Popis a kultivácia Lilac „Mulatte“

Takmer každý z nás narazil na takú rastlinu ako Lilac. Tieto kríky rastú v mestách aj obciach. Ale málo vie, že Lilac bol doručený z Perzie v XVI storočí a intenzívne používal v dekoratívnom záhradníctve. Najbežnejší pohľad je obyčajný.

Popis

Obyčajný Lilac je strom alebo veľký krík s výškou 3 až 6 m s hustými listami v tvare srdca a bujných pyramídových drezov, ktoré dosahujú 20 cm. Kvety majú výrazný zápach, existujú froté alebo jednoduché s rôznymi farebnými farebnými schémami: z bielej do fialovej. Ak sa dostane priame slnečné svetlo, nasýtené farby môžu vypáliť.

Rastie hlavne na úrodných hlinených pôdach a nemá rád silné hydratačné pôdy. Frost Reseriss, ktorý jej dáva možnosť rásť aj v Sibíri. Prvý kvet závodu sa vyskytuje 4 roky po vynesení. KRUB KVOJENIE TIMA O 2-3 TÝŽDEŇ. V rovnakej dobe, rôzne odrody môžu kvitnúť v rôznych časoch v závislosti od klimatických podmienok. Preto sú odrody rozdelené na začiatku a neskoro.

Rozmanitosť „mulatte“

Jedna z najdobsiahlejších stupňov tejto rastliny – Lilac „Mulatto“. Spočiatku dostala názov „čokoládu“, ale keďže krstné meno bolo už pomenované Gladiolus, bola premenovaná. Tento Lilac dostal svoj názov cez Brown-fialové púčiky, ktoré, keď kvitnú, získava mliečny čokoládový odtieň.

Rastie vo forme kríkov a dosahuje výšku 5 m. Preto sa často používa na krajinný dizajn, aleli sú vysadené. Rastlina v pôde s dobrou rezervou živín, pričom sa pravidelne napojí 2 krát týždenne. Následne budete musieť dodržiavať vlhkosť pôdy, ak je to potrebné, urobte mulčovanie valcového kruhu pri 10 cm.

Kvitnúce sa začína čoskoro na jar veľké umývadlá až 18 cm a kvety 2.5 cm v priemere s ťažkou arómou. Vďaka svojim 3-5 pyramídovým nádrže vyzerá veľmi pôsobivo. Kvetenstvo, ktoré beatflowers sú nevyhnutne rezané.

Táto odroda je celkom ľahká a mrazuvzdorná: odhodí až -30 °.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako každý stupeň, tento lila má svoje výhody a nevýhody. Najväčšou výhodou je, že táto rastlina môže absorbovať všetky škodlivé emisie automobilov a podnikov. Preto je veľmi často vysadené v priemyselných oblastiach.

Prečítajte si viac  Pristátie a starostlivosť o Campaundum

Choroby a škodcovia sa neobťažujú a nie je potrebná žiadna osobitná starostlivosť. Nedostatok: Môže rásť na slnečnom mieste, nepotrebuje veľa vlhkosti. Ale existujú odrody a negatívne charakteristiky.

Každý rok potrebujete znížiť koreňový riadok do koreňa. Ak sa to nerobí, potom bude Lilac veľmi zlý. Vzhľadom k tomu, že koreňový systém sa pomaly zvyšuje, Lilac je veľmi zlý.

Hodnotenia zákazníkov

Mnohí záhradníci obdivujú túto odrody: luxusné klastre, neuveriteľný zápach. Veľmi sa mi páči, že táto rastlina nevyžaduje osobitnú starostlivosť a preberá rôzne klimatické podmienky.

Zvlášť šťastný s jej nezvyčajnou farbou, ktorá počas kvitnutia s tmavohnedými zmenami béžov a tvar kríka a kódy farieb sa uložia bez dodatočnej očkovania.

Prečítajte si viac o Lilac’s Grade „Mulatto“ – v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: