Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Špecializované záhradné centrá ponúkajú mnoho možností pre hnojivá a kŕmenie pre rôzne kultúry, vrátane kvetu. Ale mnohé výrobky kvetov nie sú obmedzené na výber hotových fondov. V reálnych fanúšikoch kvetu rastúceho v pestovaní obľúbených zelených domácich zvierat je vždy poznámka kreativity. Často, ľudové opravné prostriedky a zabudnuté „Babushkina recepty“ získať vysoko kvalitné svieži kvety.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Pre ktoré rastliny?

Krmivá na cukor – jeden z najobľúbenejších prírodných hnojív. Sú zdrojom glukózy, táto povinná zložka pre životne dôležité biochemické procesy vyskytujúce sa v rastlinách. Vstup do glukózy je intenzívny zdroj energie a stimuluje fotosyntézu v rastlinách.

Cukor je vhodný prakticky Pre všetky vnútorné rastliny, ale kvitnúce kultúry reagujú na kŕmenie najmä aktívne: Trvanie kvitnutia je rozšírená, korunové listy sa zväčšujú, získa sa nasýtená zelená.

No reagovať na kŕmenie cukru domáce ruže, sukulenty (ich typickí zástupcovia – kaktusy), ako aj rastliny – najväčšie (ficuys, Drasaran, palmové stromy) a hladký druh.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Známky vyčerpania farieb sú:

 • spomalenie rastu;
 • Zníženie intenzity farby listov a stoniek;
 • Zníženie veľkosti listov;
 • ťahanie a rednutie stoniek;
 • nedostatok kvitnutia;
 • Žltnutie a následný reset listov;
 • Strata dekorácie a zníženie imunity ochoreniam zeleniny.

Nájdenie aspoň jedného z týchto značiek je potrebné okamžite kŕmiť rastliny.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Recepty

Krmivá cukru majú priaznivý účinok nielen na vnútornej strane, ale aj na záhradné kvety. Užitočné sú obzvlášť užitočné kombinované podávače pozostávajúce z cukru a iných prírodných zložiek: kvasinky, popolček na drevo, kávové areály. Ale urobte nutričné ​​zmesi potrebné s vedomosťami. Na rôznych kultúrach sú podávače ovplyvnené rôznymi spôsobmi, preto sa určite berie do úvahy, že rastie v záhradnom pozemku alebo ktoré rastliny „žijú“ na parapete.

Zloženie pôdy tiež mení nerovnaké. Napríklad, kávové areály sú trochu kyslá pôda, kvasinky môžu spôsobiť nadmernú fermentáciu, drevený popol v nadávkových vyvolaných popáleninách koreňového systému.

Pre úspešný výsledok sa musia zohľadniť všetky faktory.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Dávame niekoľko receptov na prípravu účinného podávača na báze cukru, odporúčané skúsenými kvetmi.

 1. Najjednoduchší recept – 1. st. Lyžica cukru piesku (bez posuvu) na 1 liter teplej vody. Neexistuje žiadny jednoznačný názor na takéto kŕmenie. Niektoré výrobky kvetov sa odporúčajú na vodu 1 čas v 1-2 týždňoch, ale najviac sa domnievajú, že výsledný roztok vode vnútorných kvetov by mal byť 1 čas za mesiac (nič viac!).
 2. Môžete to urobiť ešte jednoduchšie – rozptyľovať na povrchu pôdy v kvetinovom hrnci suchého cukru piesku (1 hodina. Lyžica bez snímky na 1 váze) a nalejte čistú vodu (približne 1 šálka). Kvapalné cukorové roztoky sú však považované za efektívnejšie, ako v tekutom stave, spolu s vodou, cukor je rovnomerne zadaný do všetkých prvkov koreňového systému a povrchové podávanie môže spustiť vzhľad plesní a škodcov.
 3. Je veľmi užitočné na kŕmenie cukru v kombinácii s kvasinkami. Je známe, že látky vyrobené s účasťou kvasiniek (vitamíny B, stopové prvky, rôzne fytokormy) stimulujú aktívny rast rastlín, aktivujú regeneračné procesy v rastlinných tkanivách, posilniť koreňový systém, urýchľujú aktivity pôdy mikroflóra, prispievať k zvýšeniu produkcie oxidu uhličitého, ktorá pomáha rýchle použitie glukózy. Nutričné ​​podávače s kvasinkami rovné komplexným hnojivám.

Kŕmenie cukru s cukru môže byť pripravené ako:

 • 1 C. lyžice cukru a 1 g suchých kvasiniek na rozpustenie v 1 litroch vody a vody kvety z výpočtu 50-100 ml zmesi na 1 kg pôdy v kvetinových nádobách;
 • 1 umenie. Sugarová lyžica a 10 g suchých kvasiniek sa rozpustia v 1 litre teplej vody a sú odohraní asi 2 hodiny na teplom mieste, potom sa zmes zriedi ohromenou vodou v pomere 1: 5 a používa sa na zavlažovanie (množstvo Riešenie je pripravené s prihliadnutím na to, koľko farieb je potrebné vysloviť, ale proporcie nechajú nezmenené).

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Po kvete kvasiniek sa odporúča, aby sa mierne (5-10 g) drevený popol na výplň vápnika.

Ľudové recepty nie sú časy a navždy vytvorené odporúčania. Neustále sa zlepšujú skúsenosti s experimentmi amatérskeho kvetu a ich pozorovania získaných výsledkov. Na internete sú neustále publikácie o špeciálnych stránkach, blogoch, na tematických fórach, kde flowverys sú rozdelené svojimi úspechmi a prijímajú užitočné skúsenosti z seba.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Úvod technológií

Na jeseň av zime, keď je niekoľko prirodzených svetlo, rastliny oslabujú a obzvlášť potrebujú kŕmenie. Ale ak sú kvety s kvetmi vystavené v interiéri s nedostatočným osvetlením, potom musia zaplatiť zvýšenú pozornosť a krmivá v každom ročnom období, bez toho, aby čakali na zjavné problémy v raste a rozvoji rastliny.

Pri kŕmení je potrebné zapamätať si jedno dôležité pravidlo (výrobky kvetov zavolajú toto pravidlo „Golden): Nie je možné prekročiť dávku žiadneho hnojiva a cukru. Je lepšie urobiť menšie množstvo ako zbytočné. Rastliny nebudú môcť vyrovnať sa s predávkovaním a následky budú veľmi zďaleka od očakávaného výsledku. Je oveľa jednoduchšie opraviť „podvýhodné“, než obnoviť utláčanú rastlinu po predávkovaní.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Pre oslabené rastliny sa odporúča znížiť koncentráciu živín roztokov dvakrát, navyše ich zriedená čistou vodou bez chlóru.

Za rastlinami sú potrebné pozorne pozorovať a ak je kvet výrazne „oživený“ po kŕmení, potom sa agrotechnológia vykonáva správne. Namiesto cukru môžete použiť lekárne pilulky glukózy. 1-2 tablety sa odoberajú, rozpustené v 1 l teplej vode a pripravuje sa kŕmenie. Glukóza je absorbovaná rastlinami len vtedy, ak je v pôde dostatočná úroveň obsahu oxidu uhličitého. Glushus Glukóza Vytvárajte podmienky pre vývoj plesňových ochorení a pumovaných baktérií v pôde. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa používať kŕmne cukru spolu s biologickými prípravkami série EM, napríklad BAIKAL-EM-1 alebo EAST-EM-1.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Riešenie cukru môže byť vyrobené nielen pod koreňom, ale tiež sprej cez korunku a utrite listy mokrou handričkou navlhčenou v roztoku cukru, ak sú listy široké. Niektoré rastliny (napríklad Phalaenopsis) sa odporúčajú na listoch, aby sa vytvoril komprimoval: suché pľúcne obrúsky sú zvlhčené v roztoku (1. st. Lyžice cukru na 1 liter vody), aplikovaná na listy a nechajte pol hodiny, potom odstrániť obrúsky.

Pravidlá kŕmenia kvety cukru

Základné chyby

  Pri použití kŕmenia cukru môžu nováčik flowerflowers umožniť chyby nevedomosťou, ktoré namiesto prospechu vážne ublížili. Najčastejšie sa takéto chyby stanú.

  1. Predávkovanie glukózy v dôsledku príliš časté zavlažovanie s roztokom cukru. Prebytočná glukóza utláčajú vývoj rastlín, je možné nahrať koreňový systém a smrť. Zalievanie kvetov sladká voda odporučila nie viac ako 1 čas za mesiac.
  2. Porušenie grafu PodKord. Iba systematické výroba roztoku cukru prinesie viditeľný výsledok, pretože priaznivý účinok cukru je dočasný. Ak ho chcete rozšíriť, musíte včas kŕmiť rastliny.
  3. Nesprávny pomer komponentov pre kvitnúce plodiny a dekoratívne listnaté. Často, nováčik kvety sú v zmätku, prečo rastlina „nechce kvitnúť s dobrým rastom, súbor výhonkov a šťavnaté zelenej koruny a celá vec je v nesprávnych vybraných pomeroch kŕmenia.

  Pravidlá kŕmenia kvety cukru

  Prírodné kŕmne rastliny podľa ľudových prostriedkov – hodný, alternatíva šetrná k životnému prostrediu k priemyselným druhom. Nie všetky hnojivá, ktoré sa predávajú v moderných záhradných centrách, sú zaručené bezpečné. Samozrejme, že by ste nemali predpokladaťSugar podávače – všeliek zo všetkých ťažkostí. Nemôžu úplne nahradiť všetky hnojivá, ale prispievajú len k absorpcii živín. To je len jeden malý odkaz v komplexnom odletovom reťazci, keď rastie krásne a dekoratívne a listnaté rastliny.

  Tipy na kŕmenie Kvety Cukor povedal v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár