Popis a pestovanie ružíritou rozmanitosti Aloha

Jedna z najobľúbenejších odrôd Roses „ALOHA“ (ALOHA) nie je možné pristupovať. Toto je veľa ruže otvorená slávnym nemeckým chovateľom w. Söhne Kords v roku 2003. V roku 2006. Rose bola označená čestnou literatúrou Orléans Rose Trials (Francúzsko). Je to mimoriadny pohľad na rastlinu s dokonalou formou budov, charakterizovaná hojnou kvitnutím a jemnou oranžovou farbou. Iné mená: Aloha, Aloha Hawaii, KorwesRug.

Zvláštnosť

Rastliny „Aloha“ Máte nasledujúci opis:

 • Výška kríka je asi 2,5 metra, šírka dosiahne 100 cm;
 • Priemer kvetu Amor – v priemere 10 cm;
 • Farbenie kvety marhule, ružová, s rôznymi odtieňmi, na zadnej strane okvetných lístkov; Na kmeni môže byť od 5 do 10 púčikov s 50 lístkami;
 • Aróma je príjemná, mierne intenzívna, s ľahkými poznámkami ovocia;
 • Veľké listy, hladké, lesklé, svetlé zelenej farby; Rose má vysoké, tuhé stonky s množstvom hrotov;
 • Doba pristátia – stredná jar alebo jeseň;
 • Kvitne na dlhú dobu – od júna do septembra; Prestávka medzi kvitnutím je takmer zaznamenaná z dôvodu skutočnosti, že kvety v kvetenstve sú odhalené striedavo;
 • má vysokú vitalitu, odolnosť voči škodcom a mrazom.

Dekoratívnosť odrody „Aloha“ leží v nezvyčajnom a bohatom kvitnutí rastliny. Púčiky sa pomaly otvárajú a objavujú sa obrovské množstvo lístkov tepelne ružového odtieňa. Ako sa kvet rozpustí, jeho zložitejšia farba sa prejavuje: Vnútri burgundských lístkov vyhoreli na miernu malúčku s odtieňom svetla oranžovej, keď externé lístky z tmavej ružovej ružovej. Tmavá zadná strana okvetných lístkov a bledá ich hrany vytvárajú dojem z prepadov farieb.

Garmoniously cons of out theThomous Rose „Aloha“ vedľa Geranium, fialky, cornflowers, levanduľa, samsheta. Táto odroda vyzerá skvele na zvislé stĺpce, stĺpce, oblúky, arbors. Pre úspešnú tvorbu tvaru ruže je potrebné, pretože stonky sú počuť, aby ich nasmerovali a spojili ich plastovým povrazom na podporu. Opraviť výhonky sa neodporúča, pretože spôsobuje poškodenie jemnej ruže stonky.

Dôležitý! Táto odroda má „Twin“ Aloha American Production 1949. Nemecká hybridná „ALOHA“ však nie je ľahké zmiasť s inými rastlinami kvôli jedinečnosti jeho dekoratívnych vlastností.

Klady a zápory

Z pozitívnych strán Stojí za zmienku:

 • Dekoratívnosť odrody je nezvyčajná krása a forma kvetov pravej ruže láka viac a viac fanúšikov;
 • dlhé a bohaté obdobie kvitnutia;
 • Relatívna nenársnosť a odolnosť voči škodcom, ktoré sa môžu objaviť len s extrémnym neopatrným odchodom z rastliny.

Medzi negatívnymi stranami, treba poznamenať: \ t

 • Ťažké kvetenstvo často sadli na zem, takže „Aloha“ veľmi potrebuje pevné zálohovanie;
 • Stonky rastliny sú pokryté viacerými hrotmi, ktoré môžu spôsobiť nepríjemnosti pri odchode (orezávanie, transplantáciu, zabalené v zime);
 • Táto rôznorodosť potrebuje úrodnú pôdu, takže je potrebné ho včas hnojiť (najmenej 1 čas za 2-3 týždne).

Pristátie

Veľa ruže „ALOHA“ je skvelá pre pristátie v otvorenej zemi, ale stojí za to vyhnúť sa veterným miestam. Poryvy silného vetra a návrhov – to je jeden z dôvodov nedostatku kvetov v tejto odrode. Vzhľadom k veľkej veľkosti Rose „ALOCH“ vyzerá ako strom, takže to vyžaduje viac hnojiva. Pristátie rastlín v zemi sa vykonáva striktne podľa týchto pravidiel: \ t

 • Ak je ruže „ALOHA“ vysadená na jar, je potrebné počkať, kým sa pôda zahrieva na + 10ºС;
 • Pozemok na pristátie by mal byť dobre osvetlenie, ale možno je to tiež permisívne; Ak sa plánuje pristáť v blízkosti budovy, potom je potrebné si vybrať miesto takým spôsobom, že tečúca dažďová voda nespadá na kríky;
 • Niekoľko dní pred výsadbou rastliny sa zariadenie musí uchovávať v stimulačnom roztoku roztoku;
 • Pit je potrebná najmenej 40 cm hlboká, na dne, ktorej nevyhnutne nevyhnutne prítomnosť drenážnej vrstvy malého štrku; Ďalšia vrstva je organické hnojivá (aspoň 10 cm) a potom opäť pôda;
 • Medzi krídlami sa odporúča odolať intervalu 1 metra na stimuláciu rastu zelenej hmoty a struny mladých púčikov;
 • Odrezky v diere musia byť inštalované presne, pretože to vyhovuje pôde opatrne tamper; Medzi koreňmi by nemali byť dutiny;
 • Aby sa semená nezmizne, koreňový krk rastliny by mal byť 3 cm nad úrovňou pôdy;
 • Bush musí byť hojne nalievajúci a nalievať okolo malej vrstvy rašeliny, ktorá ušetrí vlhkosť v zemi.

Nezávisle šíriť ruže „Aloha“ môže zakoreniť veľa vákua uprostred pružiny alebo na začiatku jesene.

Hlavné výhonky musia byť horizontálne rásť mladých pobočiek, ktoré z nich rastú. To vám pomôže správne usporiadať tvar kríka.

Starostlivosť

Rozmanitosť Aloha je pomerne nenáročná rastlina. Stojí za to vykonávať také základné udalosti starostlivosti ako:

 • Zápas burín;
 • pravidelné, ale plytké uvoľnenie pôdy;
 • Rastlinné hnojivo (v závislosti od sezóny: v lete – draslíka a fosfor a pružinové hnojivá);
 • Opatrenia zabraňujú chorobám a útokom na hmyz;
 • zalievanie aspoň 2 krát týždenne;
 • Pravidelné orezávanie na vytvorenie tvaru rastliny; Vzhľadom na veľký počet kvetenstiev a závažnosti púčikov, veľa ruže „ALOHA“ potrebuje podporu.

DÔLEŽITÉ: V prvých mesiacoch po pristátí, nepravidelné alebo nedostatočné zavlažovanie, ako aj absencia orezávania výrazne znižujú šance na prístupnosť ruží na novom mieste.

Mladé sadenice je potrebné naliať hojne s periodicitou 10 dní, ale neumožňujú prebytok vlhkosti. Dospelé rastliny napojené každých 15-20 dní. Na zalievanie malej ruže sa bude vyžadovať asi 1 vedro vody a pre väčšie – 2-3 vedrá. Najneskôr neskôr ako nástup prvého jesenného mrazu, konečné zavlažovanie sa vykonáva na doplnenie ružovej vlhkosti. Mladé rastliny budú potrebovať asi 30 litrov vody a pre dospelých – 50 litrov.

Prvý rok po výsadbe Rose „Aloha“ vyžaduje starostlivosť v starostlivosti. Je tiež dôležité poskytnúť dobré zakorenenie zariadenia. Na tento účel sa mladí púčiky odstránia tak, že korene majú viac živín. Počas tohto obdobia je najlepšie ušetriť ružu z „susedov“, nechajte ho vyrastať, a potom k tomu položiť iné rastliny.

Iba normálne podmienky a dostatočná starostlivosť zaručujú všetky uvedené charakteristiky „Aloha“.

Pravidlá zimu a orezávanie

Ochrana výhonkov odrody „ALOCH“ sa najlepšie vykonáva na začiatku jari, pred začiatkom rastúcej sezóny. Ak chcete omladiť staré rastliny a dávať tvar kríka, použite silné orezávanie, takže 2-3 obličky na výhonkoch. Priemerné orezávanie poskytuje hojné a skoré kvitnutie (asi 5 obličiek opustí na streľbe) a častejšie sa vzťahuje na tvar množstva. Vyblednuté výhonky a kvetenstvo sa odstránia v lete (slabé orezávanie).

Zimná ruža „ALOHA“ Transfers dobre, ale so stabilnými mrazmi musí byť rastlina ukradnúť. Kríky sú opatrne odstránené z nosičov, viažu sa a dobyť sa výhonky na zem na substráte z ihly alebo dreva. Z vyššie uvedených ruží „Aloha“ je pokrytá jedľami vetvami, poľnohospodárskym alebo filmom. Pre ponorenie sa odporúča použiť vlhký alebo kompost.

Na začiatku pružiny je potrebné otvoriť a vetrané kríky, aby sa zabránilo skorému opuchu obličiek pod podlahovým materiálom.

Obľúbené Záhradníctvo

Pozitívnejšie spätné väzby Stupeň „ALOHA“ dostane za mimoriadnu krásu púčikov, ich bohatého kvetu. Hladký prechod z jednej farby do druhej a jemnej arómy Klybimer „Aloha“ neopustí nikoho ľahostajným. S náležitou starostlivosťou a tvorbou „živých živých plotov“ v niektorých záhradkárov, plískavý vzrástol na výšku až 3 metre. Vysoká odolnosť voči mrazom a škodcom si zaslúži samostatnú pozornosť. Záhradníci poznamenávajú, že ruže je schopná odolať poklesu teploty až -7 ° C a tiež toleruje zimu bezpečne.

Negatívny stupeň spätnej väzby „ALOHA“ v podstate dostane za jeho „Barred“, čo spôsobuje nepríjemnosti pri orezaní a skrývaní na zimu. Často sa poznamenáva expozíciou infekcie obtokom Tick, ktorú možno vyhnúť včasným opatreniam profylaxie. Vysoko, ale veľmi atraktívny je „ALOHA“ GRADE. Ale aj nováčik záhradník pestovať tieto krásne ruže. Stojí to len za organizovanie správnej starostlivosti a oboznámiť sa so zvláštnosťami ich pestovania.

Prehľad ruží odrody „ALOHA“ Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: