Popis hraničných kameňov a ich inštaláciu

Hraničné kamene sa používajú na budovanie hraniciach – ploty, ktoré sú potrebné na oddeľovanie chodníkov a vozňov. Dnes v našom článku budeme hovoriť viac o tom, čo sú zastúpené hraničné kamene, ako aj ich inštalácia.

Čo to je?

Hraničné palubné kamene môžu byť vyrobené z rôznych materiálov (napríklad betón alebo žula). ale Priama výroba sa vykonáva na základe jedného z dvoch existujúcich spôsobov: polosušné lisovanie alebo vibračné lisovanie. Stavebné bloky môžu byť vyrobené úplne maľované buď bez farbív.

Obchodné vlastnosti hraničných blokov zahŕňajú také:

 • Odolnosť voči nestabilnej teploty;
 • Odolnosť voči vlhkosti;
 • Trvanlivosť a spoľahlivosť;
 • dlhá životnosť;
 • Neplškový povrch;
 • Veľká škála farieb a veľkostí kameňov;
 • vysoká úroveň spätného rázu a t. D.

Burgundové bloky sú široko používané v usporiadaní verejných priestorov a súkromných stránok.

Preskúmanie druhov

K dnešnému dňu existuje niekoľko typov kameňov, ktoré sa používajú na zariadenie hraniciach. Každý z týchto druhov má svoje vlastné individuálne vlastnosti a vlastnosti.

Cesta

Táto špecifikácia je považovaná za najobľúbenejšie, rozšírené a dopyt. Je to s pomocou takýchto hraničných kameňov vybaviť cesty plátna.

Záhrada

S pomocou záhradných dlažobných pohraničných kameňov môžu byť vybavené rôzne územia. Tieto stavebné prvky sa teda často používajú na chodník, bazén, kvet, postele a t. D.

Sieť

Podľa názvu tohto typu hraničných kameňov, môžete uhádnuť, že sa veľmi často používajú v procese položenia ciest.

Prichádzajúci

Najdôležitejšou charakteristickou charakteristikou vstupných hraničných kameňov je skutočnosť, že majú skosenú vonkajšiu časť. Zvyčajne sa tam nachádzajú, kde je na chodníku navštívená doprava.

Mal by sa teda vybrať špecifický typ hraničného kameňa, vzhľadom na ciele, pre ktoré ho budete používať v budúcnosti.

Materiál

Pri výbere hraničného kameňa je potrebné venovať ich pozornosť tomu, čo je materiál vyrobený z toho, čo materiál. Počiatočná surovina je z veľkej časti určená kvalitou a charakteristík kormidla. V závislosti od materiálu výroby existuje niekoľko typov stavebných blokov.

Vibrshed

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že vibračné vyznačujúce sa vysokou úrovňou sily. Okrem, Ich charakteristické charakteristiky zahŕňajú dlhú životnosť, ako aj odolnosť voči prudkej zmene teploty režimu a vysokej vlhkosti. V súlade s tým si môžete vytvoriť takéto stavebné bloky v regiónoch s akýmikoľvek klimatickými podmienkami.

Prečítajte si viac  Tulipány "Silné": odrody a zvláštnosti pestovania

Betón a železobetón

Tieto materiály sú najobľúbenejšie a široko používané počas výroby hraničných blokov. Napríklad na výrobu železobetónových kameňov používa jemnozrnný železobetón. Tento materiál má vysokú úroveň odolnosti voči mechanickým vplyvom.

Granitída

Odborníci hlásia, že žulové hraničné bloky majú najvyššiu silu. Zároveň stáli dosť drahé, nie sú k dispozícii na nákup nie každý. Je tiež dôležité poznamenať odolnosť takýchto stavebných blokov.

Značenie

Pri nákupe hraničných kameňov je dôležité venovať pozornosť svojej značke. Označenie stavebných blokov sa skladá z písmen a číslic a je rozdelená na 4 časti:

 • abecedné označenie, ktoré označuje typ produktu na profile (cross-rez);
 • číslica, ktorá označuje dĺžku bloku v centimetroch;
 • číslica, ktorá označuje výšku bloku v centimetroch;
 • Číslica, ktorá označuje šírku bloku v centimetroch.

Zároveň, pre pohodlie vnímania informácií, užívateľ všetky čísla sú oddelené bodom.

Veľkosti a hmotnosť

GOST pôsobí v Ruskej federácii, ktorá reguluje takéto ukazovatele a rozmery hraničných kameňov, ako je výška, šírka, dĺžka a hmotnosť. Napríklad na stavebnom trhu nájdete stavebné bloky takýchto rozmerov: 1000x300x150, 1000x200x40, 500x200x80, 1000x200x80 a T. D. Zároveň každá z veľkostí váži odlišne. Vo veľkosti a hmotnosti sa oddelí niekoľko kategórií hraničných kameňov:

 • Br (obyčajné);
 • Bu (primárne zničené);
 • Bup (obyčajné zničené prerušované);
 • BL (rovno so zásobníkom);
 • BV (vstup);
 • BC (radiálne, polomer zakrivenia 5-15 m).

Zvážte najobľúbenejšie veľkosti stavebných hraničných blokov:

 • 1000x200x80 s hmotnosťou 40 kilogramov (najčastejšie používané na usporiadanie trávnikov a záhrad);
 • 500x200x30 s hmotnosťou 6,65 kilogramov (pomerne tenký stavebný blok);
 • 500x200x70 s hmotnosťou 15 kilogramov (hlavná metóda výroby – vibračné);
 • 500x200x80 s hmotnosťou 18 kilogramov (zóny chodcov sú vybavené týmto druhmi);
 • 500x200x60 s hmotnosťou 16 kilogramov (používa sa v parkoch).

Funkcie inštalácie

Potom, čo ste si vybrali a kúpili kužeľový kameň vhodný na vaše účely, je dôležité správne nainštalovať. Inštalácia a pokládka môžu byť vyrobené tak s vlastnými rukami a pomocou kvalifikovaných špecialistov. Jedným alebo inými, dať a položiť obrubník kameň by mal byť prísne dodržiavať všetky technológie a normy, práca by sa mala vykonávať podľa aktuálneho snipu.

Prečítajte si viac  Vlastnosti guľatiny Plastic Broom

Kde Je potrebné pripraviť primeranú schému a potrebné nástroje (napríklad kliešte, misku a t. D.). Je tiež dôležité zapamätať si riešenie pre pokládku a utesnenie švov (napríklad v cementovom betónovom povlakoch), na základe ktorých budú nainštalované stavebné bloky budovy.

Poradie inštalácie hraničných kameňov je nasledovné.

 • Po prvé, je potrebné vykonať prípravné práce. V prvom rade ide o značku územia, kde inštalujete stavebné bloky. Tradične, markup vyrába špeciálne zamýšľané prvky, a to – stávky a laná. Takže lano je napnuté na stávkach – Týmto spôsobom je tvorená čiara budúcich hraniciach.
 • Ďalším krokom je výkop výkopov. Pre hlavné rozmery musíte mať šírku hranicu a potom pridajte 5 centimetrov na každej strane. Výkopová hĺbka by mala byť 2/3 z výšky hraničného kameňa, ktorú používate.
 • Potom, že zákruta výkopu musíte byť pokrytý sutinami – hrúbka tejto vrstvy by mala byť 4 cm. Z vyššie uvedeného na rozdrvenom kameni musíte naliať 2 centimetre piesku, a potom sa táto zmes naleje vodou. Potom môže byť do výkopu umiestniť obrubník kameň.
 • Záverečná fáza – Príprava upevňovania malty. Aby ste to urobili, budete musieť vziať cement, piesok a vodu v pomere 1 až 3 až 1,5. Toto riešenie je potrebné umiestniť rovnomernou vrstvou, ktorej hrúbka by mala byť 2 centimetre.

K dnešnému dňu nie je potrebné inštalovať hraničné kamene s vlastnými rukami. Na tieto účely boli vyvinuté a vytvorené špecializované zariadenia – Bordrojects. Treba mať na pamäti, že aj keď ste nainštalovali obrubník bez chýb, životnosť stavebných blokov je obmedzená. V súlade s tým, časom budete musieť vykonať stavebné práce na výmene prvkov opotrebovania.

Ak je to možné, odborníci odporúčajú okamžite zmeniť celú hranicu a nie oddelené kamene.

Tipy na maľovanie

Po inštalácii obrubník zvyčajne farba. Tento proces by sa mal priblížiť opatrne, zodpovedne a úhľadne, pretože konečný vzhľad plota bude závisieť od vašich činov. Po prvé, stojí za to pripraviť potrebné materiály a nástroje na prácu, najmä – farby, tmel, primer, farby a t. D. Zároveň musíte starostlivo vypočítať spotrebu materiálov. Napríklad pri výbere farby by mali zvážiť fakt, bude aplikovaný na hranicu v niekoľkých vrstvách.

Na výber farby by sa mali priblížiť veľmi vážne. Po prvé, musí byť zakúpený v špecializovaných stavebných predajniach. V tomto prípade uprednostňuje takúto farbu, ktorá je špeciálne navrhnutá pre externú prácu. Je to spôsobené tým, že má také základné vlastnosti ako elasticitu a silu. V súlade s tým bude dlho udržiavať svoju pôvodnú farbu a nevyplňte pod vplyvom slnečného žiarenia, ultrafialového žiarenia, zrážok a t. D.

Prečítajte si viac  Lapper Crob: Popis odrôd a zvláštnosti

Okrem, Farba by mala byť vybraná na základe toho, ako sú hraničné kamene vyrobené zo seba – tieto materiály sa musia medzi sebou kombinovať. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý stojí za to zaplatiť pozornosť, je zloženie náteru. Aby ste sa zoznámili s ním, môžete si prečítať štítok alebo požiadať o pomoc predávajúceho konzultantov špecializovaného obchodu, ktorý získava stavebný materiál. Teda farba musí nevyhnutne zahŕňať chemické komponenty, ktoré bránia rozvoju plesní a húb.

Okrem výberu materiálov je tiež dôležité správne pripraviť základ pohraničných kameňov. Takže, v prvom rade, stavebné prvky musia byť vyčistené z prachu, nečistôt, kované farby a t. D. Ak sú na povrchu nejaké chyby, musia sa ich zbaviť – napríklad praskliny musia zostreliť. Po vykonaní prípravných akcií, musíte zakryť obrubník kameň s uzemňou.

Rovnako ako farba, pôdna vrstva by mala byť zvolená na základe skutočnosti, že by mala byť určená výlučne na externú prácu. Odporúča sa použiť tento materiál valčekom. Tiež povinné čakať deň, aby bol primér pred suchými. Až po tom, čo môžete prejsť na okamžité maľovanie dizajnu.

Pokiaľ ide o výber priamej farby farby, potom sa v tomto prípade odporúča navigovať výlučne na vaše preferencie. Takže, môžete maľovať hranicu ako jednu a niekoľko farieb naraz. V každom prípade je potrebné pripomenúť, že farba by sa mala aplikovať v niekoľkých vrstvách. Ďalšia vrstva by sa mala aplikovať len vtedy, keď je predchádzajúci úplne. Samotný obraz je potrebné vykonať starostlivo, čo spôsobuje farbu tenkou vrstvou, aby sa zabránilo nežiaducemu sklonu a iné chyby. Maľovanie nasleduje valčeka, aby sa zabránilo pásmam z kefy.

Okrem toho, špeciálne navrhnuté plechovky alebo postrekovače môžu byť použité pre pohodlie.

V ďalšom videu čakáte na kladenie hraničných kameňov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: