Ponúka Holly a jeho rastúce

Holly Padub (Ostolista) je najčastejšie ker s vetromgreen listom. Niekedy existujú druhy, že lístie v studených časoch. V podstate sa Holly kríky nachádzajú v krajinách s tropickým alebo miernym podnebím. Najväčšia popularita záhradných Holly pracovníkov získala na úkor svojej priestorovej koruny s extravagantnými svetlými listami a expresívnymi plodmi rôznych farieb.

Popis

Holly môže byť zastúpený vo forme hustého Liana, kríkov a stromov. Listy majú zelenú farbu od svetla na tmavé tóny, často – dve farby. Okraje plechu sú úplne hladké, s hrotmi, vyrezané. Holly kvet nevytvára silno, nelíši sa od špeciálnej dekorácie. V jarnom období sú hriešnosti listov naplnené jasnými farbami malých veľkosti. Je dôležité vedieť, že rastliny sú muži a ženy s príslušnými kvetmi.

Existujú niektoré druhy osolistov, ktorí majú oba typy kvetenstiev na jednom kríku, ale sú veľmi zriedkavé. Postupom času sa bobule objavia na mieste kvetov. Môžu mať bielu, čiernu, žltú farbu, ale najčastejšie sa vyskytuje oranžová alebo červená. Ovocie vyzerajú celkom atraktívne, nestratia svoju farbu počas zimných mesiacov.

Osoba nemôže používať holly bobule v potravinách, pretože sú pre neho jedovaté. Pokiaľ ide o vtáky, pre nich nie je žiadne nebezpečenstvo.

V prírodných podmienkach môže výška Holly dosiahnuť 20 m a viac. Avšak, kultúrna rastlina častejšie má typ kríkov, ktorý je pre to ľahšie. Otočte Onolist v Bush môže byť ľahko, ak pravidelne strihujete. Forma listov, spravidla, je jednoduchá, ich dĺžka sa líši od 8 do 25 cm a šírka – od 4,5 do 8,5 cm. Z charakteristík listu je tiež stojí za to naznačovať, že sú kožovité, hrubé a pravidelné.

Na prednej strane je hárok zvyčajne natretý v tmavozelenej farbe, má lesklý povrch. Dno je vždy jasnejšie a matné. Zo všetkých strán lístia bez opomenutia, ale centrálna žila je veľmi svetlá. Padub rastie v miestach s teplou klímou, na voľných pôdach s miernou vlhkosťou. Toleruje mrazu dobre na značku mínus 15 stupňov.

Preskúmanie druhov a odrôd

V Holode sa nachádza viac ako 450 druhov. Bežná pevnosť v starovekom storočí bola použitá na ochranu svojich domovov pred diskontinuitmi „nečistôt“. Rodinný ker dostal dokonca časy, keď bola založená Rímska impérium. Rôzne národy (vrátane Slovanov, Škandinávcov a Celts) veľmi často používali vetvy tejto rastliny na rôznych účel.

Vianočné veniec a girlandy v mnohých krajinách vždy obsahujú túto úžasnú rastlinu s jasnými bobuľou. A tiež môžu byť často vidieť na pohľadnice a darčekové balenie v rôznych európskych krajinách. Vysoká životná odolnosť urobila strom veľmi populárny, najmä v miestach s hustým tieňom, kde iná vegetácia opúšťa.

Obyčajný alebo akútny

Najčastejšie sa vyskytuje vo voľnej prírode na juhu Európy, ako aj v Severnej Amerike a Malaya Ázii. Padabica je stálezelený ker alebo strom. Výška druhej môže dosiahnuť viac ako 15 m. Pobočky sú často krátke a spievané, tvoria hrubú korunu (podlhovasté alebo pyramídové). V podlhovastých vajíčok v tvare opustí krátke frézy, vlnitý okraj a veľké trojuholníkové zvláštne zuby. Biele kvety majú krátke kvety a majú voňavú arómu. Priemer ovocia je menší ako 10 mm a ich forma sa podobá loptičke. Farebné bobule najčastejšie červené, sú zhromažďované v malých kefách.

Tento druh sa vyznačuje pomalým rastom, odolnosťou z mrazu, shanowns. Tvoria stromy vo forme pyramídy alebo guľôčok. Vek rastliny môže byť 100 rokov a viac. Odrody odrôd sa môžu líšiť v korunke, farbe, tvare listov a ovocnej farby. Izby s jedlom, jedľa a buk.

Jeden z jasných zástupcov typu je rukový „Zlatý kráľ“ s Motley Foliage. Kultúrna rastlina má širokú nesprávnu korunu, ktorá rastie až 5 m.

Dobre obleky ako živý plot, ako aj vo forme jednotlivých kríkov uprostred trávnika.

Ďalšia zaujímavá trieda – „Argenta Marginat“, Mať hustú rozmenúčku korunu vo forme zaoblenej pyramídy. Variant (penastický, škvrnitý) list priťahuje svoju farbu, ktorá kontrastuje s jasnými červenými plodmi.

Večný

Jeden z najviac dekoratívnych druhov Holly, ktorý prišiel zo Severnej Ameriky. Často sa nazýva Marsh, pretože sa stretáva vo veľmi mokrých miestach. Pobočky sú charakterizované ohromujúcou krásou s okrúhlymi žiarami oranžovými bobuľou. Veľmi často sa kroviny používa v kvetín na vytváranie originálnych kompozícií. Pohľad na chôdze je náročný z hľadiska starostlivosti. Malo by sa pestovať na humusových pôdach. Zároveň je žiaduce vybrať južnú stranu záhrady s dostatočným tieňom.

Medzi Evergreen PodPriemienky, Paraguajan Holly priťahuje pozornosť od 1 do 6 metrov. Listy v takýchto rastlinách môžu dosiahnuť 16 cm dlhé a byť ostré na okraji. Ovocie – malé, červené. Nájdené hlavne v Južnej Amerike.

Čínsky alebo široký

V Číne a Japonsku môžete stretnúť s výhľadom so širokými listami. Veľké veľkosti listov s brilantným raidom priťahujú pozornosť na prvý pohľad. Kvitnutie v odrôd tohto typu je slabé, takže bobule na kríkoch sú dosť trochu.

Nachádza

Ostroitist s takýmto menom nájdete na Sakhalíne a Kurilských ostrovoch. Vyzerá holly s drevom až 7 metrov vysokými, niekedy ker. Sa líši v zelení, ktoré majú dekoratívny vzhľad. Trvážne odrody tohto druhu sa nachádzajú v Japonsku, Kaukaze a Kryme. Plody majú čiernu farbu a pauza medzi kvitnutím môže byť od 12 do 24 mesiacov.

Mesher

Pohľad je hybridný, získaný na základe troch troch: obyčajných, kórejských a pokrčených. Listy majú zelenú farbu s modrastým nádychom. Berry Color môže byť biela, žltá alebo červená. Charakteristickým znakom odrody je vysoká odolnosť proti mrazu, ktorá vám umožní rásť odrôd aj na predmestí. Medzi najbežnejšie sú „HECHENSTAR“ a „HECHENFI“, ktorých výhody sú nenáročné pri odchode a trvanlivosti.

Kolkhidsky

Tento druh má malé ovocie a výrazné žily na listoch. Spočiatku rastlina rástla na území Transcaucasia a Malaya Ázie. Najčastejšie je Colkhida Holly strom so zníženými vetvami, menej často – ker s fluttering koruny. List – Spinty, so zubami, kožovitý, tmavo zelená farba.

Niekedy môže byť moderovaný bez dostatočného snehu, ale po rýchlom obnovení.

Pravidlá pristátia

Na výsadbu osolistických rastlín je žiaduce vybrať úrodnú a voľnú pôdu. Bude to veľmi dobré, ak je priedušné a vyčerpané. Samozrejme, na chudobnej pôde je možné pestovať holly, ale musíte vynaložiť značné úsilie. V každom prípade, na pestovanie zdravých rastlín je potrebné zlepšiť pôdu s listovým výkonom, pieskom, rašeliniskom, trávnikom. Najlepšie mix všetky uvedené komponenty v rovnakých pomeroch.

Jediná pôda, ktorá nie je absolútne vhodná pre túto rastlinu, je vápenec. Je dôležité, aby bol pozemok dobre osvetlený slnkom alebo bol na polovicu. Avšak aj tienené miesta sú vhodné pre Onolist. Pre veľmi otvorené krajiny stojí za to zvoliť odrody, ktoré listy majú mostley farbu. Najprv po pristátí je potrebné pravidelne vodu.

Ideálny čas na plánovanie je považovaný za jeseň. Je to spôsobené tým, že ker môže lepšie koreň. V jarnom období by pristátie malo vybrať čas, kedy mrazničky nebudú viac. Dôležitým bodom pre Holly je ochrana vetra. Ako pristávací materiál by ste si mali vybrať silné a zdravé výhonky s flexibilnými vetvami, namivými obličkami a vyvinutým koreňovým systémom. Pripraviť jamku, ktorú je potrebné byť hĺbkou a šírkou 70 cm. Ak bude jeho objem väčší ako výseca 2 krát.

Dno musí byť naplnená vrstvou drenáže a už aplikuje vrstvu pôdy. Až po tomto distribúcii koreňov rastliny a vyplňte prehĺbenie rovnomerne s hotovou pôdou. Odporúča sa vykonať postupnú stratu pôdy. Je dôležité monitorovať, že krk rastliny je na rovnakej úrovni ako povrch. Posledná fáza pri pristátí je zalievanie, v ktorom je potrebné vynaložiť aspoň 10-15 litrov vody.

Tipy pre starostlivosť

V prvom ročnom období musí byť hydratácia pôdy vykonaná aspoň raz týždenne. Potom zavlažovanie úplne závisí od množstva zrážok v určitom čase roka. Kríky nemajú radi ako prebytočnú vlhkosť, tak jej nedostatok. Ak je počasie príliš horúce a susedí, stojí za to stráviť aj korunu. Holly potrebujú periodické kŕmenie pomocou hnojív. V jarných mesiacoch (pred spomienkou vegetácie) je potrebné držať kompost a komplexné minerálne látky. V teplom čase sa musia vypravovať kŕmenie 2-krát mesačne. Na tento účel môžete použiť akékoľvek organické, fosfor, draslík a iné vhodné látky.

Pôda pod rastlinami je dôležitá pre udržanie čistého, pravidelne odstraňovať buriny. A je tiež neustále potrebné uvoľniť pôdu valcovania kruhov do hĺbky do 5 cm. Insekticídy môžu byť použité ako prevencia od parazitov. Raz za rok, obloženie vetvy poškodené mrazom a chorobou. Čo sa týka dekoratívnych účesov, vykonávajú sa neskôr, než strom dosiahne vek 4 rokov.

V zime by mali byť korene rastlín izolované vrstvou listov alebo pilín. So silnými mrazmi na zakrytie koruny, môžete použiť Agrofiber alebo Burlap.

Reprodukcia

Vynásobte Holly môže buď zasiať semená alebo odrezky. Pre prvú metódu je materiál dôležitý pre stratégiu 16-18 mesiacov. Malo by sa objasniť, že v prírodných podmienkach tento proces prechádza v tráviacom trakte vtákov. Pre kultúrnu metódu reprodukcie sa často zvolí výkres. Je teda jednoduchšie udržiavať odrodové vlastnosti určitej škály Onolistov. Pre Chenkovu, musíte si vziať semi-rešpektovaný útek. Plátky by mali byť vyrobené ostrým záhradným nožom. Znížte materiál, ktorý je potrebný na segmenty 40-50 mm dlhé. Zároveň by mal byť 2 intercoulácie. Rez je určite hotový.

Ihneď po rezaní odrezkov je potrebné pristáť v skleníku. Vopred je potrebné pripraviť zem humus a piesok v pomere 3 až 1. Prípravok na rastliny Je potrebné hĺbku nie viac ako 20 mm. Je dôležité vykonať pravidelné striekanie pôdy s odrezkami, zakryte ho pred nadmerným slnečným svetlom, ako aj monitorovať hodnotu konštantnej teploty. Spravidla zakorenené listy od 14 do 30 dní. Ak sa odrezky koreňov dobre vyvinuli, potom môžu bezpečne transplantovať na trvalom mieste.

Choroby a škodcov

Od škodcov pre Onolist Najväčšie nebezpečenstvo predstavuje Torment Cherver, voško, biele a štíty. Ak je vlhkosť nízka, je potrebné sa obávať útokov Paouous Tick. V prípade detekcie parazitov by sa mali liečiť insekticídne kríky. Ak je pôda príliš navlhčená, môže sa objaviť ochorenie, ktoré sa nazýva root hniloba. Môžete hovoriť o nedostatočnom zalievaní, ak opitolista spadol kvety a bobule, a niekedy dokonca listy. V prípade poškodenia závodu sú škvrny tvorené hubami. Tento problém sa eliminuje odstránením dotknutého lístia a manipulácie s kerom vhodného fungicídu.

Teplo má negatívny vplyv na hol. Zvlášť je potrebné najmä tieňové druhy s tmavými listami, ako aj mladé rastliny, ako môžu dostať opaľovanie. Physotoptor je nebezpečný pre Onolist, v tom, že najčastejšie je koreňový systém zarážajúci, v dôsledku čoho celá rastlina zomrie. Liečba Táto choroba je nemožná.

Ak sa prejavujú niektoré z jeho označení, potom musíte vykopať strom a horieť. Pozemok, v ktorom bola rastlina umiestnená, by sa mala dezinfikovať.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Zatvorte Holly na pozemku môže byť oboma skupinami a jedným. Veľmi efektívne vyzerá ako živý plot z Onolistu. Zároveň je to tiež spoľahlivá ochrana proti silnému bustu. A tiež majú odrody, ktoré dobre rastú, to najlepšie zo všetkých vhodných pre topiari a štylizáciu pod bonsai.

V záhrade môže byť Holtenfias bezpečne doplnená Hydrangea alebo Esej. Tieto rastliny vo výške dávajú harmonické kompozície. Okrem toho, v susedoch si môžu vybrať rôzne ihličnaté rastliny. Medzi najvýraznejšími a atraktívnymi, ktorí stojí za zmienku hybridných odrôd s Listy Motley. Jednotlivé stromy a kríky vyzerajú dokonale v kombinácii s bežným trávnikom, pretože zostávajú veľmi svetlé počas celého roka.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: