Ponónia ponúka „červené kúzlo“

Obľúbené z mnohých kvetinovej vody sa môže nazvať pivonky „červené kúzlo“. Je uznávaný ako jeden z najlepších odrôd tejto rastliny, takže to možno často nájsť v parisázach, botanických záhradách, na kvetinových lôžok. Tento zástupca flóry je považovaný za dekoratívne, čo nepochybne zdobia akékoľvek územie.

Popis

Pivonky „červené kúzlo“ je bylinná rastlina, výška, ktorú môže dosiahnuť 100 centimetrov. Obdobie jeho kvitnutia spadá do mája – začiatkom júna. Kvety sú veľké, v priemere je až 20 centimetrov. Pivoňka má komplexnú štruktúru: viac ako 15 mäkkých lístkov je konkávne do vonkajšieho hustého budu.

Openwork listy, sú maľované v tmavozelenej farbe, bližšie k jeseň, ktoré sa stanú načervenaním a vyzerajú originál. „Červené kúzlo“ má silné lístie a farebné bolesti, ktoré prispievajú k zníženiu veľkých budov. Farba kvitnutia sa vyskytuje predčasne, doba kvitnutia v tejto odrode je dlhá. Na jednej stránke môže rastlina existovať asi 15 rokov.

  Táto odroda sa vzťahuje na mrazuvzdorný a dobre toleruje sucho.

  Hlavné vlastnosti odrody „Red Charm“:

  • svetelná vôňa;
  • vzhľad atraktívnosť v rezu;
  • Správna končatina okvetných lístkov prispieva k vytvoreniu sviežej červenej kvetenstva;
  • Kvetenstvo sa vyznačuje pompom, bombardovaním, terénom;
  • Mastná a sila stonky nezruší potrebu poklepania.

  Pristátie

  Riedenie „červenej šarmovej“ odrody by sa malo vykonávať pomocou oddelenia koreňového systému. Na tento účel je najlepšie využiť zástupcu, na ktorý 4-5 rokov. Transplantát stojí za to cvičiť 2-3 týždne po skončení fázy kvitnutia. Najlepší čas na tieto práce je koniec augusta – prvý týždeň septembra.

  Pred začiatkom transplantácie kvetu by mala byť pivonky hojne nalievať, potom, čo hrbole sú kopané, pretrepávajú sa z pôdy prítomné a rozdelené. Každý deden musí mať sekciu flitra, 4-5 obličiek, korene v počte niekoľkých kusov. Výsadný materiál je skontrolovaný, opustený, múzlovací a poškodený korene sú z nej eliminované.

  V prípade poškodenia rastliny by mal byť koreňový parazit odmerný v mangánom riešení, po ktorom začal začať transplantáciu.

  Postup vykládky sa vyznačuje viacerými dôležitými bodmi a mal by sa vykonať prísne krok za krokom.

  1. Rozmery jamiek by mali byť o niečo viac ako veľkosť oklamať (takže koreňový systém sa nedotýka stien vrtov). Vzdialenosť medzi pivonicami by mala byť aspoň 0, 6 metrov.
  2. Na spodnej strane jamy je potrebné položiť hnoj alebo kompostu v stúpačke a premiešajte s pôdou. Potom je potrebné stanoviť kamienky na zmesi, na vrchole tohto substrátu a rastliny.
  3. Ponoriť kvetu nie viac ako 5 centimetrov.
  4. Pion je povinný posypať zem privádzaním.
  5. Na konci pristátia je pôda zakrytá a zavraždená rašelinou.
  6. Transplantovaný pivonky by mal byť hojne napojený počas letného obdobia.

  Pestovanie a starostlivosť

  Pivonky „červené kúzlo“ je skoré rastliny, ale rastie takmer rovnakým spôsobom ako iné odrody. Vlastnosti chovu tejto rastliny:

  • Červená pivonka je dosť zraniteľná voči chorobám plesňového charakteru, takže pri plánovaní stojí za to si vybrať pozemok, ktorý je dobre vetraný;
  • Treba tiež vybrať si miesto, ktoré je dobre pokryté, má drenážnu pôdu s kompostom;
  • Ak substrát nie je uspokojivý, stojí za zmiešanie zem s kompostom alebo inými podávačmi;
  • Pred plánovacím postupom stojí za to zvážiť kompozitnú kvetinovú možnosť (pretože pivonky Bush dobre rastie, je schopný brániť iným malým rastlín);
  • Nerastajte penis v blízkosti plotov, pod domami.

  „Červené kúzlo“ vyzerá dobre v kompozíciách s Presid.com, Geranium, Iris, Poppy. Na jarnom čase, táto rastlina potrebuje podväzok, aby sa zabránilo zníženiu vetiev na zem.

  Nezabudnite na odstránenie poškodených a suchých lístkov v blízkosti kmeňa.

  Pion nevyžaduje špeciálne zručnosti a vedomosti pri starostlivosti, ale sledovať jeho vlhkosť je jednoducho potrebná. Počas letného tepla by sa zalievanie malo vykonávať raz sedem dní. Nadmerné spustenie vlhkosti môže spôsobiť koreňový systém. Nedostatok kvitnutia môže byť dôsledkom nedostatku slnečného žiarenia, hnojiva, hlbokého kríka ponorenia v zemi. Plodný poník kvet je pozorovaný na dobre vlasy pôdy na slnečnom mieste.

  Ak sa púčiky vyschnú, mali by byť odstránené. Kŕmenie nie je držané už niekoľko rokov. Po tomto čase stojí, substrát stojí za pomoc pri pomoci zmesi týchto zložiek:

  • 1 liter zriedeného hnoja;
  • 15 gramov dreveného popola;
  • 50 gramov superfosfátov;
  • 10 litrov vody.

  Pred nástupom mrazov sú pivonky narezané na prvú obličky. „Červené kúzlo“ je odolné voči Frozmu, Ale je žiaduce posilniť ho na zimu. Odporúča sa tiež posypať puzdra. Na jar, po úplnom zahrievaní pôdy sú pivonky napojené slabým roztokom mangánu.

  Na prípravu látky Niekoľko gramov mangánu je potrebné rozpustiť v 5 litrov vody. Takýto postup prispieva k dobrému rastu obličiek a likvidácii škodcov.

  Recenzie a tipy kvetov

  Kvetinové recenzie Uveďte nenáročnosť pivonky „Red Charm“, ako aj o jednoduchosti starostlivosti o ne. Mnohí ľudia sa už podarilo vyhodnotiť krásu a príjemnú arómu rastliny, rovnako ako zdobiť chodník, záhradnú trať s ním, altánok. S týmto trvalým trvalom, záhradkári zriedia kvetinové pozadie ich plantáže.

  Existujú prípady, keď je rastlina tejto odrody mrazená alebo kvety. Zabrániť takýmto situáciám, aby venovali pozornosť rade odborníkov.

  • V neprítomnosti pivonky kvitnúce na druhom a treťom roku života, je potrebné urobiť dieru pod koreňom, umiestnením tehlu do neho. Po vykonaných udalostiach začne bloom vedľa jari.
  • V prvom roku, od okamihu výsadby pivonky, za zimné obdobie stojí za to, aby sa zakrývali rýchleho drop padlého lístia alebo rašeliny. Ale s nástupom jari, musíte nezabudnúť a odstrániť prístrešok.
  • Pivoňka sa bojí. Z tohto dôvodu by sa malo zasadiť takým spôsobom, že je chránený plotom, stromom alebo väčším kerom.
  • Táto kvetina by nemala pristáť na nížinnej oblasti, pretože rastlina reaguje zle na stagnáciu tekutiny.

     „Červené kúzlo“ znamená „červené kúzlo“, takže to vyzerá veľké nielen v osamelé pristátie, ale aj v kompozíciách s inými záhradnými kvetmi.

     Aké sú vlastnosti pivoniky „červené kúzlo“, pozri nasledujúce video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
     Zdieľať s priateľmi
     Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
     Pridať komentár