Populárne odrody červených pivovníkov, ich pravidiel pristátia a starostlivosti

Pivoly sú naozaj krásne a voňavé kvety. Sú schopní ozdobiť akýkoľvek kvetinový záhon alebo graf. Jedna z najatraktívnejších možností – červené pivonky. Existuje pomerne veľa odrôd takýchto farieb, takže nájdenie vhodnej možnosti je veľmi jednoduché.

Zvláštnosť

Penony je vytrvalá trávnatá rastlina, ktorá sa líši nielen v krásnych kvetoch, ale aj sviežo vyrezávané lístie. K dnešnému dňu existuje až 30 druhov pivonkov, medzi ktorými viac ako 5 tisíc odrôd. Všetci sú veľmi populárne. Avšak, medzi nimi, musíte si všimnúť červené pivonky, z ktorých je nemožné vziať oči počas ich kvitnutia. Všetci môžu byť rozdelené do nasledujúcich skupín:

 • Kvety do 40 centimetrov sa považujú za trpaslík;
 • Rastliny do 55 centimetrov sa nazývajú nízke;
 • Viac ako 1 meter – to sú vysoké pivonky.

Okrem toho sa tieto rastliny vyznačujú veľkými a hustými listami. Niektoré z nich sú obzvlášť dobré – s lesklým leskom. Farba, ktorú majú od svetla zelenej po tmavo zelené. Takmer všetky druhy kvetov sa nachádzajú na dlhých stonkách a rastú jednotlivo. Ich farebná schéma je dosť rôznorodá. A môžu byť tiež odlíšené na teréne: pivonky môžu byť jednoduché aj polotovarové alebo froté.

Populárne odrody

Je potrebné zvážiť najčastejšie a krásne odrody, pretože opis každého z nich je úplne iný.

„Ed Grace“

Táto rôznorodosť pivikov sa považuje za jeden z najskôr a začína potešiť okolité alami poháriky v apríli. Jeho kvety sa vyznačujú crimson farbou a pripomínajú čerpadlá, ktoré dosahujú 19 centimetrov v priemere. Bush vo výške rastie až 1 meter. Okrem toho je rezistentný na teplotné kvapky.

„Red Madzhik“

Tento druh pivonky naozaj vyzerá nádherne, pretože je to krík, ktorý rastie až 85 centimetrov vo výške a široko až 55 centimetrov. Jeho kvety sa podobajú na steetované odtieňové čerpadlá, ktoré sa stanú tmavou ružovou. V priemere môžu byť až 20 centimetrov. OpenWork listy majú svetlú zelenú farbu. Blossom začína len v druhej polovici júna a poteší svojich majiteľov tri týždne.

Táto rôznorodosť pivikov môže vydržať aj veľké mrazy.

„Červený koberec“

Táto rozmanitosť pivoniek má tmavú červenú farbu. Kvety Terry, v priemere majú až 15 centimetrov, vymazali veľmi slabú vôňu. Výška kríka je 80 centimetrov. Blossom začína v júni a trvá najviac dva týždne.

„Red Sharm“

Táto odroda sa rozlišuje pomerne veľké froté kvety s jasnou šarlátou farbou. Sú dokonale držaní na stonkách, pretože sú dosť silné. Môžete pestovať túto odrody v absolútne odlišnej pôde.

Okrem toho, táto odroda je odolná voči zmrazeniu, takže nevyžaduje žiadne útočisko na zimu.

„Červený monarch“

Bush tejto rastliny môže dosiahnuť 80 centimetrov. Okrem toho sa rozlišuje pomerne robustnými stonkami, ako aj svetlé zelené listy. Na najviac vrcholy sú umiestnené jasne červené pivonky, ktoré sú tiež celkom svieža kvôli ich terénu. Tieto kvety sú dokonale tolerované mrazom, takže nemôžu byť pokryté.

„Červený pavúk“

Toto je pomerne skoré umierajúce rôzne pivonky. Rozlišuje sa Crimson Terry Flowers, okolo ktorých existuje veľký počet listov zelených ihiel.

Najčastejšie sa používa na pristátie v kvetinových lôžok alebo alpinearia.

„Red Glory“

Toto je veľmi krásna polo-vlna kvet s jasnou červenou farbou, rovnako ako žlté šumivé prostredie. Blossom prichádza skoro čoskoro a trvá až tri týždne.

„Červený gigant“

Tento strom-podobný pivonky môže rásť až 2 metre na výšku. Okrem toho má pozitívny rozdiel z bylinných pivikov – jeho výhonky nezomrú v zime a pružina vedie k. Jeho kvety sú až 18 centimetrov v kruhu a líšia sa v jasnej červenej farbe. Môžu byť froté a jednoduché.

„Red Suprim“

Výška kríka tohto pivonky môže dosiahnuť 1 meter. Jeho stonky sú dosť silné so zelenými vyrezanými listami. Kvety červenej a ružovej farby s lilac. V priemere môžu byť až 14 centimetrov. Blossom začína v júni a trvá takmer mesiac.

„Dvojitá červená“

Kush rastie až 1 meter. Počas obdobia kvitnutia, ktorá začína na začiatku mája, kvitne skôr veľké svetlé červené kvety.

Keď je Bush úplne kvitnúť, vyzerá naozaj veľkolepé.

„Red Dandy“

Toto je pomerne elegantné a kompaktné kríky. Obsahuje krásne čerešňové pivonky so zlatou hranicou na špičkách lístkov. Vo svojej forme sa podobajú veľkým pozláteným pomponu. Blossom začína skoro čoskoro a trvá až tri týždne.

Okrem týchto odrôd stále existuje mnoho menej zaujímavých pivonkov, napríklad, „Barónka Schroeder“, „Red Ensemine“, „Red Satin“, „dáma v červenej“.

Pristátie

Ak chcete začať, je potrebné si vybrať správne miesto na pôdu. Musí to byť dobre osvetlené, ako aj dosť otvorené. Je však potrebné sledovať, že nie sú žiadne návrhy. Pivonky sa musí pripraviť vopred asi jeden alebo dva týždne. Musí sa znížiť na hĺbku 65 centimetrov a potom odvodňovaciu vrstvu vložte z rozdrvenej tehly alebo malého štrku do samého dna. Vrstva by mala byť až 12 centimetrov.

Potom, na vrchole, musíte zaspať substrát, ktorý sa skladá z listnatého humusu, rašeliny alebo popola, ako aj piesku. Jeho hrúbka musí byť až 20 centimetrov. Ďalej môžete pridať obyčajnú zem na polovicu jamy. Keď pôda pôjde dobre, môžete začať pristáť. Pre tento krík pivonky musí byť umiestnený do jamy a distribuovať svoje korene po celom jeho povrchu. Potom potrebujete posypať zem tak, takže koreňový krk nebol hlbší ako 3 centimetre z povrchu.

Pravidlá starostlivosti

Akonáhle je zariadenie vysadené do otvorenej zeme, je potrebné ho dôkladne naliať. Okrem toho, v budúcnosti nezabudnite na časté uzemnenie pôdy, ako aj odstránenie burín. Okrem toho, v suchu, zalievanie by malo byť hojné a časté, takže rastlina nie je spálená. Uistite sa, že urobíte trikrát za sezónu hnojív. Prvýkrát na začiatku jari, druhý – pred začiatkom kvitnutia, a tretí – už na konci leta.

Fosforu a draslík musia byť zahrnuté do kŕmenia.

Okrem toho je potrebné pripomenúť, že samotná základňa kríka je oblička, ktorá obnovuje kríky, takže je potrebné ho veľmi opatrne znížiť.

Metódy chovu

Ponuky sa vynásobia len koreňovým systémom. Pre to Rastlina je potrebné vykopať zo zeme veľmi opatrne, pretože má dosť veľké a krehké korene. Urobte to najlepšie pre jamy, a nie lopatka. Najprv musíte poraziť rastlinu a až potom, čo si ho môžete dostať. Potom potrebujete ich vyčistiť pred nečistotou a miesto na niekoľko hodín v tieni, takže koreňový systém sa stáva pružnou. Okrem, Zelená časť pivoniek by mala byť odrezaná vyššia ako 10 centimetrov z koreňov. Potom môžete pristúpiť k jeho oddeleniu.

Potrebujete veľmi ostrý záhradný nôž. S ním je potrebné rezať hornú časť kríka a potom opatrne rozdeliť korene do niekoľkých ekvivalentných častí. Je potrebné, aby každý z nich mal niekoľko ďalších koreňov. Potom môžete ich pristáť na varenom mieste.

Choroby a škodcov

Najprv musíte zvážiť, ktoré choroby pivoni.

 • Spustiť seraiu. Považované za najnebezpečnejšie ochorenie, ktoré ovplyvňujú pivo. Táto huba okamžite pozastaví svoj rast. Rastlina začína vyblednúť a objavujú sa škvrny. Aby sme prekonali túto chorobu, potrebujeme spracovať so špeciálnymi liekmi, napríklad medi energický.

 • Mozaika. Na listoch pivoniek sa okamžite objavujú škvrny rôznych odtieňov, najčastejšie žlté alebo nazelenalé. Po nejakom čase, rastlina zomrie.

Neexistujú žiadne drogy na boj proti tomu, takže rastlina musí úplne kopať a potom zničiť.

 • Nafúknutý rosa. Najčastejšie je táto choroba úžasná rastlina v čase, keď sa vyskytne pečené a mokré leto. Huba je pozoruhodný nielen listy, ale aj celý Bush. Ak chcete bojovať, môžete aplikovať chemické prípravky nakúpené v špecializovaných predajniach. Alternatíva môže slúžiť ako jednoduchý ľudový prostriedok – riešenie sódy.

 • Hrdza. Toto ochorenie je charakterizované vzhľadením rôznych farebných miest na listoch, od hnedej až hnedej. Okrem toho je rýchlo distribuované vetrom aj vodu. Môžete sa s ním vyrovnať pomocou rôznych fungicídov.

 • Root hniloba. Choroba začína stonkami. Sú čierne, a ak vykopávate, môžete vidieť, že koreňový systém sa stal mäkkou a zmenil farbu. Zdá sa, že keď je pôda príliš mokrá. V tomto prípade musíte vykopať kríky, čistiť ho opatrne a potom sa liečila maltom mangánu. Potom je potrebné ju transplantovať na iné miesto.

Okrem toho sa zistia niektoré škodcov, pripravené na zaútočenie na krásne pivonky. Nie sú však toľko a príliš veľa škody, ktoré neprinášajú.

 • Všímavý. Rýchlo uvoľňuje rastlinu a je tiež nosičom rôznych vírusov. Ak chcete bojovať, môžete aplikovať ľudové opravné prostriedky, napríklad riešenie založené na ekonomickom mydle alebo posype rozvodom hrubého.
 • Bronzové chrobáky. Najčastejšie jedia listy alebo peónske lístky. Aby ste nepoužili chemikálie, môžete ich jednoducho zbierať rukami. Najlepšie to robí skoro ráno.
 • Dernea mravce. Tieto hmyz sú poháňané nielen sladkými pivonkami, ale aj kvetmi lístkov. Bojovať proti nim môžete použiť „chlorfos“ alebo „carboofos“.

Príklady v krajinnom dizajne

Ponuky budú môcť ozdobiť akýkoľvek pozemok. Sú dokonale kombinované s inými rastlinami a väčšinou farieb.

 • Okolo cesty. Docela zaujímavé riešenie bude pivonka pristátie okolo dlažieb alebo bežných chodníkov. Môžete sa obmedziť na jednu stranu, ale môžete vytvoriť skutočný plot z takýchto farieb. Ukázalo sa, že naozaj báječný obraz.

 • Na kvetinovej posteli. Pivoly budú vyzerať veľmi krásne a medzi ostatnými rastlinami. Tu je potrebné byť veľmi opatrní a uistite sa, že kvety sú viac alebo menej kombinované vo farbe. Týmto spôsobom môžete vytvoriť skôr zaujímavé zloženie priamo na mojej stránke. Okrem toho je dôležité, aby „susedia“ nezasahovali do pivoníc, ktoré sa normálne vyvíjajú.

Stojí za zmienku, že takéto kvety ako pivonky sú ideálne pre akékoľvek domáce pozemky.

To platí najmä pre červené farby. Všetky ich odtiene sú milované ženami a začiatočníkmi.

O rôznych červených pivonivách červených mazivo.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár