Popis druhov a odrôd Becklet

Essaylet je závod rodiny Beafistu, ktorý je veľmi často používaný v krajinnom dizajne. Mnohé druhy dekoratívnych kríkov sa používa na vytvorenie živých výchovy, plotov a dizajnu záhradných miest. V tomto článku popisujeme najobľúbenejšie odrody domácností a záhrady uľahčuje, rovnako ako zvážte zaujímavé možnosti ich používania v krajinnom dizajne.

Domáce odrody

Takmer všetky typy Beckletov sa pestuje len v otvorenej zemi, ale existujú špeciálne typy, ktoré môžu byť zasadené v hrnci a zdvihnúť v podmienkach izby. Existujú len dva typy vnútorných kríkov – japončina a zakorenenie. Zvážte čítanie viac popisu bequeople vhodný na pestovanie vo vnútri domu.

Japonec

Japonský Variabnoe Becklazlet je univerzálny ker, ktorý môže byť zasadený ako v hrnciách a otvorenej zemi. Všetky odrody japonskej Becklet namáhaných a farebných korún sú pokryté množstvom dvojfarebných listov s tmavými strednými a svetlými hranami. Evergreen kríky vyrábajú mäsité listy a ovocie, ale ich bobule sú nevhodné pre potraviny, ako vo väčšine typov belchinglers.

Miestnosť ker v roku rastie 15-20 centimetrov a v prírode dosahuje závod 7 metrov vysokými a veľmi krásne kvety, ale v podmienkach bytov, ktoré hádže kvety veľmi zriedkavo. Dôvodom je, že na vytvorenie renálnej rekonštrukcie vyžaduje chladenie na dlhú dobu. Tak, že dekoratívne bush kvitne v byte, musí zostať v interiéri alebo vonku pri teplotách od 2 do 10 stupňov do 60 dní.

Aj bez kvetov a ovocia, japonský rebel dokonale zapadá do interiéru akéhokoľvek bytu. Najobľúbenejšie odrody tejto rastliny sú „Marica“, „BRAVO“ a „ECSTASY“.

Zakorenený

Zakoreňovaný výparní beebeleton alebo tangá je frost-odolný krík, ktorý sa cíti pohodlne v prírode aj v interiéri. To je nízky vzhľad evergreen dekoratívnej rastliny, vystrelený malými listami s hladkým a lesklým povrchom. Lístie je monofónová jasná zelená farba alebo s kontrastným rezaním svetla. Za určitých podmienok, zakoreňovacie ložisko uvoľňuje malé žltkasté zelené kvety.

Trpaslík otočený Bush rastie až 55-65 cm na výšku, ale šíriace vetvy niekedy dosahujú dĺžku 3 metrov. Niektoré zakorenené Beackers v priebehu života menia odtieň listov, napríklad odrody Grazilis najprv produkuje svetlé žlté listy, ktoré sa postupne stanú červenou s bielym obrysom. Ďalšou meniacou sa odtieňom Bush je „Emerald Gold“, v lete jeho letákov smotany so žltými škvrnami a na jeseň získavajú červenú.

Populárny výhľad na uliciach

Strom rastliny rodiny belienistov sa často používa v krajinnom dizajne nielen kvôli jej vonkajším vlastnostiam, ale aj z dôvodu širokej škály druhov. Celkovo existuje 142 odrôd Becklet, z toho 20-25 druhov kríkov rastie v Rusku. Najobľúbenejšie druhy dekoratívnych rastlín v strednom pruhu sú Warthog a európskym Bushom.

Bežné ložisko je najčastejšie používané ako živý hedg, ale niektoré odrody sa používajú na iné účely, napríklad pre dizajn parkov, záhrad a miest krajiny.

Dekoratívne kríky sa rozšírili v strednom jazdnom pruhu Ruska kvôli vysokému mrazuvzdornému a nenáročným. Napríklad, kučeravé pohľad na Beclet, určený pre odvážny ploty, nepotrebuje tieňovanie – cíti sa dobre pod slnečným lúčom a v tieni rastie veľmi pomaly. Žlté odrody dokonale tolerujú sucha, pretože vo voľnej prírode rastie vo voľnej a suchej pôde. Beefman Koffman má dlhú dobu – rastlina je schopná žiť od 25 do 30 rokov, takže sa často používa na vytvorenie hraniciach a rabidov.

Každý typ dekoratívneho kríka má svoje vlastné vlastnosti a výhody, ktoré môžu byť použité pre záhradné terénne úpravy, park alebo chata. Ponúkame, aby sme zvážili zoznam najčastejších odrôd Becklette používaných na krajinu dizajn.

Európsky

Európske ložisko, ktoré sa často nazýva „Bruslin“, – Toto je malý strom, vzhľad je viac pripomínajúci hrubý krík. Lístie rastliny je zvyčajne natreté v rôznych odtieňoch zelených – z Motley na tmavé kvety. Všetka krása ker otvára jeseň, keď je jeho koruna natretá v bohatom purpurovom tieni.

Samostatná pozornosť si zaslúži plody Európskeho beckleru – bobule na Bush získajú červenú farbu, keď dozrievajú. Najobľúbenejším druhom stromov je „červená kaskáda“, z ktorých listy, s nástupom jesene, sa nasýteným a malinom. Jasné sfarbenie zvýrazňuje Bush medzi ostatnými rastlinami, takže sa často používa na navrhovanie záhrad, než vytvoriť živé živé ploty.

Bradavý

Ložiská – natívne lesné lesné v Rusku. Charakteristickým znakom závodu je početné „bradavice“ pokrývajúci celý povrch výhonkov. Spring Bush produkuje kvetenstvo s podivným „myšou“ vôňou, ktorá sa zmení na ružové semienke boxy na jeseň. Súčasne, lístie, ktoré bolo zelené celé leto, získava svetlo červený odtieň.

Maximálna výška dekoratívneho brucha Bush – 2 metre, Krone svieža a husto darovala so stredne veľké lístie. Počas jesennej zmeny farby, listy nevypadnú z vetiev – krovia ich drží pred nástupom mrazov.

Dekoratívne Beebridge Krásna, svieža a nenáročná v starostlivosti, tak často používaná záhradkárov na umiestnenie parkov a miest na vidieku.

Rozum

Jeden z najobľúbenejších druhov Becklet, pestovaný v celej krajine – je vhodný pre Moskvu a východné regióny. Thongs sú známe pre širokú škálu odrôd a neobvyklý tvar koruny – vetvy kríkov nevyrastajú, pokrývajú pôdu. Na Evergreen Beckel, strihacie pobočky s hustým a hustým lístom, natiahnutím niekoľkých metrov okolo trupu.

Väčšina odrôd Fortune View majú biele a zelené, žlté zelené alebo úplne zelené listy farby. Niektoré odrody v zime získavajú jemný ružový odtieň, ostro kontrastuje s bielymi snehovými kvapkami. Najčastejšie odrody zníženej rastliny – „harlequin“, „Sanspot“ a „Emerald Haiti“.

Okrídlený

Jasný dekoratívny kostol s farbou Foliage Fighter, ktorý dostal ďalšie dve mená pre nezvyčajnú farbu – „Burning Bush“ a „Unhahone Binary“. Okrídlený rebel pomaly rastie a dosiahne výšku najviac 1,9-2,2 metra. Jeho koruna je rozptýlená, ale všetky pobočky sú rovné a elegantné. Dôležitým charakteristickým znakom druhov je husté rebrované rasty na kôre, vďaka ktorej rastlina dostala svoj názov.

„Požiarny bush“ nie je celý čas natretý v jasných odtieňoch – celé leto zostáva zelené a v prvom mesiaci jesene v krátkom časovom období mení farbu listov. Nízkym zreteľným Bushom nemá špeciálnu dekoratívnu hodnotu počas kvitnutia, ale poskytuje záhradu s jasnými farbami v zime, pretože pobočky zostávajú purpurové bobule. Najobľúbenejšie odrody okrídlené Becklet sú „Chicago Fire“, „Compact“, „Fireball“ a „Compactus“.

Semenova

Malý Evergreen Bush, ktorý rastie až do výšky 1 metrov. Koruna rastlín hrubá a svieža, pokrytá oválnymi zelenými listami asi 5 centimetrov. Pobočky rastlín sú rozprestreté a ostrihania – sú dokonale prepichnuté s okolitými kožami, takže sú často vysadení ako živý hedg.

Semenov kroviny sa nebojí teploty kvapiek, ľahko prevody zmrazenie a môže rásť v tienivých oblastiach záhrady.

Trpaslík

Twarfové ložisko je vzácna rastlina uvedená v červenej knihe. Rastie hlavne v Číne a Európe, v Rusku je zriedkavé. Malý ker sotva dosiahne výšku 1 metra, jeho vetvy majú nezvyčajný štvorkretý tvar. Začína kvitnúť na začiatku leta, ale veľmi zriedkavo ovocie a prakticky nevynásobuje semená.

Zariadenie odolné voči mrazu nemá radi prebytočné slnečné svetlo – musí byť zasadené v stredne tieňovaných záhradných zónach.

Maka

Tento druh kríka je často považovaný za strom, pretože jeho centrálna vetva rastie väčšie ako iné, pripomínajúce skutočný trup. Maak, na rozdiel od iných odrôd, je listnatý rastlina a rastie až 11 metrov – to je jedna z najvyšších miery rastu medzi zástupcami rodiny. Má tiež veľké listy – dĺžka listu niekedy dosahuje 12-14 cm a šírka je od 1 do 3 cm.

Maak miluje slnečné svetlo a nemusí byť zatienené, takže je často zasadený ako samostatný záhradný prvok.

Ker najlepšie sa cíti vo vlhkej pôde s nízkou kyslosťou, ale môže rásť v piesočnatej zemi.

BOLSHNAYA

Bigberry Esej patrí k leačnému pádu stromov – rastie až 8-9 metrov na výšku. Na sploštených fialových alebo tmavo zelené vetvy rastú dosť veľké listy – od 5 do 15 cm dlhé a od 2 do 7 cm na šírku. Na konci pružiny strom produkuje kvetenstvo, v ktorých sa nachádza 10 až 22 kvetov. Rastlina plemená semien, ktoré dozrievajú v krabici so štyrmi otvorenými lopatkami.

Barry stupeň je odolný voči chladu, takže úspešne rastie v severných regiónoch krajiny. V páde v páde dozrievania svetlé ovocie-boxy, ktoré ich zdôrazňujú okrem iných rastlín. Dekoratívne Beebket najčastejšie používané na ekologické parky a veľké záhrady.

Pôdnectvo

Trpasličí odroda Becklett, ktorej výška nepresahuje 35-40 cm. V rovnakej dobe, zvlnenie kríka sa tiahne na zemi niekoľko metrov okolo trupu, husto pokrýva pôdu, kamene a pne s mnohými pobočkami. Plížtený ker sa používa v krajinnom dizajne ako druh „koberca“ pokrývajúcej zem.

Pôda Rebelker je najčastejšie používaná na vytvorenie nepretržitého povlaku trávnikov a alpských diapozitívov. Vetvy Bush Cover 12-14 KV. m.

Ristatic rastlina miluje priemernú tienistú a zvlhčovaciu pôdu.

Planochercheshkoy

Sakhalin Flat Fancut Esej – to je malý strom alebo krík s vzácnou korunou. Barrel a mladé triedenia majú olivový tieň, hladká kôra pokrýva na naiz. Závod prvýkrát sa začala kultivovať v Číne, odkiaľ sa šíri po celom svete.

Dekoratívny strom dosahuje 3 metre na výšku a zamieta listy obrovských veľkostí – až 20 cm dlhé a až 10 cm na šírku. Počas obdobia kvitnutia, plochý hraničný stupeň vyrába farebnú schému s až 30 kvetom. Kvetenstvo nie sú len krásne, ale veľké – ich dĺžka je až 17 cm. V krajinnom dizajne môže byť strom samostatný prvok a centrálnu časť rastlinnej kompozície.

Suberický

Dekoratívny ker, ako väčšina rastlín rodiny Bearackov, rodák z Číny. Korkové ložisko je bush odolný voči mrazu, ktorý rastie až do výšky 2,3-2,6 m. Silné vetvy tvoria mnoho výhonkov a vysokozdvižných prvkov, takže koruna rastlín je hrubá a našuchorená. Názov rastliny sa objavil kvôli krásnej korkovej kôre, ktorá tvorí trvanlivú ochrannú vrstvu na dospelých kríkoch.

Cork Bush je potrebný na úroveň vlhkosti pôdy – pre pohodlný rast, potrebuje dostatočne hydratačnú zem, ale rastlina môže zomrieť z prebytočnej vlhkosti. Najlepší Rebel rastie vo vlhkej, stredne alkalickej zemi. Množstvo slnečného žiarenia neovplyvňuje vývoj krovia – je rovnako rastú dobre na slnku aj v tieni.

V krajinnom dizajne, rastlina najlepšie vyzerá ako samostatne zasadený záhradný prvok.

Posvätný

Malý typ dekoratívneho ker, ktorého vlastnosť je vo forme koruny – nezávisle berie tvar gule s priemerom 1,2-1,5 metra. Posvätný Beeskeleton je veľmi hrubý kvôli častým vetvením výhonkov. V lete, listy okrúhleho krídla má hnedý odtieň a na jeseň, počas dozrievania ovocia, povrch listov sa nasýtení červenou farbou.

Rastlina miluje suchú pôdu a hojné slnečné svetlo a v tienivých oblastiach rastie oveľa pomalšie.

V krajinnom dizajne sa Sväté záhradníci používajú odlišne – vytvárajú živý plot z neho, zdobia kvetinové lôžka a vysadené ako samostatný prvok záhrady.

MAXIMOVICH

Extrémne veľký pohľad na Becklet, ktorý je rozdelený na dve odrody: strom a ker. Bush rastie až 4 metre na výšku a strom môže rásť na 8 metrov. Maximovich Beckelet je listnatý rozmanitosť, mení farbu listov v rôznych časoch roka. Rastlina vyrába kvety v poslednom mesiaci jari a pokračuje v kvete do 25-30 dní. Celý letný ker je pokrytý svetlom zeleným listom, mení svoju farbu na svetlom červenom tieni v septembri. Po pádoch Listy, dekoratívny vzhľad si zachováva červené bobule, husto potenie pobočiek.

Aby sa krovina cítil pohodlne, musí byť zasadený v alkalickej pôde. Rastlina nemá rád vlhkosť – uprednostňuje suchú a voľnú pôdu. Maximovich Beckletle je veľmi pomaly rastie – jeho prvý kvet začína 10 rokov po vystúpení do otvorenej zeme.

Krásne príklady používania v krajinnom dizajne

Sortiment dekoratívnych rastlín s farebnou korunou umožňuje použitie majákov ako samostatný prvok v záhrade a ako súčasť kvetinových lôžok. Zvážte niektoré zaujímavé uskutočnenia kríkov v krajinnom dizajne.

  • „Rug“ z kríka. Trpasličí pôdne kachle dokonale zapadajú do prázdnych častí kvetu.

  • Živý plot. Beachties s našuchoreným korunkom a hustým lístkom vám umožňujú vytvoriť skutočný, nepriechodný „plot“ v okolí domu alebo oblasti krajiny, možno tiež použiť na zóning parku.

  • Hranica. Niektoré odrody s nízkym stupňom kuchárov vyzerajú skvele ako separačná obrubník.

  • Zmiešajte s kontrastnými ihličnami. Beackers sú dokonale kombinované s ihličnatými rastlinami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: