Pobočky brúsky: Charakteristiky a typy

Oblasť krajiny musí byť neustále udržiavaná v poriadku, upratovanie z falošných listov, zbytočných kríkov a pobočiek. Dobrý pomocník je považovaný za záhradný vrtuľník. Umožňuje vám rýchlo a bez poškodenia životného prostredia odstrániť záhradný odpad, uvoľniť územie z tesniaceho odpadu a dávať jej udržiavané druhy.

Zvláštnosť

Brúsne skľučovadlá a vetvy stromov je jedinečné zariadenie, ktoré je určené na čistenie chaty po orezaní kríkov, hroznových viničov a rastlín. Najmä nepostrádateľné zariadenie na jar a jeseň, keď územie domácnosti začne smútiť s partiou záhradného odpadu. Tieto hromady zaberajú veľa priestoru, pokaziť krajinný dizajn a je ťažké prepravovať. Certify čistenie lokality v tomto prípade pomocou vrtuľníka. Má vysoký výkon a ľahko sa zvládne s uchopením rastlinného odpadu do malej hmoty, potom, čo ide o likvidáciu. Okrem toho, drvené vetvy môžu byť použité ako palivo alebo mulčovací materiál.

Medzi hlavné výhody tohto zariadenia patria:

 • kompaktnosť;
 • Pohodlná doprava;
 • Výkonný brúsny systém;
 • Ekonomické náklady na energiu;
 • prijateľná cena.

K dnešnému dňu výrobcovia produkujú drviče rôznych modelov, ktoré sa navzájom líšia spôsobu spúšťania a dizajnu. V nezávislosti od technických charakteristík môžu byť takéto kamenivé použité nielen na spracovanie veľkých vetiev, ale aj padlé listy, suché vrcholy, stará tráva a surová zelenina alebo plody.

Brúsenie sa vykonáva pomocou špeciálnych nožiek nožov, ktoré sú poháňané motorom. Mlynček kompletný alebo elektrický motor alebo benzín, alebo nabíjateľné. Najsilnejšie sú návrhy s benzínovým motorom. Pokiaľ ide o elektrické a nabíjateľné, majú nízku hmotnosť a mobilitu.

Zariadenie a princíp prevádzky

Záhradné vrtuľné pobočky a fena je z veľkej popularity v mnohých majiteľoch krajín miest, pretože vám umožní rýchlo a efektívne vymazať územie zo záhradných škvŕn. Toto zariadenie má jednoduchý dizajn pozostávajúci z nasledujúcich základných prvkov:

 • prijímajúce zariadenie;
 • bunker;
 • nôž.

Pri prístroji sa jednotka pripomína mlynček na mäso: Spočiatku, suroviny spadá do bunkra, potom sa presunie na hnací kotúč, kde nože brúsia. V tomto prípade sa časti rezania môžu líšiť v závislosti od konštrukčných prvkov drvičky. V niektorých modeloch je nainštalovaný kovový disk, ku ktorému sú nože pripojené – sú zvyčajne navrhnuté pre manipuláciu s malými vetvami a trávou stonky. V ostatných modifikáciách vo vnútri bloku, rezačka môže stáť na prevodoch – rýchlo brúsi suché vetvy všetkých plemien stromov a kríkov. K dispozícii sú aj univerzálne zariadenia, v ktorých sú nože a rezačky prítomné súčasne.

Okrem toho je dizajn doplnený skrutkovým zariadením a zvitkami, ktoré hrajú hlavnú úlohu, pretože sú zodpovedné za prevádzku frézovacieho bubna. V závislosti od typu brúsenia v jednotke sú vystavené dva režimy: Rezanie s pomalými otáčkami a rýchlymi reznými nožmi. Princíp prevádzky v prvom prípade je založený na kolízii dreva s nožmi na malých otáčavých otáčkach (40-90 rpm). S touto formou nie je zotrvačnosť vytvorená a kinetická energia nevyniká, preto, aby sa zvýšila koeficient prenosu medzi motorom a rezačkou namontujte prevodovku. To vám umožní previesť nízky moment motora a vysokej rýchlosti pri nízkej rýchlosti a vysokej momentovej rezačky.

Pokiaľ ide o druhý režim, poskytuje brúsenie, keď je disk otáčaný na 3 tisíc. M. V dôsledku toho, že s kontaktom stromu s reznými prvkami sa rozlišuje veľa energie, ktorá je dosť na vyliahnutie veľkých vetiev a bitov.

Proces brúsenia závisí nielen na veľkosti vetiev, ale aj ich vlhkosťou. Preto sa neodporúča uplatňovať jednotku na recykláciu čerstvo zadržiavaných vetiev. Sú na nich prítomné, ktoré môžu byť naplnené nože a skóre otvory rotujúceho disku, čím sa spomaľujú prevádzku agregátu.

Typy a ich charakteristiky

V poslednej dobe výrobcovia zásobujú mnoho typov pobočiek na trhu, líšia sa od každého ďalšieho dizajnu a technických charakteristík. Preto, pred nákupom konkrétneho modelu výrobku, musíte sa vopred rozhodnúť s jeho účelom a objemom plánovanej práce. Všetky agregáty sú rozdelené do dvoch kategórií.

 • Pre recyklačné pobočky. Takéto úpravy sú k dispozícii výlučne na čistenie záhradného priestoru z dreveného odpadu. Ľahko sa zvládujú aj s rezacími vetvami s priemerom 7 cm. Takéto modely sú súčasne vhodné na brúsenie liana a bylín. Jednotka vám umožňuje vyrovnať sa s rezným drevom vďaka unikátnemu systému noža a výkonným motorom. Rozlišovať domáce a priemyselné motory. Prvý typ je určený pre jednoduchú prácu, má mobilnú budovu. Druhý typ výrobcov často produkuje rotačnú alebo turbínu, ktorá zvyšuje jeho výkon.

 • Pre spracovanie rastlín stonky a pobočky. Takéto modifikácie sa rozlišujú veľkými nožmi umiestnenými v horizontálnej aj vertikálnej rovine dizajnu. Tieto mechanizmy sú univerzálne a náklady viac, ale môžu byť inštalované na mini traktoroch. Okrem toho má ťahaná alebo namontovaná chopper schopnosť pripojiť sa k motobloku, čo uľahčuje prevádzku.

Agregáty sú tiež charakterizované princípom práce. Chopper môže byť mechanický (manuálny bez motora) alebo vybavený špeciálnym elektrárňou vo forme elektrickej, nafty alebo benzínového motora. Každý z týchto druhov má svoje výhody a nevýhody.

 • Mechanický. Charakterizované jednoduchým dizajnom, dobrou kvalitou a prijateľnou cenou. Vhodné na brúsenie vetiev a hroznových viničov. Minusový dizajn je považovaný za nízky výkon. Rovnako ako pri spracovaní záhradného odpadu musí byť vlastník stránky aplikovaný značný fyzický úsilie.

 • Elektrický. Toto je najčastejšia a ľahko použiteľná jednotka. Pri práci s ním nie je potrebné odvrátiť pozornosť kontroly dostupnosti paliva v nádrži. Drvi zariadenia sa nevytvára hluk, je ľahko ovládaný, poháňaný jedným dotykom tlačidla. Takéto zariadenia nevyžadujú údržbu intenzívnu prácu, ale v porovnaní s benzínovými modelmi sú vo veľkej miere horšie. Elektrické drviče sa nemôžu vyrovnať s hrubými vetvami a závislými od napájania. Akýkoľvek rozdiel napätia v sieti môže byť spôsobený.

 • Benzínové mletie a nafta. Takéto zariadenia sú vybavené dvojtaktnými elektrárňami, nájdete aj štvortaktné úpravy. Sú ľahko udržiavaní. Medzi hlavné výhody patrí výkonný motor, ktorý vám umožní rezať vetvy v priemere na 7 cm. Okrem toho sa tieto vrchy môžu používať kdekoľvek v mieste, pretože sú nezávislé od napájania. Pokiaľ ide o mínusy, benzín a dieselové drviče majú veľa hmotnosti, pracujú hlučné, nákladovo drahé a vyžadujú určité náklady na nákup motorového oleja a paliva.

Hodnotenie najlepšie modely

Napriek tomu, že trh je reprezentovaný elegantný výber pobočiek brúskov, nie všetky ich modely môžu prosím vysoko kvalitnú a dlhú životnosť. Preto pred zakúpením tejto inštalácie je potrebné zohľadniť nielen jeho technické ukazovatele, ale aj preskúmania od výrobcov. Modely nasledujúcich ochranných známok sa ukázali dobre.

 • BOSCH AXT RAPID 2000. Táto jednotka je dokonale rezaná na suché aj čerstvo rezané vetvy. Výrobné nastavenia sú vybavené brúsením veľkých vetiev, takže je potrebné zmeniť nastavenia sami, aby ste mohli pracovať s malými stonkami a liaanmi, vystavením nastavenia, kým sa nezastaví. Sila drviča je 1800 W. V konštrukcii modelu je skrutka a nôž, ktorý je do značnej miery nasekaný priemerom až 45 mm. Jediný mínus technológie je jeho vysoká cena.

 • Viking GE 250. Táto modifikácia dostala veľa dobrých recenzií, pretože je to „všežravé“ a dokonale sa zvládne s brúsením nielen veľkých vetiev, ale aj orezanie ostružín, malín, kužeľov, kukurica, suché listy a farby stonky. Chopper rýchlo zmení záhradný odpad na malú frakciu. Nože jednotky sú ostré a problémy voľne vykonávať rezanie na tupé, nové rezačky môžu byť zakúpené len v servisných centrách.

 • „Bison Zee-40-2500“. Zariadenie je charakterizované vysokým výkonom a je vhodný na brúsenie dokonca čerstvých vetiev, znižuje drevo na malé hriechy s priemerom 2-3 cm. Hlavnou výhodou jednotky je nízka hladina hluku pri práci, ktorá nepresahuje 99 dB. Okrem toho zariadenie obsahuje špeciálnu vak, čo umožňuje vhodné zbierať drvené frakcie. Nevýhodou modelu je, že nie je možné použiť na drvenie topy. Zelené listy a stonky rastlín môžu byť vyplnené a skóre dolnej mriežky.

 • Makita. Výrobca poskytol výkonný benzínový motor v dizajne, vďaka ktorej zariadenie rýchlo znižuje vetvy na 3 hrubé.5 cm. Pri recyklácii rozvetvujúcich prvkov je jeho výkon výrazne znížený. A tiež kvôli vysokej cene, nie každý záhradník si môže dovoliť nákup tohto zariadenia.

 • ARPAL AM-120E. Tento drvič má dve recepcie navrhnuté samostatne pre listy a veľké pobočky. Technika sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Dizajn je vybavený dvoma diskami, na ktorých sú umiestnené tri nože (jeden s priamou čepeľou, a dva iné s m tvarovaným a trojuholníkovým). Zariadenie je ľahko trenie mladé stromy a veľké vetvy.

Doplnok Recenzia populárnych modelov môže tiež lacno takéto drviče, ako je napríklad šampión, al-ko Easy Crush MN 2800, Patriot PT SB 100 E, ARPEL, IVETA, CMI 2400, Tornádo a Salamandra Home. Vyššie uvedené úpravy umožňujú upratovacie plochy z brezových vetiev, čerešní, malín, jablkových stromov, sliviek a irgi. Taktiež sa ľahko vyrovnávajú s uchopením suchého lístia a rastlín.

Ako si vybrať?

Keďže každý model pobočiek vrtuľníkov má svoje výhody a nevýhody, potom je dôležité, aby jeho nadobudnutie starostlivo preskúmať hlavné charakteristiky a vykonávať podrobnú analýzu všetkých ukazovateľov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať, samozrejme, hlavné parametre zariadení.

 • Výkon a objem spracovateľného dreva. Zariadenia pre domácnosť majú kapacitu do 1.5 kW a zvážte až 20 kg. Obvykle sa vyrábajú s elektromotorom a sú vybavené mechanizmom noža, ktorý vám umožní rezať vetvy s priemerom nepresahujúcim 25 mm. Podobné zariadenia je možné zakúpiť len pre chaty, kde rastú malé stromy. Ak je pozemok viac ako 40 akrov a vysadené nielen stromy, ale aj kríky, je najlepšie uprednostniť profesionálne modely. Ich hmotnosť dosahuje 50 kg a energie môže prekročiť 5 kW.
 • Typ motora. Agregáty s elektromotorom sú lacnejšie, pracujú ticho, ale závisia od zdroja energie a ich sila je nízka. Zariadenia bežiace z motorového alebo benzínového motora, mobilnejšie, umožňujú spracovanie záhradného odpadu na akomkoľvek mieste pozemku. Majú vysoký výkon, ale sú drahé a vytvárajú nepríjemnosti počas prepravy v dôsledku vysokej hmotnosti. Pre malé chaty môže byť voľba zastavená na brúse s výkonom motora v 3-4 kW.

 • Typ reznej časti. Zariadenia, v ktorých dizajn obsahuje disk s radikálne umiestnenými nožmi, ľahko sa používajú a lacno. Odporúčajú sa kúpiť pre brúsne byliny a malé vetvy, väčšie drevo, ktoré nerešpektujú. Okrem toho odborníci odporúčajú uprednostniť úpravy, v ktorých sú nože usporiadané v uhle. Jednoduché modely zahŕňajú drviče s drvičom červov, pretože sa predávajú za prijateľnú cenu a rezané vetvy s priemerom až 4 cm. Problémy s drvením trávy sú však možné z dôvodu navíjania stoniek. Pre veľké miesta sú zariadenia s viacvrstvovými rezačkami dobre hodí – znižujú výkon len vtedy, keď pečiatkové nože.
 • Výška vrtuľníka. Musí byť vhodné a mať schopnosť nastaviť rast používateľa.

 • Veľkosti a hmotnosť. V prípade, že práca na mieste bude vykonávať staršie dačky a ženy, potom musíte kúpiť kompaktné a ľahké modely. Okrem toho, umiestnenie dopravných rukoväte hrá obrovskú úlohu. Ak sú príliš nízke nad zemou, potom presuňte zariadenie je nepohodlné.
 • S ochranným cvičením. Takýto doplnok k dizajnu pomôže chrániť užívateľa pred lietajúcimi žetóny.

 • Materiál, z ktorého je puzdro vyrobené. Plastové konštrukcie sú charakterizované malú hmotnosť, ale sú horšie ako kov pre pevnosť a trvanlivosť.
 • Hlukové charakteristiky. Pri práci s agregátmi, ktoré majú hladinu hluku presahujú 80 dB, bude podniknúť na nosenie špeciálnych slúchadiel. Zariadenie s motorom nafty alebo benzínov je spravidla silne hlučné.

 • Prítomnosť spätného zdvihu. Tento indikátor je dôležitý, pretože reverz vykonáva ochrannú funkciu a blokuje operáciu, keď sú vetvy nesprávne.
 • Šírka kolesa. Úzke a malé kolesá môžu byť ťahané na voľnej pôde.
 • Nastavenie veľkosti a mletia frakcií. Vďaka tejto funkcii môžete uverejniť požadovaný režim brúsenia a rezať vetvy.

Možné poruchy

Záhradný drvič založil byť vynikajúcim asistentom na chate graf, ktorý vám umožní očistiť územie z palice rezaných vetiev včas, čo mu dáva estetický vzhľad. Táto úprava je jednoduché a podlieha všetkým pravidlám operácie dlhú dobu, ale ako ktorákoľvek iná technika, je charakterizovaná poruchou. Najčastejšie, keď používate Shredder, môžete čeliť nasledujúcim problémom.

 • Motor sa nezapne. Dôvodom je neúspešná poistka, mala by byť nahradená novým. A môže byť tiež poškodený napájacím káblom zariadenia alebo nesprávnym umiestnením veka. V tomto prípade musíte vyčistiť rukoväť skrutky a ak nebola odstránená porucha, zariadenie vyžaduje diagnostiku v servisnom stredisku. V benzínových a dieselových jednotkách by ste mali navyše skontrolovať úroveň paliva a oleja.
 • Motor nezávisle vypne. Takýto problém je najčastejšie pozorovaný v elektrických modeloch. Táto ochranná funkcia funguje pri preťažení motora alebo blokovania nožov. Rezacie zariadenia musia byť vyčistené a čakať na chladenie motora, po ktorom bude pokračovať v práci.
 • Shredder neťahuje vetvy. Príčinou poruchy je preplnená prijímacia kapacita, mala by sa uvoľniť.
 • Nedostatočné výkony. Toto pravidlo sa pozorovalo, keď sú nože rozmazané. Rezacie zariadenia musia byť nahradené novými náhradnými dielmi.

Pri identifikácii iných typov chýb je najlepšie dôverovať špecialistu a nie opraviť sa. Aby sa zabránilo zlomeniu, mal by sa drvič skladovať na suchom mieste a použitie v práci len na účely. Je potrebné pripomenúť, že dlhodobé vysoké zaťaženie alebo prekročenie platných hodnôt rýchlo výstupný motor.

Viac o brúskach pobočiek sa môžete naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár