živých

Môžete zasadiť strom od apríla do novembra, všetko závisí od regionálnej klímy. Ak je rastlina termalizovaná (betónová odroda), je možné zasadiť na konci jari, začiatkom leta.

Výsadný materiál je potrebný na prípravu na jar, pred vzhľadom listov, alebo na jeseň, po fondoch listov.

Výkonné vyvinuté výhonky sú odrezané z hlavného stromu a sú rozdelené do odrezkov, asi 30 cm dlhé. Tam by malo byť 7 rastových obličiek na príbory. Ak sú zelené výhonky znížiť, ich dĺžka je až 1,5 m. Z toho začína proces výroby živým plotom.

Krok-za krokom inštrukcie výroby živého opuchu v krajine.

 1. Rezané vetvy zabalené v polyetyléne, môžete sa tiež dotknúť v mierne zmáčanom piesku. Takže pred pristátím sa lepšie zachová.
 2. Miesto musí byť tiež pripravené – vyčistiť od burín, prepínač, snímku. Odrezky sa stick do pomerne navlhčenej pôdy, jeden alebo dva rastové obličky by mali zostať na povrchu.
 3. Každé kotlety by mali byť hojne vylievané (20-25 litrov vody).
 4. Aby bol plot hladký, kolíky sú na určenom mieste, vytiahnite lano. Nie všetci majitelia to robia, mnohí sa rozhodnú vybudovať plot, ktorým dôverujú svoje očarujúce. Ale s lanami a SPICYRS sú spoľahlivejšie.
 5. Pre väčšiu dôveru môže byť základne odrezkov na 2-3 dni nasiaknutá vo vode alebo posypením rastového stimulant (prášková forma).
 6. Ak má živý plot viac dekoratívnych úloh, odrezky môžu byť vysadené vo vzdialenosti 1,5-2 m. Ak chcete vytvoriť plot prechádzky, vŕby už zasadené v 2 riadkoch, pozorovanie šachovej objednávky. Vzdialenosť medzi stromami – 0,7-1 m. Ak sú triedy trpasličí (obrubník), sú zasadené po 0,4 m, nie menej.

To je všetko, nič iné v deň pristátia nemusíte robiť. A potom tvorba živých plôch. Forma plot udrží dobre, ale potrebuje pravidelné orezávanie. Inak budú rásť na pozemku IV džungle. Prvýkrát, čo stromy idú „na účes“ rok po vystúpení. Je potrebné načrtnúť konfiguráciu zabezpečenia, deje sa zaoblené, pyramídové, pravouhlé, podobné lichobežníkovi. Následne sa zrážky opakujú dvakrát: v apríli a auguste.

Z PRUNEV

V opačnom prípade sa nazýva plot z Yves Vine, rameno. IV vetvy flexibilné a poddajné. Ale EVNYAK musí byť tiež pripravovať: vziať si to len rezané a splietať plot z vetiev nebudú fungovať. Vetvičky prvá potreba rozbaľovať, takže budú flexibilnejšie. Tu je štandardná inštrukcia na vytvorenie zabezpečenia.

 1. Vykonáva sa značka pozemku. PEGS Rush v rohoch. Barrónový kábel alebo napnutý pás medzi Wairs. Pozdĺž závitov sú vítané, kde budú medziľahlé regály.
 2. V pôde musíte vyvŕtať otvory (0,5 m). Nainštalujte regály (čistené z kôry, nasiaknuté antiseptikom a t. D.) Objemová časť je označená tmelom alebo dechtom.
 3. Na vrchoch nainštalovaných v vykopávkach uhlových podperov je kábel natiahnutý, skontroluje sa presnosť napätia. Medziprodukty sú vystavené na kábli.
 4. Twisubová vidlica z kôry sú vymazané. Kôra by mala ísť ľahko, inak IVA nie je dostatočne rozmiestnená.
 5. Tam je vyplňte dolný riadok, ktorý zaostáva za zemou o 15 cm. Tu používajte bary hrubšie. Oddelený, zarovnanie radu tyčí, naskladané s nadváhou v jednom stojane. Prvá tyč, preto bude vyhodiť 4 regály, druhá sa začne vrátiť s tretím.
 6. Nižší rozsah môže byť vystužený drôtom.
 7. Kde prvý riadok išiel pred prednou časťou, druhá sa usadí za sebou. A tak bude následným striedaním. Po štyroch riadkoch musí byť čerpadlá posilnená Čínou.
 8. Každých 7 riadkov tkaných drôtov, plot je tak posilnený.

Konce každého riadka musia byť kŕmené, skrutky do extrémnych podpier. Práca sa vykonáva.

Tipy pre starostlivosť

Ako za kvetinou, kvetinové posteľ, kvitnúci ker je potrebný, a pre ives plot, najmä – nažive, rýchlo rastúci. Malé tipy pre začiatočníkov záhradkárov:

 • Ak sa v ploti objavil „správny“, nie je to oživiť, musíte vložiť nový závod;
 • Mladé pobočky sa rovná secateur alebo záhradné nožnice, hrubé – s kefovým rezačom;
 • Chemikálie sa používajú ako posledná možnosť, pokiaľ nie je dôvod na porážku presne zriadený, a to neopravuje inak;
 • Kŕmenie musí byť dávkované;
 • Pravidelné zalievanie je vyžadované jarnými pristátiami;
 • Používajte len zdravý, osvedčený materiál.

Ak správne zberte pobočky pre Prútený dizajn, ak správne prehĺbiš stĺpiky, tento plot sa skutočne nevyžaduje. Ale nezabudnite na včasné spracovanie podľa antiseptiky. Matte laky sa používajú, ako aj automobilový olej.

Krásne príklady

A inšpirovať oblasť výzdoby na takáto príklady.

 • Kombinovaný dizajn non-dodávkového tkania.

 • ROZBAŽNOSŤ je tiež atraktívna.

 • Kombinácia farby je nádherná.

 • Krajinný dizajn je celá veda.

 • Cope a Začiatočník.

 • Vyzerá prírodné a stručné.

 • Táto frekvencia bude dobrá na udržanie formulára.

Vizuálny príklad starostlivosti o ive plot je možné zobraziť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár