Populárne odrody Surfinia

Surfinia je známa pre kvety už niekoľko desiatok rokov. Táto kultúra s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami nedávno odvodenými Japoncami. Rastúce rastliny nevytvára ťažkosti. Hlavnou vecou je vybrať si odrodu, ktorá bude skutočnou záhradou dekorácie. O najlepších stupňoch Surfini a budú diskutované v tomto článku.

Popis kultúry

Kultúra je hybridná ku všetkým slávnym petunia. Táto unikátna rastlina sa líši od základných variácií s výkonnými dvojtrovernými výhonkami zdobené „vodopádom“ veľkých kvetov. V závislosti od spôsobu výsadby rastlín môže byť jej forma odlišný. Lopta alebo veľkolepá kaskáda je výberom kvetu.

Surfinia sa objavila kvôli pokusom chovateľmi z Japonska, aby prispôsobili Petunia nežiaducemu počasiu. V dôsledku toho sa objavilo toto veľké kvetové apelové riešenie. Sa vynásobí len so stanovaním.

Kultúra semien nedáva.

Rastlinné kvety dosiahli 9 cm priemer. Farba môže byť jednou farbou a kombinovanou. Zvyčajne sa ZeV rozlišuje proti všeobecnému odtieňu. Kontrastné telá alebo kaym môžu dať farby svetlé lístky osobnosti môžu byť obyčajné aj froté.

Vlastnosti hybridu:

 • Odolnosť voči akýmkoľvek klimatickým podmienkam (ani dážď, ani silný vietor nemôžu poškodiť krásu kríkov);
 • Skorý a dlhý kvet, príjemný k množstvu krásnych pukov;
 • Široká škála odrôd, čo znamená, formy a odtiene kvetov;
 • Vynikajúce ochorenia a škodcovia chrániť imunitu;
 • Rýchla vegetácia (Surfinia sa môže stať plnohodnotným závodom za pár mesiacov).

Jediná nevýhoda – Surfinia je nemožné šíriť semená.

Odrody

Zvážte najznámejšie a populárne stupne Surfinia.

 • žltá. Táto odroda bola vytvorená jeden z prvých. Úžasné svetlo žlté kvety dobytí ich nehu. Odroda je odolná voči nízkym teplotám, vďaka ktorej poteší kvetom na najviac mrazoch.

 • Dvojité fialové. Jasné fialové kvety zdobia kríky tejto odrody. Kultúra rýchlo rastie a vyvíja, odolná voči vlhkosti.
Prečítajte si viac  Rosa "Santana": funkcie a odporúčania pre starostlivosť

 • Červený. Kompaktné kríky v tvare misky, pokryté veľkými nasýtenými červenými kvetmi, stať sa skutočnou dekoráciou akejkoľvek záhrady. Kvety sa objavujú skoro a potešia záhradkárov na dlhú dobu.

 • Nebeský modrý. Vysoký a silný Bush má dlhé výhonky. Rastlinový kryt Blue, niekedy s farebnými kvetmi lilac.

 • Koralové ráno. Jasné ružové kvety s bielymi strednými a zaoblenými lístkami budú nepochybne ako ženy. Taká romantická dekorácia transformuje akýkoľvek altánok alebo kvetinový záhon.

 • Zelená okrajová fialová. Táto odroda sa vyznačuje nezvyčajnou kombináciou odtieňov. Ružové lístky so svetlými zelenými hranami prekvapia a spôsobujú radosť. Elegantné, ale mocné kríky poteší s bohatou kvetom a hrubé lístie všetky teplé obdobie.

 • Stola biela. Toto sú skoré triedy s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami. Jeho bloom trvá takmer šesť mesiacov. Sneh-biele kvety pripomínajúce zvony, nikto nenechá ľahostajnosť.

 • Shihi fialová. Veľkolepé fialové kvety so širokými lístkami husto pokrývajú rastlinu tejto odrody. Takáto farba bude relevantná v ktorejkoľvek časti záhrady. Bude to dokonale dokončené v susedstve kvety.

 • Dvojitá modrá hviezda. Táto odroda sa vyznačuje sviežiacimi kvetmi, niečo podobné karafiátom. Okvetné lístky majú nezvyčajný získaný fialový tón.

 • Vápno. Odroda pomenovaná po osviežujúcom citrusov sa rozlišuje kvetmi s formou veľkých hviezd. Kríky silné, svieža. Každý krém-biely kvet má svetlé centrum olivového tieňa. Z hlbín budu v rôznych smeroch, ako sú lúče, rozvetvené čiary sa líšia, pridáte okvetné lístky vizuálnej textúry.

 • Sneh. Ďalšia odroda s názvom „Hovorenie“. Luxusné čisté biele kvety s hladkými okvetnými lístkami sú zarážajúce s ich kráse. Malý žltý lievik v strede dáva farby špeciálnu expresivitou.

 • Horúci ružový. Táto kompaktná odroda sa vyznačuje veľkými kvetmi kombinujúcimi dva odtiene. Príjemný ružový tón je doplnený tmavým malinom ZEV. Z centra kvetov okvetných lístkov sú jasné úspechy, dáva kvet expresivity a objemu.
Prečítajte si viac  Juniper "Gold Star": Popis a pestovanie

 • Obrovská modrá. Vlnité kvety jednoduchého tvaru ušľachtilého tmavo modrej zdobia elegantné bush. Jedna z vynikajúcich možností pre znalcov prísnych a laconických rastlín.

 • Dvojité lilac. To je nádherná ružová fialová šarm, pripomínajúca mini-peónia, nenechá ľahostajnú jednu ženu. Takáto živé dekorácie ľahko vytvorí romantickú atmosféru a dáva kúzlo akýkoľvek kútik záhrady.

 • Burgundsky. Výkonný bush zdobia veľké kvety rafinovaného odtieňa vína, čo vysvetľuje názov odrody. Kultúra poteší Blossom niekoľko mesiacov. Závod je ideálny pre pestovanie v pozastavenej kašu. Je tiež schopný ozdobiť akýkoľvek kvetinový záhon.

 • Tabuľka lososa žily. Úhľadné kvety pozostávajúce z piatich lístkov majú ľahký ružový odtieň. Bright Raspberry Center, z ktorého sa rozchádzajú veľkolepé rays, robí farbu svetlé a veľkolepé. Takáto jemná rastlina je ťažké si všimnúť.

 • Modrý oceán. Branch ranetic bush roztrhané kvety tradičné pre tvar petustín. Okvetné lístok farba – tmavo modrá. Okrem iných odrôd podobnej farby tento druh je pridelený prítomnosťou úhľadného svetla v strede každého kvetu.

Podmienky rastu

Bez ohľadu na odrody majú všetky syrupnes podobné potreby. Preto môže záhradník zdobiť pozemok s niekoľkými odrodami tejto kultúry, bez toho, aby sa vytvorili ťažkosti pri starostlivosti o rastliny. Udalosti budú rovnaké.

Kultúra je tepelne milujúca. Rastliny nemajú radi tieň, pre plný rast a luxusné kvitnutie, potrebujú svetlo. Hoci kultúra je odolná voči návrhom, je nežiaduce umiestniť kvety z záveternej strany. V tomto prípade budú výhonky zmätené z vetra.

Pre zimu rastlín je lepšie vyčistiť miestnosť. Je to celkom vhodná izolovaná veranda. Hlavná vec nie je umožniť, aby teplota klesla pod 5 stupňov. Dôležité je aj dobré osvetlenie. Zároveň, takmer všetky výhonky odrezané, takže asi 20 cm.

Pravidelne (ale nie príliš často) by mala byť pôda zvlhčila.

Pristátie

Pri výsadbe kultúry v kontajneri zvážte pravidlo. Na jednej rastline musíte zdôrazniť minimálne 5 litrov. To znamená, že ak máte kapacitu 30 litrov s kapacitou, nedávajte v ňom viac ako 4 rastliny.

Prečítajte si viac  Ako urobiť manuálne vŕtanie Urob si sami?

Pôda by mala byť ľahká a uvoľnená. Fertilita pôdy je dôležitá. Na dosiahnutie tohto cieľa použite profesionálne hnojivá s dlhou akciou. Živné prvky sa postupne rozpúšťajú pod vplyvom vlhkosti. To zaisťuje obohatenie pôdy cennými látkami celú sezónu.

Hnojivá

Počiatočné aplikácie hnojív nestačí na dlhé a nepretržité kvitnutie. Preto by sa mali pravidelne vykonávať ďalšie podávače rastlín pestovaných v nádržiach.

Kvapalné prípravky sa považujú za najúčinnejšie. Frekvencia aplikácie – 1 krát týždenne. Pre vývoj výhonkov potrebujú rastliny dusík. Od začiatku a do konca kvitnutia používajte komplexné kompozície s fosforom a draslíkom. Zvýšiť intenzitu kvitnutia, ako aj zvýšenie veľkosti púčikov, používajte stimulanty rastu.

Ak je rastlina vysadená do kvetinovej záhoru s úrodnou pôdou, častým aplikáciou hnojív. Optimálna možnosť – 4 kŕmenie v sezóne.

Ale samozrejme, mali by ste navigovať na stav kvetov.

Zalievanie

Nie je možné povoliť sušenie pôd, zavlažovanie by malo byť včas. V obzvlášť horúcich dňoch stojí za to postriekať kvet. V tomto prípade musí postrekovač poskytnúť malé prúdy vody. Silný tlak môže poškodiť okvetné lístky.

Orezávanie

  Väčšina odrôd nepotrebuje prerezávanie. A tak úspešné. Avšak, ak Bush Branch nie je veľmi dobrá, môžete vybiť nejaké výhonky. To zvýši počet obyvateľov rastliny. Počas obdobia kvitnutia je dôležité odstrániť vyblednuté púčiky. To nielenže pomáha zachovať estetiku, ale tiež umožňuje elektrárne nasmerovať sily na dôležité procesy. Akékoľvek odrody môžu byť uložené posunutím. Kultúra je ľahko zakorenená. Preto, ak si želáte, môžete sa dostať na zimu ľubovoľný počet nádherných farieb.

  Pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: